MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

mojedieta
12. mar 2015

Ahojte, ja už mam velky vypocet doma. Skusali sme 1.termin tak uvidim 🙂
Mne sa červene dni tiez prekryvaju so zelenymi ovulacnymi. Takže to nemusi byt dievčatko. Nevadilo by len nech je zdrave babo. Verim tomu ze to funguje, aj ked to nemam na sebe overene 😉
Cez moje plodne dni sa nam nedarilo, takze som to chcela vyskusat ci nemam inokedy plodne dni, aj ked ovulacny test nevide 🙂
Vypocital mi den kedy by som to ja osobne predtym neskášala, 3dni po menzese. Ustaty obaja z prace sme skusili nas 1.termin. Aj ked to nevide som rada ze som to vyskusala. Risk je zisk?
Do poznamky som mu uviedla ze mam cyklus od24-28. No dva razy za rok30. Doktorka vravela že som zdrava,dokonca aj veštica. No nemam istotu u muža s tym zdravym...tak uvidíme treba skusat nevzdavat..

enatn
12. mar 2015

No lepšie je si to dať cez jeho stránku...tie všeliake čo sú na nete sa líšia. KeĎ mi to prišlo na email tak som to porovnala zo zvedavostii a nesedelo to...Takže treba ísť priamo cez jeho stránku, zaplatiť a máš za pár dní výpočet na maily 🙂
No mne to cez menštruúciu nevyšlo ale niektoré ženy otehotnejú práve počas menštruácie alebo krátko po nej, takže tomu dôveruj...
Modré je prvý deň menštruácie, to si tam budeš značiť, aby si im to potom poslala naspäť. Tak vedia určiť úspešnosť svojej metódy🙂 k tomuto modrému pripočítaš 15 dní a to je predpokladaná ovulácia a červeným máš označené plodné dni podľa Jonáša. My sme vždy skúšali deň pred červeným dňom a v ten deň... Tak držím palce aby sa podarilo 🙂

anielik0606
12. mar 2015

@enatn A ak sa mi tie červené dni ani náhodou nepribližujú k zeleným nevadí? napr. prvý krát bol moj červený deň 17 a želený 28 :D Trosku dosť dní medzi, ale nevadí budeme skúšať aj aj 😀
tak si držme palce :D

enatn
13. mar 2015

Nie to vobec nevadi, lebo vraj podla neho ma zena dva krat do mesiaca najvyssiu pravdepodobnost otehotniet a too cez ovulaciu a cez jeho vypocitany cerveny den 🙂 takze mozete sa pokusit o babatko dva krat do mesiaca vyssia sanca no nie ? :D

anielik0606
13. mar 2015

@enatn No jasné 🙂 tento mesiac som taká odhodlaná : 😀 teraz to dáme

resanka6
22. mar 2015

@snehulienka82 prosim ta nevies ci si do toho vypoctu mam znacit kazdy styk alebo len ten oplodnujuci ked dame dnu?

snehulienka82
23. mar 2015

@resanka6 ahoj moja, ja som sa potom neriadila vypoctami od Jonasa, vraj je to cele klamstvo... tak neviem. prepac.

mirka49
23. mar 2015

no stary si zaraba na dochodok.....mne je jedno ci dievca alebo chlapec.hlavne ze bude zdrave.,....

marcelka2012
23. mar 2015

skúšala asi tak dva mesiace 🙂 to nám vychádzalo, že raz do mesiaca môžeme skúšať - iba jeden deň, aby to bolo dievča 🙂 nakoniec sme to nechali tak 🙂 a skúšali sme normálne pre ovuláciou ako sa hovorí, že je väčšia pravdepodobnosť dievčatka 🙂 aaa podarilo sa, nooo hlavne aby bolo zdravé

kvetka18
23. mar 2015

Ja som to mala tiez vypocitane, ale podla mna je to nahoda aby to vyslo, nam to teda nevyslo podla neho a uplne cez jeho neplodne dni ☺

resanka6
23. mar 2015

@snehulienka82 ja v prvom rade potrebujem zmenit myslienky a zacat pozitivne mysliet... ak mi to pomoze iba v tomto tak budem happy 😀 poviem si, ked to jonas vyratal, tak to musi vyjst... 😀 u nas nastastie s otehotnenim zatial nebol problem ani raz... len donosenim...

decode
23. mar 2015

Ja som minulý týždeň stretla na ihrisku jednu pani, ktorá mi tiež hovorila, že jej dcére vypočítal Jonáš chlapca, no mala ďalšie dievča.

resanka6
23. mar 2015

@decode po pravde by som bola rada, keby sa aj v mojom pripade zmylil 🙂 na jun nam vypocital chlapca a moje srdiecko pisti po dievcatku, ktore som stratila... Tak ci tak, budem stastna ak sa nam narodi zive a zdrave dietatko a na pohlavi potom vobec nezalezi... Ja verim rozpravkam, a tam mal kazdy kral 3 dcery (3 synov)... 😀

silvikaaa1
23. mar 2015

nam to vyslo, odporucam dat si spravit vypocet plodnych dni. my sme mu napisali na odporucanie nasej znamej ktora sa 12 rokov snazila a nic, vzdy jej babatko zomrelo. a on jej vypocital 2 zdrave deticky.na chlp presne 🙂

maminkaanickazpresova2014
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubu62
2. máj 2015

@enatn prosim ta,ktora je to stranka?dakujem.

mirka49
2. máj 2015

stary dedo co si potrebuje zarobit

resanka6
2. máj 2015

@bubu62 http://beta.centrumjonas.com/sk a mne vypocet tie cervene dni co spominaju kocky vysiel presne tak isto ako tu http://astrologie.najdise.cz/plodne-dny/jonasov... ale napr. ja som si dala vypocitat dobru zivotnost dietatka, lebo mi nemame problem otehotniet, len donosit ☹ a to mi podla tej zadara stranky nesedi...

bubu62
2. máj 2015

@resanka6 mne plodne dni vyratal pri prvom tehotenstve a vyslo mi to otehotnela som,tak by som chcela skusit,len som nemohla najst stranku,vdaka.

mentolka12
6. máj 2015

ahojte kocky, som s toho jelen dnes mi dosiel vypocet. Mam zeleny den 9.teho maja a cerveny 10teho maja. To sa mame snazit pri cervenych dnoch? A cely rok mam jeden den cerveny len b jednom mesiaci nemam cerveny ale modry. Mam maly vypocet nakolko som nevedela presne na 4 minuty svoj cas narodenia.

resanka6
6. máj 2015

@mentolka12 precitaj si ten pokec k tomu co ti dosiel, hned budes vediet 🙂 modre policko znamena 1. den poslednej menstruacie - dalsie si budes znacit sama. Cervene je to co ti vypocital jonas ako den pocatia, snazit sa mate den pred. No a zeleny je tvoja ovulacia na zaklade cyklu to si v dalsich mesiacoch budes taktiez sama doplnat 🙂

mentolka12
6. máj 2015

@resanka6 citala som si tie pokyny ale aj tak som s toho jelen...takze den pred cervenym? Ale tie zelene mam vypocitane teraz v maji a este vo februari 2016. Takze v maji nam to vychadza na zeleny den. Je to ok? Aa dakujem 🙂

resanka6
6. máj 2015

@mentolka12 to je super, pretoze ked ti biologicka ovulacia (to zelene) vychadza spolu s jonasovym vypoctom (to cervene) je vyssia sanca otehotniet 🙂 Ak sa ti to zacne rozchadzat, tak mozeste skusat aj na biologicku aj na jonasovu - takze budete mat 2 pokusy 🙂

mentolka12
6. máj 2015

@resanka6 ešte sa Ťa chcem opýtať teda mali by sme skúšať keď je červený deň? nakoľko táto veta mi to potvrdzuje k pohlavnému styku má prísť v plne červenom dni (vysoká pravdepodobnosť počatia). a keď je zelený deň tak máme tiež skúšať? ja som s toho jeleň...

resanka6
6. máj 2015

@mentolka12 no dobreho nikdy nie je dost 😀 mne pise ze: K pohlavnému styku má prísť jeden deň pred plne "červeným dňom". Nezáleží na tom, či k styku príde jeden
alebo viackrát.

mentolka12
6. máj 2015

@resanka6 ale Ty mas asi velky vypocet, ze? 🙂 ja som si nebola ist casom marodenia preto maly vypocet 🙂 jooj ta budem den pred, v den cerveny a den po ci ako? :D joooj

resanka6
6. máj 2015

@mentolka12 drz sa toho co ti tam ona napisala, ak mas v cerveny tak v cerveny 🙂 ja sama to idem testovat az v juni, lebo ja som si dala robit vypocet pre dobru zivotnost, pretoze u nas problem s pocatim zatial nebol (3x v case biologickej ovu) len donosit sa mi uz 2x nepodarilo a to nam vypocitala prvy krat tento tok na jun, potom az v novembri...

mentolka12
6. máj 2015

@resanka6 jooj to mi je luto :( ze az 2x ddzkam palce silno nech sa zadari a dakujem za vysvetlenie tohto gulasa pre mna a nevies co znamena modra? Za cely vypocet ju mam iba raz.

resanka6
6. máj 2015

@mentolka12 prvy den tvojej poslednej mensturacie... od toho si tam potom ratas to zelene 🙂

barbora1992
6. máj 2015

Moja mama nemohla veľmi dlho otehotnieť, tak sa rozhodla napísať Jonášivi a dnes má zdravého, šikovného, 6 ročného synčeka, takže držím palce!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre