MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

saranata
1. aug 2011

@hadassah tak ty si iný psycholog 😀 😀 😀 , začína mi ta byt luto....dalej nekomentujem ...

hadassah
1. aug 2011

@saranata slovo " hlúposť" som nepoužila a tak isto neargumentujem tým, že mne sa nepodarilo.
A už stačilo, asi máš zlý deň.

hadassah
1. aug 2011

@saranata prečo by ťa mi malo byť ľúto? Dnes si si ma vybrala za obeť, tak dúfam, že ti to pomohlo a ukľudnila si sa. Okrem toho, ja som sa s tebou vôbec nezačala baviť a ani ťa urážať.

saranata
1. aug 2011

@hadassah iný argument ani nemáš bohužial (pre teba) prajem pekný den
a takí ludia ako si ty a hlavne v nejakej diskusii ma nevytočia 🙂

halienka
1. aug 2011

@hadassah samozrejme, každá normálna kočka to pochopí čo to tu dlhšie číta 😉 na tom nie je nič zlé, keď sa niekto snaží rozmýšľať, hladať dôkazy, overovať a podľa toho si urobiť názor a rozhodnúť sa, každá samozrejme si ten názor môžme utvoriť iný, lebo každá máme iné skúsenosti, iné veci sme sa podozvedali a tak, takže aj naše rozhodnutia sa líšia... vždy je mi ale sympatickejšie, keď vidím na človeku, že premýšľa, zisťuje aj keď má iný názor ako ja, ako keď niekto slepo uverí a strčí hlavu do piesku, lebo nič iné už nechce počuť...a strašne moc potom okolo seba kope a bije, ak náhodou si niekto dovolí povedať niečo iné...

hadassah
1. aug 2011

@halienka Ja viem a vďaka za podporu. Nuž... pre všetkých slnko svieti. K tomu sa ani iné napísať nedá.

gabinecka_
1. aug 2011

Ahojte dievčatá, my sme sa snažili otehotnieť podľa Jonášovej metódy vyše roka a nič. Švagrinej sa zasa mal narodiť 2x chlapček a má 2 baby 🙂
Skúste sa pozrieť sem, je to výpočet dátumov počatia - http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-...
Presne to sedí s tým čo mi prišlo poštou od Jonáša. Možno vám to pomôže.

maattoo
1. aug 2011

@saranata nechápem prečo si začala útočiť na hadassah ☹ veď táto téma je tu preto aby sme si my ženy pomohli ,vymenili názori a nie na seba útočili ☹ mrzí ma že to niekto nechápe ☹ Chápem ,že si zástancom Jonášovej metódy, keď niekomu v tvojom okolí pomohol je to pochopiteľné ,ale sú tu aj žienky ktoré to skúšajú roky podľa jeho metódy a nič ☹ Ja sama som to skúšala vyše 2 rokov a nepodarilo sa moja sestra to skúšala rok a tiež nič a mám aj kamarátky ktoré to dlhšie skúšali a nič 😕 Neútočíme na nikoho len konštatujeme ,že to mnohým nevychádza. Tak sa neurážaj a kludne mu ver veď je to len na Tebe a nikto Ti to neberie. Niečomu v živote treba veriť 😀

saranata
1. aug 2011

@maattoo ked už píšeš že som utočila tak si prečítaj aj to čo som napísala, nemám rada argumenty typu mne to nevyšlo tak to nefunguje, navyše ked niekto napíše že to nebude skusat v tých dnoch tak nemože povedat že to nejde, to povazujem za hlupost zase ja. pretože argument moznosti otehotnenia počas ovulácie nepovažujem za argument v teme Jonáš, pretože jeho metoda je založená na niečom uplne inom a nie na cykle ženy

a opakujem ja nie som zástancom Jonášovej metody, len ju teraz aplikujem na sebe a uvidím,
na tejto stránke som chcela vediet ako sa darilo iným ženám s touto metodou a nie čítat tu že si to dávaju vypočítat len ženy ktoré nemaju páru o svojom cykle a ovulácii ako to tvrdila hadassah...
uverím tomu ak to vyjde mne ale popierat to nemožem lebo na to nemám argumenty
poznám ženy ktorým to vyšlo , a viem aj o ženách ktorým nevyšlo pohlavie ale tie priznali že nedodržali pokyny....
ale to je vedlajšie , ja mám tiež vedomosti a svoje skusenost, a tiež viem niečo o cykle a pod., a ak mi to nevyjde podla Jonáša -pretože teraz idem presne podla jeho pokynov, tak aj tak nepoviem že to nefunguje, pretože su tu tisícky žien ktorým sa to vdaka nemu podarilo aj ked iné zlyhávalo..

ale chápem zatrpknutost určitých žien, neviem si predstavit nemat deti , mám to stastie že mám dve detičky , zdravé a krásne, a dopriala by som to každemu 🙂

halienka
1. aug 2011

@gabinecka_ tiež myslím, že tá stránka úplne stačí na vyskúšanie, prajem krásne tehuľkovanie a zdravé bábatko 🙂

hadassah
1. aug 2011

@gabinecka_
@halienka
stačí aj táto stránka. Je to ten istý výpočet.

syslica
1. aug 2011

Ahojte, vašu diskusiu sledujem zobďaleč už dlhšie a musím povedať, že prístup
@hadassah , ktorá sa snaží overiť všetky dostupné metódy vedúce k úspešnému počatiu bábätka (alebo dieťatka želaného pohlavia) je mi veľmi sympatický. Asi sa pridám 😉 V podstate som sa už pridala 😀 . Nie je celkom pravda, že na Jonášov výpočet sa spoliehajú ženy, ktoré nemajú ani potuchy, kedy u nich prebieha ovulácia. Myslím, že Jonáš sám v pokynoch odporúča testnúť, kedy máte ovuláciu a tvrdí, že v 87 % sa jeho termín kryje so skutočnou ovuláciou... ostatné je vo hviezdach. Čo sa týka presného načasovania styku v konkrétnu hodinu/minútu dňa - ja mám výpočet od iného astrológa a ten obsahuje aj toto, čiže teoreticky by mal byť presnejší...no ako tu už v diskusii odznelo, nositeľom rozhodujúcich buniek je muž, žena sa len môže pokúšať načasovať, resp. ovplyvniť výsledok podľa svojho želania. Tak nám v tom všetkým prajem veľa úspechov. 😀 A aby nedošlo k omylu, nie som zástancom žiadneho "smeru", či už prísne vedeckého alebo astrologicko-mystického. Snažím sa, podobne ako hadassah, overiť všetky teórie ... a nájdete ma aj v téme Chceme dievčatko 😉 .

halienka
1. aug 2011

@syslica pekne si to napísala 🙂

hadassah
1. aug 2011

@syslica v tejto téme je zakázané overovať. Tu platí len dogmatizmus 😝
Lenže ja, @lauritka, @halienka a spol. tu budeme aj naďalej mútiť vody a to iba preto, aby si každá nová čitateľka alebo prispievateľka spravila svoj VLASTNÝ názor. Nikomu nič nevnucujeme. Napriek istým výhradám voči metóde rada dodám kontakt na Jonáša, prípadne vysvetlím, ako fungujú červené a zelené dni. Tak. 😉

halienka
1. aug 2011

@hadassah tiež si to pekne napísala 🙂 napríklad ja už jedno dieťa mám, takže ma nikto nemôže obviniť zo zatrpknutosti, čo mi teda voči bezdetným pripadá dosť necitlivé takéto vyjadrenie...

zuzana76
1. aug 2011

ja to tu obcas tiez citam a priklanam sa k nazorom @hadassah
@halienka a @lauritka zalezi jedine na ovulacii a tom, ktora spermia s ktorou informaciou bude ta prva

zuzana76
1. aug 2011

ale je pravda,ze ja som si nikdy vypocet urobit nedala a ani by som si v buducnosti nedavala, takze kritizovat nechcem nikoho, nech kazdy uvazi na co tych 20 eur investuje - pre mna radsej do spolocnej vecere s partnerom 😀

saranata
1. aug 2011

@halienka nemám slov, toto určite nebolo myslene v zlom , tak neprekrucaj to čo človek napíše alebo si to nevykladaj po svojom ako sa ti to hodí, žene ktorej metoda nevyjde može na nu zanevriet a to sa tu stáva často, tak to bolo myslene...

ale toto je márne , vy neviete diskutovat, máte vedomosti o ovulácii tak ste najmudrejšie....moja 12 ročná dcera má viac rozumu ako niektoré tu!!!!!!!

ale len sa utvrdzujte aké ste dokonale a lutujte jedna druhú, ja mám práveže svoj názor a nedám si vnutit niečo ine.....ste tu velmi potrebne som zistila

@sislica práve hadassah tvrdila že LEN ženy ktoré ani nevedia o ovulácii si dávaju robit tento vypočet tak to máš asi nejako pomýlene v tej diskusii, a preto ona nebude taká truba aby išla podla vypočtu, to znamená že všetky ktoré to skušaju su truby...zrejme

lauritka
1. aug 2011

ja si stale stojim za svojim, ze bez ovulacie sa otehotniet neda, Jonas, neJonas. z tohto hladiska je to trosku zavadzanie faktov. Kde nie je uvolnene vajicko a dodana spermia v spravnom case -nevznikne novy zivot.

Ovulaciu vyvolaju hormony MS cyklu zeny a nie hviezdy. Ine je ked sa trafia priblizne v rovnakom termine. ALe uz logicky ked viete ako funguje zenske telo, sa otehotniet len tak neda. Staci, ze ma niekto rozhadzane hormony stitky a uz je problem.

lauritka
1. aug 2011

@saranata HADASSH to myslela asi tak, ze tie ktore presne vedia kedy maju ovulku a napriek tomu otehotneli kvazi " mimo ovulky" tak to tu nedokazali, nedali napriklad graf BT.. 🙂 cize skor si myslim, ze je to pre tych, ktori maju problem sa trafit a ked maju vypocet, uz si kvyazii sleduju svoj MS cyklus .
a nie systemom, jedna moja znama povedala bla bla... 🙂

zuzana76
1. aug 2011

ja som zase citala,ze ovulacia moze byt aj vyprovokovana, napr velmi silnym vzrusenim, vraj, takze to moze byt niekedy aj tak, ze vajicko je vlastne takto uvolnene, ale je to vlastne tiez ovulacia

saranata
1. aug 2011

@lauritka ved ja som ani nikdy netvrdila niečo iné, ja viem ako mi telo funguje a už som dva krát otehotnela, príklad ja mám vo vypočte vzdy zelene dni v tesnom závese za červenými...a skušam to tak ako to je , ako som písala zo zvedavosti ,ale samozrejme že chceme tretie dieta 🙂
a tiež mi može cyklus zblbnut pretože ešte kojím a navyše mám poruchu stítnej žlazy a ovulu viem kedy mám presne a už aj bez merania BT, tým že sa človek tak dlho sleduje tak to už vie .

saranata
1. aug 2011

@lauritka no ak sa mi podarí otehotniet podla Jonášovej metody, rada dodam graf a všetko potrebne

lauritka
1. aug 2011

@saranata ano, len ja by som rada videla graf tych dotycnych, ktorym to vyslo 😉 😝

teda jeden poznam, im to vyslo " v podstate" na JOnasa. snazili sa pred ovulkou, ale aj tam je jednoduche vysvetlenie, ze v dobrom hliene si spermie dokazu pockat na vajko 🙂 pridavam grafik. Jonas jej vychadzal tam kde ma zaznaceny sexik 8 a 9. den cyklu, skoro hned po MS. 🙂 myslim aj pohlavie vyslo- chlapcek.

halienka
1. aug 2011

@zuzana76 áno, aj ja som to čítala, ale myslím si, že sa to môže stať len v prípade keď by už aj skutočná ovulácia bola za "chvíľu", možno deň, dva...Pretože vajíčko vo folikule dozrieva a keby praskol folikul o dosť skôr ako je vajíčko dostatočne vyzreté, tak by to tehotenstvo asi nemalo šancu vzniknúť z nezrelého vajíčka...druhá ovulácia vyprovokovaná po tej normálnej by tiež mohla byť jedine vtedy ak by bolo na vaječníku viac folikul dostatočne veľkých so zrelými vajíčkami...nepíšem, že to nie je možné, ale určite je to dosť zriedkavý jav...toť ale môj čisto osobný názor 😉 🙂

lauritka
1. aug 2011

@zuzana76 ale podmienkou je, ze folikul je uz dozrety a teda aj vajko je kvalitne, ano aj orgazmus to moze vyvolat, ale nie v hociktory den cyklu -tesne pred ovulkou ano.. vajicka nerastu len tak hore dole, to je presne riadene hormonmi 🙂

lauritka
1. aug 2011

@saranata tak rada si pozriem a merias BT ?

saranata
1. aug 2011

@lauritka grafy som nevidela, ako som ti už písala davnejšie nie je to doslova jedna baba povedala ale ked som sa rozhodla dat si vypočet , nakolko ma to zaujalo, tak som sa na to popýtala, jednak moja sesternica ktorá 7 rokov nemohla otehotniet , syna už mala velkeho a pokušali sa -otehotnela podla Jonáša červený den mala 10 dní pred svojou ovulou, a otehotnela , mala dievčatko ako chcela a aj rodila v noci ako jej udal vo vypočte, ostane su len kamarátky ale ak to vyšlo siestim babam na chlp vrátane pohlavia a času porodu niečo na tom je.....
osobne si myslím že je to reálne ak je červený Jonášov den pred ovulou , ak je niekolko dní po tak som skeptickejšia určite k takemu tvrdeniu že otehotnela,
aj ked viem že sa stávaju všelijake veci , napr, príde aj k tomu že sa dalšie vajíčko uvolní z druheho vaječníka v tom istom mesiaci práve v tom čase ked žena ani nečaká že by to mohlo príst je pravda že je to síce otehotnenie počas "druhej ovule" ale termín je od Jonáša a práve v tom čase....tak jej potom pomohol ten termín nie?

lauritka
1. aug 2011

@saranata ale vacsinou je to tak, ze dve ovulacie nie su s takym oneskorenim, maximalne v rozati jedneho dna, pretoze z folikulu sa uvolni vajicko a vznikne zlte teliesko, ktore je velmi dolezite pre tehotenstvi, kedze produkuje progesteron a pomaha vyzivovat plod, az kym jeho ulohu neprevezme placenta. Tym ze nastupuje progesteron, klesa hormon FSH a LH, ktore su dominantne v prvej casti cyklu a FSH ovplyvnuje rast folikulu. Cize sa telo uz prakticky nastavuje na mozne tehotenstvo, rastie sliznica maternice.
Je to velmi vzacny jav, ked nastane dalsia ovulka napriklad dva tyzdne po prvej... to uz kvazi prichadza mrcha.

saranata
1. aug 2011

@lauritka hej merala som kým som otehotnela , a začala som teraz ked planujeme tretie , ale je to skor na overenie , kedže si to viem odsledovat a aj ju dostatočne pocitujem , a sedí mi to s meraním, po porode som dostala mns už po 3 mesiacoch , ale dost to skákalo aj tým že kojím a tou žlazou, teraz sa to ukludnilo , mám správne nastavene hormony na zlazu tak je to ok, mám teraz 30 dnový cyklus

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre