MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

babulka123
9. jan 2009

v nedelu o 12:30 na TA3 davaju dokument o Dr. Jonasovi

tlenka
9. jan 2009

🙂 budem pozerat... diky za info...
aurra: tak tak... radsej podla tej tabulky nahodit a vypocita to iste, zbytocne vyhadzovat peniaze

inac mne tiez ten datum-t.j. den, ktory tam vyrata, aby sme sa mali snazit, nesedel vobec, ovulku som mala stale o niekolko dni neskor v tom urcitom mesiaci; radsej skusit ovu testiky alebo meranie BT a vtedy sa snazit

... inac zadala som tam datumy nar.; mesiac+rok snazilkovania mojich sesternic, co maju babätka a vyslo im pohlavie babätiek presne podla toho... som zvedava, ci vyjde aj mne dievcatko podla tej tabulky, podla mesiaca+roka snazilkovania 🙂

nikika33
9. jan 2009

mne to spätne na syna tiež vyšlo, teda to pohlavie ... ale viacerým babám ato ani spätne nevyšlo, a šanca je 1:1, čiže jedno alebo druhé
ale na druhej strane som sa síce len 2x pokúšala podla toho otehotnieť, a nepodarilo sa ..

halienka
11. jan 2009

Babky, na TA3 je ten Jonáš, pozerajte 🙂

tonca888
11. jan 2009

prosim vas kolko stoji ten vypočet? .dakujem

cukruska1920
11. jan 2009

tonca.... tusim okolo 600 sk...... 20 EUR.... 😀

vivi
12. jan 2009

Ahojte, tiež rozmýšľam dať si to spraviť. Čo mi vlastne pošle? Kalendár kedy sa máme snažiť, aj kedy je predpoklad zdravého dieťa, poprípade pohlavie? Manžel by chcel veľmi syna, mne je to jedno, hlavne nech je zdravé.

halienka
12. jan 2009

Ahoj Vivi, najskôr ti pošle dotazník, ktorý vyplníš. Podľa toho či vieš tuším na 4 minúty presne dátum svojho narodenia, tak ti môže urobiť tzv. velký výpočet, kde vie vypočítať aj pohlavie aj životaschopnosť dieťaťa, dokonca aj termín pôrodu. Lenže to vie málokto tak presne kedy sa narodil. Keď mu dáš len približnú hodinu urobí ti tzv. malý výpočet, kde ti vypočíta len termíny najvhodnejšie na otehotnenie, pošle ti ich zakreslené v takom kalendáriku červenou tužkou a ty si musíš zelenou tužkou dokreslovať aspoň probližne termín svojej ovulácie. Ak sa ti tieto dva termíny - zelený a červený - stretnú, tak to je najlepšie, vtedy sa treba snažiť, vtedy je najväčšia šanca. Jonáš posiela aj brožúrku, kde to je všetko vysvetlené ako máš postupovať. Múžeš samozrejme požiadať o velký výpočet aj keď nevieš presne svoju hodinu narodenia na 4 minúty, ale potom tie výsledky samozrejme môžu byť skreslené a vôbec ti to nemusí výjsť (on predpovie chlapca a bude dievča).
Tá anglická stránka kde ti to vlastne vypočíta program zadarmo ráta s tým, že ty zadávaš hodinu svojho narodenia úplne presne a preto tam vyhadzuje v tabulke aj pohlavie dieťaťa aj rizikový faktor. Ale sú to trošku výsledky na pováženou, ak vieš len že si sa narodila zhruba o šiestej ráno ale to nevieš presne. ešte ten dátum vhodného dňa na otehotnenie môže aspoň trochu pasovať, ale tie pohlavia a rizikové faktory nemusia. To treba brať z rezervou 😉

vivi
12. jan 2009

pýtala som sa na čas maminy, vravela, že 18:20, tak by to hádam v tom intervale presnosti do 4 minút aj mohlo byť 🙂 Vyskúšam to. Keď víde, víde a keď nie, tak sa nič nedeje. Dík 😉

phallen
13. jan 2009

Ahojte.. ja viem že to tu už veľa krát padlo ale potrebovala by som prihlášku k Dr.Jónašovi. Vedel by mi ju niekto poslať?(Phallen@azet.sk) Veľmi pekne ďakujem!!!! Rada by som to vyskúšala a dúfam že to pomôže.... 😉

lauritka
13. jan 2009

phallen mas to na webe 😉 zbytocne za to vyhadzovat money. pripominam, ye Jonas funguje len u zdravzch parov a aj to len vtedym ked sa jeho udaje trafia do tvojej ovulacie, takze ak je tam nejaky problem, ani Jonas nepomoze.

phallen
13. jan 2009

Lauritka ja viem že to je na webe ale neviem to nikde nájsť... preto by som bola rada keby mi to niekto poslal! Bola som na vyšetrení aj a manželom a všetko je OK!! Len sa nám to nejako nedarí tak som chcela aj toto vyskúšať...

lauritka
13. jan 2009

jasne kludne vyskusaj... neviem teraz z hlavy tu stranku..skus prelistovat od zaciatku tuto temu nejake linky ked uvidis.

zuuuzana
13. jan 2009

teda baby v interwiu na ta3 bel jonas poriadne negativny.

phallen
13. jan 2009

Oki... Ďakujem niekde to pohľadám!

lauritka
13. jan 2009

zusi moj priatel ked ho uvidel len povedal: stary zidak 😀 ...ale 11 deti splodil skaredak 😝

pici
18. jan 2009

ahojte, mate na neho niekto kontakt? nejaky web.. nemyslim ten anglicky.. ak ano.. dajte mi to prosim do IP

zuz11
19. jan 2009

andyj • 2d • Dnes o 12:19
Milé Maminky, určite tu už podobná téma bola ale bohužial som ju nenašla. Neviete mi prosím Vás poradiť kde by som našla tabuľku od Dr. Jonaša ohľadne pohlavia dieťaťa? T.j. predpoved chlapec/dievča podľa dátumu počatia.
Ďakujem Vám.

tatolu • 3d • Dnes o 14:26
Ahoj Andyj,
niekde som našla toto:
Eugen Jonáš
Zakostolska 7
941 45 Maňa

tel. 035 / 6595127

www.centrum.jonas.com
centrumjonas@jonas.php5.sk

Možno pomôže...

titkovamiriam • 3d • Dnes o 14:29
prisla som sem nahodou lebo segra sa zaujima o jeho metodu no ten odkaz mi zacal natahovat virus,tak bacha ked to budete spustat ☹

tatolu • 3d • Dnes o 14:44
No mne to nič neťahalo (skúšala som to www..., a pri centrumjonas mi písalo nenájdenú stránku), ale našla som aj toto:
www.drjonasmethod.com

zdá sa, že by tam mohlo byť niečo viac

titkovamiriam • 3d • Dnes o 14:53
skus temu mudr jonas

opicka1969
20. jan 2009

Ahoj všichni,
Je mi 40let a 9x jsem podstoupila neúspěšně IVF.Letos na radu mé kamarádky jsem navštívila va Čechách astrologa p.Kulovaného, žáka p.Jonáše !!!! I přesto, že moc těmto věcem nevěřím jsem odcházela s fajn pocity od člověka který mi dodal pozitivní energii.Vypočítal mi na rok 2009 vhodné dny na početí a napsal mi řadu vitamínů na podporu. Nasadila jsem MENSTRI CARE (distributor Slovensko) 2x1. vit.E 2x1, zinek 2x1, a kyselinu listovou 1x1.Důležité jsou hodně Menstri Care, má s nimi vynikajíci výsledky a pokud máte bolestivou menstruaci tak po měsíci braní tohoto léku, máte minimálně po bolestech, vyzkoušela jsem.
Ale hlavně proč to píši!!!!! Dostala jsem kontakt od kamarádky na toto forum a našla jsem kontakt na anglické stránky výpočtu dle p.Jonáše, tak jsem to pro zajímavost vyzkoušela, porovnala jsem s výpočty p.Kulovaného a jsou naprosto stejné!!!!!!! Všechny dny na tento rok sedí úplně přesne!!!!! Akorát na stránkách je navíc pohlaví dítěte a rizikový stupeň, což pro mě bylo docela důležité neboť jsem plánovala početí v březnu a vyšel mi 5. takže to určitě posunu na květen, kdy mi to nejlépe vychází a shodou okolností jsem v květnu narozená a vím ze zkušeností známých, které mají děti, že v měsíci ve kterém jsi se narodila je údajně tvůj nejplodnější.
Trošku problém je v tom , že mohu podstoupit pouze IVF, tak doufám , že se mi to podaří s lékaři nějak zkloubit dohromady. Držím všem palce a snad jsem Vám trošku přispěla 🙂 Hezký den Dáša

opicka1969
20. jan 2009

Ještě jedna věc když tak čtu příspěvky. Spousta z Vás píšete, že se Vám výpočty neshodují s ovulací, ale to je právě to že s ovulací to nemá nic společného, tak mi to vysvětlil p.Kulovaný.Jak by bylo pak možné že plno žen otěhotní v dny kdy nejsou v ovulaci a kdy mají třeba menzes( takto otěhotněla moje kamarádka)?????? 🙂 Dáša

halienka
20. jan 2009

Ahojte 🙂 Dáška, to máš pravdu, že tie výpočty nemajú s ovuláciou nič spoločné, ale je to trošku ináč. Žena bez ovulácie neotehotnie a teda tvoja kamarátka bola zrejme tá výnimka, ktorá máva ovuláciu cez menštruáciu Tiež sú ženy, ktoré majú ovuláciu už 8 deň cyklu a potom sú aj také, ktoré majú nepravidelný cyklus a ovuláciu majú zakaždým iný deň cyklu, niekedy trebars aj na 40-ty deň cyklu. A ak sa táto ich ovulácia stretne s Jonášovým výpočtom tak je to super - aj keď to ešte stále nemusí znamenať, že sa to podarí. No ale podstatné je že bez ovulácie neotehotnie žiadna žena - to sa proste nedá, pretože ovulácia znamená, že sa vajíčko ženy uvolnilo z vaječníka a môže sa stretnúť zo spermiou. Ale keď vo vajcovode žiadne vajíčko nie je, tak nemá z čoho vzniknúť tehotenstvo. Bez vajíčka sa otehotnieť nedá. Čiže ovulácia musí byť. No mnohé ženy nevedia kedy majú ovuláciu, nesledujú si to nijako, tak ich môže zaskočiť, že otehotneli nie klasicky v 14-15 deň cyklu, ale neskôr, alebo skôr, alebo dokonca cez menzes. Lenže oni proste mali práve vtedy tú ovuláciu. Takže to ja len na vysvetlenie. Moc ti držím palčeky aby to vyšlo 🙂 A ja skúsim to Menstri Care na tú bolestivú menštruáciu 🙂
Inak tá anglická stránka na výpočet je www.lunarium.co.uk/jonas.php 🙂

marrad
20. jan 2009

Dievcata poradte, co sa zadava ten druhy datum? Ten prvy je samozrejme datum narodenia zeny a ten druhy neviem /myslim na tej angllickej stranke/ dakujem

marrad
20. jan 2009

A este dalsia otazka, najmensie riziko je nula a cin vacsie cislo tym je to vacsie riziko? D.

zuzanabb
21. jan 2009

marrad riziko O je najlepsie a cim vacsie cislo, tym horsie. a ten druhy datum je asi od kedy chces aby ti to vypocitalo vhodny den... co ja viem, zadas si tam napr. od 1.1.2009 alebo ak chces tak az od februara... teda hadam myslimte tu istu web. stranku 😉

halienka
21. jan 2009

Baby, bacha, treba tam zadať všetko čo najpresnejšie, inak tie výpočty nebudú sedieť. Takže:

Birth Date: dátum narodenia

Day: deň
Month: mesiac
Year: rok

Birth Time: čas narodenia

Hour: hodina
Minute: minúta

Daylight Saving Tima at Birth - to je či bol vtedy keď si sa narodila Letný čas alebo Zimný čas (v lete býva o hodinu posunutý) čiže ak bol Letný čas (čo býva zhruba od apríla do októbra) tak treba v okienku zakliknúť!

Time Zone of Birth: Časové pásmo v ktorom si sa narodila - pre Slovensko platí Amsterdam, Paris, Rome !

Calculation Start Date: Termín od ktorého si chceš dať vyrátať výpočet, vypočíta na rok dopredu
(the calculation is made for one year, starting from some date, so choose here, from which date to start the calculation)
Day - deň
Month - mesiac
Year - rok

Current Time Zone: V akom časovom pásme sa nachádzaš teraz, čiže Slovensko znovu Amsterdam, Paris, Rome

Potom už treba zakliknúť len Calculate 🙂

marrad
21. jan 2009

dievcata dakujem

cukruska1920
21. jan 2009

Ahojte...myslite ze risk 2 je zle?

bleelka
21. jan 2009

takze ono to sadne len ked sa prektyje ovulka s jeho vypoctom, dobre tomu rozumiem?

helenkasabinka
21. jan 2009

ahojte kocky,vidim ze je tu aj tema o Jonasovi-ja mam vdaka jeho vypoctom vytuzenu dcerku a zdravu a to sme nemohli splodit dietatko skoro 4 roky a tak som poziadala jeho o vypocet a hned na prvy termin som zostala tehotna a aj pohlavie nam vyslo presne......a to som mala pred 2 rokmi MMT a odstranili mi 1 vajickovod,lekar mi daval uz velmi malinku nadej na otehotnenie kedze sa nam nedarilo a potom aj to MMt a vzaty vajickovod..........

ak budete potrebovat poradit s niecim tak vam urcite rada pomozem,viem Jonasov uplne presny kontakt aj tel.cislo.....ak budete mat zaujem tak napiste 😉

drzim vam palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre