MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

anjelik0907
3. jan 2012

@raa2 ďakujem Ti krásne 🙂 inak ja som mala výpočet od Jonáša, tak viem čo tam má popísané 😀 myslím ,že toto úplne stačí 🙂 🙂 🙂 🙂 ak sa smiem opýtať ty si sa riadila podľa tohto ?

raa2
3. jan 2012

@anjelik0907 riadila som sa iba toho, ze ake pohlavie v danom mesiaci mi vychadzalo, ale ovulaciu som mala inokedy ako mi to vyslo na jeho stranke. a tiez som sme sa snazili najskor jeden den pred ovu, potom sme si dali jeden den pauzu a potom sa snazili a zase den pauzu a znova sa snazili. plodne dni som si vypocitala podla vypoctov na nete.. keby sa snazim podla jeho podlnych dni, tak asi ani teraz nie som tehu 😉 kamaratka si to tiez objednala od neho priamo a ked to porovnala, tak to bolo to iste, co som tu ja nasla..

anjelik0907
3. jan 2012

@raa2 no podľa neho asi fakt ťažko otehotnieš 😉 ja som sa snažila skoro 2 roky a nič ☹ moooc držím palčeky aby ti vyšlo čo si želáš 🙂 ak nie bude aj tretie no nie? 😉

anjelik0907
3. jan 2012

@anjelik0907 hlavne nech je zdravučké 🙂

raa2
3. jan 2012

@anjelik0907 presne tak, hlavne nech je zdrave a cakame dievcatko, to som chcela, chlapceka uz mam doma 🙂 😉 tretie by uz nebolo..

pastelka74
3. jan 2012

@cucuska ....je to už dávno,čo som sa v zúfalstve obrátila na pána Jonáša....(ja ho za doktora nepovažujem)...nedarilo sa mi otehotnieť a sedem rokov čakania sa mi zdalo pridlho...robili sme fakt všetko možné ale pán Jonáš,to bola obyčajná stráta času,vyhodené peniaze a zmarená nádej na úspech....nedaj sa mu oklamať ako my.....viem že su tu babenky iného názoru,ale ja si za tým svojim stojím .....nakoniec som to všetko nase snaženie zverila skutočným lekárom a život si cestu našiel 🙂 🙂 ....až dva krát 😉 .....veľa šťastia a zdravý rozum.... 😀 ...

anjelik0907
3. jan 2012

@raa2 jééééj tak ti to predsa vyšlo 😀 😀 😀 😀 😀 gratulujem 😉 😉 😉 😉 😉

raa2
3. jan 2012

@anjelik0907 dakujem, ale robili sme to ako som ti pisala vyssie..nie podla jeho skutocnych vypoctov, prajem ti nech sa tiez coskoro zadari 🙂

anjelik0907
3. jan 2012

@raa2 ďakujem 🙂 no ja tiež mám chlapa doma tak dievčatko by som si stráááášne želala 😉 vyskúšam 😉

sarafortuna
4. jan 2012

dievčatá, podľa mňa Jonáš nerobí nič "odborné" resp. nič iné, iba OPISUJE kedy je poloha hviez, či planét v rovnakej podobe ako ste mali keď ste sa narodili...
neverím rečiem, že žena otehotnie cez menzes alebo 2 dni pred - chorééé a proti zdravej logike

ja by som osobne chcela vidieť nejakú štatistiku, že koľkým babám to vyšlo a koľkým nie..
podľa mňa je to na 50% placebo a na 50% blud 🙄

peniažky radšej odložte na dupačky, než jemu do vrecka 😖 😖

oxanka73
5. jan 2012

@kemonka no ja som akurat tak nachytala pocas MS z toho nejaku infekciu a uz vieme ze nic z toho. Podla mna to je mozne len vtedy ak na termin MS pripada ovulacia. U mna to tak nebolo.

sepi
10. jan 2012

@tinipini Ahoj, čítam Tvoje príspevky ešte z roku 2010 a pozerám, že si tiež skúšala Jonášov výpočet 🙂 Skúšali ste azda výpočet pohlavia? Zaujímam sa o to kvôli tomu, že aj ja som si ho dala vypočítať a chystám sa ho vyskúšať. Chlapčeka už máme a teraz by sme radi dievčatko. Pekný večer, papa

lea1333
17. jan 2012

ahojte baby vedeli by ste mi pomoct z vypoctom neviem sa v tom vyznat! ☹

moukuska
17. jan 2012

ahojky, mne tiez trvalo kym som to pochopila, s cim konkretne potrebujes poradit?

sepi
17. jan 2012

@lea1333 Kľudne napíš čomu presne nerozumieš, vysvetlíme, poradíme 🙂

lea1333
17. jan 2012

@sepi no uz mi to niak kocky vysvetlili ale stale mamvt om zmetok!ale dostanem sa do toho neviem kedy mam znacit tie dni ja?

sepi
17. jan 2012

@lea1333 Rozhodujúci je deň, kedy dostaneš menštruáciu a od toho dňa si vypočítaš a plne zelenou označíš 16 deň. Potom šesť dní nad a pod plne zeleným dňom označíš tiež zelenou farbou (vznikne Ti teda 13 zelených dní). Sú to Tvoje plodné dni, ktoré sa nesmú križovať s jeho vypočítanými červenými dňami. Ak sa aj budú križovať vtedy sa znižuje pravdepodobnosť želaného pohlavia, či dobrej životnosti. My tiež skúšame 😉 Tešila som sa na tento mesiac, ale keďže som dostala o týždeň skôr MS, tak sa mi to tak poposúvalo, že sa mi tie dni skrýžili ☹ No ale budeme skúšať ďalej... Držím palčeky 🙂

lea1333
17. jan 2012

@sepi aha tak ze teraz ten to mesiac mi vypocitali oni a na buduci mes si mam vypocitat uz sama mne vysli teraz na den kedy ocakavam mrchu!!!no uvidime ale ako sa hovori clovek sa chyta aj stebla travy ked je uz v nudzi§ja nemam vypocitane pohlavie ale len zivotaschopne dieta preto ze sompo potrate ☹ keby ze ti to poslem tak mi to vies pozret?

halienka
17. jan 2012

@lea1333 ak si dobre pamätám, tak mne kázal Jonáš vyrátať si vždy 15 deň cyklu, čiže ak som dostala menzes 1. februára, tak 15 deň cyklu je 15. februára. Proste od prvého dňa menštruácie si treba prirátať 15 dní a ten deň si zaznačiť zelenou - to by mal byť "odhadom" tvoj plodný deň - ovulácia. On to Jonáš ale vypočítava tuším podľa toho ako mu napíšeš, že aký dlhý máš cyklus, teda napr tej, čo 28 dňový cyklus môže napísať, že si takto má značiť 14. deň cyklu...takže ty by si tam mala mať napísané, že kolkáty deň cyklu by si si mala značiť zelenou, to znamená že si teda pripočítaš od prvého dňa menštruácie ten počet dní, ktorý ti napísal. 🙂

halienka
17. jan 2012

@sepi aha, vidím, že už si vysvetlila 🙂 som opozdená 😀 ale je to presne tak 🙂

lea1333
17. jan 2012

@sepi a zivotaschopne dieta mam len 3krat do roka ☹

lea1333
17. jan 2012

@halienka no hej uz to niak tak chapem ja mam napr 30-32dc ale ak si robim ovulacne test a meram bt tak ovulacia je az na 18dc alebo 20dc

sepi
17. jan 2012

@lea1333 No ten potrat ma mrzí ☹ ale treba ísť ďalej, ináč to zrejme nepôjde, že? A keďže máš tých termínov málo, tak ich určite treba využiť naplno, pokiaľ to bude možné samozrejme 😉 Ak budeš potrebovať niečo vysvetliť, tak kľudne píš. Snáď Ti pomôžem 🙂

jania023
17. jan 2012

Mne vysiel Jonas na moje plodne dni uz 2x a staale nic ☹ tak nvraj ked sa stretnu tie dva dni tak je to na 100% ze otehu ale u mna to akosy nefunguje 😠

lea1333
17. jan 2012

@jania023 MOZNO TAM JE AJ INY PROBLEM!

lea1333
17. jan 2012

@sepi NO MAM LEN 3 A MIMO NICH KED SA MI PODARI OTEHOTNIET TAK CO?

lea1333
17. jan 2012

@sepi az teraz mi to zaplo ja ked mam vyznacene zivotacschopne dieta april augus december tak len v tedy by sme to mali skusat lebo ak budeme mimo toho skusat tak potratim?

danjelca
17. jan 2012

@lea1333 určite nie !
ved baby rozmýšlajte ako vám môže jonáš anonymne podla schémy vypočítat taku vec ako potrat...to je zhluk X faktorov a nie su všetko len konštelácie hviezd..ked sa dietatko rozhodne vás navštívit pojde bez ohladu na jonáša a hviezdy.

sepi
17. jan 2012

@lea1333 Ja si myslím, že nie a myslím, že také myšlienky by si mala úplne vyhodiť z hlavy. Nepotratíš a hotovo! Viem, že to čo máš za sebou bolo určite ťažké, ale teraz musíš myslieť na druhé bábo a to znamená myslieť pozitívne 😉 Určite záleží (teda podľa mňa) na okolnostiach, prečo k potratu došlo, ale ja by som určite skúšala aj mimo tých termínov...proste stále 😎 Držím palce...

alikaa
18. jan 2012

Ahojte, nerozumiem jednej veci u dr. Jonasa. On pise, ale aj vy tu vypisete, ze na to aby vyslo to co on vypocita, nesmu sa krizovat plodne dni s jeho cervenymi dnami. Ale este som nepocula, aby baba otehotnela mimo plodnych dni. To sa da???? Poznate niekto taky priklad? Ale ze naozaj vtedy baba nemala plodne dni a otehotnela.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre