MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

ivaana2
13. jan 2014

@bocsika ty co si dcera Jonasova ...🙂 ked robis taku reklamu ... 😝 ...to je super ze tolkym to vyslo ..tak ked tomu veris nech ti to vijde ...

viliama
15. jan 2014

@tamarocka, mohla by si mi, prosím poslať kontakt na toho homeopata, potrebujem to pre niekoho v rodine.Ďakujem.

snehulienka82
15. jan 2014

Caute baby,
tak ja som nakoniec ten Jonasov kalendar objednala. Kedze som uz o jeden plod prisla, dala som si vypocitat specialny vypocet. Dostala som to v pribehu 2 dni, vsetko korektne a myslim si, ze je tam k tomu dostatok informacii a pokyny su napisane pochopitelne. Porovnavala som si plodne dni podla kalendara, ktory je dostupny na internete: http://astrologie.najdise.cz/doktor-jonas/jonas...
az na jeden termin mi to sedi presne, aj tam je iba jeden dnovy rozdiel. Nam na pohlavi nezalezi, ale skor na dobrej zivotnosti. Plodne dni mi vychadzaju podla tohto kalendaru vacsinou na obdobie MS, ale v pokynoch sa pise, ze je mozne pocat dieta bez ohladu na menstruacny cyklus zeny... Vlastne skusenosti nemam zatial s tymto, citala som o tom rozne veci, niekomu sa podarilo, niekomu nie. Problem moze byt aj v tom, ze ten cas, ktory povazujeme za presny cas narodenia nie je ten skutocny a je len informativny... Ja by som tomu chcela verit, ze sa to podari! Ale beriem kyselinu listovu, manzelovi som kupila selen so zinkom, malo by to pomoct vylepsit spermie 🙂 aj ked na spermiograme sme zatial neboli... Mne lekar nezistil ziadnu objektivnu pricinu, pre ktoru by som nemohla otehotniet, takze teraz skusime toto, a este zacnem pouzivat bazalny teplomer, aby som zistila, kedy mam presne ovulaciu. Drzte palceky! 🙂

blackcat8885
15. jan 2014

@snehulienka82 drzim silno palce 🙂

snehulienka82
16. jan 2014

@blackcat8885 dakujem, vidim, ze ty uz jedno dietatko mas. skusali ste Jonasovou metodou? ci ako? ked sa mozem opytat. 🙂 nechcem byt indiskretna! :D

bocsika
16. jan 2014

@ivaana2 nie som jeho dcéra. Možno iba tak zúfala, že chcem tomu veriť... a napísala som iba skúsenosti mojich známych 🙂.. ale ďakujem 🙂

blackcat8885
16. jan 2014

@snehulienka82 Neskusali sme ale pri druhom chceme chceli by sme dievcatko

mariynka
19. jan 2014

kocky, co viete o tom,ze ak ma zena pocas vypoctu ovulaciu,ze sa meni pohlavie?trom kamoskam sa to stalo 😀 vo vypocte bolo dievcatko a vsetkym trom sa sice podarilo otehotniet,ale vsetky tri maju chlapcov 😀 nam vypocet vysiel,ale viem,ze som vtedy nemala ovulaciu,kedze to bol posledny den MS...

modryiris
19. jan 2014

@mariynka mne sa to stalo tiez. namiesto dievcatka bude chlapec (ak doktorka dobre videla). ale pocali sme na jeho vypocet - po roku a pol marneho skusania pocas ovulacie.

mariynka
19. jan 2014

@modryiris hm, a ci si mala ovulku prave vtedy,nevies?ci? 🙂

ivaana2
20. jan 2014

@mariynka no ak mali ovulaciu to znamena ze sa neriadili podla toho vypoctu...ved to mas aj v pokynoch ze sa ti jeho dni nesmu krizit s tvojimi plodnymi dnami inak ti nemusi vyjst pohlavie ...

ivaana2
20. jan 2014

@mariynka a este jedna vec ak ty si otehotnela mimo ovulaciu co je vlastne nemozne sa stal u teba zazrak a teda sa ti urcite narodi pohlavie ake si zelas 😉

luciac
20. jan 2014

baby tie, ktore ste si dali vypocet, chcela by som sa opytat v pokynoch sa pise: K pocatiu planovaneho dietat ma dojst v cervenych dnoch (plne cerveny a 3 dni pred nim). A potom sa pise, k pohlavnemu styku ma prist jeden den pred plne cervenym dnom. To znamena, ze sexovat mozme len ten jeden den? lebo prvy krat sa pise k pocatiu ma dojst 4 dni a potom len ten jeden den. viete mi to vysvetlit?

snehulienka82
20. jan 2014

@luciac ahoj, podla toho, co ja som mala vo vypocte: K pohlavnému styku má prísť jeden deň pred plne "červeným dňom". Nezáleží na tom, či k styku príde jeden alebo viackrát.

luciac
20. jan 2014

@snehulienka82 ano toto mam aj ja ale predtym bolo pisane toto: K pocatiu planovaneho dietat ma dojst v cervenych dnoch (plne cerveny a 3 dni pred nim).

snehulienka82
20. jan 2014

@luciac Ja som si dala vypracovat specialny vypocet, takze mam tam este toto: Môžu sa použiť iba termíny plodných “červených“ dní (plne červený a 3 dni pred ním), pri ktorých je uvedená aj "DOBRÁ ŽIVOTNOSŤ". Skor si myslim, ze sanca na otehotnenie je pocas cervenych dni, hlavne den pred plno cervenym, na pocte sex. aktov nezalezi. Ja by som sa sustredila predsa na ten den pred plne cervenym, alebo este na ten uplne prvy cerveny, hovori sa, ze nie je dobre v kuse sexovat, lebo to moze ovplyvnit kvalitu spermii, nestihnu sa tak rychle tvorit. 🙂

snehulienka82
20. jan 2014

@bocsika ako sa ti dari? sustredis sa na termin iba podla Jonasa, alebo skusate aj inokedy, napr. pocas zelenych dni, kedy by si mala mat ovulaciu?

snehulienka82
20. jan 2014

@mariynka to je super! gratulujem! ved podla mna to pohlavie nie je az tak dolezite, hlavne je, aby dietatko bolo zdrave! aspon mne by to bolo fuk, ci to je chlapec, alebo dievca, len nech je v poriadku, a hlavne, aby sa podarilo splodit. ja uz niekedy pochybujem, ze asi daco robime zle... vsetci su tehotni, len my nie. 😀 No, asi sa len treba trafit do toho spravneho dna D, a potom to pride... aspon chcem tomu verit!

luciac
20. jan 2014

@snehulienka82 no ja viem, ze treba pocas tych cervenych, ale su tam napisane dve rozne veci, raz ze ku pocatiu ma dojst pocas tych 4 dnoch a potom nizsie, ze k poklavnemu styku ma prist den pred plne cervenym, tak teraz neviem ci mozem aj mat pohlavny styk napr. prvy cerveny den.

snehulienka82
20. jan 2014

@luciac moct mozes mat, urcite 🙂 skor je otazne, kedy k pocatiu dojde. ja si myslim, ze sa moze kexovat kazdy cerveny den, ale najlepsie v den pred plne cervenym. to je ale iba moj nazor, mozno sa mylim. my to ideme prvy krat vyskusat az zac. februara, lebo tak mi vychadzaju cervene dni. tak uvidime. ;) ty kedy mas?

beka25
20. jan 2014

Pocal niekto pocas Jonasovych vypoctov a pritom si meral aj BT?Chcela by som vediet ake boli teploty pocas pocatia a ake trvaly kym ste prisli na to ze ste tehotne, ci je to tak ako po ovulacii, ze su zvysene a drzia sa hore.
Niekde som citala ze ta BT nieje taka presna, tak ja uz neviem...

mariynka
20. jan 2014

@ivaana2 ja som otehotnela v posledny den menstruacie a ano,narodilo sa mi pohlavie, ake sme chceli-zdravy syncek 😉 😉 😉 😉

eliska3
21. jan 2014

@mariynka a sledovala si si v tej dobe ovuláciu? Myslím, či si merala BT alebo robila ovu testy? Ako dlho si mala cykly? 🙂

ajkapajka1
21. jan 2014

Baby , ja sa chcem opytat ci niektora otehotnela aj napriek tomu ,ze sa jej krizovali cervene dni so zelenymi. Ja mam vypocet a posledne 2dni zelene mi zachadzaju do cervenych a podla Jonasovych pokynov sa tym sanca znizuje na 70% a nerucia tym ani za pohlavie. To by mi nevadilo, na pohlavi mi nezalezi, len chcem otehotniet a mat zdrave babo. Mala som uz mimomaternicove a nemam jeden vajcovod , tak sa bojim, aby sa nieco nepritrafilo a neprisla som aj o ten druhy ☹

mariynka
21. jan 2014

@eliska3 robila som si ovu testy 😉 ovu nebola 🙂 cykly mam nepravidelne 😒 😒

mariynka
21. jan 2014

@isabella22 kazdy druhy den by som neskusala.. ved spermie sa nestihaju dovyvijat.. cize je to dost zbytocne 😒 kup si ovulacne testy,jeden mesiac si odsleduj ovulku,ak vam jonasov vypocet nevychadza a na dalsi mesiac skusajte pocas ovulky 😉 😉

isabella22
21. jan 2014

@mariynka spermie sa obnovuju kazdy den... 😉 a v centre hovorili ze kludne by sme mohli aj kazdy den skusat ze mame vyssiu sancu a testy uz kupujem pol roka a nic tak sme presli na takyto sposob a uvidíme..

eliska3
21. jan 2014

@mariynka a robila si si ich potom ešte do tvojej ovulácie, resp. kedy u teba nastala tvoja ovu. Je možné, že tá spermia prežila až do ovu? 😉

mariynka
21. jan 2014

@eliska3 kedze sme skusili 5DC a ovu som mala 15DC,tak neviem 😒 😒 😉

mariynka
21. jan 2014

@isabella22 jasne,treba vyskusat vsetko.. ja som pol roka pred tehotenstvom pila alchemilku,mesiac pred som zacala kyselinu listovu a skusili sme vypocet a vyslo na prvy sup 🙂 pritom ma strasili,ze to nepojde,lebo som mala cystu... tak drzim palce 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre