MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

lauritka
18. jún 2011

🙂 ah sladka nevedemost, otehootniet bez ovulacie 😀 to je vyrok roka.

luciasek83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loriana
18. jún 2011

Pici, viem, on nie je typ nejakého apriori odmietavca, viem, že tam nakoniec pôjde, ja sa ale dovtedy chcem posnažiť všetkým, čím môžem ako žena. Dúfam, že sa nám čoskoro podaríl. Snažím sa nemať z toho nejaké stavy, lebo to len pohorší situácii. Akurát som dostala mnzs. Čo už, tak ideme odznova...

pici
18. jún 2011

@loriana ja ta chapem. ale pokial sa parom nedari, prvy kto sa riesi je muz, je to len jeden spermio... a ked je ok, patra sa po pricine zeny.. ked je ale jeho spermio na prd, tak ty mozes urobit cokolvek a zbytocne.. manzovi povedz ze su kliniky, kde moze spermio doniest aj z domu, podmienka je aby to stihol do hodiny... nie je nutne ist ani do centra ani nikam si to robit, ak s tym ma problem

pici
18. jún 2011

@luciasek83 nic v zlom ale to vlezes do kazdej temy a pytas hlas?

ivaana2
20. jún 2011

@lauritka tak si predstav ze je to mozne 😉 ...to by sa potom ziadna zenska numusela bat ze otehotnie ...mimochodom ja som tak otehotnela🙂

lauritka
20. jún 2011

@ivaana2 ako vies ? 😀

lauritka
20. jún 2011

praveze sa boja, lebo nie kazdy si sleduje cyklus a vie kedy ma ovulku, nie kazdy ma internet a je informovany, vseobecne pravlada nazor, ze z kazdeho nechraneneho styku moze byt tehotenstsvo hocikedy...
ale to su ludia, ktori o tom nemaju ani sajnu, ako funguje zenske telo

halienka
20. jún 2011

@ivaana2 ahoj, ja som síce vcelku zástancom jonášovej metódy, ale čo sa týka ovulácie súhlasím s lauritkou. Skutočne sa bez ovulácie otehotnieť nedá.
Je to normálny fyziologický proces. Aby som to vysvetlila čo najjednoduchšie, ak má žena otehotnieť tak sa musí stretnúť spermia s vajíčkom - v tom so mnou asi všetci súhlasíte 😉 No ak sa má tá spermia s vajíčkom stretnúť, musí byť to vajíčko uvoľnené s folikulu (bublinka, v ktorej vajíčko dozrieva) a vyplavené do vajcovodu. Ten moment prasknutia folikulu (bublinky) sa volá OVULÁCIA. Toto sa deje takmer u všetkých cicavcov, je to proste zákon prírody 😉 Ak by tá bublinka nepraskla, nemôže dozreté vajíčko výnsť do vajíčkovodu a tým pádom nemôže byť oplodnené. Ak vajíčko ostane v bublinke, spermie sa jednoducho k nemu nedostanú. Čiže naozaj VŽDY ak žena otehotnela, musela mať ovuláciu, lebo jednoducho by spermie nemali čo oplodňovať. U zdravej ženy je predpoklad, že túto ovuláciu má cca v polovici cyklu, čiže 14.-16. deň cyklu, ale keďže sme rozdielne, tak to môže byť u každej ženy trošku ináč, aj u zdravej ženy sa môže stať, že má výnimočne cyklus bez ovulácie, alebo ju má oproti iným cyklom niekedy posunutú z dôvodu chrípky, cestovania, nejakej inej nadmernej záťaže, stresu...Nehovoriac o ženách, ktoré už nejaký ten zdravotný problém majú, tam môže byť pomaly každý cyklus iný. To čo sa nazýva PLODNÉ DNI z tohto fyziologického hľadiska sú asi 3 dni pred ovuláciou a 2 dni po ovulácii, čiže dokopy zhruba tých 5 dní v okolí ovulácie. Je to z toho dôvodu, že spermie majú schopnosť prežiť v ženskom tele 48 - 72 hodín po pohlavnom styku, čiže laicky povedané zasexovať môžme v stredu, no ovuláciu mám až v piatok, no aj tak otehotniem, pretože spermie si tam na to moje vajíčko počkali. No a vajíčko v tele ženy je oplodnenia schopné a živé 12-24 hodín po ovulácii, niektorí tvrdia že až 48 hodín po ovulácii, potom odumiera. Čiže laicky povedané ovuláciu som mala v piatok ale sexovali sme až v sobotu alebo nedeľu ráno, a keďže moje vajíčko bolo ešte stále živé vo vajíčkovode, tak ho spermie oplodnili a vzniklo tehotenstvo. Dúfam, že som to napísala aspoň trochu zrozumiteľne. 😀
Jonáš ale má na mysli trošku iné plodné dni, totiž keď on vyvíjal túto metódu, tak ani lekári o ovulácii toho moc nevedeli, pretože ešte neexistovali také diagnostické prístroje ako dnes. Keďže jeho metóda je vlastne astrologický výpočet, on určuje plodné dni podľa hviezd - to znamená že vtedy sú akoby hviezdy najviac naklonené otehotneniu a donoseniu zdravého dieťaťa. No tieto dni sa vôbec nemusia kryť zo skutočnými fyziologickými plodnými dňami ženy a teda jej ovuláciou. Preto tuším aj on v návode píše, že je najlepšie keď sa stretne červený deň zo zeleným alebo sú hneď vedľa seba - to znamená, že sa kryje ovulácia s veľmi dobrým vplyvom hviezd. No môže byť aj neviem aké super postavenie hviezd, ak tam nie je ovulácia, tak tam nie je vajíčko, ktoré by mohli spermie oplodniť a tým pádom tehotenstvo vzniknúť nemôže. 😉

halienka
20. jún 2011

Jéžiši, ale som sa rozpísala! 😕 😅 😀

ivaana2
20. jún 2011

@lauritka no tak vidis ze je to mozne...

lauritka
21. jún 2011

@ivaana2 zle si citala ?? 🙂 bez vajicka sa otehotniet neda . vajicko sa uvolni z folikulu a tento jav sa nazyva ovulacia. ale tak asi je ti zbytocne vysvetlovat, si stastna zena, ktora sa vobec nemusi zoberat MS cyklom. otehotnie hocikedy. 😀 klobuk dole. zi v tom a bud stastna.

annavi
21. jún 2011

@lauritka 😉 halienka 😉

halienka
21. jún 2011

Jéminku, a ja som sa tak snažila! 😀 asi som to stále nenapísala dosť zrozumiteľne, musím sa zlepšiť 😀 fakt neviem, kde som napísala, že je to predsa len možné... 😕

nubab1
21. jún 2011

no ...ženy...prvý pokus podla jonáša nevyšieeeel ☹ ☹ ☹ tak zas o mesiac 😒
@lauritka prosím ťa, tie testy na zistenie ovu dostať kúpiť v lekárni? a koľko je tam "paličiek" ? na celý mesiac alebo ako? díky

ivaana2
21. jún 2011

@lauritka mne nic vysvetlovat nemusis a uz vobec dokola pisat frazy ...ja viem ako a co a kedy sa da a kedy sa neda niesom stupid....ja len hovorim ze je to mozne.. tot vse...opytaj sa na to svojho gynekologa a uvidis co ti povie 😉

halienka
21. jún 2011

@ivaana2 no tak nám popíš ten postup ako sa to dá, radi sa poučíme, lebo mne môj gynekológ povedal, že sa to nedá 😅

ivaana2
21. jún 2011

@lauritka nie je to pravidlo ale stat sa moze a nehovorim ze u kazdeho ...a neviem ako je to mozne ale je

gabriellka
21. jún 2011

@ivaana2 súhlasím s tvojim názorom. tomu môže uveriť iba ten kto si to prežije. a je jedno ako je to možné, hlavne že sa to stalo 😉

ivaana2
21. jún 2011

a BTW baby nejak ste odbocili od temy ...najde sa niektora co jej vyslo pohlavie od jonasa???

halienka
21. jún 2011

@ivaana2 jáj 😀 , no tak ja chápem, že ľudia radi veria v zázraky, a hlavne keď sú oni tými "vyvolenými" ktorým sa dejú 😀 😀
No mne pri prvom tehotenstve sedelo všetko - termín otehotnenia, pohlavie, bohužiaľ aj rizikový faktor...pri druhom tehotenstve nesedelo nič, našťastie toto dopadlo dobre 🙂

saranata
22. jún 2011

Ahojte, baby sedí vám výpočet dní a pohlavia do Jonáša s týmto???
http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-...

pici
22. jún 2011

@ivaana2 bez ovulacie otehotnela iba panna maria, aj bez sexu, lebo do nej vstupil duch svaty...
bez ovulacie to proste nejde...

sasena033
22. jún 2011

ahojt ebabule...tak nam sa to podla jonasa na prvy krat nepodarilo v maji 🙂 co som ani nedufala tak sme skusila o 2tt cez ovu a v piatok mam termin mrchy digi test ukazue 1-2tt...takze vsetkym snazilkam drzim paste s jonasom alebo bez.....teraz budeme cakat ci to bude dievcatko alebo vajcak??

lauritka
22. jún 2011

@pici 😅

halienka
22. jún 2011

@pici presne to som mala na mysli tým zázrakom, len som sa bála tak otvorene ako ty 😀 ...aby som neurazila niekoho vieru 😉 😀

pici
22. jún 2011

@halienka to nie je vierou. to je proste fakt. panna maria ale bola len jedna...

pici
22. jún 2011

@ivaana2 je mozne otehotniet bez ovulacie? prosim ta , mohla by si mi napisat ako?

jania023
22. jún 2011

@hadassah ahoj najdem niekde na internete tie cervene a zelene dni ako to fungje?

jania023
22. jún 2011

@pici daj mi vediet ked zistis ako otehu bez ovulky to by ma zaujimalo 😅 no a ked tak citam tak coskoro tu nejaka vyrukuje s tym ze miize otehotniet aj bet styku-spermii 😅 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre