MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

yuyka28
23. aug 2013

@tehulka_mk
@blackcat8885 baby a cez aku stranku ste si davali robit vypocet? Cez centrumjonas.com? Pise sa tam, ze ak uz mate dieta, mozete ovplyvnit pohlavie 2. a tym aj 3. dietata...ako tomu rozumiet?

tehulka_mk
23. aug 2013

@yuyka28 Ano,cez centrumjonas.com,na inych strankach su to odzuby,ze spolupracuju s jonasom.Ale aj na najdise.cz je jonas,ale nespoplatneny a vacsinou sa zhoduje s jonasovym.No ja cakam na odpoved od Jonasovej,ale zatial nic.Podla vsetkeho najnovsie ked ides podla kalendara,tak si vies sama urcit pohlavie.Predtym bolo tak,ze uz ked mas dieta,tak uz to dieta urcilo pohlavie druheho dietata atak sa mozes zbytocne snazit,ak sa proste ich pohlavie nezhoduje s tvojim vysnivanym.Ktovie ako je to teraz.

tehulka_mk
23. aug 2013

@milacik3 No ano,divne to je.Ale vidis,uz sa to podarilo viacerym zenam.Mam kamosku,ktora fakt sexovala len ked mala kramy,muz bol dlhodobo prec a pocali.Proste tomu trosku treba verit,zeje to mozne.Haha,pockam si na seba po prvom neuspesnom.. 😝

milacik3
25. aug 2013

Takže dostala som konecne vypočet, a vychadzami to kazdy mesiac na menstruaciu ,,cervene dni" no uzasne...a ovulaciu mavam az na konci mesiaca a MS na zaciatku mesiaca...takze vazne pochybujem ze by sa stretli tieto dni :(

blackcat8885
25. aug 2013

@milacik3 Ja si neviem predstavit cez menstruaciu.Och to nehrozí

tehulka_mk
26. aug 2013

@milacik3 Nikdy sa ti aspon trosku neposuva menstruacia?
@blackcat8885 A na konci menstruacie,ked uz nie je taka silna?

Baby mna uz par dni boli brucho aj mam dostat kramy,ale tak sa modlim,aby este dnes a zajtra nedosli.Modlite sa so mnou 😅 Inak nemozme skusat ☹ 28.8. je den,kedy ich smiem dostat a aspon tak to vyjde ze budem mat plne cerveny den a dalsi uz zeleny,kebyze skor,tak sa prekryju uz ☹ Myslite na mnaaaaaa.

milacik3
26. aug 2013

@tehulka_mk ako ty budes mat zeleny a cerveny den za sebou a to mas dostat MS a to je ako mozne? ...vsak ovulaciu nemozes mat cez MS nie?...
No MS posuva sa mi zavislosti na to kedy si dam lieky...kazdy mesiac chodim na folikumetriu a doktor mi povie kedy mam ovulaciu a po nej si mam dat lieky progesteron, a to beriem 10 dni a potom mi za par dni pride MS... minule som cakala az na 40 dc mi prisla MS...a preto sa mi posunul cely cyklus....mozno zase sa mi posunie a budem to mat v poriadku ..hm vsak uvidim Dnes idem dokorovi aby mi povedal ci mam dnes ovulaciu alebo ci uz som male tento vikend lebo ma brusko bolelo tak asi som uz mala...ale to uz mame poistene z manzelom 😉

tehulka_mk
26. aug 2013

@milacik3 No ale ja to neberiem tak,ze ovulacia neovulacia.Ved zienky prave cez svoju ovulaciu podla jonasa nemaju keksovat,ked chcu urcite pohlavie.Prosto ja tomu verim bez toho,hoci to moze byt vtipne 😅 Takze mne tie jeho cervene dni by mali vyjst na koniec menzesu,ak teda este dva dni kramy nedostanem a posledny najsilenjsie cerveny je presne pred prvym zelenym 🙂
Aha tak.No to mas dost take tazke,hlavne,ze tie kramy mas teda.A vam nejde o pohlavie,len o pocatie vsak?

milacik3
26. aug 2013

@tehulka_mk no jasnee mne je jedno ake pohlavie to bude hlavne aby sme mali uz konecne babetko... No ja len tak ze kazdy hovori ze sa bez ovulacie neda otehotniet...tak ani neviem comu mam verit.. tak ako verim tomu ze musi byt tam to vajicko a spermia a musia sa stretnut inak nepride k oplodneniu. Vsak ako urcite chceme vyskusat tie vypocty za pokus nic nedame... 🙂 A preco pises ze najsilnejsia cervena...ty tam mas viac stvorcekov farebnej (cervenej farby) ?
Lebo ja mam vzdy len 1 mesiac cerveny stvorcek...

tehulka_mk
26. aug 2013

@milacik3 No tak myslim,ze najsilnejsi cerveny mam jeden,v ten den uz vraj netreba keksovat a pred tym cervenym mam este tri dni a vtedy treba a najvacsia sanca je prave to policko-ten den pred silno cervenym 🙂
Tak ano,je jasne,ze ta spermia musi najst nejake vajicko,a ci sa pocas jedneho cyklu spustia dve,ze jedno pri jonasovej plodnosti a jedno pri biologickej plodnosti,nad tym sa radsej nezamyslam.Ved ked to vyslo tolkym babam. 🙂 Strasne silno dufam,ze teraz tieto dva dni nedostanem,aby sme to aspon mohli vyskusat. 🙂
Podari sa to uvidis,ci uz s Jonasom ci bez neho.Ale treba skusat skusat skusat a bude bejby 😝

tehulka_mk
27. aug 2013

Tak ak dnes este nedostanem,tak skusame v septembri 🙂

unica1
27. aug 2013

Ahojte baby...........sestra si dala tiež počítať Jonášovi, lebo po dvoch chlapcoch chcela velmi dievča........a akosi je to chlapec........a pritom striktne dodrziavala jeho inštrucie..........tak neviem, či tomu veriť..........veď šanca je 50/50.........My sa teraz tiež snažíme o babatko a dala som si vypočítať tiež - zvedavosť, tak uvidím, či to vyjde i keď čo mi poslal, tak ja tam nemám žiadne červené či zelené políčka, ako to vy popisujete

tehulka_mk
27. aug 2013

@unica1 Zelene policka si pises sama,to je tvoja biologicka ovulacia.A cerveny den tam mas mat jeden a trojdnovu ciaru nad nim a v tie dni mate skusat.Ved sestra ti poradi.

snehulienka82
28. aug 2013

@tehulka_mk ahojte baby, snazime sa o babo a som tu citala prispevky o Jonasovej metode... na tejto stranke je to akoze bezplatne: http://astrologie.najdise.cz/doktor-jonas/jonas... a potom existuje jeho stranka http://beta.centrumjonas.com/sk a tam sa plati. Skusala niektora z vas porovnat tieto 2 tabulky, teda datumy z tychto 2 metod? Ide mi hlavne o to, ze na tej bezplatnej mi vypisalo, ze by som mala mat plodny den, ci hodinu a minutu asi 4 dni pred MS, takze asi tak na 24 DC... to sa mi zda az neuveritelne, ale dajme tomu... no, lenze tam mam, ze 02:45 min, to znamena, ze si dovtedy ani nemam ist lahnut, resp. mame si dat budicek, ze je teraz spravny cas na splodenie dietata?? a dokonca 02:45 mame zacat sexovat 😀 alebo vtedy ma dojst k vyvrcholeniu?? no, inak to dost tazko ovplyvnit... poradte mi prosim...

snehulienka82
28. aug 2013

Teraz som skusala vyplnit formular na registraciu, aby mi poslali vypocet, ma sa tam uviest adresa. No a kedze byvame teraz v Madarsku, aj ked iba kusok od hranic, tak to odomna pozaduje 30 Eur, a ked tam zadam adresu na Slovensku, tak cena je 16,50. To je dost podstatny rozdiel... hra ta adresa nejaku rolu? ide o miesto pocatia alebo ide o miesto nejakej fakturacnej adresy?? je tazsie vypocitat nejaku krivku, ked je za hranicami?? cele mi to pride divne... ved to snad je jedno, kde byvame, ci nie? Nepaci sa mi to, ze chcu odomna skoro dvojnasobnu cenu iba preto, lebo tam zadam adresu mimo Slovenska, neriesi sa vzdialenost ako taka napr... a popritom sa na ich stranke pise o Bohu, o Marii a ze mali by sme si pomahat... tak potom vsetky dari, ktore som dostal od Boha by som mala davat zadarmo ostatnym ludom a nepytat za to vobec peniaze...

tehulka_mk
28. aug 2013

@snehulienka82 Tak mu napis najblizsie mozne miesto k tvojmu terajsiemu miestu na SR. To,ze platia zahranicni viac je normalne,ale len pri takych miestach podla mna,kde musi nanovo vypocitavat polohu mesiaca voci danej krajine,ale ked si v tom istom pasme ako SR,tak pochybujem,ze ta zmena tam nejaka bude. A k tym casom,co si sa pytala..To nemusis nijako dodrziavat,proste mas sexovat tri dni pred cervenym dnom,finito 🙂

blackcat8885
28. aug 2013

@tehulka_mk Teoreticky nevieš,či sa dajú vyrátať aj dvojičky?Kamoška by chcela a mne by tiež nevadili 🙂

eliska3
28. aug 2013

ahojte snažilky! Od budúceho týždňa sa pridávam k vám, čo sa snažíte podľa Jonáša, len sa mi po antikonc. musí ešte cyklus upraviť a pôjdeme skúsiť dievčatko. Prihlášku už mám skoro vypísanú, len čakám z nemocnice na presný čas narodenia. Neviete mi povedať, či je dôležité v prihláške vyplniť aj čas poslednej MS pri prvom aj druhom tehotenstve? - ide o výpočet na určenie pohlavia. Lebo to si presne nepamätám, musela by som ísť na gyndu nazrieť do karty.

blackcat8885
30. aug 2013

Tak som si zistovala v nemocke čas môjho narodenia a je uvedené v pôrodnej knihe,že 10.00 čo je na figu kedže pochybujem,že som sa presne o 10.00 narodila takže mi veľmi nepomohlo.Určite to nie je presne a dali tam nejaký čas aby sa nepovedalo 😠 😒

tehulka_mk
30. aug 2013

@blackcat8885 Niekde som citala rozhovor, ze sa daju, ale ze to nerobi...

tehulka_mk
30. aug 2013

@eliska3 Nie to ti neviem povedat,ale ked mas dvoch syncekov a chces babu,tak by som uz spravila vsetko detailne 🙂

tehulka_mk
30. aug 2013

@blackcat8885 A u svojej obvodnej doktorky by si to nemohla kuknut?Lebo tam je ten papier o tvojom narodeni tiez a tak isto aj cas.

tehulka_mk
30. aug 2013

Baby,teraz idem ja pre radu!!

Mala som dostat kramy,ale nedostala som,meskaju mi..Posledne dva cykly som mala 27-dnove.Dnes som uz tusim 32DC.Tehotna nie som.Nikdy mi nemeskali,ale uz v pondelok mame termin dievcatka.Tak co teraz?Skusat bez ohladu na to,ze MS nedorazila?

milacik3
30. aug 2013

@tehulka_mkno ked to mas v tabulke ze mas skusat v pondelok tak to vyskusajte aj ked budes mat MS...

tehulka_mk
30. aug 2013

@milacik3 No pondelok utorok streda mame skusat,cerveny mame stvrtok. No ale ak ja dovtedy tie moje meskajuce kramy nedostanem,tak co?Aj tak skusat?

miriamarepova
30. aug 2013

Ahojte baby. Len chcem povedat ze som mala problem oteh.a hned na druhy mesiac jonasovho vypoctu sa nam to podarilo az nato ze pohlavie nevyslo ale to mi bolo jedno a mam 9Mes krasnu zdravu dceru. Chcem aj druhe tak uvidim ci bude treba znova pisat Jonasovi 🙂 ale inak poznam baby kt aj s jeho metodou otehotniet nemozu. :( Takze myslim ze zena musi byt resp obaja partneri zdravi. Ale tak ja som skusila a verila a stalo sa. Prajem aby pomohol este vela zenam

miriamarepova
30. aug 2013

@eliska3 no mne pohlavie nevyslo ani kamaratkam dvom a adali sme presne casy narodenia na sekundu. Aby si potom nebola sklamana ked sa upnes len na jedno pohlavie. Bo ja som bola 5Mes v tom ze chlapec a ked mi dr povedal ze dievcatko isla som odtial so zvlastnym pocitom ale po par dnoch som nakoniec bola stastna lebo som nevedela vybrat chlapcenske meno 🙂))) tak drzim palce

tehulka_mk
30. aug 2013

@miriamarepova A tvoje cervene dni boli kedy?Pred MS,pocas MS,alebo po MS?Ja som teraz v pomykove,co robit,kedze mi meska,tehotna nie som,vacsinou mavam cykly presne a uz v pondelok mame ist na dievca.

milacik3
31. aug 2013

@tehulka_mk ano jasne preco nie radcej treba skusat ked to je tak vyznacene v kalendari :D

tehulka_mk
31. aug 2013

@milacik3 Isto?Aj ked proste nemam dalsie kramy?Len tiez z 29.7.?Lebo teraz si dalsie zelene dni neviem vyznacit bez menstruacie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre