MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

micak
8. feb 2012

Ahojte, prisiel mi Jonasov vypocet a mam jednu otazku - chapem spravne, ak si myslim, ze ked mi zeleny den vyjde co najdalej od cerveneho, znizuje sa tak sanca otehotniet?

A este - je tu niektora zienka, ktora otehotnela vdaka Jonasovi a mala PCO alebo znizenu funkciu stitnej zlazy? DAKUJEM !! 🙂

sepi
8. feb 2012

@micak Ak Ti záleží na pohlaví bábätka, tak sa treba snažiť len v červených dnoch, ktoré sa nesmú krížiť so zelenými dňami. Akonáhle sa krížia, šanca o dané pohlavie sa znižuje. Ak Ti na pohlaví bábätka nezáleží je optimálne, ak sa práve červené a zelené dni krížia, vtedy je najväčšia šanca na úspech 😉 pretože by sa mala vtedy prekrývať Tvoja biologická ovulácia s jeho vhodným termínom. Držím palčeky 🙂

micak
8. feb 2012

@sepi Dakujem ti pekne ! 🙂 na pohlavi mi nezalezi, dolezite je, aby som vobec otehotnela. SOm mudrejsia uz 🙂 pekny dnik !

ellit
8. feb 2012

Mne vypocitavali pohlavie babatka Jonas a kamaratka. Jonas sa sekol a kamaratka nie 🙂

lenka1311
8. feb 2012

Ahojte Ja mám obidve deti vypočítané podľa Jonáša. Pri prvom som si dala vypočítať osobne, došlo mi to poštou a pri druhom cez internet. Vždy nám to vyšlo a to som mala problém s otehotnením.

anjelik0907
8. feb 2012

@ellit a ak smiem vedieť, to ti ako vypočítala kamarátka 😉 poraď aj nám

bambi2
8. feb 2012

ja mam tiez vypocet Jonasa doma... len tomu nechapem trochu. teraz som prave do toho pozrela, vychadza mi dnes plne zeleny den. treba dnes skusat ak nezalezi na pohlavi?? dnes som si nasla na toaletaku aj plne priesvitny hlien. ovulku ale ocakavam neskor... o takych 5 dni... 😕 ja som z toho jelen. cervene dni a zelene sa neskrizili ale 1 febr. stoji dievca a 2 uz mam prvy zeleny den.. je tam sanca ci nie?

jaruska74
8. feb 2012

@micak mas PCO? aj ja mam,ale ked ja neverim ze to moze podla toho Jonasa vyjst :( a myslim ze to je cast uspechu verit tomu 🙂

osicka36
8. feb 2012

@lenka1311 ahoj Leni, ak sa smiem spýtať...mala si tie červené dni celkom mimo ovulky (zelených), keď si otehotnela?...alebo blízko seba...lebo ja ich mám skoro každý mesiac úplne mimo ☹

ellit
8. feb 2012

@anjelik0907 mne podla datumu mojho a manzela....ten vypocet kto ma mladsiu krv 🙂 Jonas mi predpovedal chlapca, ale je pravda, ze ja som mala odchylku 10 minut + - v hodine narodenia. lebo mi to nezapisali v porodnici. Mozno aj tie malo minutky toto sposobili. Na pohlavie treba vediet u Jonasa presnu hodinu a minutu a to vie podla mna velmi malo zien.

bambi2
8. feb 2012

@osicka36 no mne to vychadza cez mrchu tie cervene dni alebo hned po nej... ja som jelen z toho. my sme malu splodili posledny den mrchy.. tak sa neviem z toho vysomarit... 😕

bambi2
8. feb 2012

@ellit ja mam doma kartu od dr. tam by to malo byt presne zapisane... tak som zvedava...

ellit
8. feb 2012

@bambi2 tak by to malo byt v pohodke, treba urcite skusit 🙂 drzim palceky

lenka1311
8. feb 2012

Ahoj Osicka36. Ja som mala všetko mimo ovulky, lebo moja menštruácia je strašne nepravidelná....aj každe 3 mesiace. Napíšem ti príklad...Podľa Jonáša malo dôsť k oplodneniu 18.1. 2011 o 9.37. My sme sa s manželom milovali deň predtým večer a vyšlo to, dokonca aj pohlavie (dievča). A takisto aj pri prvom (takisto dievča) My sme už ale nezvažovali aké pohlavie, hlavne nech to vyjde

bambi2
8. feb 2012

@ellit neviem.. mne je to vsetko nejake divne... hadam skusime dnes... dakujem.. musi to vyjst!

micak
8. feb 2012

@jaruska74 ahoj 🙂 veru, mam aj to hnusne pco.. + este mozno znizenu funkciu stitky - to ale zistim najskor koncom mesiaca.
Jonasovi ale verim, urcite. len mam oavy, ci to vyjde aj mne..hoci mi jeho dcera pisala, ze pco nemusi byt v tomto problem..uvidime.
A mas pravdu - verit, je prvym krokom..nezalezi na tom comu alebo komu. Hlavne je verit, ze babatko si ta najde !!!

anjelik0907
8. feb 2012

@ellit tak teda suuuper keď ti to vyšlo 🙂 veľká gratulácia 😉 aj ja chceeeem 😕

osicka36
8. feb 2012

@bambi2 tak to je super....v tedy si asi nemala ovuláciu 😉 ...som z toho paf, že by to šlo aj bez ovulácie 🙂
tak potom môžem byť tehotná aj ja 😉 ...tiež mi červený deň vyšiel na posledný deň mrchy....ale aj tak sa mi tomu nechce veľmi veriť

bambi2
8. feb 2012

@osicka36 vtedy som ale nemala vypocet. teraz som skusila vypocitat na cely rok kedze mam mrchu ako hodinky a jeho cervene dni sa mi za cely rok asi 7x skrizili s mrchou. So zelenymi su tiez dost blizo najväcsi odstup je 3 dni..

ellit
8. feb 2012

@anjelik0907 mne lekar povedal, ze si musim davat velky pozor v buducnosti....ze som typ zeny, pred ktorym sa chlap vyzlecie a je tehotna. Nasa malink je totiz len "kvapkou lasky" snazit sme sa zacali az o mesiac, ale to uz som bola tehu 🙂)

jaruska74
8. feb 2012

@micak ja mam uz jedno vdaka IVF, ale chcela by som viac deti, len neviem ci tato forma bude ucinna,velmi sa bojim sklamania. Uz mas ten vypocet?ako dlho to trvalo kym ti ho poslali?kolko to vlastne stoji?

anjelik0907
8. feb 2012

@ellit no má to niekto šťastie 😀 no pozerám ,že máš dvoch nádherných chlapčekov a teraz k nim pribudne princezná 😉 suuuuper

erika26277
8. feb 2012

@osicka36 aj ja ti držím palčeky..... možno to vyšlo..... to by bolo super..... potom by sme sa stretli v blogu ....mamičkou v novembri 2012.. 😅 😅

erika26277
8. feb 2012

jááj babenky, bodaj by to vyšlo teraz aj mne..... ja už sa nejak aj inak cítim, som taká nesvoja, iná..... 😀 😀 😀

osicka36
8. feb 2012

@erika26277 bolo by to super 🙂.... tak ja už mám tri dni tie divné pocity 🙂 ...ako pred mrchou...alebo ovulkou...ale aj tak sa mi to zdá nejak zavčasu... dnes som robila aj ovu test...už tam mám ducha 😉...tak uvidím zajtra....ale tiež som tu čítala, že sa vraj na ovu teste zobrazuje "duch" aj pri teho...asi to nevydržím a v piatok alebo sobotu spravím aj teho test 😀

sepi
9. feb 2012

Jéééj baby, páči sa mi, že ste už také "rozbehnuté" v snažilkovaní a ja stále len kukám do tých Jonášových výpočtov a dumám....a nič. Mne sa tie termíny vkuse kryjú ☹ Možno až v máji, ak sa samozrejme nič nezmení mi to výjde, teda ten vhodný termín. Aj to je tam ešte obrovský otáznik, či to vôbec bude úspešné 😒 Manžel mi už povedal, že som blbá, že si tam píšem a počítam tie veci 😀 Tak neviem, či sa na to nevykašlem a nenechám to proste na prírodu. No ale keď som už za to dala tie peniaze....neviem, neviem. Držím palčeky 🙂

osicka36
9. feb 2012

@erika26277 ahoj..tak ako? niečo nové 😉

pininka
9. feb 2012

Ahojte baby. Ja už som síce skoro 5 mesiacov po pôrode, ale zaujala ma tá to skupina. Tiež som sebe aj segre nechala urobiť výpočer u dr. Jonáša. Keďže obe nemáme problém otehotnieť išlo nám skôr o výpočet pohlavia, lebo obe máme prvých chalanov. Sestre nesedela ovulácia podľa nich, ale pohlavie jej vyšlo. Mne zasa sadla ovulácia presne na tie dni a viem to na 100% lebo si ju už roky sledujem, viem presne aj kedy som otehotnela s tým prvým. No ale nám sa opäť narodil chlapček. Už som im posielala všetky papiere hneď mi volalali, že si to pozerajú a nech im pošlem č. účtu a pošlú mi spät peniažky. Mne o nich nejde, skôr by ma zaujímalo, prečo to nevyšlo. My sa s mm smejeme, že ani hviezdy neprebijú ich rodinnú anamnźu, už 60 rokov sa tam nenarodilo prvé dievča a v celej rodine sú len dve 🙂 .
Napriek tomu tejto metóde verím, pretože osobne poznám kopec žien, ktorým to vyšlo. Každý sa ma teraz pýta, či preto sme dali malému meno Jonáš, že na počesť pána doktora. Ale skutočnosť je taká, že to vymyslel náš starší syn. Držím vám všetkým veľmi palce aby ste mali hlavne zdravé bábätká.

osicka36
9. feb 2012

@pininka ahoj 🙂 ďakujeme za povzbudivé slová 😉 ...tiež mám výpočet od dr. Jonáša a minulý mesiac(koncom) sme skúšali podľa neho..aj keď to bolo cez mrchu ☹ .... "mňa označili za nekonečný príbeh poslednej periody" netuším, čo to znamená...ale asi to, že mi červené dni vychádzajú stále koncom mesiaca.... a k tomu sa mi stále motajú okolo mrchy, kedže mám 31. dňový cyklus.... a skutočná bio. ovulácia mi vychádza úplne mimo červených... tak som veľmi zvedavá či sa k niečomu dopracujeme 😉

pininka
9. feb 2012

@osicka36 nemáte za čo. Veru veľa žien má ovuláciu takto a je to blbé, lebo si to nemôžeš potom sama odsledovať. Ja keď som chcela druhýkrát otehotnieť začala som brať kyselinu listovú a tá mi tak rozhádzala biorytmus, že som mala dve ovulácie do mesiaca. Jednu normálnu a druhú pseudo, lenže som nevedela ktorá je tá ozajsná a bola som prekvapená, že som tri mesiace nevedela otehotnieť napriek tomu, že pri prvých dvoch tehotenstvách (prvé bábo som potratila) som otehotnela hneď na prvý šup, keďže som si to počítala. Veľmi som chcela dievčatko, tak som si to nechala vypočítať, no akosi to nevyšlo, ale neľutujem, malý je perfektný.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre