MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

maminka1986
15. okt 2015

@eriksonka1234 no vidíš ja som živým prikaldom že nam to nevyšlo za celý rok a mala som jeho plán doma...o tom čoje to snažit sa mi nemusiš písať my sme sa od dieťa snažili 4 roky....

maminka1986
15. okt 2015

@eriksonka1234 ešte dodám ak si mala manžela v poriadku tak to možno ide...ako som písala musia byt zdraví alebo apson jedne z nich inak je to zbytočné...ja som nemala ovulaciu teda mala ale nepravidelne folikuly ako tebe nerástli atd...ani s ami nechce o tom písať už..nam proste nepomohol je to velká nahoda ak to vyndea hlavne zdravi partner aspon jeden

eriksonka1234
15. okt 2015

@maminka1986 tak to jasné, že chlap by mal byť v poriadku 🙂 , môj našťastie bol 🙂, viem len, ako mi hovoril, že s nedorastaním folikulov má problém takmer každá druhá žena, že to nie je taký závažný problém, aby sme nemohli mať bábo, ja mám kamošku, čo 11 rokov nemohli mať, tiež mala podobné problémy ako ja, a na základe jeho výpočtu otehotnela hneď na prvý šup, vlastne ona mi dávala na neho kontakt. Mala 39r. keď otehotnela 🙂

cheeky82
16. okt 2015

Ahojte. Mnbe vypocet prisiel dnes a uz lutujem, ze som do toho sla. Plodny cerveny den mi vacsinou vychadza na den menstruacie!!! Aj skolak vam povie, ze zena otehotnie pocas ovulacie. Ja mavam kazdy mesiac ovulacne bolesti a mam to potvrdene aj folikulometriou, takze som velmi skepticka voci tymto vypoctom a myslim, ze to skusat nebudem. Ako mozem predsa otehotniet mimo ovulacie? Dobra zivotnost mi vysla na jul buduceho roka. Co to znamena? Ze ak otehotniem inokrdy, tak potratim alebo dieta bude postihnute? Blbost. Skusala som aj ten vypocet cez net a vysiel mi presne tak isto ako cez stellu jonasovu.

motylik136
16. okt 2015

@cheeky82 mne vyšiel skoro vždy červený deň na tretí deň po menzese, takže tiež si myslím že sa takto otehotnieť nedá, zatiaľ sa ani podľa neho nedarí aj keď sme skúšali iba jedenkrát

cheeky82
16. okt 2015

A este jedna vec. Podla ich pokynov nema dojst k oplodnujucej sulozi pocas zelenych (teda plodnych) . neviem ci je to tym, ze som v juni potratila,alebo to uvadzaju kazdemu. A to je uz riadne pritiahnute za vlasy.a k styku ma prist iba jecden den pred cervenym dnom, co je teda vo vcacsine mojich pripadov den pred mrchou. Chcela by som sa vas, uspesnych, opytat, ze ci ste otehotneli bud pocas, tesne pred alebo tesne po mrche? Mali ste to aj potvrdene od lekara? Lebo podla velkosti plodu vedia urcit priblizny cen pocatia

sany944
16. okt 2015

@motylik136
@cheeky82 ahojte ja som si dala vypocet urobit tri mesiace dozadu, mne nastastie vysli cervene dni presne pocas zelenych alebo aspon v blizkosti, ale aj tak sme skusali 3 mesiace a nepodarilo sa. Ale zas moj gynekolog mi hovoril ze niektore zeny naozaj otehotneli tesne pred mrchou alebo aj pocas nej, ze niekedy sa proste moze stat ze sa nejake vajicko uvolni tesne pred mrchou a nie pocas standardnej ovulacie, dokonca ze tomu moze pomoct aj orgazmus, aj kamoska otehotnela pocas mrchy 🙂 takze za skusku to stoji, samozrejme skusat aj pocas zelenych dni ale pre istotu skusajte aj pocas cervenych 🙂 mam par znamych ktorym naozaj jonasov vypocet pomohol, ja tomu uz tiez moc neverim ale nadej zomiera posledna takze skusat to budem aj ked by sa mi to poposuvalo lebo mam cyklus nepravidelny a dalsi mesiac to uz bude pred plodnymi dnami. Ja mam napisane ze k pohl. styku nema dosjst pocas zelenych dni ale to iba preto lebo pocas nich sa vypocet pohlavia skresluje, u teba to dali asi kvoli dobrej zivotnosti, pocas zelenych dni ak by ti vysiel aj cerveny den tak je mensia pravdepodobnost dobrej zivotnosti. A to ci by si potratila ak by si otehotnela v iny mesiac podla mna nie je pravda, isto sa da aj tak donosit zdrave dieta, ale ten termin co ti dali je asi 100% zaruceny na dobru zivotnost. Podla mna aj tak je vela ludi ktorym to vobec nepomohlo a nevyslo, ale zas su aj taky ktorym to pomohlo a podarilo sa, otazka je ci je na tom naozaj nieco pravdive alebo to bola iba nahoda :D Lenze ludia co tuzia po dietatku urobia naozaj cokolvek a co je to 20€ pri tolkych penazoch co sme do celej snahy uz vlozili, takze podla mna je to pre nich naozaj len dobry zdroj zarobku....

cheeky82
16. okt 2015

@sany944 suhlasim s tebou. Uvidime ako sa tie dni budu posuvat, kedze nie vzdy mam presne 28 dnovy cyklus. Ale tak zbezne co som pozerala, tak mne sa zelene dni neprelinaju s cervenym. Mne trosku chyba lepsie vysvetlenie metody. Skusim to ked to uz mam. Ja to nechcem odcudzovst, niekomu to zjavne pomohlo, len mne to nejde do hlavy kvoli tomu, ze tie cervene dni mam vsetko mimo plodnych. Nechcem ale nikoho odradzat, je lepsie to vyskusat ako sediet len so zalozenymi rukami a plakat, ze to zasa nevyslo. Takze do toho, treba vyskusat vsetko co moze pomoct. Raz sa nam to predsa podari🙂

eriksonka1234
17. okt 2015

Ja som mala mrchu od 5.4 do 10.4 a otehotnela som presne 15.4 (viem to na 100%), a sono mi presne potvrdilo, vtedy keď som tam šla to bolo 6tt+2dni, spätne mi to vyšlo na 15.4, termín pôrodu som mala 15.1.2006. no syn sa poponáhľal a 27.12. už bol na svete 🙂, podľa mňa strašne veľa robí aj psychika, ja som Jonášovi verila úplne, už som inú možnosť nemala, mne asi stačilo od neho počuť, že nie som neplodná a hneď to šlo... Neviem....Ale som mu neskutočne vďačná 😉

sany944
17. okt 2015

@eriksonka1234 Super ze ti to vyslo 🙂 asi zacnem verit aj ja, a na kolky pokus sa to podarilo podla jeho vypoctu? A ako si myslela ze ti stacilo od neho pocut ze nie si neplodna?

eriksonka1234
17. okt 2015

@sany944 podarilo sa to hneď na prvý pokus. Myslela som tým, že zrejme sa mi jeho rozhovorom ukľudnila psychika, ja fakt neviem, ale ešte aj v marci som mala menzes len vďaka vyvolávačke, môj doktor mi to laicky vysvetľoval tak, že moje vaječníky ,,spia" a tehotenstvo v mojom prípade nie je možné..... Keď som prišla už ako tehotná opäť na vyvolávačku ( lebo ani vo sne by mi nenapadlo, že ja môžem byť tehu), tak po dlhočiznom tichu, len zahlásil ,,gratulujem ste tehotná, vidíte, aká je príroda silná" dodnes si pamätám všetko z toho dňa, ja som bola najšťastnejší človek na svete, ani som nevedela, komu prvému zavolať, keďže muž bol po nočnej, volala som prvej mamine a mužovi som cestou kúpila pohľadnicu, kde som nalepila fotku zo sona a tam som napísala aj keď som maličký už teraz ťa ľúbim....No jednoznačne prajem tieto pocity každej žene. A prajem hlavne veriť, že sa to podarí!!!! 🙂

sany944
17. okt 2015

@eriksonka1234 jaj ty si sa s nim stretla osobne? Lebo ja som si davala vypocet robit iba cez nejaku internetovu stranku 🙂 a akosa ti s nim podarilo stretnut? Dufam ze ten vypocet co mam je doveryhodny, bol zo stranky http://beta.centrumjonas.com/sk. Si mi dala novu nadej lebo aj moje vajecniky spia a navyse si moje telo tvori protilatky proti nim a nici ich, nedovoli im spravne pracovat :( a teda neovulujem, a teda ked tebe gynekolog povedal ze tehotenstvo nie je mozne a aj napriek tomu sa to podarilo, no proste wau!! Az mam zimomriavky 🙂 musel to byt fakt uzasny pocit, dufam ze sa toho aj ja raz dockam, stale si ten den predstavujem a velmi sa na to tesim 🙂

eriksonka1234
17. okt 2015

@sany944 Ten deň príde!!!! Tomu musíš veriť!!! Ja som mu zavolala, mala som šťastie, že zdvihol práve on, potom som mu posielala dátum môjho narodenia a výpočet som mala do týždňa doma (vtedy to ešte takto fungovalo), ja som s ním zostala aj po pôrode v kontakte, samozrejme, keď sa malý narodil, dala som mu vedieť a na sviatky som mu posielala prianie aj s fotkou. Takisto keď sa mi narodila dcérka, vedel o tom medzi prvými, poslal mi blahoželanie s knižkou, čo písal. Ja ho beriem ako ( ,,nášho krstného otca"), ja neverím na náhody, nie je možné, že toľkým párom ,,náhodou" pomohol, ja som prečítala jeho brožúrky a boli tam naozaj neskutočné príbehy. A inak ,,náhodou" som mala termín pôrodu 15.1.2006 ale náš synček sa ,,náhodou" rozhodol narodiť 27.12.2005 presne v deň a ešte aj v tú istú hodinu, keď zomrela manželova mama, čiže moja svokra a babka nášho Damiánka ☹ .Žiaľ bolo to smutné ale určite to malo svoj význam, syn sa na ňu ešte aj podobá a je to neskutočne dobré a citlivé dieťa. Naozaj ti prajem v prvom rade veriť, že príde ten šťastný deň. Ja som odstupom času aj vďačná, že to neprišlo hneď, to bábätko bolo vymodlené, vytúžené a neskutočne milované. Tým samozrejme nechcem povedať, že ženy , ktorým sa zadarí na prvý šup nemilujú svoje deti, ale tieto pocity, keď niečo neviete a nemôžete mať (beznádej, smútok, neistota) a potom to konečne príde..... Juj, naozaj ti prajem zažiť tie pocity, šťastia a lásky. Viem, že prídu a budem sa tešiť spolu s tebou.

sany944
18. okt 2015

@eriksonka1234 Neboj ja tomu verim, inu moznost si radsej nepripustam a som ochotna aj pockat 🙂 Lebo viem ze to bude naozaj stat za to. Uz ked som cakala 1,5 roka vydrzim aj dlhsie, aspon nasetrime peniazky ktore budeme potrebovat ked budem na materskej a este stihneme aj nejake dovolenky, vsetko zle je predsa vzdy na nieco dobre. Tento mesiac mam tusaka ze sa nepodarilo zas ale akosi ma to netrapi, ocakavam mrchu a tesim sa na dalsi mesiac ked to mozno vyjde a potom aj na tie dalsie tri kedy pojdem na insiminaciu a sanca sa este zvysi 🙂 To som nevedela ze kedysi sa s nim dalo priamo spojit, teraz uz asi len cez tu internetovu stranku funguju. A inak fakt krasny pribeh 🙂 A naozaj neskutocne ze sa narodil vtedy kedy sa narodil, urcite je nieco nadpozemske a malo to tak byt 🙂 Joj dakujem za povzbudenie a novu nadej, ked sa podari ti urcite napisem 🙂 A budem kazdy mesiac skusat podla Jonasa.

cheeky82
19. okt 2015

Otehotneli ste niektora na zaklade jeho vypoctov mimo "dobrej zivotnosti"? alebo hociktory ten cerveny den. inak pisala som si so stelou jonasovou, lebo mi niektore veci boli nejasne a dostala som akurat metucu odpoved. chcela som vediet, ze co ak otehotniem mimo dobrej zivotnosti. a opdoved bola
"Teda k pocatiu vyuzivate plodne dni, kde je uvedena d.zivotnost. A to tak, ze k pohlavnemu styku ma prist jeden den pred plne cervenym dnom. K pocatiu moze prist pocas plodnych dni. Tie su vo vypocte jak zaznamena, tak si ich budete kazdy mesiac znacit sama podla toho, ako sa dostavi menstruacia."
Tak som z toho jelen.

lebonka
19. okt 2015

Žienky, viete mi prosím poradiť? Výpočet od Jonáša mi stanovil deň pred plne červeným teraz 21.10. Na nete som si urobila výpočet plodných a neplodných dní podľa poslednej menštruácie, a tam mi vyšlo, že plodné dni mám od 16.10.-20.10. Čo akože mám teraz robiť? Čím sa mám riadiť?

motylik136
19. okt 2015

@lebonka vyskúšaj sa riadiť Jonášovým výpočtom alebo riskni to plodenie aj pred 21.10.

modryiris
20. okt 2015

ahojte, dr. jonasa sledujem uz dlhsie, lebo ma zaujima, ci to naozaj funguje. k vasim prispevkom, ze ako sa da otehotniet mimo ovulacie len pripominam, ze jonasova metoda (ci tomu verite je druha vec) spociva prave v tom, ze on hovori, ze zena ma dva od seba nezavisle ovulacne cykly - jeden prirodzeny a jeden, ktory vypocitava jonas a suvisi s postavenim mesiaca a planet. cize ak vam prisiel vypocet, kde su jeho terminy mimo vasich prirodzenych ovulacnych dni, tak je to prave ok, lebo v tom by mal byt kumst jeho vypoctov. to iste sa tyka, aj ked vam vyjde termin pocas alebo kratko pred/po menstruacii - aj tieto terminy by mali byt plodne, aj ked (to spomina aj jonas) "nehygienicke". je to uz viackrat dokazane, ze zena dokaze otehotniet aj (alebo len) cez menstruaciu. nam jeho vypocet vysiel, sem tam sledujem tu na fore, ze ako to dopadlo u inych. drzim palce. stale som presvedcena, ze to treba vyskusat, uz len za obycko vitaminy clovek zaplati omnoho viac a dalsi bonus pre mna bol, ze cela metoda pozostava z toho, ze mas mat v urcity den pohlavy styk. nic viac. ziadne injekcie, procedury, pripravky a podobne. treba skusat a asi aj "otvorit" uvolnit hlavu. to je to najmenej, co sa da spravit.

motylik136
20. okt 2015

@modryiris pekne napísané

sany944
20. okt 2015

@lebonka ja by som skusala mat sex kazdy den alebo ob den az po 17teho a potom toho 21 🙂 cize by si sa riadila aj svojimi plodnymi a zaroven aj jeho vypoctom (spermia prezije aj 4 dni)

mojedieta
26. okt 2015

No tak ja som potom vyhodila peniaze do vzduchu lebo mne práve jeho vypočítané plodné dni sa zhodujú s mojimi plodnými dnami. Dobre som to pochopila? 😒
A asi zato sa nam nič nedarí..

sany944
26. okt 2015

@mojedieta ono sa to moze zhodovat podla mna, aj mne sa to zhodovalo 2 mesiace, ale teraz sa mi predlzil cyklus takze sa mi to uz zhodovat vobec nebude, ale je to podla mna uplne jedno ci sa zhoduje, praveze pisal ze ak sa to zhoduje je sanca este vysia. Treba skusat dalej, ja mam az do augusta vypocitane tak som povedala ze ked som to uz chcela vyskusat budem podla toho skusat az do augusta 🙂 mozno motyka vystreli. Ale tiez pise je ak je to zo zdravotnych dovodov, tak to nepomoze, iba ak je nezistena pricina neplodnosti.

ivlo
26. okt 2015

@mojedieta Mne ked prisiel vypocet od Jonasa tak tam bolo napisane, ze pracovat na dietati mame jeden den pred cervenym dnom. V iny den by sa znizovala sanca oplodnenia aj zivitaschopnosti plodu. Ale nesmie sa prekryvat so zelenymi dnami lebo sa tiez znizi sanca oplodnenia. Myslim, ze je na tebe nakolko sa tym budes riadit. Ci sa budes snazit aj cez zelene dni alebo iba v tento konkretny. Ale ked sa zatial nezadarilo tak verim, ze ked sa budes riadit presne jeho pokynmi tak sa podari len treba byt trpezlivy. Drzim palce.

tatulienka
26. okt 2015

Ahojte..dala som si spravit vypocet od dr.jonasa..Mame 2 dievcata a chceli by sme chlapceka ale kedze som uz 2x porodila (prve tehu a tretie tehzu) tak som si dala vyratat pohlavie (chlapec) a dobru zivotaschopnost..vyratal mi kalendar na rok, kde je iba 1 datum s dobrou zivotnostou a aj to pre dievcatko..inac je tam asi 6 terminov na chlapca, akurat tam nieje k tomu pripisane dobra zivotnost... myslite, ze sa mam tym riadit a pockat rok a dat si vyratat dalsi kalendar, alebo sa mozem riadit aj datummi bez dobrej zivotnost?
dakujem

motylik136
26. okt 2015

@tatulienka ja by som sa riadila aj dátumami bez dobrej životnosti

tatulienka
26. okt 2015

@motylik136 mas skusenosti?

motylik136
27. okt 2015

@tatulienka tiež to tak robím, zatiaľ sa ale nedarí

janinka14
8. nov 2015

@tatulienka Tani a ty vies presny cas svojho narodenia? Ci to na zaklade uz narodenych deti vie urcit pocatie "chceneho" pohlavia? Myslela som ze len na zaklade mojho casu narodenia.

tatulienka
8. nov 2015

@janinka14 na ten maly vypocet ti staci aspon priblizne..ja viem.ze som sa narodila okolo 8 vecer..

janinka14
8. nov 2015

@tatulienka no to viem, ale pohlavie v malom vypocte nie je. Tak ti to vyratali podla uz narodenych deti? Ked ti urcili aj pohlavie? Lebo aj ja viem len priblizne o pol osmej..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre