MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

sara22
18. mar 2016

@dudenka presny cas ti spravi presny vypocet,ktory sa ti bude hybat hore dole v zavislosti od nepresnosti.. Ak si sa narodila 8.25 a napises 8.00, spravi ti to posun o 25min. Podla mna nepodstatne..ak vies cca hodinu,uplne to staci 😉

emakiki
18. mar 2016

@sara22 ale tu vobec nejde o sex v presnom case ale taky maly rozdiel ti v tak dlhom casovom useku, napr. 20,25 rokov, urobi pekny rozdiel... Cize ja odporucam si zistit presny cas narodenia
@dudenka
Vela ludi si to neuvedomuje a podcenuje presny cas narodenia a potom vypisuju, ze jonasov vypocet nefunguje. Ani nemoze...

emakiki
18. mar 2016

@kakatulik jaaaj 😉

dudenka
21. mar 2016

Jasne rozumiem. Cize je velmi dolezite vediet presny datu marodenia, kedze kazda minuta moze vypocty rozhodit. Inak baby, ktore ste tu, prekryvaju sa vam zelene dni s cervenym. Mne velmi nie. Ale budeme skusat "obe" ovulky 😉. Inak my sa uz snazime vyse 1,5 roka... =-O

matilda72
21. mar 2016

@dudenka no mne sa teraz tie dni vôbec neprekrývali ovu bola tak cca 28.2-1.3 no termín podľa jonáša bol do 3.3 a vrcholo resp. ten správny dátum 6.3 no a boli nádeje kedže mi to meškalo ms som mala dostať 15.3 no a prišli až včera no neviem čím to bolo ale bola som aj u dr. všetko bolo negatívne ale stále som mala nádej. no daľší termín mám 4.4 a kedže sa mi ms posunula tak ovu mám vrchol tiež 4.4 ale to sa tiež nedá presne určiť ked raz mám 14 DC a druhý krát 16DC a termín podľa jonáša je tiež 4.4 no ale aj tak dobrú životnosť máme vypočítanú až na augusť a oktober ale dovtedy nechceme veľmi čakať, lebo tiež som mala dobré čísla na jún 2015 a naše dieťatko som prišla lebo bolo veľmi choručké takže neviem či sa dá na to 100% spoľahnúť

emakiki
21. mar 2016

@dudenka mne sa neprekryvaju...

kakatulik
21. mar 2016

mne sa ich par prekryvalo....teda 2.

dudenka
21. mar 2016

@matilda72 to je mi luto, ze ste o babatko prisli. Budeme si spolocne drzat paste. Ved raz to uz musi vyjst 🙂. Mne cerveny top dnik vychadza na 30. 3. Cize onedlho. Potom dam vediet. Ci sa zadarilo, alebo nie. Piste aj vy svoje skusenosti, aby sma sa vzajomne trosku podporili 🙂...

mit
21. mar 2016

@dudenka nie. praveze sa mi prekryvaju s ms...

hopko
21. mar 2016

Ja mam cerveny hned po ms ...tak vyskusame

tani03
22. mar 2016

caute snazilky rozhodla som sa pridat fotky BROŽÚRY, ktoru napisal MUDr. JONÁŠ
pre tie co maju uz výpocty doma a nevedia co s nimi, je tam vsetko podrobne popisane, ako vyznacit zelene, cervene, modre dni a kedy presne plodit 😉 plus vzorove vypocty

dudenka
22. mar 2016

Jeeej, super, dakujeme. Idem si to prestudovat ♡.

hopko
22. mar 2016

Teda som si to prestudovala aj mi to pomohlo objasniť nejaké veci.... Dakujem tento materiál som nikde nevidela

tani03
23. mar 2016

@hopko zdedila som po mame :D

dasenka26
23. mar 2016

@adelia toto je príklad ako ľudia veria bludom..smutný príklad. Predsa genetika nepustí a v reprodukcii to platí 2násobne. A tieto výpočty..u niekoho to vyjde u niekoho nie, nie je to žiadna exaktná metoda. Každý mame cyklus iný, malokomu to vychádza presne. A potom takíto šarlatáni zarábaju 😒

mit
23. mar 2016

@dasenka26 🙂 a potom coze robis v tejto skupinke?

hopko
23. mar 2016

Mne presne sedí skupina 3 to znamená že deň pred ms počas ms a hneď po ms by som mohla otehotnieť ale vtedy sa nesnažíme tak to skúsime zmeniť.....

dudenka
29. mar 2016

Ahojte baby, ako ste na tom? Mate nieco nove? My by sme mali mat cerveny dnik podla Jonasa zajtra. No manzel bude v praci, takze nic z toho...

emakiki
29. mar 2016

@dudenka ahoj, my sme mali včera ale lubili sme sa predvcerom a vcera sa nám nechcelo, ale aj tak to nejako teraz neriesim, zajtra idem k dr. dozviem sa či mám PCOS a potom ma asi posle na endo, kvoli hormónom. Zacala som si sledovať cervikalny hlien a čakám čo bude... A tvoj muž bude v práci presne 24h?

dudenka
29. mar 2016

@emakiki odchadza okolo obeda a pride az v dalsi den. Ja zas idem do prace zajtra rano. Cize zajtra sa vobec nestretneme. Co je to endo?

emakiki
30. mar 2016

@dudenka ajajaj... Tak to neni dobre... No čo už narobíme... Je to smola toto...
Endokrinologia Stitna zlaza ... ☹ dnes sa zastavim asi aj tam, uvidim co mi povie gynekologička.

dudenka
4. apr 2016

Ahojte baby. Co mate nove? Ako Vam ide snazilkovanie podla Jonasa?
@emakiki ako si dopadla u endokrinologicky?
U mna nic nove. Cerveny den sme prepasli a dnes mi dosla ms.
Nema niekto skusenost s kratsou lutealkou?moja trva len 10 dni. ..

emakiki
4. apr 2016

@dudenka ahoj, bola som dnes na odber aj u dr. o týždeň budú výsledky, hovorila ,že mi pravdepodobne bude musieť zdvihnúť dávky... Robila aj sono, tam je vsetko OK. Ale bola som aj na folikometriu mam folik 18mm a sliznicu 8mm, ešte idem v stredu či narástol alebo ako sa vyvíja... Len mne sa nepáči že mám veľmi málo hlienu a zatiaľ nebol plodný... ☹ na Jonasa sme sa nesnažili, mali sme sex deň predtým.
No ja ti moc neviem poradiť ale mala by byť aspoň 14 dni, nie?

dudenka
6. apr 2016

Jaj, myslis ze kvalita hlienu je pri snazeni tiez dolezita? Ja sa chystam este na urologiu. Vraj aj to je dolezite poriesit. Manzel pouziva nejake vitaminy na spermijky. No urolog vravel ze mam dojst aj ja. Tak uvidime. Clovek uz skusa vsetko.

emakiki
6. apr 2016

@dudenka áno určite je dôležitý, mne sa vecer zmenil na plodný a aj sme sa snažili v ten večer a dnes som bola znova u dr. a folik už praskol, len nevieme kedy, ale ja si myslím, že včera keď som spadla na korčuliach, tak hadam tam už spermijky čakali 🙂 dr. mi ale povedala že včera sme sa mali snažiť... Tak neviem, ale dnes to určite ešte poistime 🙂 my sme tiež boli na urológii a všetko je v poriadku, len spermie, že má ani zlé ani dobré, zatiaľ vit. neberie, lebo mna moja dr. naplasila že mám PCOS a neovulujem ale tento cyklus som mala úplne ukážkovú ovulaciu na 14DC.
Len pekne chod, take vyšetrenia nikdy nie sú na škodu 🙂 drzim silno palce 😉 a ake vitamíny berie?

adrianka22
6. apr 2016

Skusili sme tuto metodu len cez výpočet na nete ostala som hned tehotná takže to vyšlo a mal by to byť chlapec aj doktorovi sa to tak videlo uvidíme na 3/4D

sany944
6. apr 2016

Tak nam vyslo pohlavie podla Jonasa, cakame malu princeznu. Som zvedava ci vyjde aj pri druhom, to by mal byt chlapcek.

evka_misko
12. apr 2016

Ahojte,
kde mozem poziadat o vypocet p.Jonasa?

ajuska182
5. máj 2016

Dievcata chcem sa opytat..som na zaciatku tehu, cca 5 tyzden..vyslo nam to aj na zaklade tehu, ale ovulacia sa kryla presne s dnom, ktory mi vypocital dr.Jonas..je to moje prve tehotenstvo, cize ja som si u neho nedavala pocitat zivotaschopnost, no teraz som sa pozerala na stranku astrologie.najdise, kde som nasla tiez vypocet na sposob Dr.Jonasa, vypocet presne sedel aj s mojim vypoctom, no boli tam pri termine, kedy som otehotnela, napätove aspekty 6x 😔 Som teraz normalne v strese a nedokazem sa ani tesit, lebo mam strach..mate niektora skusenost, ze aj napriek tomu vsetko dobre dopadlo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre