MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

saranata
28. júl 2011

@zuzi243 tam kde sa ti neprekrývaju tie dni vobec, tak tam by ti malo vyjst pohlavie ktoré je tam uvedene, to neznamená že nemožeš otehotniet, ak ti je jedno aké pohlavie tak skušaj stále aj počas svojej ovule 🙂

hadassah
28. júl 2011

@velvet26 súhlas. Vieš, kedy ovuluješ, treba sa okolo plodných dní posnažiť a raz sa zadarí. 😉

zuzi243
28. júl 2011

Ďakujem baby za podporu, pri prvom som otehotnela hneď a to bol manžel na týždňovke a musel prísť v strede týždňa domov lebo som to cítila a bolo, 🙂 len keby bola tá baba 😢 už som si pozrela aj čínsky kalendár a aj tam to na prvý krát vyšlo (spätne) a teraz tam mám babu tak uvidíme a dám vedieť že ako a ak náhodou hej tak sa narodí presne po 5 rokoch 😉

maattoo
29. júl 2011

podla Mudr. Jonáša sme sa snažili skoro 2 roky a nič :(

lauritka
29. júl 2011

@maattoo skus sa snazit aj podla svojich plodnych dni. 😉

maattoo
29. júl 2011

@lauritka áno už sa na tom pracuje 😀 dlho som sa zaoberala výberom pohlavia dieťatka a tak skúsime aspoň čínsku tabuľku a snažiť sa pred ovu a možno bude dievčatko ,keď už podla Jonáša nič :(

maattoo
29. júl 2011

inak neviem babenky ,kto z Vás mal už veľký výpočet od Jonáša, ale tam je uvedené aj najbližšie dieťatko ktoré sa narodí... je to trošku zvláštne, pretože mne vyšlo že nasledujúce dieťatko bude dievčatko a tak sa máme snažiť v dňoch pre dievčatko, lenže v brožúrke ktorú sme obdržali píše citujem: Pre najbližšie tehotenstvo bol základný výpočet napr. Dievča. To sa už zmeniť nedá. Najbližšie dieťa bude teda Dievča. Ovšem ak si manželia želajú chlapca, môžu si ho naplánovať tak, že sa pozrú na všetky termíny dievčat. Pod týmito dievčatami sú jedny údaje o pohlaví detí, ktoré sa môžu naplánovať po ukončení tehotenstva.Koniec citátu.Podľa tohoto by som mala mať dievčatko bez ohľadu nato kedy dôjde k počatiu, lebo mám určené dievča 😝 správne som to pochopila?

dermakova
29. júl 2011

@maattoo
ale je tam nejaka mala tusim 2% sanca, ze to bude predsa len opacne pohlavie. Takze sa treba snazit v terminoch pre chlapca a snad to klapne.
Ale inak presne ako pises. Mne presne tak pekne vysiel prvy vypocet a pri druhom sme vedeli pri ktorom pohlavi s amame snazit a na druhy sup sme otehotneli...
Takze pri opacnom pohlavi by to trvalo asi dlhsie... 😒

syslica
30. júl 2011

Ahojte žienky - mám otázku: Podarilo sa niektorej z vás otehotnieť podľa Jonášovho výpočtu alebo inej astrologickej metódy pri nepriaznivom rizikovom faktore, teda 3 a viac? Bolo potom tehotenstvo skutočne problémové, či pôrod, či bolo nejako negatívne ovplyvnené zdravie bábätka? Ďakujem za odpovede.

lauritka
31. júl 2011

a co tato stranka ??? 😕

http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-...

skuste niekto porovnat, ci vam sedi plateny JOnas podla toho, len tak pre zaujimavost 😕

zuzi243
31. júl 2011

@lauritka ja som to tu už písala že mne to sedí na deň presne prikladám :
http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-...

hadassah
1. aug 2011

@lauritka podľa tejto stránky mi v porovnaní s originálnym Jonášovým výpočtom vychádza presne deň a aj pohlavie rovnako na celých 12 mesiacov.

lauritka
1. aug 2011

🙂 tak super. naco potom platit ? 😀

saranata
1. aug 2011

@lauritka zaujímave, mne to nesedí vobec, dni su posunuté, a pohlavie mám presne naopak
a vypočet nestál tolko že by trebalo na to brat požičku 🙂

lauritka
1. aug 2011

@saranata no prave preto som sa pyatala, kolkym to statisticky sedi. tu nejde o pozicku ale o princip, naco platit, ked to moze mat clovek na internete zadarmo. to vsjo, 🙂

hadassah
1. aug 2011

@lauritka podľa tej stránky presne a približne aj podľa týchto stránok to vychádza tak isto:

http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog...
http://astro.wendys.cz/plodne_dny1.php

lauritka
1. aug 2011

ano tu nemecku poznam uz davno, len malokedy som sa ale trafila 🙂

dermakova
1. aug 2011

mne to taktiez nesedi a otehotnela som, kde mam od Jonasa dievcatko a tam bol chpalec...
vsak uvidime za par tyzdnov, kto ma pravdu... 😀

dermakova
1. aug 2011

@hadassah
mozno sa mylim, ale zda sa mi, ze ty si spominala, ze si nemala vypocet priamo od Jonasa. Ak je to tak, mozno v tom to bude... 😕

saranata
1. aug 2011

@lauritka ved jasne, ja len že to neni taká suma, ak to má niekomu pomoct, osobne by som si nebola taká istá nejakým vypočtom z netu, ale to je moj nazor

lauritka
1. aug 2011

skusim najst niekde moj vypocet, ale je to uz davno, neviem ci sa to da pozret aj spatne, ci to sedi, ale asi nie 😢

hadassah
1. aug 2011

@lauritka len pre tú srandu som si zaplatila výpočet ešte raz a po zistení všetkých skutočných ovulácií v každom cykle sem hodím PDF s Jonášovým výpočtom, do ktorého zaznačím, kedy som skutočne ovulovala a bude vidno, že moja ovulácia je takmer 12 x úplne mimo ním určených plodných dní. U mňa sa jeho termín s mojou skutočnou ovuláciou stretne len 1x do roka. Inak to ani nemôže vyjsť, keď môj cyklus má cca 27 dní hore dolea mesačný cyklus je 29,53 dňa presne. Trvá teda rok, kým sa termíny znovu priblížia.
Napríklad január 2012 - podľa jonáša budem plodná 1.1. a potom 31.1., ale skutočná ovulácia bude niekde okolo 17.1., to potom zistím konkrétne. Čiže termíny sa úplne míňajú a pochybujem, že by som mohla otehotnieť toho 1.1. alebo 31.1, lebo to vychádza na menzes.

lauritka
1. aug 2011

@hadassah jeej, super, hod. rada kuknem. no ono by to vyslo mozno vtedy, keby sa z niektorych pricin ovulka posunula, v nejakom cykle a tym padom by sa to mozno cele posunulo a vyslo by ti viac terminov.

hadassah
1. aug 2011

@dermakova mala som výpočet dávnejšie a teraz som si ho zo srandy dala spraviť znova. ženy ktoré si dajú spraviť výpočet nevedia, kedy ovulovali a preto budú tvrdiť, že otehotneli, lebo Jonáš napísal a zas naopak, zbytočne by niekto presviedčal o nejakých výpočtoch tie ženy, čo si vedú menštruačný kalendár a sledujú a zisťujú ovuláciu.
Tak ja budem priekopník 😉 a budem naďalej merať BT, používať ovulačné testy a mám znovu aj ten výpočet (platný od 07/2011 do 06/2012 a ak otehotniem, tak zistím, kedy to bolo a budem sa k tomu vedieť zas nejako vyjadriť 😀 😀 😀

maattoo
1. aug 2011

kočeny keď hovoríte o posunutí cyklu ja som si ho tiež posunula kvôli Jonášovmu výpočtu asi dvakrát a aj tak som neotehotnela 😝

hadassah
1. aug 2011

@lauritka tak ja predpokladám, že do toho januára sa aj ovulácia posunie, cyklus vždy lieta hore dole pár dní a stane sa, že aj viac (viď ten tvoj teraz), čiže dovtedy odchýlky budú, jasné.

hadassah
1. aug 2011

@maattoo a to si si ho vraj vôbec nemusela, lebo podľa Jonáša otehotnieš aj vtedy, keď skutočnú ovuláciu nemáš 😝 😀 😀 😀 . Ja budem mať ovu niekedy dnes, alebo zajtra - uvidím podľa merania BT, ale podľa Jonáša mám plodný deň až 6.8. Ak sa ovu 1.8. alebo 2.8. potvrdí a v tieto dva dni by sme nemali sex, tak 6.8. je už definitívne neskoro na nejaké snaženie. Ak by som teoreticky teraz otehotnela, tak 6.8. už pláva v maternici morula a chystá sa uhniezdiť 😝

maattoo
1. aug 2011

@hadassah nemusela ako nemusela keď mi to nevychádzalo podľa jeho výpočtou 2 roky skúsila som si to posunúť aj tak nič 🙄

maattoo
1. aug 2011

@hadassah ide ti o to aby si otehotnela ,alebo vybrala pohlavie ?

hadassah
1. aug 2011

@maattoo áno, ja presne viem o čom hovoríš 🙂 a sleduješ si ovuláciu aj skutočne, alebo ju vždy len "vypočítaš" na papieri? Myslím tým meranie bazálky, ovulačné testy a pod?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre