MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

sindus
23. apr 2007

gali - lan najhorsie je, ze manzel je v ten den v robote a pride o 18,40, takze mame co robit aby sme to stihli do 19,45. Neviem ci taketo silenie bude mat zmysel. Mam to tazke, lebo ten moj chodi na smeny 😠

bzuco - no uvidime, ked sa nam uz nedari 16 mesiacov ☹ tak clovek uz skusa vsetko

galina75
23. apr 2007

Sindus nerobte si stress, j asa na to az tak nespolieham, j ato nechavam scasti aj na prirodu a na telo samotne. Ono bude asi njalepsie vediet ci je pripravene alebo nie. A neboj ono to sa to urcite podari. 🙂 Gala

sindus
23. apr 2007

gali - aj ja sa tak utesujem, ved zatial vsetky vysledky mame dobre, tak neviem kde je ten "pes zakopany" A mozno sa to podari v maji, ved to je lasky cas, tak drzim palceky aj tebe.

galina75
23. apr 2007

My sme skusali rok, potom sa "podarilo" ,ale zial som v 12 tyzdni potratila a tak skusame dalej. Ale aspon viem ze mozem zostat tehotna. Prepac pisem niekedy ako hotentot. Gala

kikusa100
23. apr 2007

Ahojte, tie vypocty sa neriadia vasim cyklom.Su to vypocty podla datumu, hodiny, minuty vasho zrodu. Astronomicky vypocet sa neriadi biologiou. PReto je Vam mozno divne, ze sa vam tie dni nezhoduju. Mesiac ma velku silu, ovplyvnuje psychiku cloveka, zvierat, ovplyvnuje odliv a priliv, tak preco by nemal mat vplyv aj na plodnot.
Skusajte stale.

lauritka
23. apr 2007

no nevewrim ze zena moze dvakrat ovulovat.mne vychadzaju plodne dni podla hviezd teraz a to som uz tyzden po ovulke... takze velmi by som sa k tym vypoctom neupinala. hviezdi ti ovulaciu urcite neriadia 🙂

lauritka
23. apr 2007

hviezdy pardon za chyby

martina258
23. apr 2007

No ja tomu ani za mak neverim 😠
podla mna je to hluuupost.

lauritka
23. apr 2007

😀 pre istotu sme si pichli aj dnes ..ale nie kvoli tomu mesacnemu dnu 😀

sindus
24. apr 2007

gali - to mi je luto ☹ urcite ta psychika robi vela, to ze tak velmi chceme a velmi sa na to sustredime, ale... lahko sa rozprava 😠 tazie je na to nemyslietť

galina75
30. apr 2007

Sindus - presne tak, ale ved my to nejako zvladneme 🙂 Cakam na mrchu, tak uvidim 😒 Gala

sindus
2. máj 2007

Gali - ja uz mrchu mam ☹ a tak 9.5. idem na HSG. Uz teraz sa mi trasu kolena...

galina75
3. máj 2007

sindus aj ja som uz dostala MS, tak opät nic, no nevadi, zivot ide dalej 😀
Preco ides na HSG? (najskor som sa musela informovat co to presne je??? )
Gala

sindus
3. máj 2007

gali - to mi je luto, tak snad dalsi mesiac to uz vyjde, ved je maj - lasky cas 🙂 Na HSG ma poslala dr z GYN FIVU, ci nahodou nemam upchate vajcovody a preto sa nedari otehotniet. Tak som zvedava...

aviril
12. máj 2007

Ahojte. Chcela by som sa spýtať ohľadom Dr.Jonáša. Ja mám dvoch chlapcov a strašne by som si priala dievčatko. Ale počula som, že vraj pohlavie ďalšieho dieťaťa je už určené tým predchádzajúcim, t.j. už počatím môjho menšieho syna sa určilo pohlavie ďalšieho dieťaťa. A ďalší názor som počula, že vraj prvé dieťa je dané a ďalšie sa dá vybrať. tak teraz neviem, mám z toho chaos. Neviete mi niekto poradiť?

aviril
14. máj 2007

nikto sa nenájde, kto by mi poradil?

cucuska
autor
16. máj 2007

aviril no ja som mala doma naozaj kalendár od Mudr. Jonáša a poviem ti aj som tomu fanaticky neozaj verila a vieš ako to dopadlo???? nič sa nekonalo. Neotehotnela somˇa viem že som v poriadku a Zě som zdravé. Som po dvoch potratoch a tak som naozaj vkladala veľmi veľké nádeje do tohoto človeka a o to viac bolo moje sklamanie. Skúsiť to samozdrajme môžeš ale neviem ti poradiť či sa to podarí. Ja neviem ako môže niekto ovplyvniť či so vajíčka behne spermia s chromozómom x alebo y.
On to presne písal tak ako to hovoríš, Že od prv´=eho pohlavia závisía ostané a ty si môžeš vybrať. Ja som síce zaklada úto tému a bola som naozaj veľmi nadšená Mudr Jonášom ale nepoznám tu nikoho komu by to vyšlo podľa neho. a mne stabnovil dokonca plodné dni dva dni pred MS a prvý rok keď sme sa s manželom brali sme sexovali podľa plodných a neplodných dňoch čiže sme sexovali tesne pred MS a otehitnela som až keď som začala sexovať cez plodné dni- Takže nechcem ťa sklamať aLE JA tomu neozaj moc neverím

lauritka
16. máj 2007

😀 mne vychadzaju podla Jonasa plodne dni akurat ked mam dostat mrchu..
ja tiez neverim ze zena moze ovulovat dvakrat ked uz ma davno po ovulke. je to blbost..mozno prave takym to vyslo ked sa tie dni trafili nahodou do plodnych ..ale to nie je preto ze to vypocital on ale preto ze vtedy bola ovulka 😝

cucuska
autor
16. máj 2007

lauritka presne tak 😀

zuzka111111
16. máj 2007

no moja sestra pisala jonasovi podla vsetkeho co potreboval jej vypocital plodne dni aj pohlavie a presne na ten den jej to sedelo a to mala plodne dni den po mrche alebo nejak tak ze by ju ani nenapadlo po druhom dieteti je to uz ineee a neda sa to vypocitat ked bol v zivote potrat ci spontalny alebo nie 😉

lauritka
16. máj 2007

otazne su tie plodne dni po mrche..mozno ona myslela ze su plodne ale ovulka mohla nastat okolo 11 DC..v kvalitnom prostredi spermije mozu prezit aj 7 dni v niektorych pripadoch. takze ak sa snazilkovali po mrche..kludne tam mohli vyckat aaz do ovulky 🙂

zuzka111111
16. máj 2007

no este som nepocula o spermii ktora vidrzi 7 dni 😕
dievcenske vydrzia dlhsie lebo pomalsie plavu ale len o jeden den cize ako moj gynekolog plodiii dcery on syna nechcel den pred ovulaciou bol styk aby bolo dievca

lauritka
16. máj 2007

no v ojedinelych pripadoch uvadzaju aj sedem dni... ale 3az 5 je normal v kvalitnom prostredi.. tym so len chcela povedat to ze po mrche moze este spermija presit do ovulky ak nastane skoro. zalezi na tom ako dlho trva mrcha kedy je ovulka..takze potom je jasne ze si zeny myslia ze otehotneli hned po mrche.

aviril
16. máj 2007

Tak ja už vážne neviem. Už mám aj prihlášku doma, ale teraz váham, či ju poslať. Teraz čakám MS a chcela som ju poslať, až keď ju dostanem, nieže pošlem a náhodou budem vtom. Potom zbytočne vyhodené prachy. Ale teraz už pochybujem po toľkých negatívnych reakciách na jeho výpočty.
Cucuska, ja som čítala príspevky v tomto fóre a ty si ozaj tomu verila a ku koncu som už vycítila z príspevkov tvoje sklamanie. Je mi ľúto, že sa Ti to nepodarilo. Ale ani ja tomu moc neverím, aby ovu bola pred MS. Ja si meriam baz.teplotu a mne vychádza ovu v strede cyklu. A to ešte kojím a cyklus mám už 28 dní.

lauritka
16. máj 2007

aviril naco budes za to vyhadzovta prachy ved to mas na tej nemeckej stranke,,.niekde to tu baby urcite pisu.. zadas tam svoj datum narodenia a vypocita ti to sadarmoo..skus ppzret starsie prispevky,

aviril
16. máj 2007

Čítala som to a bola som aj na tej nem.stránke. Ale napr. keď som zadala, nech hľadá ovu v januári 2006 /vtedy som ostala tehu so synčekom/, vyhodilo mi to úplne iný dátum ovu - tesne pred MS. A vtedy sme to naplno vôbec nerobili. Robili sme to, keď som mala ovu podľa merania baz.teploty, t.j. v strede cyklu. Tak asi bude najlepšie, keď takýmto veciam veriť nebudem a budem sa riadiť podľa vedecky preskúmaných vecí, napr. že ženská sperma žije dlhšie ako mužská a pod. Niekde sa to tu už písalo.

lauritka
16. máj 2007

🙂 no vidis aviril...radzej inestuj 500 sK do nejakych vitaminov ;)

aviril
16. máj 2007

Asi to tak aj urobím.

altea
18. máj 2007

dievčatá nebláznite ! ☹ 😒

Ja sama som výsledok 🙂 výpočtu Dr.Jonáša,a taktiež som ho 3x prosila o pomoc,dostala som výpočty na 3 roky ,zaplatila 1.800.- Sk ,milovali sme sa podľa tabuľky,skoro sa nám zrútil intímny život a výsledok ? - zbytočne som stratila 3 dôležité roky . ☹ ☹ ☹
Ani neviem ,ktorá to z vás už spomenula - Jonášovým kalendárom sa dá riadiť len ak ste naozaj zdravé ,ak nemáte vy alebo váš partner žiadne organické poškodenie,hormonálne výkyvy,zápalové procesy....naozaj,nestrácajte zbytočne čas.

lorry :ty začni radšej užívať ten siofor,bude to pre teba prospešnejšie 😉 ,pravdepodobne sa u teba jedná o poruchu inzulinovej rezistencie 😖 -častý nález u sy POC.
Jonášova tabuľka Ti v tomto prípade naozaj nepomôže.

hellosona
19. máj 2007

ahojte,
ja som sa az spatne pozrela na jonasov vypocet a viem, ze sme sa prave vtedy milovali (v tom case) a tiez som mala ovulku. a splodili sme. ze by nahoda? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre