MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

fialko
25. mar 2009

Ano, som to overil, ze astro.wendys.cz je dost presne, len to treba pocitat cez "Efemeridy" (ako to opisuje sniesko0 - najskor si zadat udaje o svojom narodeni, pozriet polohu Mesiaca, potom dat rok 2009 a pozriet, kedy bude Mesiac v tejto polohe, co je cca jeden den kazdy mesiac). Nepocitajte to vsak cez "plodne dny MUDr. Jonaše", tam to ma velku nepresnost (az niekolko dni, resp. tyzdnov).
Minuly rok sa narodilo jonasatko mojej kamaratke, aj mojej byvalej frajerke a tiez jej kamaratke. Vsetko na prve vypocitane Jonasove terminy, ktore sa prekryvali s menstruacne vhodnymi terminmi.
Tak Vam prajem vela peknych deti... a obcas mozu byt aj trosku nezbedne... 🙂

bublinka11
25. mar 2009

Ahojte, ja tomu nerozumiem, bola som na stranke astro... a skusala som cez Efemeridy a tam mi vyhodilo, ze mesiac bol v datume mojho narodenia 1,58 st. a taketo iste stupne som v tomto roku nenasla...
Kde tam najdem polohy mesiaca? Nasla som tam len stupne...

merinka
25. mar 2009

Ahojte
Tento mesiac sme s manželom prvý krát skúšali otehotnieť podľa Jonáša........Od vyznačeného dátumu ubehli 2 týždne a zajtra idem na preventívnu prehliadku.............Mám bolesti v krížoch a v podbrušku a dostala som aj nádchu. No neviem či mám oslabený organizmus v dôsledku tehotenstva alebo príznaky menštruácie 😅 .

lauritka
25. mar 2009

merinka a co takto testik ? 😉

fialko
25. mar 2009

bublinka11, das si Efemeridy, vyberies svoj rok narodenia, v lavom stlpci najdes datum narodenia a odpises si polohu Mesiaca (3. stlpec). Je to v stupnoch (gulicka) a minutach (ciarka). Potom sa vratis naspat, vyberies rok 2009 a v mesiaci, kt. Ta zaujim,napr. april, si najdes, v ktory den je Mesiac (3. stlpec) najblizsie k tym vypisanym stupnom a minutam. To je astralne najvhodnejsi den. Mal by sa prekryvat s menstruacne vhodnym obdobim na otehotnenie, ak sa neprekryva, treba si potom pozriet maj, jun, jul... Tych idealnych dni v roku je len zopar...
Howhg

sniesko0
25. mar 2009

Ahojte,
bublinka11,tak ako to vysvetlil fialko, predbehol ma. Ale ja som ti to pozrela, musíš sa riadiť približnými stupnami,takže ak ti vyšlo 1,58 tak v 20.5.2009 máš 0,15 skús a potom máš super termín 10.8.2009
superrrrr 1,51 , ideálny si už ani nemôžeš priať, naplánuj letnú dovolenku, more,slnko.

bublinka11
25. mar 2009

Dakujem vam...ja som to potom uz aj tak pochopila, ze sa to ma priblizovat...
Vyskusame a napiseme...

zeleny_cajik
25. mar 2009

baby, vbehnem vam sem... tiez sme opakovane skusali podla jonasa, ale jeho "lunarne plodne dni" vychadzali vzdy cez MS, resp. tesne pred MS. Samozrejme nevyslo. Podla mojho nazoru tato metoda "plati" iba vtedy, ak sa vam tie "lunarne plodne dni" kryju s ovulaciou. A to je sotva jonasova zasluha. Ja som bola dlho leniva merat si BT a kreslit grafy, ale ked som zacala, vyslo to na prvy sup 😉 Kazdopadne vam vsetkym drzim silno palce, nech sa co najskor podari 🙂

dicinka1
25. mar 2009

zeleny cajik...a udala si spravne info..? a par bab otehotnelo aj pocaas mc 😉

zeleny_cajik
26. mar 2009

dicinka, som presvedcena, ze ano, pocitala som to aj podla tej nemeckej stranky a vychadzalo to takmer rovnako, s rozdielom 12 hodin. Nevravim, ze nie je mozne otehotniet pocas ms, ale statistika nepusti 😉

dicinka1
26. mar 2009

na ta3 spominal jonas..ze vela ludi sa ho snazi napodobnit 😉 je vraj vela stranok o tom....tak ja neviem...

je pravda ze viac zien otehotnie pocas celeho cyklu... 😉

evuliacik
2. apr 2009

Doma máme 2 chlapčekov a chceli by sme ešte dievčatko. Viete my poradiť kde sa to vyráta??????????? Tá stánka www.lunarium my nefunguje je nejaká ďalšia na výpočet.

evuliacik
2. apr 2009

niekde som čítala že sa to dá ovplyvniť tým čo jete. Ja som mala pri dvoch chlapcoch rozdielne chute. Máte s tým nejaké skúsenosti?????????????????????????????????

lindda
6. apr 2009

ahojte mate niektora kontakt na dr jonasa v BA ak ano prosim napiste mi do ip vdaka

halienka
6. apr 2009

Jonáš tuším nemá žiadnu pobočku v BA, pokial viem tak len v Mani. Tu je na neho kontakt: Kontak na Dr. Eugena Jonáša: Zakostolská 7, 941 45 Maňa, tel: 035/6595 127.

petra2505
6. apr 2009

ani ja neviem o tom, ze by mal v BA pobocku, tiez mam ten vypocet doma a posielala som ziadost na adresu aku napisala lindda

dicinka1
6. apr 2009

nie,nema ziadnu pobocku 😉

halienka..tebe pomohol pan jonas? 😕 😵

halienka
6. apr 2009

pri prvom tehu mi to sedelo všetko presne, teraz som otehotnela mimo jeho termín 😀 v poslednej dobe mi tie jeho termíny vychádzali zrovna na menštruáciu, takže smola. A viem že ovulku mávam 13-15 DC, takže tentokrát to vyšlo len tak, úplne náhodne 😀

cukruska1920
6. apr 2009

Ahojte....chcem sa spytat...rizikove faktory co sa uvadzaju pri datumoch tak su len na ten konkretny den alebo na cely mesiac...mam v tom trosku chaos

mannerka
6. apr 2009

cukruska
to by aj mna zaujimalo, ci je ten rizikovy faktor platny iba na konkretny den, alebo cely mesiac 😕

Neviete nahodou niekto odpoved?

halienka
6. apr 2009

Cukruška a ten astrológ ti neodpovedal? Ja som teda o tomto nikde nečítala, že ako to je, ale osobne si myslím, že je to len na ten konkrétny vypočítaný dátum - čiže ten deň. 🙂

cukruska1920
6. apr 2009

nie...neodpisal mi este

magic08
14. apr 2009

Najlacnejšia a najjednoduchsia metoda ako zistit ovulaciu a tym najplodnejsie obdobie je meranie bazalnej teploty. Dievcata neminajte peniaze na taketo veci. Pri vsetkej ucte, Dr. Jonas zaraba na Vasej zufalej tuzbe pocat zdrave dieta. Jonasova metoda je uspesna len v case ked mate ovulaciu a s tym nema dr. Jonas nic spolocne. Vsetkym vela uspechu v snazilkovani

dusika11
14. apr 2009

ahojte prosim vas na kontakt na doktora Jonasa..na mail..dusika11@msn.com ak viete pomozte.dakujem

lauritka
14. apr 2009

magic moja rec 😉

stingray
14. apr 2009

Fuuuha to sa fakt aj v tejto dobe najdu ludia ktori veria takejto tvrdej demagogii?

dovolim si jeden citat:

"Tvrdí, že svoje výskumy zasvätil Panne Márii, preto si z toho neurobil zárobkovú činnosť. Poplatok za výpočet vraj pokrýva len režijné náklady a jeho malú verziu dostane záujemkyňa poštou už za 500 korún"

Celkom ako reklama z teleshopingu....

lauritka
14. apr 2009

😅

iinuska
14. apr 2009

Ahojte, ja som si davala urobit u Jonasa vypocet, ale vobec mi to podla neho nevyslo.

fialko
14. apr 2009

ZIADNY INFORMOVANY CLOVEK DNES UZ NEPOCHYBUJE O TOM, ZE VYPOCTY ASTRALNE NAJVHODNEJSICH DNI PODLA JONASA SU PRAVDIVE! SAMOZREJME, SU VYNIMOCNE PRIPADY, KEDY TO NEVYJDE, ALE V DRVIVEJ VACSINE ANO! TREBA TIEZ, ABY ASTRALNE VHODNY DEN BOL ZAROVEN VHODNY AJ OVULACNE, TAKYCH JE DO ROKA LEN ZOPAR.
KED MA CLOVEK S NIECIM NEJAKU PRACU, VARI SI ZA TO NEZASLUZI AJ ODMENU? VED SA MUSI DODRZIAVAT ROVNOVAHA DAVANIA A BRANIA, INAK BY ASI ZAHYNUL A OSTANI BY Z JEHO ZIVOTA AJ TAK MALI LEN FIGU BOROVU!

stingray
14. apr 2009

"Kritike rôznych foriem pavedy sa intenzívnejšie venujem už od nástupu na internú ašpirantúru na Astronomickom ústave SAV v roku 1973. Celkom logicky som v tejto oblasti začínal kritikou, i teraz mimoriadne populárnej astrológie, doslova dlhodobo kráľovnej povier a pseudovedy. Zhodou okolností práve v tých rokoch vrcholilo v Justičnom paláci súdne pojednávanie so známym astrológom MUDr. Eugenom Jonášom z Nitry a jeho neslávnou astrologickou poradňou ASTRA. Tam som Dr. Jonáša videl naživo prvý i poslednýkrát. Po súdnom rozhodnutí a zrušení ASTRY u nás, táto nezničiteľná veštiareň potom pokojne pôsobila (a možno aj dnes pôsobí) v zahraničí, ale už pod názvom Astra Jonas International. Bola to však hanba našej kultúry, lebo s vedou to nemalo nič spoločné (slová doc. MUDr. J. Pogádyho, 27. 2. 1970). O tomto procese a spore archivujem u seba v kancelárii celé haldy dokumentov o celkovej hmotnosti asi 5 kg, resp. výške zhruba 70 cm. Odborné vyvrátenie všetkých štyroch jeho mylných téz (plodné dni ženy, pohlavie a vitalita plodu, dátum smrti jedinca!) dopodrobna vypracovali moji starší kolegovia - Anton Hajduk a Ján Štohl, obaja už nebohí. V ich spoločnosti som mal teda aj v tejto oblasti vynikajúcu vedeckú predprípravu."

RNDr. Igor Kapišinský, CSc.,
astronóm, SAV Bratislava,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre