MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

emakiki
13. mar 2016

@kakatulik presne to iste som napisa aj ja 😉 tiez nam nezalezi na pohlavi, ale na kvalite 🙂

miricka77
13. mar 2016

@janinka14 ahoj.ja mám s ním tiež takú skúsenosť že plodný deň mi vyšiel na predposledný deň menstruacie.a vyšlo to akurát že pohlavie tiež nie,ale on písal v tých svojich instrukciach,že keď sa otehotnie cez menzes,tak pohlavie nemusí vyjsť.No mne to bolo jedno išlo mi len o zdravé dieťa.

optimistka
13. mar 2016

@gabi1234 nemala som napísané či sa dieťa narodí vo dne, alebo v noci. Ale pohlavie mi zhodou náhod vyšlo presne také, aké napísal v daný mesiac 🙂. Ale mne to bolo v podstate jedno. Bola som po 4 potratoch a brala by som hocičo 🙂

zuzka2208
13. mar 2016

@miricka77 tak to si ma velmi potesila lebo nam to v aprili tiez vychadza na koniec menstruacie ale ideme na to 😊 a verim ze to vyjde a na pohlavi mi nezalezi 😊

zuzka2208
13. mar 2016

@miricka77 a vyslo vam to na prvy krat? aj bez dobrej zivotnosti?

janinka14
13. mar 2016

@zuzka2208 mne na prvy krat, ale zivotnost som nemala napisanu, my sme skusali prave vtedy kvoli tomu, ze mala vyjst baba. Ale mam zdrave dieta a to je naj. 🙂

kakatulik
13. mar 2016

Ked je kratsi cyklus a ovulka skor,tak aj celkom chapem,ze v posledny den MS to moze vyjst,lebo to je uz sliznica v pohode a vylucuju sa zu iba resty.....ale v prve dni si to fakt predstavit neviem.... 😕

emakiki
13. mar 2016

@kakatulik uz vela zien tu dokazalo, ze je to mozne... Tiez tomu nerozumiem, ale zatial sa vyskumy robili len na mysickach (chudatkach) a nerozumiem ako moze niekto porovnavat mys a zenu. Ked moze ovulaciu vyvolat orgazmus, nevidim problem v tom aby sa oplodnene vajicko udrzalo v nizkej sliznici...

kakatulik
13. mar 2016

@emakiki ja si myslim,ze orgazmus ovulaciu nevyvola,iba ju urychli,lebo ak raz nemas to vajko tak asi zazracne nevznikne 🙂 ...no ale priroda je mocna carodejka.

emakiki
13. mar 2016

@kakatulik ale ved vajicka dozrievaju vo vajecniku a cakaju na vypudenie vajecnikom. Takze ono nevznikne len tak zazracne to vajicko je tam stale...

emakiki
13. mar 2016

Tak ako muz ma stale pripravene spermie.

kakatulik
13. mar 2016

@emakiki to mi je jasne,ale dozrievaju postupne a nejde mi to hlavy,ze by hnes tak zazracne rychlo dozrelo...uvolnit sa moze,ale male sa asi neuvolniiii 😎

emakiki
13. mar 2016

@kakatulik no kazdopadne to vyzera tak, ze zena ovuluje dva krat v mesiaci, inak si to vysvetlit neviem ani ja... A vajecniky nieco skryvaju alebo zatajuju 😀

minneli27
14. mar 2016

ahojte ženy. prepáčte ak sa spýtam niečo čo tu už bolo , ale nechce sa mi čítať 204 strán 🙂
nechápem celkom tento výpočet.. teda , ja som to pochopila tak že najväčšia pravdepodobnosť otehotnenia je vtedy vyjde naraz ovulácia ( podľa cyklu ) a ten deň určený p. Jonášom.
Chápem to správne? myslela som si že to je takto, ale viaceré ženy mi povedali že to je hlúposť, proste "ovulácia" je vtedy keď určí p. Jonáš vo výpočte, teda že vtedy je pravdepodobnosť a je jedno či sa to stretáva s ovuláciou podľa cyklu alebo nie.
No mne už vychádza druhý rok tak, že sa tie dni nestretávajú. síce to skúšame aj na ovuláciu, aj na deň podľa jeho výpočtu, ale zatiaľ sa nám nedarí... viete mi poradiť, kedy sa Vám zadarilo, v ktoré dni? ďakujem moc

kakatulik
14. mar 2016

@minneli27 este raz som si precitala tie pokyny.To co pises,ze sa nemaju prekryvat zele dni s ćervenym plati iba v pripade,ak chces presne pohlavie ake je vypocitane. Ak ti na pohlavi nezalezi,tak sa v týchto dnoch dokonca zvysuje sanca na otehotnenie .Tak som to pochopila ja.

sara22
14. mar 2016

@kakatulik ja som to pochopila tak,ze nie len pohlavie,ale aj dobra zivotnost sa znizuje. Ak vsak ti je pohlavie jedno a nemala si pred tym problemy,sance sa zvysuju pri prekryti

kakatulik
14. mar 2016

...v pripade ze ti nezalezi na pohlavi,tak stoji napisane v pokynoch:"Moznost pocatia sa zvysuje ak sa oba cykly plodnych dni prkryvaju.Teda ak sa plne cerveny den stretava,alebo je blizko zeleneho dna.Pri tomto druhu vypoctu nemozno zistit pohlavie plodu, co je vsak v tejto kategorii druhorade.Cielom je,aby pocatie vôbec nastalo."

dudenka
14. mar 2016

Ahojte, ja sa uz neviem dockat na vypocet. V sobotu som uhradila peniazky a dnes uz netrpezlivo cakam na email. Ja som si dala vypocitat len maly vypocet. Ma niekto z vas ten velky? Cize ste museli uviest svoj datum narodenia, max. s odchylkou 4 minuty? Tiez sa mi velmi nechce prekutravat vsetky stranky dozadu, no dufam, ze pripadov kedy sa to s Jonasom podarilo je tu dost. My sa s manzelom snazime okolo 1,5 roka. Zatial mame vsetky vysledky v poriadku. Keby to nevyslo do leta, podstupila by som este laparoskopiu. Aj ked by som sa tomu rada vyhla, kedze este som na ziadnej operacii nikdy nebola, cize man z toho dost strach...

zuzka2208
14. mar 2016

@dudenka ja som si dala urobit velky vypocet ale este sme neskusali lebo prvy termin podla jonasa nam vysiel na krvacanie co by az tak nevadilo keby to je aspon 4-5 den ale na zaciatku mam velmi silne takze cakame. Buduci tyzden idem na laparku tiez som este nebola v nemocnici , ale dala som sa na to aby sme vedeli, ze sme preto urobili vsetko 🙂 a dalsi termin mam aj dobru zivotnost takze som nastavena ze to vyjde 😀

miricka77
14. mar 2016

@zuzka2208 vyšlo mi to hneď,dokonca som porodila presne na deň o deväť mesiacov.

zuzka2208
14. mar 2016

@miricka77 tak to si ma potesila 👍🏻 a mala si dobru zivotnost ked vam to vyslo? Ci ste sa tym vobec neriadili?a ako dlho ste sa snazili kym ste isli podla Jonasa?

mit
15. mar 2016

Ahojte, tak dosiel mi vypocet od Jonasa. Na rok dopredu mi vychadza dobra zivotnost teraz v marci (bez urcenia pohlavia) a potom az v januari 2017... Najvtipnejsie na tom je ze teraz v marci to vyzera tak ze budem mat presne dnicky...

emakiki
15. mar 2016

@mit treba aj cez dnicky pracovat 🙂 drzim palce 😉

mit
15. mar 2016

ta ja viem...naozaj uz takto niekto otehotnel??
@emakiki

matilda72
15. mar 2016

@mit no my máme dobrú životnosť na august a oktober a pohlavie dievča v obidvoch prípadoch no ale riskli sme to skúsili sme už od tohto mesiac den d bol určený na 6.6 no a milovanie sme sa 3.4.6.3 no tak uvidíme zatiaľ mi to mešká len deň no tak ms mala byť včera no a ešte nedorazila ale robila som si ten citlivý test a bol negat. aj včera aj dnes no a príznaky nemám absolútne žiadne ani pms nič 😀 😀 tak som zvedavá

mit
15. mar 2016

@matilda72 s tymi priznakmi to moze byt vselijako, ozaj je to individualne...ja ked som oteho s Timkom velmi ma bolelo burcho a cakala som kedy sa to uz spusti a nic...no a tak ma bolelo asi dva mesiace..no nespustilo sa uz nic 🙂

emakiki
15. mar 2016

@mit ano 🙂

mit
15. mar 2016

@emakiki tak to si ma potesila 🙂 no rozhodne mi je to divne kedze ja presne viem kedy mam ovulaciu a aj kedy mi praska folikul a to citim iba raz za mesiac...taze zato som neveriaca...

emakiki
15. mar 2016

@mit no vela zien aj v tejto diskusii uz dokazalo, ze sa to podarilo... Tak smelo do toho... Alebo ak sa vam to prieci treba pockat kym dni nebudu padat na MS...

zuzka2208
15. mar 2016

aj mne to vychadza na ms ale dame to ved co by sme neurobili pre tie vytuzene // 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre