MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

lauritka
1. aug 2011

A este nato aby dorastol folikul musi byt hormon FSH nad prahovou urovnou a vtedy nastava rychly rast dominatneho folikulu. Ak by ten hormon sarapatil v druhej casti cyklu, tak sa nieco dodrbe, ja som toho zivy priklad tento cyklus 😉 lekar mi nasadil clostylbegyt / stimuluje FSH / a mam dokonca cystu a tiez to vyzera, ze bola dalsia ovulka bez mrchy. Ale nie je to prirodzeny cyklus, je to nastimulovane hormonmi. takze tak 🙂

inac mam o tom clanok v albume.

zuzana76
1. aug 2011

@halienka
@lauritka no ved ja som nepisala,ze hocikedy, tiez mam podobny nazor

halienka
1. aug 2011

@zuzana76 jasné, ja som ťa pochopila 🙂 to len na upresnenie 😉 🙂 @lauritka to presne opísala 🙂 to len že asi by bola strata času sa na to spoliehať, keď je to skôr výnimočný jav... 🙂

zuzana76
1. aug 2011

@halienka no ved to jasne, ja som teda pripad, ze som ani nestihla merat BT a otehotnela som na prvy cyklus, ale teda najskor sa nam 6 rokov nedarilo, potom potrat a potom sa to rozbehlo nastastie, ale teraz BT merat budem, ale teda za uplne inym ucelom a teda skor ochrany pred tehotenstvom.

halienka
1. aug 2011

@zuzana76 áno, ono je niekedy najťažšie sa dopracovať k tomu prvému tehotenstvu, potom akoby sa už tie hormóny naštartovali a už to ide ľahšie... 🙂

saranata
1. aug 2011

@lauritka ako hovoríš vačšinou , ale nie vzdy, niekedy sa nevytvorí dostatok progesteronu a telo sa tvári ako keby sa nič nezmenilo a rovnako može príst aj k dalšiemu uvolneniu vajíčka , nikto nevie aký je tam predpoklad ale nemyslím že je to až taký nezvyčajný jav, len tým že sa druhe vajíčko neoplodní a napríklad nepríde k tomu už počas tehotenstva tak sa o tom vačšinou ani nevie

lauritka
1. aug 2011

@saranata ak sa nevytvori dostatok progesteronu, nedojde ani k oplodneniu, lebo progesteron je dolezity, cize nieco tam nefunguje spravne 🙂 respektive dojde, ale od zaciatku sa to nevyvija dobre...

saranata
1. aug 2011

@lauritka ale predsa príde a v tých málo prípadoch sa tomu aj tak stalo, viem ako je progesteron doležity , ale všetko sa nedeje podla tabuliek a kníh 😉
u teba je to ako? máš pravidlený cyklus? resp, vieš kde je problem?

lauritka
1. aug 2011

@saranata no ja mavam pravidelny, len teraz mi to uz meska skoro dva tyzdne, ale tehu to nie je, bola som minuly tyzden u lekara, ze vraj mam cystu.
no u nas v podstate nie je problem, ja som ok, bola som aj na laparke, len mm ma trosku horsie spermie. ...
ale tak otehotneli aj s horsimi diagnozami, cize asi je to u nas fakt vo hviezdach 😅

no vynimky su, ale zriedkavo, a treba vidiet naozaj potvrdenu ovulku, aby tomu clovek aj uveril 😵

saranata
1. aug 2011

@lauritka ovulacia dva krát za cyklus nie je zase az taká rarita 🙂
a inak držím palce nech to vyjde aj vám 🙂

lauritka
1. aug 2011

@saranata no ale ako vravim, bola som nadopovana hormonmi, cize neviem, ci bola dalsia ovulka, alebo tie teploty drzi hore cysta. 🙂 tak za par dni dufam, ze mrcha dorazi a mozme skusat, v septembri dalsie IUI. 😎

dakujem, priebezne som kukla aj Jonasa aspon pnline, ale zatial to nie je blizko, sice neviem teraz jak sa vsetko posunie, ked takto meskam.

saranata
1. aug 2011

@lauritka skušala si sarapis soja niekedy?

syslica
1. aug 2011

@saranata Nuž, za ten čas, čo som nebola pri PC sa tu rozbehla celkom priateľská diskusia 😉 . Ja som sa svojím príspevkom nechcela pridávať na nikoho stranu, len trošku obrúsiť hrany predošlej diskusie a vyjadriť svoj názor. Jonáš a ovulácia sa navzájom nevylučuje, úplný ideál je, keď žene pripadne najvhodnejší deň práve na tú ovulku.... lenže telo ženy je veľmi delikátny organizmus, ako všetky dobre vieme. Ja prvé bábo potratila a následne som zrejme otehotnela pri vyprovokovanej ovulácii takmer okamžite po potrate 🙂 . Inak si to neviem vysvetliť. A doktori, s ktorými som sa o tom bavila, tiež nie ... @halienka, @zuzana76

lauritka
1. aug 2011

@saranata sarapis som brala, ale normalany, a soju som brala osobitne. ale ja ovulujem bez problemov, hovorim skor tie spermose.. 😒 a mm je fajciar,

saranata
1. aug 2011

@lauritka aj moj manžel a hrozne vela , lekár mi povedal aby bral vit E ,tak to poctivo bral 🙂
v tvojom prípade sa nepýtam kvoli ovule v suvislosti so sarapisom ale stým že upravuje vystelku maternice a lahšie sa uchyti vajíčko, tak možno pri tom zlom spermiograme aspon to malo ma sancu na lepšie uchytenie, lebo niekedy práve to najvačší problem aj pri dobrých spermiách 🙂
ja som brala sarapis soja kvoli cyklu, lebo vtedy som nevedela ze mám problem so zlazou a brala som to len mesiac a bolo ...prvý mesiac sa mi upravil cyklus na 28 dní a další mesiac som bola tehu

lauritka
1. aug 2011

@saranata no neviem, davam mu selezin ACE, carnitin na rychlost.. ja som uz tolko pripravkov vyskusala, som z toho unavena 😖

saranata
1. aug 2011

@lauritka možno práve to je problem , asi je čas trochu vypnut , alebo stavit len na prírodne prípravky a klud...

lauritka
1. aug 2011

@saranata no nam uz pomoze ais len zazrak 😀 ale beriem to sportovo, mame zvieratka, tak zatial mam komu davat lasku 🙂

saranata
1. aug 2011

@lauritka aj zazraky sa deju , aj ked nie su na to dokazy na ktorých ty bazíruješ 😀 😀 😀 😀 bez urážky , lebo už sa bojím niečo napísat 😀
držím palčeky 🙂

lauritka
1. aug 2011

😉 😉 😉 ako povedal slepy-uvidime 😀

smajluska
5. aug 2011

Dievčatá chcem sa spýtať, či niektorá z Vás otehotnela podľa Dr. Jonáša? Rada by som sa dozvedela viac info, či to naozaj funguje. Tie výpočty sú zaujímavé. Zaujíma ma hlavne to ako žena môže otehotnieť, keď v tom čase neovuluje... Je možné otehotnieť aj počas menštruácie? Má niektorá z Vás s týmto skúsenosť? Ďakujem.

cucu2
5. aug 2011

@smajluska ja uz dlhsie sledujem tuto diskusiu, uz fakt neviem, co si mam o tom mysliet. Ja som si chcela dat urobit vypocet kvoli pohlaviu a dobrej zivotnosti. A prave tam je kamen urazu, vraj ked chcem aby mi pohlavie vyslo na isto, nemali by sa mi cervene dni( tie ktore urci on ako najlepsie pre pocatie) krizovat so zelenymi( to je 6 dni pred a 6dni po ovulacii). Cize mam sa snazit len cez cervene dni, kt.su mimo mojej ovulacie. Tiez by ma veeelmi zaujimalo, ci niekto tak otehotnel. Nazory su tu rozne. Ale asi je najlepsie to skusit na vlastnej kozi 🙂

velvet26
6. aug 2011

@cucu2 jasne, mne to tak vyslo cervene dni sa mi krizovali so zelenymi, ale bolo mi to jedno, skusali sme hlavne, ked som mala ovulku, co som vedela, ze ju mam, lebo telo si poznam ako svoje hodinky a to pichanie pri nej, bolo jednoznacne, podarilo sa nam nase krasne dievcatko a podla jonasa som v ten mesiac nemala dobru zivotnost a vyslo to.. 🙂 takze baby, sup na to, ked mate chut, nech je to spontanne, vtedy sa zvykne najviac zadarit..nesledovat dni, nemerat teplotu a vyjde to urcite.. 😉

cucu2
6. aug 2011

@velvet26 a vyslo ti teda aj pohlavie? Inac kolkokrat za rok ti urcil dobru zivotnost?

velvet26
7. aug 2011

@cucu2 ano pohlavie mi vyslo aj to, ze budem rodit cez den, nie v noci...co sa tyka dobrej zivotaschopnosti tak tu som mala za rok asi tak len 5 alebo 6 krat..do konca toho roku som ju uz podla neho nemala a to som si povedala, bol jul, ze ziadne take, aby som ja do konca roka sa nesnazila a vyslo to hned v tom auguste..takze baby, berte tie jeho vypocty s rezervou, ak sa ma babatko narodit zdrave, tak sa narodi, bez ohladu na to, co je vo vypocet.. 🙂 🙂

saranata
7. aug 2011

@velvet26 ja som si tiež dala rátat životnost , ale ked som s ním telefonovala mi hned povedal , že pokial som nemala nikdy problem s tehotenstvom a mám zdravé deti tak životnost nemám brat do uvahy, a mám skušat stále, v tomto smere nie je životnost smerodatná, resp. tam kde nie je uvedená dobrá životnost to neznamená že by bol nejaký problem , životnost ráta pre ženy ktoré mali potraty alebo sa im narodili mrtve ale choručke detičky...

a nakolko sa dobrá životnost ráta nielen zo zdravia dietata ale komplexne celeho otehotnenia-tehotenstva-dobreho porodu a zdravia dietata a matky , tak je to len pár krát za rok, u niektorých dokonca len dva tri krát do roka , čiže zdravá žena ktorá nemala problemy v predchádzajucich tehotenstvách tak sa životnostou riadit nemusí...

dermakova
7. aug 2011

teraz mozno sklamem, ale kamoska po potrate taktiez otehotnela podla vypoctu hned na prvy termin, ale nebola tam dobra zivotnost a bohuzial potratila opat...takze asi je to presne tak, ako pise, moze to byt bez problemov, ale aj nemusi... 😒
a jasne, ked zena nemala ziadne problemy, tak zivotnost zbytocna...ktovie kolkokrat mne vysla dobra zivotnost...mozno ani raz a cele teho bez problemov a teraz to tak zatial taktiez vyzera, tak snad to tam aj dotiahneme... 🙂

velvet26
7. aug 2011

@saranata no v mojom pripade, kedze som mala dva potraty tak dobra zivotnost bola pre mna dolezita..ale nastastie to vyslo...pichala som si ale cele tehotenstvo fraxiparine.

saranata
7. aug 2011

@velvet26 tak potom áno, ved ako som písala že ked boli problemy
tak gratulujem že to vyšlo a dcerka je zdravučká 🙂 🙂 🙂

velvet26
7. aug 2011

@saranata dakujem moc.. 🙂 veru tesime sa z nasej malej dianky, vlastne uz velkej, tak rychlo rastie...robi nam neskutocnu radost, je taka zivotaschopna...vsetkym vam drzim velmi palce, nech sa vam babatka co najskor zadaria, ci uz podla vypoctu alebo nie..hlavne treba verit a ono to pride.. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre