MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

eliska3
21. jan 2014

@mariynka fúúú, tak to je 10 dní, to by nevydržali toľko 😀 A bol to len ten jeden styk na 5 DC a cez plodné dni nie? som ale zvedavá 😀

mariynka
21. jan 2014

@eliska3 ja mam hrozne dlhe cykly,aj 33dnove 😒 ☹ nie, ved treba dva dni pred a dva dni po vypocte,ale pred sme nie,lebo som mala svoje dni 😉 😉

eliska3
21. jan 2014

@mariynka ale ja som myslela, či ste sa snažili aj cez tvoje plodné dni. Či len cez jonášove a potom už nie... Či si nemohla otehotnieť cez tvoju bio ovuláciu?

mariynka
21. jan 2014

@eliska3 nepamatam 😀 ale kedze vyslo pohlavie aj termin porodu,tak myslim,ze vysiel jonasov vypocet 😉 mam v okoli vela kamosiek,ktorym vysiel 😉 dlhe roky sa snazili neuspesne a vypocet im pomohol 😉 😉 😉 ja tomu verim 🙂 aj ked vsetci tvrdia,ze som nemohla otehotniet,ked som nemala ovulku..ale asi to teda nejako sa da 😀 🙂 🙂 🙂

ivaana2
21. jan 2014

@ajkapajka1ahoj ak mas problem otehotniet tak to radsej takto skus aj ja som tak nakoniec otehotnela ze som si sledovala ovu+cervene dni ...pretoze naozaj k otehotneniu potrebujes ovulaciu ..je nemozne otehotniet bez nej ..a este jedna vec mne jonasova tvrdila , ze kedze som uz mala jeden potrat ..musim len vtedy kde mam dobru zivotnost..inak neotehotniem alebo to zase nevijde ..bud potrat alebo nieco horsie ..klop klop otehotnela som a zatial vsetko vporiadku ..a mala som len jeden s dobrou ziv. tak som sa samozrejme tym neriadila

eliska3
21. jan 2014

@ivaana2 ešte asi nevieš, či ti pohlavie vyšlo, či? 🙂

satanka1
21. jan 2014

@ivaana2 ahoj.mas prosim kontakt na p.Jonasa?co potrebuje vediet k vypoctu?kolko sa plati?dik.

ivaana2
21. jan 2014

@mariynka to je naozaj super ze ti to takto vyslo ..a ja ti ani nechcem brat iluzie ..ale ked sa naozaj nad tym logicky zamyslis a uvedomis ako funguje telo a vsetko okolo pocatia tak ti musi byt jasne ze to nieje mozne ..ty poznas par bab co im to vyslo a ja zase stovky ktorym to nevyslo (podla jonasa)...je to nahoda ..vies kolko je pripadov ako ty a nakoniec sa zistilo ze nejde o ziadny zazrak ale o logicke vysvetlenie..nic nieje 100% a uz vobec nie ovu testy ...mne ovu testy ukazovali inak ako bazalna teplota ..divne nie?? nestava sa casto ale je mozne otehotniet aj po ovulacii 4dni ...a ty ak mas dlhe cykly napr ako ja tak mas kazdy mesiac ovulaciu uplne inak ..takze tak a to pohlavie co ti vyslo bolo tvoje prve dieta?? lebo ak ano tak mne jonas tvrdil ze on pohlavie prveho dietata nevie vypocitat ze uz je to dane vopred ..je mozne len druhe a dalsie ..
tot vsio

mariynka
21. jan 2014

@ivaana2 lenze ja som si vypocet robila na nete na najdise.cz a hej,je to nase prve dieta... nuz,mam v okoli 3baby,ktorym nevyslo pohlavie,ale zase dalsich dost,ktorym vyslo,ked sa riadili instrukciami.. nech je to nahoda,ci osud,hlavne,ze sa zena stane matkou 😉 😉 😉 😉

aurora88
21. jan 2014

mile snazilky, moja skusenost: snazime sa o babo od marca 2013, hned prvy mesiac sa nam zadarilo pocat, moja bio ovulka sa presne na den zhodla s jonasovym vypoctom, ale bohuzial, skoncilo to spontannym potratom....dalsich 7 mesiacov sme skusali kazdy mesiac na jonasa, ale aj pocas svojej ovulky ( z toho 3-krat sa zhodovala moja bio s vypoctom), zadarilo sa az v oktobri (aj to nie na jonasa, ale cez vlastnu ovulku), no aj to bohuzial skoncilo MA....nemala by som mat ziadne zdravotne problemy, aj ked hormonalny profil robeny este nemam a ani manzelov spermiogram...jedneho synceka uz mame, neplanovany, bezproblemove pocatie..preto sa vas zienky pytam, co myslite, kde moze byt problem? dakujem za odpovede

ivaana2
21. jan 2014

@mariynka ..jaj tak potom vlastne ani nemas od neho vypocet ..tak potom nemozes tvrdit ze jeho vypocty vychadzaju ... 😉 ale mas pravdu 🙂 je dolezite ze sa to podari ..pekne napisane

mariynka
21. jan 2014

@ivaana2 mam z netu,su rovnake ako priamo od neho-kamoska mi to porovnavala 😉 mala aj jeho,spravila si na nete a bolo to to iste 🙂 🙂 🙂 🙂

isabella22
21. jan 2014

@mariynka alchimilku som pila,inofolic som pila,femigard som pila a nic...kys.listovu papam teraz no uvidime 🙂 dakujem

ivaana2
22. jan 2014

@mariynka ano aj ja som si to porovnavala nieco som mala rovnake aj ja ale nieco aj nie ...hehe ale keby si sa opytala jonasa osobne na tieto vypocty z netu bola by si prekvapena jeho negativnou reakciou.. 😉

ivaana2
22. jan 2014

@aurora88 neboj nic ..urcite ste vporiadku ..uz ked mate spolu zdrave dieta ..mozes byt pokojna ..stava sa to nie si prva ani posledna ..nam sa to tiez stalo mame 2synov zdravych krasnych ..podarilo sa na prvy sup 😵 ..a neskor sme chceli skusit dcerku a nedarilo sa nam dlho otehotniet ..neskor sa zadarilo, ked uz sme od toho upustili a nemysleli na to a skoncilo to potratom ...a teraz som zase tehotna ..zatial vsetko vporiadku...aj doktorka mi na to povedala, ze sa to proste stava ..problem nieje nikde ...ono sa to podari ..len na to moc nemysli a pride to samo..

aurora88
22. jan 2014

@ivaana2 dakujem za odpoved, ja tiez dufam, ze je vsetko v poriadku, syn uz ma 4 roky, takze medzitym sa mi teoreticky mohli trosku zmenit hladiny hormonov (drzala som aj diety nejake :(, aj som schudla dost), ale teda dufam ze nie...inak brala si aj nejake vitaminy alebo nic?

sharmana
22. jan 2014

@aurora88 pokial viem, tak ak sa ti prekrývajú zelené dni (ovulka a 7 dni pred a po) s jeho termínom (červené štvorčeky), tak sa znižuje životaschopnosť dieťaťa... v zásade vtedy on neodporúča plodenie detí, takže ste sa asi nedržali poriadne inštrukcií... 😕

snehulienka82
23. jan 2014

@satanka1 ahoj, na tomto linku sa dozvies vsetko: http://beta.centrumjonas.com/sk
posielam este link na cennik: http://beta.centrumjonas.com/sk/cennik 16,50 alebo 21,50. Ja som to mala v maily do 2 dni, je to na cely dalsi rok a poslu k tomu aj vysvetlenie.

snehulienka82
23. jan 2014

@sharmana
@aurora88
Upozorňujeme, že tak v plne „červenom“ dni, ako aj jeden deň, ktorý je pred ním, sa NESMÚ súčasne vyskytovať aj „zelené“ dni, inak by sa pravdepodobnosť dobrej životnosti a aj pohlavia podstatne ZNÍŽILA. (asi na 70%)

satanka1
23. jan 2014

@snehulienka82 dakujem 🙂

snehulienka82
23. jan 2014

@satanka1 drzim palce, aby to vyslo! potom daj vediet! 🙂

aurora88
23. jan 2014

@sharmana totiz ja nemam original vypocet od neho, len ten internetovy, ktory sa vraj zhoduje s nim, takze nemala som take podrobne info, ale zdalo sa mi, ze som citala, ze ak sa prekryvaju, je praveze vyssia sanca na otehotnenie....ale dakujem, ze si ma vyviedla z omylu...takze ak sa prekryvaju, ani sa nemame radsej snazit?

aurora88
23. jan 2014

@snehulienka82 myslela som len, ze sa znizuje pravdepodobnost pohlavia, ale nie zivotaschopnosti :(...a co mam robit, ak skoro na cely dalsi rok sa mi to prekryva?...

snehulienka82
23. jan 2014

@aurora88 povodne aj ja som bola v tom, ale teraz som si to pozrela, a je to tak, ze sa znizuje aj zivotaschopnost. Dobrych terminov, kde je dobra zivotaschopnost je relativne malo, iba 4-5krat do roka. Menstruacia sa ti pocas roka moze posuvat, takze ti to nemusi prekryvat stale. A podla mna ked chcete byt spolu aj na tie akoze "zakazane" terminy, tak by som to asi riskla...

sharmana
23. jan 2014

@aurora88 ak si mala potrat, tak by som určite neplodila v dni, kedy sa ti prekrývajú červené a zelené dni... ak sa chceš riadiť normálnou ovuláciou, tak v pohode, len nech sa ti neprekrývajú s tými červenými... možno tam je problém... ale samozrejme, ja tu nebudem propagovať, čo som sama neoverila, ale tak to má jonáš v inštrukciách..

sharmana
23. jan 2014

@aurora88 on totiž v každých tých zadarmo výpočtoch, kde sa odvolávajú na jonášovu metodu píšu dole, že to máš ešte prekonzultovať s astrologom... mne to napríklad nevychádza úplne rovnako ako v tom internetovom

sharmana
23. jan 2014

@snehulienka82 ano dakujem , čítala som tie inštrukcie.... ono sa v podstate má ísť "na to" deň pred plným červeným štvorčekom, takže jasnačka, že hlavne tie dva dni sa nemajú prekrývať súčasne so zelenými štvorčekmi

nezaaabudka
23. jan 2014

ahojte baby, ja som to troška pokašľala, neprečítala som si podmienky a rovno som vyplnila prihlášku. Síce tam písalo, že pre špeci výpočet mám mať čas narodenia, ale keďže ho neviem na minúty, tak som dala len na pol hodinu približne a zaplatila za veľký výpočet.
Prišla mi odpoveď, že keďže nemám presný čas narodenia, tak nemôže byť výpočet špeci, ale v tých papieroch mám napísané aj pohlavie (o to mi hlavne išlo) a je tam striedanie jeden mesiac chlapec, druhý dievča.
Prosím vás, aj vy, ktoré máte malý výpočet tam máte takto napísané pohlavie, alebo nám to poslal aj tak? Ako to vlastne je?

ivaana2
23. jan 2014

sharmana akoze pekna picovina..ked to uz musim takto povedat ...baby kludne plodte aj ked sa vam krizia dni ..ak uz teda chcete skusit vypocet ...preco by sa mala znizit zivotaschopnost..co to vlastne znamena?? ze sa to vtedy nepodari?? alebo dieta bude postihnute?? hrozi potrat ?? ... chapem ze ked uz ma niekto jeho vypocet tak sa chce riadit jeho pokynmi ale ked sa nedari cez cervene dni alebo sa stale krizi tak preco to neskusit takto ved ak ide o pohlavie tak ta sanca sa znizuje na 75% co je este stale dost vela..a predsa ziadny jonas nemoze vediet ze sa to prave v ten den nemoze podarit a uz vobec predpovedat nejake katastrofy..

beuska88
28. jan 2014

ahojte snažilky 😀 čo sa tyka pana Jonaša, poznam jeho metodu a aj viacero mojich znamich. sesterrnica vdaka jeho metode otehotnela a to sa pred tym snažila pet rokov... ja som si len zo srandy minule dala vypočitat tie plodne dni a akože vyšlo to akurat ked som mala ovulaciu... tuto v teme na druhej strane je link na jednu nemecku stranku kde vypočitaju podla Jonašovej metody a je to zdarma. Nemci jeho metodu už roky použivaju a uznavaju, len na slovensku to kritizuju, je to smutne.... kto ma pochibnosti radim vyskušat ten vypočet je sice len na tri mesiace ale aj tak a takysto je tam aj pohlavie pisane...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre