MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

simcatko11
2. mar 2012

@vejvass ahoj, citala som co sa ti stalo, ja som tiez potratila a robili mi kyret pred 2,5 tyzdna... mne povedali ze mam abstinovat 5 tyzdnov a pani co lezala vedla mna jej 1mesiac, to je cca 4,5 tyzdna... kazdy lekar to ma asi ine, alebo si to zaokruhli podla seba... tiez mam pocit ze asi poslem manzela na noc spat ku svokre aby som po nom nevystartovala... co sa tyka snazenia mne lekar povedal ze po 2 mesiacoch od zakroku nevidi problem, ale citala som ze zalezi od tyzdna v ktorom si bola... ak si do 8tt potratila tak do 2 mes. mozes skusat, od 8-12tt 3 mes. a ak to bolo viac ako 12tt tak tam si to vraj ziada aj 6 mes. , ale ja som uz toho tolko precitala a vsade to je ine jedny povedia 6mesiacov cakat a iny zasa ze neje dovod a ze po 2 mesiacoch sa mozme snazit a vraj je este vacsia pravdepodobnost otehotniet... tak neviem, ale ja tiez chcem zacat cim skor, tak v aprili, pripadne maj... na mrchu cakam a tesim sa na nu ako na vianoce.... vraj by mala prist do 6-8tyzdnov ale je to aj vraj individualne, moja kamoska potratila 2x na 1x dostala do 35dni a potom az na dajaky 50 den, a teraz to ma vynahradene caka 2jicky.... drzim ti prstiky a snad sa stretneme niekde medzi januarovkami-februarovkami 2013 🙂

okata
2. mar 2012

ahojte,chcem sa spytat,je tu niekto kto potratil viac ako raz ,a ked ste to riesili cez jonasa,ze sa vam to na dobru zivotnost podarilo,ja som potratila 2 x,ten druhy krat som otehotnela podla jonasa,ale prisla som o to,ale odpisali mi od jonasa,ze asi som o to prisla lebo to bolo mimo terminu dobrej zivotnosti,a ja som mala tie terminy iba dva mynuli rok v oktobri a tento rok mam v aprili,tak cakam,tak sa chcem spytat ci sa to niektorej podarilo na prvy krat na dobru zivotnost,lebo cakat zase dalsi rok uz by som asi nezvladla....dakujem

vejvass
3. mar 2012

@simcatko11 ahoj tak to dufam ze ano aj ja planujem zacat but uz v aprili alebo v maji samozrejme ci sa mi to podari to neviem mozem vediet kedy si bola presne na kyrete ja som bola 16.2.lenze napr.neviem ani ako mam pocitat tehotenstvo ze ci mi skoncilo v 13tt kedy mi na to prisli alebo mam pocitat ten 9 tt kedy vlastne uz plod odumrel.Lebo v podstate tie 4 tyzdne tam bol uz len kvoli tomu ze sa na to neprislo skor.Teda neviem ci aj dalej mi rastla maternica a tak ale ja si myslim ze asi nie no fakt neviem a mozno ano.Verim teda ze sa stretneme v januarovkach alebo februarovkach 🙂

vejvass
3. mar 2012

Ahojte baby chcem sa vas opytat vypisujem totizto tu prihlasku na vypocet aj som im uz napisala ze neviem vsetky udaje 😒 aj mi odpisali ze to nevadi ze mam vyplnit iba to co si pamatam.
Len by som chcela vediet ked tam nebudu vsetky udaje nebude ten vypocet skresleny a nieje to aj preto tak ze tym babam kt.to nevyplnili uplne presne ze tym to zrovna nevychadza podla toho vypoctu.
Mozem vediet ci ste vyplnili uplne vsetko pamatali ste si vsetky udaje kt.na prihlaske potrebuju?
Alebo ste nieco aj vynechali?Dakujem
🙂

simcatko11
3. mar 2012

@vejvass ahoj, no moja toto ti absolutne neviem povedat, ako to pocitat, akus si to vyhladat alebo sa opytat dr., a nepovedali ti kedy sa mozes zacat snazit? ja som zacala krvacat vo stvrtok 9.2. to si ma nechali aj v nemocnici a ked mi vtedy robili sono tak som si vsimla na dr. ze sa tvari dost zvlastne a povedal ze musim ostat, ja som povedala ze ok ak to pomoze a narovinu som sa ho pytala ci som potratila, on povedal ze nie, ale ze aj chcem zacharanit tak musim ostat u nich, ja som bola spokojna ze je male ok, ale vysetrenia mi robili az v pondelok 13, aj dalsie sono, kde uz bola ina dr. a ta povedala ze vak je prazdny, uplne sklamana, vytrasena som sa vratila na izbu a nevedela som co bude, zobrali mi krv na HCG a ten potvrdil ze sa vsetko skoncilo.... no a hned v ted den mi robili aj kyret... ked som prisla do nemocnice to som podla poslednej MS bola v 6tt+4 a ked mi robili kyret som mala byt v 7tt+1, takze aby nemocnica zarobila na mne dajake drobne tak ma nechali 5 dni v nadeji ze je vsetko ok... je to tazke snazim sa s tym dajak popasovat, ale mam jednu svagrinu v 5 mes. a druha oznamila tento tyzden ze je tehotna, neviem v ktorom je, ale viem ze chceli si to dat zobrat lebo to ja 3 ich dieta a posledne ma 1rok a dalsie uz po financnej stranke nezvladnu ale po tom co sa stalo mne sa rozhodla svagrina ze si ho necha... takze ja sa este aj musim pozerat na 2 blizke osoby co sa tesia... snad to budem brat tak lahsie a nie tazko, snazim sa hlavne psychicky dat dokopi, aby sme cim skor sa tesili aj my s manzelom...

vejvass
3. mar 2012

@simcatko11 tak to mas tazke viem si predstavit ten pocit ked sa blizky tesi ze su v ocakavani a ako sa asi citis ty po potrate.Na jednej strane ti rozum vravi ze sa musis s nimi radovat na druhej strane sa ti ani neda.je to strasny pocit ja len dufam v tom ze ak sa mi podari otehotniet tak dufam ze sa mi nestane to iste lebo uz neviem akoby som sa z toho dostala ☹ Nevadi rozhodla som sa teda pockat na prvu mrchu a potom sa uvidi co mi povie lekarka ak mi teda cosi povie ale 6 mesiacov urcite nebudem brat na vedomie.Skusim sa jej skor ako ma bude vysetrovat opytat ze no ako uz som zahojena?Ze co mi odpovie ak nie tak dobre este vydrzim ale ak povie ze uz ano a potom sa jej opytam ze kedy sa mozeme zacat snazit a povie ze az za 6 mesiacov tak to urcite budem brat jednym uchom dnu a druhym von 🙂 No a zacnem si aj tak hladat noveho lekara.Neboj urcite sa stretneme ked si tu budeme ukazovat // na testiku 😀 😀 😀

simcatko11
3. mar 2012

@vejvass je to tazke, hlavne sa pretvarovat ze sa tesis a tebe sa chce plakat.... tiez si neviem a ani nechcem predstavit, co by bolo keby sa to zopakovalo, to nie ani to nechcem... to uz by ma asi zavreli na psycho... mam tu taku susedu o par domov dalej, ona uz prisla o babo 5x a chodi ako mrtvola, ako keby do nej chodila spat dusa... mne dr. povedal sam ze mozme skusit po 2-3 mes. ja som sa bala ze povie tych 6 mes. ze musime cakat, ale ked z neho vyslo ze 2-3mes. tak som mala chut objat ho lebo tymto ma potesil velmi... urcite by som ani ja necakala 6 mes. to by mi prisla ako vecnost, ved teraz to mam takmer 3 tyzdne po a mam pocit ze presli 2 mesiace. tiez rozmyslam o inom lekarovi, ale ani nie tak vymenit, moj je ok, ale skor iba aby sa na mna pozrel iny, ja by som chcela zacat v aprili ale tiez si pockam na 1 mrchu, bola by som rada ak by dosla koncom marca zaciatkom aprila, lebo ak by prisla teraz v pol marca tak plodne by vysli na koniec marca a to je asi skoro a musela by som cakat za dalsou... a mozno sa ani na 1x nezadari, no kto vie...

vejvass
3. mar 2012

@simcatko11 ked citam tvoj prispevok to akoby som pisala ja sama asi to bude tym ze sme rovnako dlho po zakroku ja verim ze sa nam to podari musi musi musi 🙂 Aj ja by som chcela tiez koncom marca aby som uz v aprili mohla zacat.Dufam ze sa nam to podari ja som patrila do augustoviek a neviem si predstavit ze sa bude blizit ten termin mojho porodu keby to nedopadlo ako to dopadlo a ja nebudem este tehu to bude pre mna strasny pocit .Uz teraz mi je vseliako ked vidim ze je vonku pekne a so mnou to nic nerobi keby ze som tehu tak sa vytesujem ze super ale teraz vobec nic necitim.Ty si este PN alebo uz chodis do prace?

vejvass
3. mar 2012

@simcatko11 ozaj uz ani neviem ty mas vypocet dr.Jonasa?

simcatko11
3. mar 2012

@vejvass no aj nad tym som rozmyslala, ake to bude v ten den, mne termin vychadzal 1.10. ja som sa velmi tesila na leto, ak ked kazda na to nadava ale tesila som sa na to brusko ako hrdo ho budem vystavovat, ked ho bude ticko krasne lemovat, ale co uz ak to vyjde tak ho skor budem skryvat pod vetrovkou... a ked si este pomyslim ze sme 3 svagriny mohli naraz tlacit kocik, tak to mi uplne je tazko... ja som na PN este stale, ale mne to je jedno ja som nezamestanana, ja som bola v zahranici a minuly rok sme sa vratili uz na stalo v novembri bola svadba a aj vtedy sme sa zacali snazit, ale podarilo sa az v januari... a pracu som si predtym ani nehladala, lebo prerabame dom, a trebalo vybavovat okolo svadby, potom sme mali svad. cestu, takze tolko dovolenky by mi ani nikto nedal, no a po novom roku sme zistili ze som tehu , tak naco uz hladat.. a ked sa chcem snazit dalej, tak ani by som nehladala, lebo natahovat sa niekde v praci s neviem cim,to by nepomohlo si myslim....

simcatko11
3. mar 2012

@simcatko11 nie nemam ale uz som na to kukala, len sa bojim toho aby sa mi neprelinuli jeho plodne dni s mojimi a on to neodporuca... vraj a nechcem aby mi vyslo len trebarz 4x do roka schopny plod... neviem aj verim tomu aj nie...

vejvass
3. mar 2012

@simcatko11 jaj a este ma napadlo teba lekar uz po zakroku pozeral z dola?Alebo ti robil uz dake krvne testy?Lebo moja nic doniesla som je prepustaciu a moja navsteva u nej bola cca 2 minuty.No dobre mozete prist ked budete mat po prvej mrche a to bolo vsetko.Ja som sa jej vlastne ani radsej nic nepytala uz ju poznam zeby to nemalo ani vyznam 😖

simcatko11
3. mar 2012

@vejvass nie nemam ale uz som na to kukala, len sa bojim toho aby sa mi neprelinuli jeho plodne dni s mojimi a on to neodporuca... vraj a nechcem aby mi vyslo len trebarz 4x do roka schopny plod... neviem aj verim tomu aj nie...

simcatko11
3. mar 2012

@vejvass mne ani nekazal prist a kontrolu ale urcite sama pojdem tiez po prvej mrche len sa bojim toho aby nepovedal este pockajte 2 mesiace, tak to by ma roztrhalo asi, nie nekukal a ani by som mu nedala, mala som dost ked ma pozerali po zakroku, mala som pocit ze ma znasilnuju, strasne neprijemne to bolo a este ked tak krutil s tou tyckou sono no mala som dost jak to aj bolelo aj asi vsetko...bolo to hnusne....

vejvass
3. mar 2012

@simcatko11 presne aj ja vypisujem tu prihlasku a neviem teraz ci to ma aj vyznam pretoze si nepamatam vsetky udaje co tam ziadaju 😒 Ja mam pracu ale tiez sa mi ani nechce nastupit.Ja som totizto nastupila a zistila som ze som tehotna a hnet som ostala PN takze som v podstate este v skusobnej lehote samozrejme ze ma uz nevyhodia ked som potratila a mozem dalej pracovat u nich ale urcite keby ze nepotratim tak by mi dali vypoved ked som este v skusobnej.Len teraz neviem ked by som nahodou znovu ostala o 2 mesiace tehu ak by Boh doprial ze by som urcite isla znovu na PN to by mi nevadilo keby ze aj porodim ale ak ma caka znovu potrat a potom znovu nastup do prace tak by ich uz asi slahlo a to by som uz ani asi ja sama nevydrzala tam pracovat.

vejvass
3. mar 2012

@simcatko11 fuha aha no mna zase vobec nikto po zakroku nepozeral tak preto sa aj trosku bojim ci to mam Ok spravene teda vycistene lebo uz aj to som citala ze baby museli ist znovu na kyret tak to by ma uz uplne dorazilo keby ze teraz cakam na prvu mrchu a po nej by ma lekarka poslala znovu ze som nie dobre vycistena a potom znovu by som musela cakat.Normalne ze hororove myslienky uz mam ☹
No snat by sa mi to dako aj prejavilo nie?Myslim ja neviem dakym krvacanim alebo teplotami alebo sa mylim?

simcatko11
3. mar 2012

@vejvass tak to ti dost blbo vyslo a urcite kazdy sa vypituje, ako sa citis mas...to poznam ja som bola na zakrok v pondelok a v sobotu sa svagor zenil, vies co to bolo, kazdy na teba kuka jak na chuderu a ty co nevedeli, tak sa ma pytali, jak napr. manzelovho bratranca zena sa ma pytala a uz viete co to bude, ja som vtedy len tazko preligla, oci zo mna vyleteli na nu, uplne ma zabila, lebo este skor som prijala to ze mi povedali, ze bude druhe, ako ked sa ma spytali ze co to bude, ok nevedeli, berem, ale aj tak bolo takze odpovedat, aj druhy co ma poznaju, tak ako veselu, a este ja co rada vystrajam na svadbach, non-stop tancujem, tak sa pytali,ze co sa deje, som smutne, nezabavam sa, no mala som dost cely vecer co robit, ako keby to bol kamarat co sa zeni tak tam nejdem, ale svagor takze som musela a este som aj bola svedok tak som to uz nechcela odmietnut...

vejvass
3. mar 2012

@simcatko11 ach no je to tazkeja este doteraz nemozem z nikym volat vsetci maju zakaz mozu len pisat sms alebo cez nett to zvladam hrdinsky ale ak by sa ma priamo pytali ze co a ako tak iba placem a placem.Uz som myslela ze som v pohode a ked som isla si pre predlzenie PN k svojmu obvodnemu a sestricka ze no ako dari sa a ja ze uz je po vsetkom a hnet ma zaliali slzy proste som ani nechcela a oni tiekli same.No dufam ze sa budem vediet ovladat v praci lebo ma slahne najhorsie je ze kazdy ma tu nutnost vyjadrit smutok alebo ako sa to povie ale tym ta to len stale drzi a hlavne keby to bolo v jeden den ale vzdy niekto novy ta stretne a stale vysvetlovat ako sa to stalo tak to je hroza 😒 No moja nezufajme uvidis ze sa stretneme v aprili a napiseme si ze mame tie //ciarky 🙂
Len uz nieje umenie otehotniet ale donosit a porodit hmmmmmmmm

simcatko11
3. mar 2012

@vejvass urcite by sa to prejavilo bolestami, stale si myslim ze si na tom dobre ked si tak dlho mala v sebe mrtvy plod, lebo sestra sice uz ma 13mes. syna ale lezala v nemocnici, este ked ho cakala a tam prisla jedna kocka co bola tehotna a ani o tom netusila a babo mala mrtve tiez asi 3 tyzdne a vraj uz sa zacalo rozkladat (hnit) a tym padom jej to chitilo aj maternicu a museli z nej vsetko vybrat, proste uz nema maternicu, vraj bola z toho hotova odmietla byt na izbe s tehotnymi a si zaplatila izbu aby bola sama, tak toto je uz asi ten horsi pripad... urcite by si mala bolesti v bruchu aj mozno palenie... ja som mala bolesti asi 2-3 dni potom to preslo ale nemohla som robit prudky pohybasi prvy tyzden ma to trochu zabolelo ale teraz to je uz ok, ja sa citim aspon telom ze mozem uz aj teraz zacat sa snazit... to je najhorsie ze kazdy, ti chodi a hovori ze im to je luto... ale verim ze my to dame, coskoro a budeme sa vytesovat z //....

vejvass
3. mar 2012

@simcatko11 no juj ale si ma nastasila ale tak hadam mi maternica ostala ☹ Ja tiez som OK mala som krv asi cca 3 dni potom som cca 3 dni spinila a teraz uz vobec nic ja som mala bolesti asi 2 dni a tiezuz nic uz by som isla nato 🙂 keby ze mozem ☹
Ale uz sa to blizi dufam ze sa to podari hnet lebo ma.............................

vejvass
3. mar 2012

@simcatko11 inak ako dlho budete abstinovat?

simcatko11
3. mar 2012

@vejvass neboj, urcite si ok, mne bolo povedane 5 tyzdnov, ale vedla mna lezala pani starsia ma kyret lebo vela krvacala a jej povedali mesiac to je 4tyzdne a 3 dni, tak asi tak 4,5 tyzdna pockam, lebo uz teraz to je tazke,uvazejem ze manzela na noc poslem spat do svokri 🙂 aj toto je na dlho, lebo mi vlastne ako som zistila tak nic a myslim ze aj predtym asi 2 tyzdne nic nebolo, mam taky pocit ze ako som ostala oplodnena tak nic sa nedialo a ani mi to nechybalo ale teraz, zacnem liezt asi po stenach 🙂

vejvass
3. mar 2012

@simcatko11 😀 😀 😀
Ja to iste normalne som zava neviem preco a neviem ci sa mi nezda ale akoby som mala ovulku lebo zacinam mat od vcera taky lepkavy vytok neviem ci je to mozne alebo nie tak dufam ze to prejde lebo ak nie tak snat to nebude daka infekcia ☹

simcatko11
3. mar 2012

@vejvass ale, nie... mozes mat ovu, citala som tu na mk jedna kocka bola po kyrete ale zrejme nevydrzala a skocila po muzovi, len mrcha sa jej nedostala vobec a isla k dr. on jej pichal injekcie na vyvolanie mrchy a neskor zistila preco sa 1mrcha nedostavila lebo uz bola tehu... ta mala stastie a vraj je vsetko ok, neviem kde som ju nasla ale uz ma pol tehu za sebou alebo uz je na konci... ta je sikovna a pozri podarilo sa jej a drzi sa

olo
3. mar 2012

@okata ahoj ja som potratila 3 krat tak som si dala urobit vypocet od jonasa a vysiel mi iba jediny termin na donosenie plodu a to teraz v marcei tak uvidime

vejvass
3. mar 2012

@olo ahoj tak to uz je uplne ze hrozne.Prajem vam aby to vyslo na ten vypocet a aby si sa mohla uz konecne tesit 🙂 Drzim palce 😉

vejvass
3. mar 2012

@simcatko11 tak ta holka bola fakt sikovna ja uz asi tiez vystartujem po muzovi 😀 😀 😀 😀 😀

olo
3. mar 2012

@vejvass dakujem dam vediet aj vam vsetko dobre

okata
3. mar 2012

@olo ahoj,no včera mi volala kamoška,ktorá nevedela otehotniet niekolko rokov,a robili na nej dr.už všelijaké výskumi,a mala isť teneto mesiac na umelé oplodnenie,a tiež som jej poradila jonasa,a podla vypočtu mala 4 dobre životnosti po sebe a na prvý krát sa jej to podarilo,včera mi volala,že už je v 7tt,dr.sa čudoval,že to ako je možné,tak tomu verím,že tovíde.....daj vedieť pa

olo
3. mar 2012

@okata aj ja tomu verim lebo mam kamosku po umelom oplodneni maju syna ale napisali teraz jonasovy a otehotnela je v 6 mesiaci a to sa v nemocnici cudovali ze to nie je mozne ale asi je to mozne dam potom vediet dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre