MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

pici
22. jún 2011

@jania023 to som ale ja nepisala :D

jania023
22. jún 2011

@pici ano viem ale keby naaahodou nejaka dobra dusa ti dala navod ako TO urobit tak daj vediet..a keby k tomu nebol za potreby ziaden chlap to by bolo najlepsie 😅 no pockajme z cim este niektora tu vyrukuje 😀

pici
22. jún 2011

@jania023 mozno sa to tak bude dat... : D ja by som predsa k tomu chlapa chcela... no ved uvidime.. ale dotycna a este jedna k tomu na to otehotnenie bez ovulacie akosi nereaguju

jania023
22. jún 2011

ahoj a co ked sa vam tie cervene a zelene dni neprekryvaju?mne kazdy mewiac vychadta cerveny den testne pred ms takze od zeleneho na daleko..co s tym?

jania023
22. jún 2011

@pici no asi boli u gyndosa a aj ked on im povedal ze panenka maria bola iba jednaak to vzdali 😅

halienka
22. jún 2011

@pici ja ti neviem, ja nie som kresťanka, takže neverím ani v otehotnenie bez sexu 😉 🙂 teda aspoň nie pred 2000 rokmi, teraz už existuje umelé oplodnenie 😀

@jania023 zelený deň by mal byť dňom tvojej ovulácie - pokiaľ viem, tak Dr. Jonáš žiada v prihláške zadanie aký dlhý máš cyklus a podľa toho "odhaduje" kedy by si mala mať ovuláciu. Znovu zdôrazňujem, že táto metóda bola vyvinutá veľmi dávno cca v 60.-tych rokoch min. storočia, kedy proste aj lekári odhadovali, že žena ovuluje zhruba v strede cyklu, takže Jonáš ti podľa toho čo zadáš v prihláške vypočíta zhruba stred cyklu, lebo "predpokladá" že vtedy by si mala mať ovuláciu (čo bohužiaľ nemusí byť pravda) a tento deň ti nakáže vyznačiť vždy zelenou, napríklad 15. deň cyklu. Potom urobí astrologický výpočet podľa dátumu a času tvojho narodenia a stanoví v každom mesiaci najvhodnejší deň na počatie podľa hviezd - tieto dni ti on vyznačí červenou. Ako sám v príručke píše, najlepšie je keď sa stretne zelený deň s červeným, tzn. keď sa stretne ovulácia s dobrým vplyvom hviezd - šanca je veľmi vysoká. Toto sa však stane niekedy len raz-dvakrát do roka, väčšinou sa tie dni obchádzajú 😒 Avšak on tuším píše, že sexovať treba aj tak aj v červený deň - môj osobný názor, že preto, lebo predsalen presne nevie termín tvojej ovulky, tak sa môže stať, že aj keď ti kázal vyfarbiť zelenou každý 15. deň cyklu, v skutočnosti tú ovulku môžeš mať napr. až 19. deň čo možno je ten jeho červený deň 😉 Potom sa môže stať aj také niečo, že zelený deň si mala 15 DC ale sexovali ste až o 4 dni neskôr na červený deň a ty si otehotnela - a potom si môžeš myslieť že si otehotnela bez ovulky 😀 😀 😀 si trochu robím srandičky 😉 Ono fakt stanoviť presne ovulku dokáže naozaj len ultrazvuk, aj keď teraz je už aj dosť iných vcelku dobrých metód, ako napr. meranie teploty, symptomatická metóda, ovu testy...no predsa tieto metódy tiež nie sú úplne 100%-tné. No a teda metóda " stred cyklu" podľa ktorej sa drží Dr. Jonáš je z týchto metód určovania ovulácie snáď najmenej spoľahlivá, čo ospravedlńuje tá doba vzniku tejto metódy. V dnešnej dobe by som sa skôr prikláňala k meraniu BT a podľa toho si zazanačila ten "zelený" deň 😉
Ak sa tieto dni nestretnú, tak ako žiaden stres, určite sexíkujte v čase ovulky a ako bonus si dajte sexík aj cez červený deň, nič tým nestratíte, môžte len získať 😉 🙂

ivaana2
23. jún 2011

@pici jaj si tak trapna ze sa musim smiat a jania023 verim tomu ze sa tu za chvilu rozvetvi diskusia o tom ako sa da otehotniet bez sexu 🙂 ...ani by som sa nedivila ...zacalo to tak ze sme sa bavili ze sa da otehotniet aj ked nieje ovulka ale nie ze uplne bez je asi logicke...spermiky si pockali par dni na to kym to vsetko zacne a tak to bolo myslene a to ze to lauritka nepochopila je jej bordel 😲

lauritka
23. jún 2011

😀 ja som to pochopila tak, ze si otehotnela bez ovulacie. teraz uz pripustats teoriu, ktora je vcseobecne znama, ze si spermie pockaju. islo tu o koncept tvojej spravy, ako si ju povedala, ze bez ovulacie sa otehotniet da. co je samozrejme blbost. takze tak
bez ovulacie nie je vajicko a potom mozes sa postavit na hlavu, neotehotnies 😉

pici
23. jún 2011

@ivaana2 ja som trapna a ty pises totalne bludy. ved bez ovulacie nie je vajicko, bez vajicka nie je moznost spojenia so spermio... cize sorry ale nemozne.. ak si mala ale na mysli ze sa da otehoniet v neplodne dni.. tak stacilo povedat,rozhodne si ako trapna a neinformovana z tohto vysla ty...

lauritka
23. jún 2011

CITUJEM : "ivaana2 ale prosim ta co su to za blbosti..samozrejme ze zena moze otehotniet aj ked nema ovulaciu...ja som tak otehotnela...len zeny ktore maju problem otehotniet by sa mali zamerat na dni ovulacie a skusat len cez ovulaciu..
13. jún o 15:34 "

takze toto bola tvoja sprava, mozno som menej inteligentna, ale toto vyznieva dost jasne.

lauritka
23. jún 2011

sorry za bordel v teme 😝

halienka
23. jún 2011

@ivaana2 no už točíš inú pesničku 😀

@lauritka som ten ivaanin príspevok chcela zrovna skopírovať, sme tu asi viaceré z bordelom v hlave že sme to nepochopili 😝 😀 veď je to úúúplne jasné 😀

lauritka
23. jún 2011

😀 😀 😀 😀 😀 😀

poleva
23. jún 2011

@jania023 aj mne to tak vyrátal ten jonáš-blbosť!

dermakova
23. jún 2011

@jania023
no co s tym. treba sexovat tesne pred MS. 😉
je tu kopa báb co tak otehotnela, tak preco nie aj ty? 😀

pici
23. jún 2011

nikto na svete okrem panny marie bez ovulacie neotehotnel. baby ved budte normalne... da sa otehotniet mimo plodne dni. ale to znamena ze prave v case neplodnych dni, bola ovulacia a tie dni boli vlastne plodne... chapeme sa? bez ovulacie to nejde... nikdy a nijak

zajo79
23. jún 2011

@pici este je tu moznost...tesne pred ovu... a spermie by prezili tych par hodin v tele zeny..a potom sa to da aj ked nieje prave ovu v case sexu. ale to uz je teoretizovanie.

inak bez ovu otehotnenie sa neda, jasna vec

pici
23. jún 2011

@zajo79 presne tak teoretizovanie. :D

ivaana2
23. jún 2011

takze este raz som ti to skopirovala aj ja a pozorne si to to precitaj ..."ivaana2 ale prosim ta co su to za blbosti..samozrejme ze zena moze otehotniet aj ked nema ovulaciu...ja som tak otehotnela...len zeny ktore maju problem otehotniet by sa mali zamerat na dni ovulacie a skusat len ...myslela som to tak ako som napisala a nechapem co ti na tom nieje jasne ...dobre mozno som to mala sformulovat trosku inak no ale to je uz jedno ... mam ti k tomu skop. dalsie prispevky ktore som pisala aby si to konecne pochopila ako som to myslela...

ivaana2
23. jún 2011

@pici ano mozno som to tak mohla napisat ale nenapisala ...napisala som to tak ako som to napisala ale keby si bola trosku inteligentnejsia tak by si to pochopila ..

ivaana2
23. jún 2011

ha ha @halienka ja nepotrebujem nic pretacat ...som si vedoma toho co som napisala ...priznavam si chybu ze som to mala napisat polopatisticky no ale netusila som ze si to niekto prebere inak a ze som to nevysvetlila hned mi prislo zbytocne.ako vidim kazdy tak akomu vyhovuje ..len som sa velmi dobre pobavila .. kedze sa s toho urobilo take halooo .. 😀 😀 😀

elise
24. jún 2011

spermie v tele prežiju maximálne 3 dni, bez ovulácie nie je vajíčko a tak môže prísť k oplodneniu iba ked prebieha ovulácia. dr. jonáš je pre mna nespoľahlivá metoda ktorá len berie peniaze, mala som výpočet pri prvom, presne sme dodržiavali na chlp pokyny, potom som mu to po roku poslala na späť opať platila dalšie "spresnené" výpočty a absolutne sa podla neho nepodarilo otehotnieť. ak sa niekomu podla nejakej metody podarí otehotnieť (a môže to byť náhoda) tak bude propagovať tu metódu do aleluja.
najskôr je dobre pre neznalých aby si preštudovali biológiu zo základnej školy cca 7-8 trieda (aspon my sme sa o oplodnení, ovulácii, menštruácii, spermiách a zložení pohlavných orgánov vtedy učili.)
takže zhrnutie: bez ovulácie niej vajíčko a ked nie je vajíčko spermia nemá čo oplodniť, v tele ženy vydrží maximálne 3 dni, oplodniť môže spermia vajíčko iba vo vajíčkovode. jonášová metóda je nespoľahlivá a kto túži po bábenku tým stráca čas, keby zvolil iný spôsob otehotnenia(oplodnenia) tak už dávno mohol držať v náručí bábenko. výpočet pohlavia tiež nie je spoľahlivý pretože to závisí od rýchlosti tej ktorej spermie a jej preniknutí do vajíčka, spermie s nositelom genov na chlapca Y su rýchlejšie ako tie ktoré maju geny dievčaťa X.
takže jonáš nedokáže ovplyvniť ani žiadnym výpočtom pohlavie pretože nevie ktorá spermia bude rýchlejšia🙂 ak to niekomu vyšlo bola to náhoda.

pici
24. jún 2011

@ivaana2 to asi nebude o tom "keby som bola ja inteligentnejsia", ty si napisala ze si otehotnela bez ovulacie... a ze je to mozne. NIE JE: takze sa vyjadruj inteligentnejsie a nepis ludom ze su trapny, za to ze sa nevies vyjadrovat

lauritka
24. jún 2011

@elise moje slova 😉 tiez vravim, ze je to nahoda, ze sa Jonas trafi do plodnych dni. V niektorych pripadoch mozno zauraduje psychika. 😝
ale mozno Jonas nejak podplati hviezdy 😨 😉

@ivaana2 no ja som sa tiez pobavila, ale ved sranda musi byt, aj ked na chleba nebude 😀

halienka
24. jún 2011

@ivaana2 čo už k tomuto dodať...som rada, že medzi nami primitívmi si a diskutuješ s nami aj keď nie sme schopné pochopiť tvoje vysokointeligentné vyjadrenia 😉 😀 nabudúce sa ťa vždy opýtam aby si mi to polopatisticky vysvetlila, aby som si tu zbytočne nedrala klávesnicu nejakým vysvetlovaním niečoho, čo ty už dááávno vieš, len z akéhosi tajomného dôvodu si nám to chcela asi zatajiť ( "neviem ako to je možné ale je") 😀

annavi
24. jún 2011

tak toto je sila co tu cítam... 😀 😀 😀 som sa dobre pobavila... 😀 😀 vďaka @ivaana2 ak by si sa však lepšie vyjadrila tak by si sa takto nerozčulovala... 😀 😀 hold clovek sa učí každým dnom.. 😉
esteze tu mame @lauritku, @ elise, @pici,@halienku čiže vačšinu.. 😀 😀 😀
ja mam tiez vypocet od jonasa...a beriem to s velkým nadhladom...sledujem ovu ale kuknem aj na jonasovu "predpoved" a to mame s m.m. ako bonus.. 😀 😀 😀
ved clovek nikdy nevie....😀 😀 😀

jania023
24. jún 2011

@dermakova no hej ale mne to vychadza cez ms alebo den-dva po 😅

annavi
24. jún 2011

@jania023.. tak počas mrchy by som tento bonus nevyuzila... 😅 😀 😀

katka2011
24. jún 2011

@lauritka podla mna sa ti musi zhodovat termin ovulacie s tym jeho vypoctom a potom je to cca 95 % ze sa trafi do pohlavia... ale sanca je bude pohlavie tak ako on vypocita je asi taka ista ako podla tej cinskej tabulky...
tak ale ked sa nedari, tak baby skusia hocico len aby otehotneli...

annavi
24. jún 2011

@katka2011 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre