MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

edriena28
20. sep 2017

@slavinocka16 nemas tam preto napisane tu zivotaschopnost...pretoze si si nepoziadala vypocitat aj tu zivotaschopnost. 😉

jahodka11611
20. sep 2017

@edriena28 moj nazor je,ze treba skusat aj pocas tvojich zelenych a aj pocas jeho cervenych...a vzdy si fat aspon den pauzu...cize kazdy druhy den...to pobolievanie nemusi nic znamenat...ze som tehotna som netusila,az ked tyzden meskali to potvrdil test...dovtedy som nic necitila ani netusila

bielavila
20. sep 2017

@macik166 neviem ani ja😰 nechapem tomu vypoctu vobec, snad nam niekto poradi

slavinocka16
20. sep 2017

@edriena28 ja, ju mam len na december... Jediný mesiac kde je to napísané... Dávala som pohlavie a životaschopnosť... Už to asi chápem, podarí sa, a bude života schopné, len decembrové splodenie.. 🙂

barborka_a_radko
20. sep 2017

Ak chcete niečo seriózne, tak skúste pohľadať tu: plodar.sk, alebo CrMS – Creighton model.

Metódy Dr.Jonáša sú z kategórie čarodejníctva (okultizmus a mágia).
R.

bielavila
20. sep 2017

@barborka_a_radko my bosorky😂😂😂

edriena28
20. sep 2017

@jahodka11611 no sak uvidime... ze co... skusat budeme dalej... keby daco vyslo z.toho napisem. 😉

barborka_a_radko
21. sep 2017

V sedemdesiatych rokoch minulého storočia prebehlo súdne pojednávanie s astrológom MUDr. Eugenom Jonášom z Nitry. Týkalo sa predovšetkým jeho astrologickej poradne Astra. Súd túto poradňu zrušil a jeho metódy jasne označil za nevedecké. Doc. MUDr. J. Pogády sa k tomu vyjadril: „Bola to hanba našej kultúry, lebo s vedou to nemalo nič spoločné“ (Kapišinský, I., Niekoľko viet k astrológii..., www.novageneracia.sk).
Odborné vyjadrenie k štyrom tézam E. Jonáša - o plodných dňoch ženy, o pohlaví a vitalite plodu a o dátume smrti jedinca vypracovali vedci Anton Hajduk a Ján Stohl. Množstvo materiálov z tohoto procesu má dodnes k dispozícii astrónom RNDr. Igor Kapišinský, CSc. zo SAV.

bielavila
21. sep 2017

@barborka_a_radko pocuvaj naco tu toto pises? chces vziat mamickam nadej a radost? ved ked ty tomu neveris tak na to kasli a ked je niekto ochotny obetovat 20 euro za " carodejnictvo" tiez jeho vec nie? nechaj to tak nevyhrocuj to tu

slavinocka16
29. sep 2017

Dievčatá, tak ja teraz neviem.. Mám kalendár.. A v deň,😇 keď sa mám snažiť, som dostala menzes..? Ale tento mesiac sa križuje zelené s červenou.. Najlepší je december.. Tak odkladám to na december, čo myslíte?

katuska111
25. okt 2017

@macik166 ahoj mozem sa spytat ci si sa dopatrala hodiny narodenia?

katuska111
25. okt 2017

Dievcata ten maly vypocet. Tam mi staci hodina narodenia v rozpati 1 hodina cca?

edriena28
25. okt 2017

@katuska111 najlepsie by bola presna hodina aj minuta.

lucinocka
25. okt 2017

@barborka_a_radko vzdy bolo aj bude ze niektori ludia dobre zarabaju na nestasti a zufalstve inych...

macik166
25. okt 2017

@katuska111 ano, obratom mi napísala mail okresná matrikárka. A ty?

katuska111
25. okt 2017

@macik166 ja som to v podstate bola vybavovat az teraz. Ale pani chce este odo mna kolok, ktory som jej aj poslala ale kupila som ho na poste. A ona mi pise email ze potrebujem kolok priamo z okresneho uradu. Tak som tam dnes bola a panulka bola prec z kancelariem tak som nic nevybavila. Ty si platila?

katuska111
2. nov 2017

Ahojte. prišla mi tabulka s vypočtom. nerozumiem však jednej veci, mam tam ohraničene červene dni. Oplodnenie ma nastať jeden den pred plne červeným?? alebo je jedno v ktrorý červený den? vdaka

bielavila
2. nov 2017

@katuska111 ma to byt den pred plne cervenym dnom

bielavila
2. nov 2017

baby aj ja sa chem opytat, mam cerveny plny den na 13.novembra, potom sim si ratala menzes a tych 13 zelenych dni sa mi kryje s cervenym stvorcekom, ten plne zeley den je potom 16 novembra a ja teda nechapem ci je dobre ze sa mi nekrizi ten plne zeleny den s plne cervenym dnom, alebo je zle ked sa i kryje tych 13 zelenych dni s cervenym stvorceom, som z toho jelen, dakuje ja som to pochopila tak, ze ak sa mi nekryje plne cerveny svircek s plne zelenym stvorcekom tak to je ok, ale som teraz v pomykove, ci to nebude tak, ze sa mi nemoze kryt s cervenym stvorcekom vsetkych tych 13 zelenych dni...ja som uplny cvok viem 😀 pls pomozte

ikaa76
3. nov 2017

@bielavila já som to pochopila tak že krizit sa ti mozu, len ak sa ti krizia dni tak to pohlavie co máš uvedene nemusi vyjst. Z 13 novembra červený den. Já dufam že to už konečně vyjde a ani mi to nepadá na mrchu konecne. Lebo posledně 3 mesiace ano a to sme vynechali.

edriena28
6. nov 2017

Ahoj ....tak mi uz dva mesiace skúšame podla toho vypoctu a furt nic.... a pritom uz sa snazime o babo vyse roka aj daco. A ked sa ti kriju zelene dni s cervenim.tak moze to vyjst ale nebude take pohlavie ako tam pise.

gabi1234
6. nov 2017

@edriena28 Keď sa kryjú červené dni so zelenými, je pravdepodobnosť počatia vyššia,ale nemusí vyjsť pohlavie.

gabi1234
6. nov 2017

@edriena28 Aby sa vám to s manželom podarilo, musíte byť po tejto stránke celkom zdraví.

katuska111
6. nov 2017

Ahojte. Prosim Vas dostala som mns. Mozme sa aj tak pokusat? Vyjde pohlavie? Tam ide asi len o tie hygienicke priciny co pisal.

bielavila
6. nov 2017
bielavila
6. nov 2017

@katuska111 tiež som dnes dostala menštruáciu a červený stvorcek mám 13 teho, ja mám dlhy cyklus takze 12 ešte budem krvácať, ale ideme na to určite, konečne sa mi nekrizi červený stvorcek so zelenými dnami takze ma neodradí nic😂

ikaa76
6. nov 2017

@bielavila Ahojte možno blbá otázka ale Podla coho sa rata dlzka cyklu? Ked píšeš že mas dlhy cyklus.

simkamatko
6. nov 2017

@slavinocka16 mozte mo opisat tu skusenost a vsetko okolo toho?

bielavila
7. nov 2017

@ikaa76 to sa neráta len že ja mávam aj 8-9 dni takze ešte budem krvácať keď mame červený deň vyrátaný, takze budeme sa pokúšať aj počas menstruacie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre