MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

puska16
28. sep 2010

no tak ja si to musim este raz precitat poriadne...ako ja mam specialny vypocet on mi tam zaznacil cervene dni a ja si mam sama znacit zelene dni vzdy podla toho kedy dostanem mrchu a od toho zelenho dna smerom hore aj smerom dole vyznacit si 6dni a ked sa tam vyskytuje aj cerveny den tak je to super a v ten cas mame keksikovat 😀 tak som to pochopila ja....

abebydes
28. sep 2010

@katrin21 ,@puska16

no,ale to naozaj zalezi od typu vypoctu, ved si pozri pokyny, ak ma puska16 vypocet III., tak potom je najlepsie ak sa dni cervene a zelene stretavaju 😀
ty mas IV., a tam sa stretavat nemaju 😀

a @puska16 - tam v pokynoch si preskocila, ze ku dnu, ked dostanes mrchu mas pripocitat 15 dni a od toho 15.ho dna si treba zaznacit 6 dni hore a 6 dni dole (ale tak to tusim potom asi nemas III.,nie?) 😀

katrin21
28. sep 2010

no, ale je to zaujimave.. podla mna aj ked ja mam IV, a idem aj ked sa stretavaju, mozemj otehpotniet... tak som otehotnela uz raz urcite... mozno je to vacsie riziko donosenie a apod... ale tak otehotniet mozem., ostatne je v rukach bozich 🙂

puska16
28. sep 2010

abebydes presne ako pises, s tymi 15dni pripocitat.....atd. ja mam III vypocet +specialny vypocet a mne je najlepsie ked cerveny den je blizko zeleneho dna.... 😉

katrin21
28. sep 2010

tak potom to mas OK 🙂

katrin21
28. sep 2010

baby , porovnavala som vypocet II a IV, lebo omylom mi JOnas poslal aj II....
je to PRESNE TO ISTE, len na IV je este peciatka niekedy o zivotaschopnosti...
ked som to porovala dnes s tym minkom ceskym, co ste tu niektora davala, tak ta zivotaschopnost sedela s tymi mesiacmi, ked tam na tej stranke boli co najmensie vplyvy " škodcov"( luna a pod..) cize je to jedno, kedy sa budeme snazit, mozeme aj cez cervene a zelene dokopy podla mna... ako je to pre III.. system a dni su tie iste, pokial ide o pohlavie aj vsetko, len to nemusi vyjst ked sa tieti dni stretnu... to je vsetko... su to presne tie iste dni - vypocty 🙂

abebydes
28. sep 2010

ale ved stranu, ci dve dopredu niektore pisali, ze sa im niektore dni nesedia a aj tie moje dve kamosky - jedna ma zahranicny vypocet - tam sa jej len niektore rovnaju takzm istym ako na tej stranke a ta kamoska so slovenskym vypoctom tam ma 4 alebo 5 datumov inych, takze to bude asi zalezat mozno od toho, ze to od jonasa neodkukali spravne alebo co , ked sa im to vzdy nerovna 😀

helenkasabinka
28. sep 2010

@katrin21 ja som na tej stranke tie dni skodcov nepochopila 😅 😅 😅

katrin21
28. sep 2010

@helenkasabinka
no, ono to podla mna znamena iba ze cim je viac´tych BEZ VPLYVOV, tak je to lepsie🙂 to su podla mna take veci,ako ked sa v atrologii vyuzivaju ascendenty a konjunkcie a take hovadiny.. proste ci su vsetky vplvy na to priaznivo naklonene.. 🙂 a napr. ja som tam mala niekde len dve bez skoncov a 2 s.... a len jeden mal vsetky 4 OK, a nejake este mali 3OK a jeden skodca... a tie lepsie , s menej skodcami, sa zhodovali s mesiacmi, kde mi Jobas dal dobru zivotaschopnost.. cize podla mna to je ze : idealne podmienky..cim viac skocov, tym mensia sanca...

@abebydes no ja neviem, ja som nepozerala uplne presne dni, ale priblizne to sedelo mozno napr. 14 u jonasa a tak 15, alebo 16 napriklad..ale hlavne mi sedeli té skodcovia a bez skodcov mesiace.... 🙂

abebydes
28. sep 2010

@katrin21
aj tak ti to vlastne moze byt jedno, lebo mas uz vypocet od jonasa a pravdupovediac radsej mam original je to predsa jonasova metoda a tak vie ako ju pouzivat najlepsie. a poviem ti takto, ta kamoska , co ma vypocet do zahranicia mala uz 2 potraty uz prvy brala brutalne tazko, nieto este druhy a v ziadnom pripade nechce riskovat treti, takze aj tych 30 eur bolo pre nu nic len nech je babatko a zdrave!
a ze su na tej stranke posunute dni jeden, dva dni , a ked by otehotnela podla tej stranky a bolo by to naozaj posunute a zase by mala potrat, tak to by uz urcite nezvladla!
takto jej jonas pisal, ze sa svoje vypocty prebera zodpovednost a ze ked bude dodrziavat pokyny nenastanu ziadne problemy!
kamoske ide o zdrave babatko !! 😀

katrin21
28. sep 2010

@abebydes
ALE VED JA NEMAM NIC PROTI JEHO METODE, to si ma nepochopila.. ja som tiez za original 🙂🙂 len som napisala, ze sa mi ta zivotaschopnost zhoduje s tou strankou 🙂 to je vsetko 🙂
pa pa

katrin21
28. sep 2010

tu je odpoved doktora jonasa skopirovana, na vysvetlenie, preco sa napr. u mna by nemali kombinovat zelene a cervene dni... lebo dost sa tu o tom za posledny tyzdenn pisalo a vela babam sa to stava....

V prípade, že sa červené a zelené dni budú križovať tie termíny Vám odporúčam nevyužívať, keďže výpočet pre počatie životaschopného dieťaťa robíme ženám, ktoré už mali potrat, či komplikácie počas tehotenstva a nechcú aby sa tieto problémy opakovali. Mali sme totižto prípady, keď manželia nečakali na termín, kde sa im červené a zelené dni nekrižovali a potom sa ozvali, že došlo k potratu. Niekedy naozaj treba počkať aj dlhší čas na vhodný termín, ale ak chcete mať istotu, že všetko bude bez problémov treba počkať.

--
So srdečným pozdravom

doktor Jonáš

No, ... ked si clovek nepripusti tu moznost, zeby dietatko nedonosil, ked ho uz raz počne, tak by to malo byt kazdopadne OK.. ja som totiz babo nepotratila, ja som mala jednu interupciu..cize teoreticky si nepripustam, zeby sa neudrzalo.. ine je , ako pises u tvojej kamosky, ked potratila , tak to je jasne, ze tam je uz opatrnost.... uvidime... a keby daco tak uz potom budeme dodrziavat aj nekrizovanie sa dni ... 🙂

bielalady
28. sep 2010

...akože ja neviem dievčatá, ale ja som už dlho nevidela žiadny pozitívny výsledok Jonášovho výpočtu na MK! Môj osobný názor je už tiež dosť skeptický ...

abebydes
28. sep 2010

ale ved jasne katrin 😀 som to pochopila spravne 😀

@bielalady
ved si pozri zopar stran dozadu...tu baby pisu, ze su prave tohotne podla jonasa a takisto niektore su aj od jonasa vypocitane (aj moj pripad).
skepticka neskepticka vyskusaj a uvidis 😀 😀 😀 😀

katrin21
28. sep 2010

@abebydes
inak, som si prave teraz dala tu stranku este raz tu cesku a som to porovnavala presne s vypoctom... tak mne tam vysli uplne rovnake datumy na cely cely rok, akurat v juni je jeden den rozdiel.... ale inak, presne na den ... 🙂 aj pohlavie to ukazuje rovnako.... takze asi je to zalozene naozaj na jeho metode.. a zovotaschopnost sa da odvodit od tych aspektov napravo 🙂
inak, sradna, ja mam prve 4 mesiace stale 17 a 18teho, potom dalsie 4 mesiace 14 a15teho, a potom nejako 13, 11, 9... no proste vzdy tak od 17az 14 vacśinou po mesiacoch 😅
ale drzat sa budeme originalu 🙂 aj tak 🙂 som zvedava...

bielalady
28. sep 2010

@abebydes, práveže skúšam, ale chyba bude asi niekde inde, asi v "Marse"

abebydes
28. sep 2010

@katrin21
mne je to naozaj jedno, co je tam, ci tam, hlavne nech sa kamoskam podari aby som mohla opat kocikat 😀 ony maju vypocet od jonasa, akedze uz jedno "jonasovo" babo chodievam kocikat, verim origosu 😀 nech si pise kto, kde, co chce 😀 a tebe tiez drzim paste 😎

abebydes
28. sep 2010

@bielalady
v marse?

abebydes
28. sep 2010

mozno jupiter to zapricinil 😀 😀

mirka0044
28. sep 2010

Ahoj, no, ak sa mam ja k tej Jonasovej metode vyjadrit, tak dala somsi to spravit, kedze sa nam dlho nedarilo, tak uz sme skusali cokolvek.. No apodla tej jeho metody sa tiez nedarilo a okrem toho, v mesiaci, ked mi vyslo nizke riziko som aj otehotnela.. konecne!! no a hned mesiacna to aj potratila... Potom som to uz nesledovala a neriesila a po pol roku sa podarilo opat.. zatial som v 5mes. a dufame, ze vsetko bude v poriadku. Inak nerozumiem tomu, ako moze vypocitat to, ci to bude chlapec alebo dievca... ved pohlavie dietata zavisi od toho ci muz poskytne chromozom X (vtedy je dievca) alebo Y (chlapec), takze je to cele taky uzasny proces a vyvin a zalezi od mnohych podmienok, aj vnutornych, aj vonkajsich...

malicka158
28. sep 2010

@mirka0044
z toho co pises by som tipla, ze si vypocet od Dr.Jonasa nemala, kedze on nepocita riziko, ale dobruzivotaschopnost...
kamoska sa takto pekne oplachla, vysolila 60eur a dokoknca tam bola moznost, ze sa trafila do terminu s faktorom 4 a najhorsi bol5.
Potom sa spojila s dr.Jonasom, dala si vyhotovit vypocet od neho a vobec to nesedelo s tym, co mala doma. No a podla jeho vypoctu je uz tehotna a zatial je vsetko ok.

bielalady
29. sep 2010

@abebydes, vychádza mi to tak, že kto neotehotnel podľa Jonáša, má doma chybu v "Marse". t. j. v polovičke... , takže vážené dámy odprevaďte svojich "MARŤANKOV" do pobočiek na to špecializovaných ... 😀

lucyx82
29. sep 2010

@bielalady aj ja si to myslim a cim skor ich tam dozeniete, tym lepsie, drzte sa 🙂

soni1
29. sep 2010

Ahojte baby, tie ktoré ste otehu podľa Jonáša, aj ste mali nejaké tehu príznaky neskôr? Alebo kedy ste si robili prvý test? Až po vynechaní menzesu?

mirka0044
29. sep 2010

@malicka158 joj,nie, bola to ta zivotaschopnost, to ja som si to len tak vysvetlila, ze kde mam ake riziko.. ale on to popisuje ako zivotaschopnost. Ja som s nimi aj telefonicky konzultovala, no nic z toho nevyslo.. tak neviem, mozno som sama, alena mna to nejako nesedelo.. Ak to ostatnym vyslo, tak som rada, aspon nemaju pocit, ze zbytocne vyhodili peniaze..

dooscoby
29. sep 2010

ahojte.....baby ako je to teda s tym Jonasom...radi by sme pre dcerku surodenca a kedze nemam ziadne problemy a podaktore ste tu pisali, ze tie dni su aj tak totozne s tymi na tej cestej stranke tak vaham si dat objednat vypocet na ovulaciu lebo pohlavie mi je jedno....prvu sme pocali pocas 4 mesiacho randenia 😀 tak dufam ze aj druhe bude sup sup...rozmyslam ze pockam take 4 mesiace lebo aj na ich stranke som citala ze s ich vypoctom to tiez tak moze trvat a potom ak nezadari sa tak objednam 🙂

ste ma trosku vystrasili tymi cervenymi a zelenymi dnami, ale to asi pri tom jednoduchom vypocte nebude ci ano?

klba
29. sep 2010

caute kocky.
@bielalady, skus listovat par stran dozadu a tam to dost babam vyslo, 😉 aj ked netvrdim ze to vyjde kazdej, su aj zdrave zeny ktorym nic nebrani v otehotneni a predsa sa nedari, ☹ preto ak je dalsia moznost treba skusit ci to vyjde, za tych par euracov sa to podla mna oplati vyskusat.
a vy ste uz skusali podla Jonasa, ci nie? 😅
a ja som tiez ten pripad co nam to podla Jonasa vyslo, podla poslednej MS by som mala byt teraz v 9-10 tt, ale uz 2 x som bola na sone,(vzdy u ineho dr) a obaja mi potvrdili moj predpoklad, ze sa nam to podarilo neskor,
som teraz v 7 tt a presne mi to sedi s vypoctom, kedze som si do vypoctu znacila dni kedy sme sa snazili.
Okrem toho sme sa snazili 8-10 dni pred predpokladanym terminom MS, takze som vtedy nemala ovulaciu a vyslo to, tak drzim palce nech sa podari aj dalsim kockam. 😉

@soni1 mne vysiel test slabo pozitivny az na 6 den meskania MS, potom som sa testla na 9 den a az na 15 den meskania boli ciarky rovnocenne silne a nabehli skor ako som stihla tycinku vybrat z nadobky. 😉
posielam ti jeden link, tu je to rozpisane preco test niekomu ukaze tehotnost skor ako pride MS resp. az po par dnoch meskania, vsetko zalezi od ovulacie.
http://primar.sme.sk/c/4116796/priznaky-tehotno...
inak ja priznaky nemam doteraz ziadne, akurat chodim castejsie na wc a som viac unavenejsia, ale ziadne nevolnosti a nic podobne, ani prsia ma nebolia ako pri prvom tehu. 😕

tinipini
29. sep 2010

ahojte,

aj ja som prípad, kedy to vyšlo, včera som bola na 3D a dokina potvrdila, že podla veľkosti bába sedí termín podľa Jonáša,

držím všetkým palčeky 😵 😵 😵

soni1
30. sep 2010

@tinipini Ahojky a samozrejme gratulujem k správičke. Ak sa môžem spýtať, ako dlho ste sa podľa Jonáša snažili?

domidomi
30. sep 2010

@bielalady hmmm, to ako funguje? Lebo mám maleho brata (2.r.) A mamina si dala urobiť výpočet u Dr. Jonáša a ten mesiac im malo vyjsť dievča - silný potomok a narodil sa im chlapec s Downovím syndrómom. Tak teraz kde nastala chyba? Ze u niekoho to vyjde a u niekoho nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre