MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

princess59
16. feb 2016

ahojte, je tu toho strašne veľa popísaného o tejto metóde, mňa by len zaujímalo že ak mám podľa online výpočtu na tento rok OK len pri jednom mesiaci, môžem otehotnieť len v tedy a inokedy sú šance nulové alebo sa znižujú ?? lebo v nasledujúcich 10 rokoch podľa toho online výpočtu mám OK asi len 3x .... ďakujem

cheeky82
16. feb 2016

@princess59 Mozes otehotniet aj mimo dobru zivotnost, ale nemas zarucene ze to dobre dopadne. I ked podla mna to nikdy nie je zarucene na 100%.

princess59
16. feb 2016

Ďakujem

iplusr
16. feb 2016

Moje 2 zname otehotneli podla Jonasa a maju zdrave deticky. My sme sa o druhe snazili skoro 4 roky a na ich odporucanie som si povedala, ze to vyskusam tiez. Vypocet som mala odtialto http://astrologie.najdise.cz/plodne-dny/jonasov... (podla znamych sa plateny vypocet presne zhodoval). Najblizsi datum som mala 28.12., co bol jeden z mala OK bez napatovych aspektov. Podla ovu testov aj ovulacia bola v tom case. Po dvoch tyzdnoch som mala pozitivny test. Maly velky zazrak. No druha ciarka na teste silnela len veeelmi pomaly. Po tyzdni som zacala slabo spinit. Na sone bola len mala dutinka. O dalsi tyzden bola uz mala blska s akciou srdiecka. Ale stale som spinila. Po skoro dvoch dalsich tyzdnoch uz bola skoro rovnako mala blska bez akcie. Som cerstvo po kyretazi a bolest v srdiecku je neporovnatelna s fyzickou bolestou. 😢 Jonasova metoda u nas nefungovala tak, ako sme dufali. A ani 100%ny OK termin nie je vzdy 100%ny.

sara22
16. feb 2016

@iplusr ja som mala plateny vypocet a tie jonasove plodne dni sa zhodovali s tymi z toho netu. No bolo treba si sledovat este tzv.zelene dni,co boli plodne dni podla cyklu+-nejake dni okolo ovulacie. A ak sa tieto jeho plodne dni prekryvali s tymi ovulacnymi zelenymi dnami,nie je zaruceny ani aspekt,ani pohlavie,ze vtedy,ked sa prekryvaju,tak oslabuju ich vypocty.. Tak mozno preto 😒
Ja sa divim,ze ti pri spineni od zaciatku nenasadili duphaston.. 😒

iplusr
16. feb 2016

@sara22 mala som duphaston aj kadeco ine, ale ked je to od zaciatku zle, tak nic nepomoze

mit
16. feb 2016

@sara22 ahoj. cize najlepsie je ked sa jonasom vypocitane dni absolutne nezhoduju s dnami ako mi vychadza ovulacia podla cyklu?

sara22
16. feb 2016

@mit nie je to len ovulacia,pozriem vam to,ked mi mala zaspi,kolko dni to je..

sara22
16. feb 2016

@iplusr
@mit
Mesačné krvácanie sa vyznačuje modrou farbou a ovulačné termíny zelenou farbou ako je uvedené v úvode.
Prvý deň menštruácie orámujeme modrou farbou.
Potom sa pripočíta plných 15 dní od prvého dňa krvácania dopredu ( napr.: krvácanie začalo 5.apríla, 15. deň
je 20.apríla) a tento 15.deň sa zafarbí zelenou farbou. Od tohto "plne zeleného dňa" treba ohraničiť ešte 6 dní
hore a 6 dní dole. Dostaneme tak 13 "zelených dní".
Každé krvácanie a "zelené dni" je potrebné zapisovať do kalendára.
Môžu sa použiť iba termíny plodných “červených“ dní (plne červený je ten deň,ktorý je uvedený na tej stránke - 3 dni pred ním), pri ktorých je uvedená aj
"DOBRÁ ŽIVOTNOSŤ".
Takýchto vhodných termínov býva v niektorom roku sotva 4-5, ale môže sa stať, že sa
nevyskytnú ani raz. V takom prípade sa odporúča využívať kalendár na prirodzenú antikoncepciu a
počkať až na nasledujúci rok, keď bude vhodných termínov viac.
V "zelených dňoch" nemá prísť k oplodňujúcej súloži, pretože výsledok životaschopnosti a pohlavia plodu by
nebol spoľahlivý.
Možno sa vyskytujú aj prípady, keď namiesto údaja o pohlaví plodu bude iba vodorovná čiara, ktorá značí, že
je veľmi ťažké s istotou stanoviť pohlavie plodu. Pohlavie dieťaťa v takomto termíne bude pohlavia, pre
ktorého počatie máte väčšiu pravdepodobnosť.
K pohlavnému styku má prísť jeden deň pred plne "červeným dňom". Nezáleží na tom, či k styku príde jeden
alebo viackrát.
V plne „červenom“ dni, ako aj jeden deň, ktorý je pred ním, sa NESMÚ súčasne
vyskytovať aj „zelené“ dni, inak by sa pravdepodobnosť dobrej životnosti a aj pohlavia ZNÍŽILA.
Po potvrdenom počatí sa manželia počas tehotenstva zdržiavajú pohlavného styku vo všetkých nasledujúcich
„červených“ dňoch, aby náhodou nedošlo ešte k jednému počatiu. (Sú totiž prípady, že aj v pokročilejšom
tehotenstve môže dôjsť k ďalšiemu počatiu, a to hlavne vo vypočítaných „červených“ dňoch).
Pohlavný styk mimo „zelených“ a „červených“ dní nevedie k počatiu, preto tieto dni možno využiť ako
prirodzenú antikoncepciu.
V prípade, keď plánovaný deň pre počatie spadá do obdobia mesačného krvácania, tiež môže nastať počatie (s
vysokou mierou pravdepodobnosti), avšak pohlavný styk sa v čase menštruácie neodporúča hlavne z
hygienických príčin. Je teda iba na Vás, či takýto termín využijete alebo počkáte na ďalší, mimo menzesu.
Každý pohlavný styk treba vyznačiť vpravo popri číslach kalendára písmenom „X“, a to aj potom, keď žena
zostala tehotná, aby bola možná spätná kontrola.
Posun menštruačného cyklu nemá žiadny vplyv na výpočty. Ak porucha krvácania má chorobnú príčinu, treba
sa poradiť s gynekológom.
Výpočtový kalendár ukazuje len optimálne plodné dni, nedáva však nádej na úspech u žien, ktoré nemôžu
otehotnieť z chorobných príčin. Preto chorobu tak u ženy, ako aj jej manžela majú liečiť odborní lekári.
Vedľa „červených“ dní je pohlavie dieťaťa, ktoré si manželia chcú vybrať teraz. Vedľa je hviezdička: červená
znamená pôrod počas dňa, modrá hviezdička udáva, že k pôrodu dôjde v nočných hodinách.
Pod prvým pohlavím pri „červenom“ dni je v zátvorke druhé pohlavie: ak sa počne a narodí dieťa, ktoré si
chcete teraz vybrať (prvé pohlavie vedľa „červeného“ dňa), potom po jeho počatí a narodení bude ďalšie dieťa,
ktoré plánujete v neskorších rokoch takého pohlavia, ako je vyznačené pod prvým dieťaťom v zátvorke. Napr:
k počatiu dôjde v termíne * CHLAPEC - narodí sa chlapec počas dňa a pohlavie nasledújúceho dieťaťa bude
DIEVČA.

mit
16. feb 2016

@sara22 dakujem velmi pekne. No ale to je hotova veda 🙂))) precitala som to 3x :D a vyslo vam to podla jeho vypoctov? Asi kolko je tych plodnych cervenych dni v jednom mesiaci ? A teda dobra zivotnost nie je v kazdom mesiaci pri nejakom cervenom dni? Kolko vychadza cervenych dni co sa nezhoduju so zelenymi dnami?

sara22
16. feb 2016

@mit plne cervene dni su tie,ktore su akoze vhodne na pocatie podla jeho kalendara,cize tie,co stranka vyhodi. Do cervenych dni sa rataju aj 3dni pred plne cervenym dnom,cize 3dni pred dnom,ktory ti stranka vypise. Zelene dni su ovulacia,resp.podla ms.plodne dni. Modre dni su ms. Dobra zivotnost su tie aspekty,cize ak je nulovy,alebo ja som mala aspekt 1pri mesiaci,v ktorom som mala v platenom vypise od jonasa uvedenu dobru zivotnost. A cervene dni nezhodujuce sa so zelenymi dnami zavisia od dlzky cyklu. Idealne je,ked si zoberes maly kalendarik,kde mas cely rok na jednej strane,vyznacis si cervene dni podla toho vypoctu a modry den ako zaciatok ms. Od neho odpocitas 15.den,ktory bude plny zeleny a odratas a priratas tych 6dni. Takto si to farebnymi fixkami vyznac a znac si to kazdy mesiac+tie aspekty si tam vpis k cervenym dnom,nech vies,ktory mesiac je aky..

iplusr
17. feb 2016

@sara22 a tebe to podla toho vyslo?

jonas ma 4 postupy pri vypoctoch
I. Výpočet prirodzených cyklov neplodných dní – antikoncepcia
II. Výpočet optimálnych dní na počatie chlapec - dievča
III. Výpočet rytmicity optimálnych plodných dní pre ženy, ktoré dosiaľ nemohli otehotnieť
IV. Výpočet plodných dní na počatie životaschopného dieťaťa

Ty si popisala postup IV, ktory je pre zeny, ktore mali problemy pri predoslych tehotenstvach (cisarsky rez, krvacanie, potraty...). Ja som mala prve tehotenstvo bez problemov a tak som postupovala podla III., kde pise, ze moznost pocatia sa zvysuje, ked sa cevene a zelene dni prekryvaju, len vtedy nevie zarucit pohlavie.
'Výpočtový kalendár ukazuje len optimálne plodné dni, nedáva však nádej na úspech u žien, ktoré nemôžu otehotnieť z chorobných príčin. Preto chorobu tak u ženy, ako aj jej manžela majú liečiť odborní lekári.'
Takze ak to podla jeho vypoctu nevyjde, tak je tam isto nejaky zdravotny problem. Ma to riadne prespekulovane.

sara22
17. feb 2016

@iplusr ja som ziadala o vypocet pohlavia a poslal mi toto.. Mne vychadzali cervene dni na ms,takze som sa nakoniec podla toho ani nemohla riadit. Otehotnela som mimo jeho vypocty,ale ja som nemala ani pri prvej problem otehotniet.

Kazdopadne sila dobrej zivotnosti sa prekryvom s ovulaciou znizuje..

iplusr
17. feb 2016

Pozerala som si to na 5 rokov dopredu. Mam len 5 vhodnych terminov na dobru zivotnost. Ak sa budu prekryvat s modrymi alebo zelenymi dnami ... nemam moc dobre vyhliadky.

cheeky82
17. feb 2016

@iplusr a prave preto sa toho striktne nedrz. keby to naozaj bolo tak s tou dobrou zivotnostou, tak by ludstvo pomaly vymrelo.

mit
17. feb 2016

@sara22
Ďakujem. Konečne mi to niekto poriadne vysvetlil. Takže som si to kukla, červené dni mi vychádzajú presne s ms.. A ok ani s 1napatovym aspektom nemám tento rok žiadny mesiac. Minimálne tam mam 2napatove aspekty a aj to len teraz v marci. Ostatné mesiace ich mam tam viac.

sara22
17. feb 2016

@mit mozno ani tie 2aspekty nie su vela,neviem.. Ja by som aspon skusila 🙂

mit
17. feb 2016

@sara22 porozmýšľam... No ja uz mam za sebou potrat ta take to je...

sara22
17. feb 2016

@mit mozno by bolo super, keby sem niekto, kto ma vypocet original od jonasa napisal,pri akych aspektich mu vypusal dobru zivotnost.. Ja som mala len jednu za cely rok vypisu a tam bol zrovna ten aspekt 1..

misulienka84
17. feb 2016

stoji okolo 16 eur a nam to trvalo 3 mesiace 😀

januvia
17. feb 2016

Mne viac zalezalo na pohlavi, podcenila som dobru zivotnost.... plodne dni som mala cez ms... otehotnela som.... pohlavie vyslo.... no prave lezim v nemocnici a cakam na potrat v 26 tt. lebo malinka ma vaznu vyvojovu chybu na srdiecku nezlucitelnu so zivotom... Prvy syn bol volou nahody a je zdravy... mozno by clovek nemal az tak vnucovat prirode svoje predstavy... :(

mit
17. feb 2016

@januvia och moj boze to je mi strasne luto..

zuzka213
20. feb 2016

@misulienka84. Prosím ta, vieš mi poslať link, rada by som si dala tiež výpočitat

emakiki
26. feb 2016

Ahojte baby, chcem sa opytat, ci toto je to prave od Jonasa a ci to ma takto vyzerat, lebk podla toho co tu pisete to mam ja nejake divne, dala som si vypocitat termin pocatia a dobru zivotaschopnost. A ja tu mam termin kazdy mesiac a vy tu pisete, ze mate dobru zivotaschopnost iba par krat za rok. Tak tomu nerozumiem. Zatial sme sa podla tohto neriadili, nikdy to nejako nevyslo... Dufam, ze dnes to uz dame. Uz by som to chcela skusit... Snazime sa 7 mesiacov a uz mi z toho kapka na karbit. Robila som si aj ovu testy, ale su mi zbytocne, kedze viem kedy ovulujem, aj dr. mi povedala ze u mna by nemal byt problem, mm bol na spermiograme a je to v poriadku. Prva sa na podarila hned a toto druhe ani za svet. Ja mam problemy so stitnou zlazou, ale mam ju v norme, beriem lieky. Preco sa babatko neda jednoducho kupit?
Drzim palce vsetkym snazilkam a dufam, ze aj my sa dockame...

mk229
26. feb 2016

@emakiki musíš tam mať poznámku dobrá životnosť

simsdeny
26. feb 2016

@sara22
@iplusr

Caute, ja som si prave objednala vypocet od Jonasa...ale ako to tu citam, tak mi to dojde blbost..
Ako moze niekto otehotniet bez ovulacie? Teda ak to chapem spravne, tak vzdy je jeho vypocet plodnych dni vtedy, ked ovulacia nie je...takze nechapem - ako je toto mozne? a este aj uvedie "V "zelených dňoch" nemá prísť k oplodňujúcej súloži, pretože výsledok životaschopnosti a pohlavia plodu by nebol spoľahlivý."? ale to su ovulacne dni kedy ma dojst k oplodneniu nie? vy co si o tom myslite? Dakujem za objasnenie a nazor 🙂

krajcikovad
26. feb 2016

Ja som pomocou jeho vypoctu otehotnela v roku 2011, viem presny den a twrmin porodu pocas celeho tehu nikto neupravil, a to som nemala pravidelny cyklus, chodilo mi to kedy tedy.... A mam krasnu, zdravu a sikovnu dcerku, bude mat 4 roky... A mali sme vo vypocte kazdy mesiac, ale len august a september boli top mesiace pre pocatie a tak sa aj stalo, v septembri 😉

emakiki
26. feb 2016

@mk229 tak to nemam mam len toto ??? Mam to reklamovat?

sara22
26. feb 2016

@simsdeny ano,spravne chapes,ze zelené dni su plodne. Jeho teoria je zalozena na tom,ze zena nepotrebuje ovulaciu na to,aby otehotnela. Niektorym babam to vyslo.. Tak za skusku nic nedas 😉 mne jeho dni vychadzali na ms,cize sme to dali mimo tych dni,tazko povedat teda,ci vyslo pohlavie,no verim,ze byde zivotaschopne 😝

sara22
26. feb 2016

@emakiki no..bud nemas v tom roku ani jeden mesiac dobru zivotaschopnost,alebo to je nejaky divny vypocet. Kazdopadne mi tam chyba aj info o pohlavi..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre