MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

dudulienka
18. feb 2008

Dakujem urcite si to pozriem zhanala som o nom co najviac ale nic moc som nenasla tak ma to naozaj potesilo. 🙂

melle
19. feb 2008

Ahojte baby, aj my sa uz pokusame druhy rok otehotniet a nedari sa. Vraj zabera ta Jonasova metoda. Mam nanho tel.cislo aj nejaku mailovu stranku ale neviem sa v tom vyznat. Poradte ako mam postupovat? Vyhadzuje mi tam nejake stranky po anglicky a ja tomu nerozumiem. Treba sa niekam preklikat, zaregistrovat, co vlastne treba robit???

mexx
19. feb 2008

Ahojte babule, tak ja som zatial este len pri planovani potomstva, takze zatial sa takymito vecami nejako nezaoberam... 🙂 Ale viem velmi dobre pochopit, ze ludia, ktori po babatku tuzia, su schopni pre to urobit naozaj cokolvek a hladaju milion sposobov, ako si splnit tento sen - a uprimne povedane, ak by som raz mala podobne problemy, robila by som to iste... 😉
O panovi Jonasovi som pocula, tiez som ho videla vcera v Reflexe... 😉 Neviem, nakolko je jeho metoda exaktna, ci to naozaj ma nejaky dovod a vysledok, alebo je to cele jedna velka nahoda...to naozaj netusim... Ale tiez by som si z racionalneho hladiska davala taku otazku, ako je to vlastne mozne... Napriklad aj rozne teorie, ktore tvrdia, ze ked pride k oplodneniu zo zaciatku ovulacie, bude to dievcatko, a ked ku koncu, bude chlapcek...(alebo naopak, nepamatam si to presne)... 😀 Podla mna ovulacia sa tyka najma zeny a jej vajicka, a zena moze do genetickej vybavy svojho dietatka "dodat" len chromozom X. Zalezi od spermie, ci z nej bude "pouzity" chromozom X alebo Y, takze podla mna vylucne chlap (nie vedome, len nahodne) moze urcit pohlavie dietatka. Takze neviem, ci potom moze na to ovulacia nejako vplyvat... 😕 Tiez neviem, ako moze pan Jonas podla nejakej tabulky urcit, kedy teda s partnerom splodime chlapca a kedy dievcatko, a ci ich vobec splodime... Tymto nechcem tvrdit, ze to urcite nie je mozne, to, ze ma tato metoda 90% uspesnost /ako spominal sam pan Jonas/, skor vypoveda o tom, ze mozne to je... Len to neviem pochopit... 😅 🙂

dominka11
19. feb 2008

melle, to by aj mna zaujímalo.

aviril
19. feb 2008

Nedá mi, aby som sem nepridala moju skúsenosť. Mám dvoch synov a strašne som túžila po dievčatku. Až tak strašne, že som sa obrátila na Dr.Jonáša, aj keď som takým veciam nikdy neverila. Ale tá túžba bola taká veľká, že som tomu nakoniec podľahla, že prečo nie. Poslal mi výpočet a dieťa sme splodili v deň, ktorý označil za ten správny na splodenie dievčatka. Ale my sme aj napriek tomu splodili zase chlapčeka. Určite teraz mu nebudem vyvolávať alebo vypisovať...svoje dieťa milujem, aj keď to nie je dievčatko.
Takže tieto metódy a tabuľky...čistý blud. Je to vždy len na prírode, nie na nejakých výpočtoch, tabuľkách.

efiku
19. feb 2008

Ahojte babulky pozerala som reflex a tiež ma zaujala reportaž dr.Jonaša lebo sme absolvovali IVF -ICSI +2KET a nič nevyšlo nám to ideme v marci na genetiku a doporučuje mi laparku čoho sa aj bojím.Tak laka ma skusiť ten výpočet máte stým dobré skusenosti páry ktoré su v podobnej situáci ako ja?

vodnari
19. feb 2008

Ja som mu volala a má mi poslať dotazník. Tak čakám. Ja zas poznám ľudí čo im pomohol. Verím tomu,už skúšam všetko.

efiku
19. feb 2008

vodnari dik z areakciu a kde by som sa na neho mohla nakontaktovať a kolko sa platí a tak info ak máš a ked sa ti da mi napísať bud sem alebo do IP adres dakujem si zlatá aj mi sa sažíme aby to bolo už čím skôr lebo snažilkujeme dosť dlho a nič ☹

halienka
20. feb 2008

Efiku, poslala som ti IP 🙂

vodnari
20. feb 2008

Efiku ja som zavolala na číslo 0356595127 teraz mi pošlú dotazník. Keď mi ho pošlú poviem čo a ako. Ale počula som že je to 500 sk. Všetko sa dozviem keď mi ho pošlú. Držím palce. 😉

vodnari
20. feb 2008

Efiku.Čítala som práve pravidlá fora. Tam sa píše že sa nemajú dávať tel.čísla. Dúfam že z toho nebudú nepríjemnosti. ☹

efiku
20. feb 2008

vodnari dúfam že to bude ok človek sa aj zmýli ale dakujem za info a daj si adresu www.lunarium.co.uk/jonas.php a tam som to skúšala a tam sa tiež daju vypočitať ,je to v angličtine ale zadavaš tam datúm,mesiac,rok narodenia presnu hodinu narodenia a datum od kedy to chceš vyplniť napr.j asom dala dnešny a vyšlo mi každy mesiac jeden deň tak som zvedava,vyhodí ti presne aj faktor rizikovy a či je to chlapec alebo dievča skus pa

halienka
21. feb 2008

Efiku 🙂 pozor, na tom lunarium je aj Time zone of Birth, tam si treba zadať Amsterdam, Paris, Rome (ak si sa narodila na slovensku), a to isté do Current Time Zone (ak sa nachádzaš teraz na slovensku). A ak si sa narodila v letnom čase, treba aj označiť políčko Daylight Saving Time at Birth - to je či bol letný čas, keď si sa narodila. To ti môžu výnsť úplne iné výsledky. 😉 Papa 😵

vodnari
21. feb 2008

Efiku ďakujem za info. Teraz sa už neviem dočkať toho dotazníka. Som na to všetko zvedavá. Čavenky.

perla200
21. feb 2008

ahojte dievčatá, aj ja som o nom počula býva v dedine odkial mám manžela....ale ja som si to vypočítala na nete -plodné dni, a vyšlo mi to napr. 10.02. a 11.02 mi skončila mrcha takže cez menzes...asi je to blbosť...ved mne menzes hapruje za rok sa mi posunie aj o mesiac a on podla mesiaca narodenia mi určí plodné dni...a baby ako som to tu čítala tak skoro žiadna nebola s jehometodou úspešná či spokojná

lauritka
21. feb 2008

ja si tiez myslim, ze je to skoda penazi.. radsej dajte na ovu testy a sledujte si BT ;) ta vam urci spolahlivejsie plodne dni ako hviezdy. zene neovuluje hore dole, ale len raz do mesiaca a aj to je schopna oplodnenia len asi 12 hodin..takze ak sa nahodou Jonas trafi do vasich plodnych dni a vyjde to ..tak mu mozte dakovat ;)

halienka
21. feb 2008

Babenky 🙂 , nechcem obhajovať Jonášovu metódu, to je na každej z nás či tomu uverí či nie, ale to trošku nesprávne chápete, on vám nevypočíta ovuláciu alebo plodné dni. On je astrológ a podľa dátumu vášho narodenia určuje akoby podľa postavenia hviezd najvhodnejšie dni v konkrétnom mesiaci na otehotnenie. To nemá nič spoločné s ovuláciou. Tam je práve potom dôležité sledovať si ovuláciu a keď sa stretne vaša ovulka s tým dňom ktorý určil on, tak by mala byť podľa neho vysoká šanca otehotnenia a splnenia tej jeho predpovede či to bude chlapec alebo dievča a tiež rizikový faktor.Tieto dátumy sa niekedy môžu stretnúť len raz do roka. Keď ten dátum ktorý on udal sa nestretne s vašou ovulkou, tak môžte sexíkovať do bezvedomia 😀 nič z toho nebude. Samozrejme môžte otehotnieť počas každej ovulky aj bez toho že by sa to stretlo s tým jeho dátumom, no tam je podľa neho menšia šanca - ale je! -a tiež nevie určť vtedy pohlavie a rizikový faktor. Takže tak to je. Je to len taká pomôcka akoby 😉 . No musí to byť vypočítané ozaj presne, stačí keď jeden údaj neni presný a vyskočia úplne iné termíny. Preto je riziko trošku počítať si to na nete, a hlavne v angličtine alebo nemčine ak neviete jazyk, tak tam možno vôbec nezadáte presné údaje a už to môžu byť celkom iné termíny. Istejšie je si to dať vypočítať dobrému astrológovi, keď už ozaj chcete. Ale len tak pre informáciu postačí aj to na nete. Ja som si to robila spätne a mne to teda sedelo presne, dátum, kedy som otehotnela, pohlavie, a bohužial aj rizikový faktor. ☹ No Lauritka, veď ma trošku poznáš, ja aj ovu testíky používam aj BT poctivom meriam, aby som vedela kedy je ovulka a potom mrknem na Jonáša, či sa mi to kryje. Keď nie, netrápim sa a sexíkujem aj tak pekne počas ovulky. Ak áno srdiečko mi poskočí, že je možno väčšia šanca 😉 To je asi všetko 😝 😵 Prajem vám všetkým či už bez Jonáša alebo s ním aby ste čím skôr mali svoje fazulôčky v brušku 😉

lauritka
21. feb 2008

halienka ved to som aj tym myslela...ze jedine ked sa trafia jeho dni do nasich tak to moze vyjst. 😉 a mas pravdu mozno sa to kryje len raz do roka..takze tym som chcela povedat, ze na to sa spoliehat nie je velmi ucinne 🙂

giovannajana
21. feb 2008

ja som si len tak zo srandy skúšala zadať svoj dátum narodenia (náhodou viem aj presný čas, lebo mamina si to našťastie všetko zapisovala 🙂 ). Zadala som spätne termín počatia mojej dcérky. Hádajte, čo vyšlo. Mala byť chlapec s rizikovým faktorom číslo 3, čo je už dosť veľké riziko. A ona je zdravá (antibiotiká mala možno 2x v živote) a šikovná. Nechcem tým povedať, že neverím tomu, že nás hviezdy ovplyvňujú. Len si myslím, že by nám nemali rozkazovať, ako máme žiť. Naša psychika je veľmi silná a dobre viete, že si kadečo dokážeme vsugerovať (napr. tehu príznaky v mojom prípade 😀 ). Nie sme už aj tak dosť stresované meraním teplôt, sledovaním hlienov a krčkov? Načo do toho ťahať ešte aj hviezdy? Kedysi to naozaj bolo ľahšie, keď o tomto všetkom ešte nevedeli a deti sa napriek tomu rodili (a niekedy aj dvakrát do roka 😉 )...

halienka
21. feb 2008

Babky, som rada, že sme sa pochopili🙂 , ja som toho istého názoru, že nič sa nemá preháňať ani brať príliš vážne 😎 Pomáhať si treba, ale nie tak že sa človek vynervuje alebo utrápi. 😉 Giovannka, tiež som si nedávno hovorila, keby radšej ani blbé ultrazvuky neexistovali, len sa trasieme pred každou kontrolou, či je všetko o.k. (myslím hlavne v tehu). To že sa to mne utrafilo môže byť náhoda. Ale nemusí. No ako to overím? No nemám ako, takže to tiež beriem z rezervou. Sám Jonáš v tom Reflexe hovoril, že všetky deti (má ich 11 😕 ) si vypočítal, pri 10 sa trafil presne a to jedenáste nechápe, rátal to znovu a znovu aj po narodení, stále ukazovalo myslím dievčatko a je to chlapček. Proste žiadna metóda nie je na 100%. 🙂

zuzana_t
23. feb 2008

pocula som, ze pripravky dr jonasa su ucinne, mali ste ich uz niektora?

lauritka
23. feb 2008

zuzi ake pripravky ? 😕

zuzana_t
23. feb 2008

zevraj nejake homeopatika ci co, proste nejake pripravky, ktore pomahaju otehotniet.....

lauritka
23. feb 2008

aha no ja som este nepocula..ale podla mna to bude nieco na bylinkovej bazi..tak ako femigrad alebo gynex..

doroty
24. feb 2008

ahojte mozem vas niekoho poprosit o rychly kontakt na doktora Jonaša?

vodnari
25. feb 2008

doroty, o pár riadkov vyšie som písala jeho číslo. 😉

hrustickakatka
29. feb 2008

ahojte ja si myslím že vyskúšať treba naozaj všetko 🙂 , viem o čom píšem pretože my sme sa o našu Rebečku snažili v podstate dosť dlho cca 2,5 roka 😲 ale podarilo sa to! a skúšala som všetky možné aj nemožné veci ako napr. meranie baz. teploty - u mňa vôbec ale vôbec žiadny ukazovateľ - podľa tohto som si myslela že nemám ovuláciu, potom hlien - tiež nič, potom ovulačné testy - tak tých som sa nakupovala na balíky a nič 😀 .... čajíky, manžel vitamíny ja vitamíny.... no a nakoniec som sa rozhodla že na toto všetko kašlem ale aj tak som vyskúšala to že som si kúpila ten malý "československý" minimikroskopík za necelých 100 Sk kde sa podľa slín určujú plodné a neplodné dni a neviem či to bola len náhoda - povinne sme sexovali od 10. dňa až do 15.dňa cyklu - alebo fakt som otehotnela podľa toho mikroskopíku - kde mi plodné dni vyšli skoro na konci men. cyklu - ale to je jedno - hlavné je to že sa nám to podarilo a hneď prvý mesiac!!!! 😲 A tiež som si dala zaslať dotazník na Mudr. Jonáša, ale nakoniec som nenabrala odvahu alebo čo ho vyplniť a odoslať ale tiež som bola ochotná zaplatiť nielen tých 500Sk či 600Sk ak by TO malo vyjsť 😉 Teraz sa snažíme tiež otehotnieť a môžem povedať že som tiež šla na to tou istou metódou ako aj prvýkrát - no zatiaľ to nevyšlo - ale nezúfam / zatiaľ 😀 /, pretože sme len začali tak uvidíme.... a keďže sa tu už popísalo všeličo vyskúšala som aj ja tie stránky na výpočet vhodných dní.... tak v marci vyskúšame a uvidíme.... momentálne mám však problém s tým že naša malá dcérka sa nám nasťahovala do postele a kto to pozná vie - že je to dostatočná antikoncepcia - takže neviem ako to stihneme s tým sexom 😝

vodnari
29. feb 2008

Aj ja som toho názoru že treba skúsiť všetko. Mňe už prišiel výpočet od doktora Jonáša. Budeme to skúšať podľa toho ako napísal. Už sa neviem dočkať už aby to bolo mi sa snažíme tri roky a pripadá mi to ako večnosť. ☹

cigaretka5
3. mar 2008

Babulky mozte mi pls poslat na uja Jonasa nejaky kontakt email aleboweb stranku?
dakujem

adaka
3. mar 2008

Manžel mal tiež lenivé spermie bol u Dr. a máme 2 krásne dcérky a pomohla nám aj Dr. Krupová z MT

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre