MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

uznetusim
6. máj 2015

Ahojte, ja idem skúšať koncom júla podľa jeho výpočtu. 😀 Tak uvidíme.

ivca88
6. máj 2015

toho mi ani nespominajte 😀 😀 😀 cakala som.nejaky optinizmus po strasnom vysledku zo spermiogramu ... a vyslo mi po cely rok riziko 5 x a 6 x 😀 😀 😀 😀 este ze som sa na to vsetko vykaslala ... a sledovala ovulku ... a teraz mam v brusku maleho prcka 😉 a to som otehotnela mesiac a pol po tom spermiograme 😀

mentolka12
6. máj 2015

@resanka6 jáááj ja som dilino, ďakujem 🙂

mentolka12
6. máj 2015

@ivca88 zrejme je to o šťastní si skôr myslím 🙂 moja kamoška ani ovulku nemala a vyšlo jej presne podľa Jonáša takže je to veľmi diskutabilná táto téma, ale gratulujem a prajem nech všetko dobre dopadne 🙂

resanka6
6. máj 2015

@ivca88 mne ho tiez kamoska odporucila... snazili sa 2 roky, a im to vypocital na mensturaciu a dali to aj ked ona ma iba jeden vajecnik - na prvy sup... 🙂

danielita18
6. máj 2015

mne to vyšlo presne a idem si dat urobit aj druhý výpočet

misicka35
6. máj 2015

Ahojte. Pridam sa k vam, ak mozem. Ja mam tiež výpočet od Jonáša, lebo by som veľmi chcela dievčatko. Ale pisala som mu hlavne kvôli dobrej životnosti, nakoľko som mala už 2 krát MA. Ale DZ mi vychadza az na jun, tak cakaaaam... ale pri ňom nemam vypocitane pohlavie. Teraz na maj mi vychadza dievčatko, tak mam dilemu. Stalo sa vám niektorej ze ste nemali pohlavie vypocitane pri niektorych mesiacoch?

resanka6
3. jún 2015

ach taka som nestastna... pre jeden den sa nemozeme snazit podla jonasa... jeden jediny sa mi prekryva plne cerveny so zelenym... 8 mesiacov cakam na jun a hovno hovno zlata rybka - pre jediny den - v podstate pol dna... mam chut sa na vsetko vykaslat a skusat hlava nehlava ☹ a hned na to mam strach, ze sa to stane znova a potom vycitky xi mi tych par (pat) mesiacov za to stalo... v novembri mame dalsi termin dobrej zivotnosti, ale neviem ci som ochotna tolko cakat.... ☹ aj tak nemam istotu, ci mi to opat moja blba kramovka cele nepokazi... cele zle... ☹

misicka35
3. jún 2015

Keď sa ti prekryva len jeden deň, tak by to nemalo vadit. Keby sa to mala tak, ze na jeho výpočet ti vychadza tvoja ovulka, vtedy to nemusi vyjst. Ide ti od pohlavie alebo o dobru životnosť?

resanka6
4. jún 2015

@misicka35 ved prave, ze dobru zivotnost... a v pokynoch mam jasne hrubym napisane
Upozorňujeme, že tak v plne „červenom“ dni, ako aj jeden deň, ktorý je pred ním, sa NESMÚ súčasne vyskytovať aj „zelené“ dni, inak by sa pravdepodobnosť dobrej životnosti a aj pohlavia ZNÍŽILA.

resanka6
4. jún 2015

@misicka35 a ked som im pisala, ze o kolko percent sa ta pravdepodobnost dobrej zivotnosti znizi, tak odpoved to sa neda povedat od 0-100... ☹

misicka35
4. jún 2015

@resanka6 Tak potom neviem, lebo tu niekto pisal, ze čím menej dni sa prekryva, tým jeho to percento nizsie. Takže keď sa ti prekrýva len jeden deň, tak by sa pravdepodobnost mala znížiť len od minimum. No ako to je vo skutocnosti neviem. Ale ja by som to asi riskla, lebo potom už tu životnosť aj tak nemas... Mne teraz DŽ vychádza na 10.6. A to budem 2 dni po MS, takze to určite podla toho neotehotniem. Moje plodne dni mam až okolo 12,13.6 tak sa budeme snažiť "zarobiť" vtedy aj dufam aj tak v tu dobru životnosť. Lebo dalsiu tento ani na buduci rok nemam ☹

resanka6
4. jún 2015

@misicka35 aj my 10.6. mam 1 den pred plne cervenym... den urceny na snazenie... 😉 a 11.6. mam plne cerveny, ale aj prvy zeleny... my mame tento rok este jeden termin s dobrou zivotnostou v novembri... uf... nechce sa mi cakat...

veroncazv
26. jún 2015

ahojte baby , ako vas tu citam ....ja som mala teraz vhodny 23.6 len to bolo 8dni po mrske ..kedze ja mam cyklus cca 38dni ...mala som vypocet na dobru zivotnost , a mávate aj vy takto biely hlien , ja ho mam teraz dost , mykozu nemam , nic ma nesvrbi ...
no uvidíme , drzme si palce 🙂

misicka35
26. jún 2015

@veroncazv Ahoj. Aj kedy ti vychadzaju podla teba plodne ani? Ja mavam biely hlien po ovulacii.... tak neviem. Aj teraz vo utorok cakam na Ms, tak som zvedava ci sa nám tento mesiac zadarilo, lebo tiež som mala dobru životnosť. Drzim palce, nech to vyjde 😉

veroncazv
26. jún 2015

no tak toto je otazka ktoru ja nepoznam ....kedze ten cyklus je iny ...
ale asi 8dni po mrske asi nebude..aj ked ten biely husty hlien no neviem , ja ho nezvyknem mat .aj ked ja som to skor brala uz ako zo "srandy" vsak skusime podla Jonasa ....
ved toto , juuuuj tak sa ozvy napis drzim palce 🙂

misicka35
26. jún 2015

@veroncazv Ale keď tak pocitam, tak ta ovulacia teoreticky aj mohla byt... ja mavam cyklus 30 dňový aj ovulku ma vám na 5 deň po mrchani... takže možne to, je, ci? No bodaj by to bol hlien tehotensky 😉 No skusim test vo nedelu, keď sa dovtedy mrcha neukaze. Aj ja ti drzim palce... aj tiež informuj, co aj ako.... Aj kvôli čomu si pisala Jonášovi? Pohlavie? Životnosť? Ci " len" tehotenstvo?

veroncazv
26. jún 2015

@misicka35 vyslovene koli zivotnosti ...nakolko ja som mala bezplodove tehu :( a druhu mame az vo february 2016 haha takze "skorej"
no ja som mala mrsku 15.6....
zeby tak skoro pri tak dlhom cykle..no neviem , preto to beriem viac z humorom 🙂
no veru bodaj by .... ty ziadne " indicie" nepocitujes...?
ked ja ani nikoho nepoznam , kto snim otehotnel aj napriek nepravidelnosti a vcase skoro po mrche ..

misicka35
26. jún 2015

Ja som mu tiež pisala kvôli dobre zivotnosti aj tá sa ak trochu aj kvôli dievcatkuuu 😝 Ja som mala vo january zamĺknutý potrat vo 8 tt. Ja mam prvu dceru podla Jonáša, ale skusali sme aj na jeho termín aj normálne cez moje plodne ani, tak ťažko povedať, kedy som otehotnela, ale asi na moju ovulaciu, podla terminu porodu. Tak vyskúšať normálne aj ty tak tiež cez svoje plodne, ak budeš vedieť kedy asi sú. Ja som si dnes robila test, ale len uuuuuplne slabulinký duch tam bol, tak uvidime nooo...

misicka35
26. jún 2015

@veroncazv Aj nem dobra životnosť už nevychadza ani do marca buduceho rokaaaa... takže na prd

veroncazv
26. jún 2015

juuujky tak nejdeme predbiehat ...prajem len nech silno rastie na intenzite a životaschopnosti 🙂 ak má byť bude či aj bez Jonáša - tak je 🙂 !

zibi
26. jún 2015

@ivca88 a aky ste mali spermiogram?

misicka35
26. jún 2015

No bojim sa, ci to neduchuju iba tie testy, tak pockam, co už mi iné ostava. Tento mesiac som si prvý krát robila ovu testy... som sa nechala nakaziť 😀

misicka35
26. jún 2015

@veroncazv Ty nerobis ovu testy?

veroncazv
26. jún 2015

@misicka35 vies co raz som si robila haha aj to som ich ja "ocikala" a potom raz vo filme baba ich oblizla ...som sa zacala smiat ze ja to isto na dobro ovladam haha 🙂
tak ti poviem nechcem to mat vsetko v hlave ...nevplyva to dobre na mna , stale si vravim : radsej sa nato vy... a pride to same ked to budem najmenej cakat " aj to ked sme zamiesili 1x ani som netusila ze na prvu vedomu ovulku potvrdenu sonom sa nam zadari ....len bohuzial drobík sa "vyparil" :(

zivot ide dalej ....ale ob mesiac uz by som ho mala pri sebe ♥

misicka35
26. jún 2015

@veroncazv Ja som tiež zacala len zo zvedavosti, ale fakt to nerobi dobrotu... mi že toho hrabe a pritom som vždy otehotnela hneď. Teraz jak naschvál. Aj ja na to kaslem veru. Ved ovu testy sa icikavaju, nie olizuju 😉 Ja som mala mat tiež termín vo auguste ☹

veroncazv
26. jún 2015

@misicka35 presne tak zhlavy von a vsetko bude ako ma byt 😉
ale na teba som vcelku zvedava co ten dušik 😁

misicka35
26. jún 2015

Tak to som aj ja. Ale mňa vo kazdom tehu strašne boleli prsia mala som ich total " plne" . Teraz ich síce trochu citim, ale možno len tak ako pred MS.... tak neviem, moc neverim 😒

misicka35
26. jún 2015
veroncazv
26. jún 2015

@misicka35 ......nie vzdy je to rovnake ;) , pozitívne myslenie je polovica úspechu ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre