MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

hadassah
1. aug 2011

@maattoo mne je fuk pohlavie, aj keď keby som si mohla vybrať, tak dievčatko. Ale nebudem trubka a nebudem sa snažiť podľa nejakého papiera, keď viem, že vtedy neovulujem.
Na jednej strane musíš uviesť na sekundu presne dátum narodenia a na druhej strane máš sexovať hore dole počas červene vyznačených dní. No normálne proti sedliackemu rozumu. Nevadí, že sa na sekundu presne nedá vypočítať, kedy sa tá spermia stretne s vajíčkom 😀 a plne červený deň má 24 hodín, zaujímavé, že je jedno, kedy sexuješ, ráno, na obed, večer...

maattoo
1. aug 2011

@hadassah ja som chcela podľa Jonáša otehotnieť pred zhruba 5 rokmi a nič,potom som mala úraz a teraz som sa rozhodla že je správny čas, ale nie podľa Jonášových výpočtou 😖 skúsim si vyrátať pohlavie dieťatka čínskou tabuľkou, zmenou krvi a budem to skúšať pred ovu a možno bude dievčatko 😀 žiadne ovulačné testy ani meranie bazálky nieeeeeee načo sa stresovať a ak chceš otehotnieť skús dať po milovaní hore nohy mne to pri prvom pomohlo 😝

hadassah
1. aug 2011

@maattoo meranie BT nie je o stresovaní, už na základnej škole na biológii nás učiteľky učili, aby sme si viedli menštruačný kalendár no a teraz si ho vediem tak isto, len podrobnejšie. Ale ako potom vieš, že je práve ovulácia? Možno preto sa nepodarilo doteraz, lebo ste sa jednoducho netrafili. Ak máš ukážkový 28 dňový cyklus, neznamená to ešte, že ukážkovo ovuluješ na 14. deň. Mne sa už stalo, že som mala ovu na 11. deň + 17 dní luteálna fáza, teda 28 dňový cyklus , alebo ovulácia na 18. deň + luteálna fáza 10 dní a zas vyšiel ukážkový 28 dňový cyklus a keby som sa triafala okolo 14. dňa, tak by to bolo 100% neúčinné 😉

maattoo
1. aug 2011

asi máš pravdu,ale ja sa nanovo snažím len prvý mesiac a pred 5 rokmi som poctivo dodržiaval Jonášove výpočty 😠
@hadassah

saranata
1. aug 2011

@hadassah podla tvojich slov nebudeš trubka a nebudeš sa snažit vtedy ked nemáš ovulu a ani podla nejakého papiera....ale tak potom prečo sa zaoberaš Jonášovou metodou a ešte si to dávaš aj vypočítat,
ako potom vieš že nefunguje????lebo tebe to nevyšlo??? ked nie mne tak ani iným? trochu naivne rozmýšlanie

a všetky ženy ktoré jeho metodou otehotneli za posledných X rokov su trubky? alebo si myslíš že len ženy ktoré ani nepoznaju pojem ovulácia si dávaju robit vypočet u Jonáša??

na to že nejakej metode neveríš sa nou moc zaoberaš, ak by tam nebol možno iný problem a tebe by Jonáš vyšiel tak tu sedíš a od rána do večera propaguješ jeho metodu ale bohužial nevyšlo tak je to na nič
poznám ženy ktoré otehotneli podla Jonáša a predstav si vedia ako a kedy ovuluju .....a dokonca sa im aj podarilo, a su to aj ženy ktoré nemohli mat roky deti tak svoj cyklus poznaju už aj bez merania BT
tento jeho princíp uznavaju aj lekári , ktorí tiež niečo o ovulácii vedia

maattoo
1. aug 2011

@hadassah ty sa už dlho snažíš?

lauritka
1. aug 2011

@hadassah inac som citala, ze pohlavie dietata urcuje muzska pohlavna bunka 😉 chromozom.

cize potom ako Jonas vie, aky ma chromozom muz, ked pocita pohlavie zene 😕 😨

lauritka
1. aug 2011

aha, tak som nasla vysvetlenie 😅 kuk http://www.protiprudu.info/otcovia_vynasli_matk...

hadassah
1. aug 2011

@lauritka haha tak to je dobré 😉

hadassah
1. aug 2011

@saranata myslím, že pokiaľ si pamätám, tak v tejto ani v žiadnej inej téme som sa nenavážala do nikoho konkrétneho. Vyjadrujem sa tu pre a proti metóde a výpočtom a predkladám tu nejaké svoje vedomosti a tvrdenia, ktoré si viem obhájiť. Nenavážaj sa prosím ani ty do mňa. Ďakujem za pochopenie. 😉

jania023
1. aug 2011

@lauritka sa mi pacil ten tvoj clanok 😉

hadassah
1. aug 2011

@jania023 podľa toho článku je vraj v ejakuláte je viac Y chromozómov ? Hmm... Ja teda neviem, ale mám 4 mladšie sestry 😀 😀 😀
V okolí poznám kočku, ktorá má 7 !!! dcér. Tá je tu už rarita. Možno niektorí muži majú nejako degenerované Y spermie, alebo ich vôbec nemajú. V každom prípade zaujímavé 😉

jania023
1. aug 2011

@hadassah ono staci ze si zle naplanovali sexik pred ovu a uz su to diencata alebo ak zena ma zapal co meni prostredie v posve a aj z toho vyjdu len dievcata ...no proste nech robime co robime stale prezijeme len my 😀 sme proste silnejsie 😀 len chlapy to este nevedia 😀 😀

hadassah
1. aug 2011

@jania023 no asi niečo na tom bude 😀 Tak snaženiu zdar 😝

jania023
1. aug 2011

@hadassah ja aj tak chcem iba dievcatko takze mne je jedno comanzel uroby z chcromozonmy Y 😀 pre mna za mna nech aj vymru 😀 😀

7bambulik9
1. aug 2011

Ja som Jonáša dodržiavala 6 mesiacov a nič tak držím palce ostatným 😉

hadassah
1. aug 2011

@jania023 ja by som sa tiež prihovorila za dievčatko, ale je mi to v podstate jedno. V našej rodine sa však chlapci nerodia, ako som spomínala, mám 4 sestry a aj tie majú len dievky 😝 tak hádam by už aj nejakého chlapa medzi tie malé babizne bolo treba. Nehovoriac o tom, že muž by bol celý bez seba a švagrovia by ozeleneli závisťou 😀

hadassah
1. aug 2011

@jania023 no to je dobré, že nech vymrú 😀 😀 😀

halienka
1. aug 2011

Jéj, tu je zas veselo 😀
@lauritka dobrý článok, aj ja som už toto niekde počula alebo čítala 🙂 a minule zas v telke hovoril nejaký chlapík, čo sa zaoberá jing a jang takú teóriu, že podľa neho sa narodí také pohlavie aká energia je v tom partnerskom zväzku oslabená, čiže keď je v tých dvoch ľuďoch viac energie jang - čo je mužská energia a kľudne jej môže mať aj žena viac ako jingovej, to neznamená že je mužatka 😀 - tak vtedy sa narodí dievčatko, aby vnieslo tú jangovú citlivú energiu do rodiny. Ak sa táto situácia vďaka tomu dievčatku vyrovná a rodičia sa "zjemnia", čiže sa stanú správne vyváženými jing/jang, tak pohlavie ďalšieho dieťaťa môže už byť chlapec, ak narodenie toho prvé dievčatka nepomôže, tak aj ďalšie dieťa bude znovu dievčatko, a budú sa rodiť dievčatká, dokým sa energie nevyrovnajú 😅 😀 samozrejme to platí aj naopak. Zaujímavé čo? 😀

saranata
1. aug 2011

@hadassah toto bolo navažanie?? tak prepáč ak som sa dotkla tvojej nesmiernej mudrosti a neomylnosti , kašlat na lekárov a roky skuseností a žien ktoré touto metodou otehotneli, lebo pozor je tu hadassah ktorá má svoje vedomosti a jej sa to nepodarilo tak to nefunguje a navyše nie je trubka tak to nebude skusat a rovno bez toho povie že to je hlupost !
tak sa tu utrvdzuj v tom že máš pravdu ale to že sa nepodarilo može mat aj iný dovod

hadassah
1. aug 2011

@saranata

Fúúúha. Takže takto milá saranata. Ja chápem, že si nadšený zástanca Jonáša, to je v poriadku. Ale skús to robiť trošku inteligentnejšie Nerozumiem, prečo táto tvoja náklonnosť spočíva v urážaní konkrétnych osôb len preto, že majú opačný názor a to takým spôsobom, ako si to napríklad prednedávnom predviedla v prípade halienky a lauritky.
Keby som sa zahrala na zarytého Jonášovho stúpenca, tak tu nakopírujem všetky anglické a nemecké texty od vedcov a lekárov, ktoré som našla a v ktorých sa píšu prevratné zistenia podporujúce doktora Jonáša. Napriek tomu, že sa s nimi nestotožňujem, vyhľadala som si všetko dostupné a prečítala som si o tom. Prečo to nespravíš, keď mi chceš zavrieť ústa? Nehnevaj sa, štekáš tu na všetky strany, ale od teba sme sa ešte nič pozoruhodné nedozvedeli.

hadassah
1. aug 2011

@halienka to je zaujímavé, čosi podobné som čítala aj ja. 😉

jania023
1. aug 2011

@hadassah takze vies co mas spravit ziaden sexik pred ovu a v den je je navsilnejsi ovu test tak sup nato ale az na dalsi den vajko ta pocka a bude chclapcek 😀

hadassah
1. aug 2011

@jania023 jasné, vyskúšame 😉

saranata
1. aug 2011

@hadassah ja nie som jeho zástancom a k vašej trojici ktorej sa nedarí sa vyjadrovat už nebudem , mám na to svoj názor...
ja niekoho urážam ??ja som stupenec? ja som si tento vypočet dala urobit zo zvedavosti, tak či onak chcem tretie dieta a nemám problem otehotniet ..
ty sa tu stále ohánaš ovuláciou , ale nie všetky sme tu telatá ktore nevedia čo to je moja zlatá,
len som sa pozastavila nad tým čo tu píšeš a potom si dávaš viac krát robit vypočet tak tým sa zhadzuješ sama
a nemám potrebu ti zatvárat usta , a od teba a spol. som sa teda dozvedela toho fakt vela
napíšeš nie som trubka aby som to skusala podla nejakého papiera a hned povieš že to nefunguje , teba netreba ani uražat 😀 😀 😀 😀

halienka
1. aug 2011

@hadassah no ja som mala tušáka, že si to zlizneš, keď som čítala, že píšeš o vulácii 😀 nemáme tu čo robiť, tie čo si sledujeme ovulku, to vrchol drzosti v tejto téme podľa niekoho 😀 😀

hadassah
1. aug 2011

@saranata

No krááása, fakt. Ale skús už raz konečne napísať, čo ti vadí?
Všetci ostatní tu normálne diskutujú, o tom diskusia predsa je, prečo by som sa mala, resp. nemala vyjadrovať?

hadassah
1. aug 2011

@halienka ja viem 😀 😀 😀 😀

hadassah
1. aug 2011

@halienka Už som písala, že je tu aj možnosť zamknúť sa v súkromnej téme a nenechať sa vytáčať narušiteľmi ako sme my 😝
Aj podľa štylizácie a obsahu sa dá vycítiť, kto tu trpí frustráciou 😀 😀 😀

saranata
1. aug 2011

@hadassah píšeš že metoda je hlupost a že treba ovuláciu , ale jeho metoda nie je postavená na tomto cykle a to by si mala vediet, takže jediný tvoj argument je to že sa to tebe nepodarilo...takže znova -ak sa to nepodarilo tebe resp. vám tak to nefunguje???
a napíšeš že vypočet si dávaju robit len ženy ktoré ani nevedia čo je ovulácia a potom si myslia že otehotneli podla Jonáša...tak toto mi vadí predstav si , takže všetky ktoré otehotneli vdaka Jonášovi su trubky ako si to nazvala ktoré nevedia nič ?...trochu trufale ohodnotenie ....ale samozrejme ked máš tolko skuseností a vedomostí tak sa to dá pochopit 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre