MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

kemonka
11. apr 2011

@wall77 ahoj. Jonáš má 2 druhy výpočtov, malý 16,50 € a veľký 21,50 ale to nájdeš všetko na tej stránke, ktorú dala vyššie @gerdanova 😉

@gabriellka tak ako? Už sa nám to blíži 😀 ozaj nevieš mi povedať, ak som dobre čítala podmienky, či to dobre chápem, ono by som sa najviac mala snažiť deň pred hrubo vyznačným dňom?

gabriellka
11. apr 2011

@kemonka no kemonka neviem či ja jonášov výpočet nezaložím iba do šuflíka. Mne min.týždeň vyšli 3 pozitívne testy a dnes som bola na krv zajtra budú výsledky. Tak výpočet som nestihla ani použiť. Dúfam teda, že to dobre dopadne...

gabriellka
11. apr 2011

@kemonka a ano správne si to pochopila, najdôležitejšie sú tri dni pred tzv.červeným dňom, ale úplne najviac ten deň pred červeným dňom

kemonka
11. apr 2011

@gabriellka jeeeej, tak držím palceeee, to je úžasné 😵 😵 😵

vuvina
13. apr 2011

ahojte babule 🙂 Nedávno som tu písala že sa mi nedarí otehotnieť a to som už tehotná bola 😀 16.3. som si urobila test, lebo som išla na očkovanie tetanovkou tak pre istotu. Test bol negat. a tak ma zaočkovala moja doktorka. No prvého som nastúpila do práce a menzes stále nechodil tak som si myslela že ak som niekde prechladla tak to preto. No menzes stále nechodil tak mi už bolo podozrivé urobila som si test a 2 čiaročky 🙂 No momentálne som v 6 týždni a práve trochu pregĺgam prišla na mňa nevolnosť. Nevadí vydržím. Chcem veľmi dievčatko ale v podstate je mi to už jedno len nech je zdravé 🙂

gerdanova
13. apr 2011

@vuvina
tak prijemne tehulkovanie a nech by sa ukazolo dievcatko.. 😉

kemonka
15. apr 2011

@vuvina jeeeej blahoželám 😉

ako sa máte baby? Kde ste? 😉 My máme od zajtra snažilkovanie, taaaaak som strašne zvedavá, ale tak mám na to rok, takže nebudem stresovať, ak sa nepodarí hneď 🙂

gerdanova
15. apr 2011

@kemonka
tak do toho... a nikdy nevies, kedy motyka vystreli... 😎

kim_rossi_stuard
17. apr 2011

ahojte 🙂
man na prvy krat malo vyjst dievca aj vyslo, a teraz akurat som mala vypocet do decembra, takze na december vysiel chlapec, tak uvidime, ci bude chlapec, alebo budeme mat dalsie krasne dievcatko 😀

elise
17. apr 2011

nám výpočet od jonáša nevyšiel ani raz, všetko sme podla pokynov robili a dokonca som poslala aj späť po roku spätnu väzbu a kalendár. na každého niečo iné pôsobí .

gerdanova
17. apr 2011

@kim_rossi_stuard
dalsia tehulka...tak sa nam tu ozvi, ze ako to dopadlo.. 😉
prve ''mal'' byt chlapcek, ale sme nedodrzali pokyny, takze mame dievcatko, no ale druhy chlapcek vysiel... 😎
teraz cakam na termin v maji, tak snad sa zadari ci skor...
prijemne tehulkovanie 😉

kim_rossi_stuard
17. apr 2011

@gerdanova dakujem, aj tebe, ked bude vysledok jasny dam vediet ci teda vypocty vysli 😀

adunka73
17. apr 2011

Holky ahoj,rada bych vam napsala,ze i ja jsem velka fanynka teto metody.Podle Mesice muzu otehotnet pouze kdyz dorusta,asi 5 dnu po Novolunni.Stresovala jsem manzu pokazde ve vypocitny datum a par dnu kolem neho,pak jeste pro jistotu kolem vlastni ovulace a vysledek byl ten,ze jsem sice otehotnela-po pul roce,ale uplne mimo dr.Jonase.Navic v mesici,kdyz jsme meli pouze 2x sex.Souhlasilo jen pohlavi.To bylo u posledni dcerky.Manza se jen smal,ze jsem cela zblbla babskyma povidackama.A ted se historie opakovala.Pul roku jsme se snazili podle Jonase a nic.Dokonce ani v cyklu,kdy se Jonas kryl s mou ovulaci,se nezadarilo.Tak jsem se na vypocty vykaslala a svete div se,minuly mesic se nam pri jednom jedinem sexu zadarilo a navic pri uplne jine fazi mesice,nez jakou mi urcil vypocet!Tak ted nevim sama,co si mam o teto metode myslet. 🙄

nubab1
18. apr 2011

ahojte.... je tu z vás nejaká baba, ktorá otehotnela podla tejto metódy aj ked nemala ovulku??? 😒 díky

gerdanova
18. apr 2011

@nubab1
mas potvrdene vysetreniami, ze nemas ovu alebo ako mam tomu rozumiet?
my sme sa snazili vyse 2rokov, je sice pravda, ze som ani nemerala BT, ani ovutesty nepouzivala, ale podla vypoctu sa podarilo..

ladybirdie
19. apr 2011

Ahojte,
teraz som nasla tuto Vasu diskusiu a vdaka nej aj stranku Dr. Jonasa. Neviem ako vyzera jeho vypocet, ale z toho co tu citam, mi velmi jasne nie je🙂
Ja som nasla jednu stranku: http://chlapecdievca.sk/index_sk.html . Tento institut tiez pracuje vraj s metodou Dr. Jonasa. Oni ti slubia 96%-nu istotu pri vypocte pohlavia buduceho dietata. Su tam aj ine vypocty.
Nema niekto skusenost s tym institutom?
Uz som zalozila aj diskusiu o tejto teme, no odpovede som velmi nedostala.

nubab1
19. apr 2011

@gerdanova ahoj, tak teraz som bola v CAR a nenastala u mňa ovulácia....tak mám ísť na laparo, ale ja sa toho tááák bojím 🙂 a radšej by som otehu prirodzene... tak to chcem vyskúšať, no len neviem čo v takomto prípade...asi mu tam cinknem nie? to by mi mal povedať či sa to dá aj takto...

lauricka
19. apr 2011

ahoj, laparoskopie sa neboj, skor ju neodkladaj. Laparoskopia nema nic s neprirodzenym otehotnenim. Urobia Ti v brusku poriadok, aby si mohla prirodzene lepsie otehotniet. A zakrok? pohoda, len v ten den hned po Ti bude trosku horsie, kedze budes musiet stale lezat, nic jest a pit a, samozrejme, budes ci brucho citit viac, ale to je nic a velmi rychlo sa dostanes do formy, ak nebudu ziadne komplikacie, co pri takomto zakroku moc nie su podla mna.

gerdanova
19. apr 2011

@nubab1
nepoznam celkovy pribeh tvojich vysetreni, ale ak to bol jeden anovulacny cyklus, tak by som sa toho nebala. Takych mozme mat niekolko do roka... 😉

@ladybirdie
myslim, ze niekolko stran dozadu sa ta stranka rozoberala aj tu, pretoze dost bab si odtial objednalo vypocet, lebo si mysleli, ze je to Dr.Jonas. Myslim, ze ak zadas jeho meno do vyhladavaca, tak to vyhodi ako platenu reklamu. 😖
Dr.Jonas robi aj vypocet pre vyber pohlavia. Posiela k tomu prihlasku, ktoru je potrebne vyplnit.
Myslim, ze som ti uz pisala. Ja mam prve dievcatko- mal byt chlapcek, ale sme nedodrzali pokyny. 😀
No a druhy je podla vypoctu syn. Teraz cakame na vhodny termin, ktory bude az v maji....

sasena033
20. apr 2011

@gerdanova ahoj citam ze cakas na maj podla vypoctov... 😀 na ake pohlavie a aky datum,?? ja an babu a 22,23,24,25 maj..uz sa neviem dockat est emam aj dobru zivotnost dalsiu az marec 2012 tak dufam ze nam to vyjde..aj ked mam od sekcie viac zavinutu maternicu k chrbtici ...dufam ze nebude problem otehu 🙂

jk77
20. apr 2011

Ahojte Mozte mi prosim poradit? Pisala a aj volala som k Dr. Jonasovi, pretoze som chcela vediet, ako to je, ak neviem presnu hodinu mojho narodenia a rada by som poziadala a vypocet pohlavia. Podla prihlasky pisu, ze si to mozem ziadat, iba ak poznam presnu hodinu.Osobne mi vsak povadala pani na telefone, ze aj tak mi vypocitaju, ak viem len priblizne cas. Preto som z toho trochu zmatena, ci by mi to naozaj vypocitali, ako mam zaujem. Co Vy na to?? Mate niektora podobnu skusenost??? Dakujem

dermakova
20. apr 2011

@jk77 pri malm vypocte staci priblizna hodina. Pri specialnom treba vediet presne na4 minuty.

nubab1
20. apr 2011

@lauricka ahoj, to si asi písala mne však? ...tak si ma trošku potešila a povzbudila 🙂 ja som to chcela skúsiť u dr.jonasa bez tej laparoskopie... ešte sa rozhodnem ...

lauricka
20. apr 2011

@nubab1 Ahoj, ano, mam laparku za sebou, spokojna, mozno som aj tehotna, uvidime o par dni, ci sa ozaj potvrdi, lebo teraz je cas menzesu, tak snad nepride. Test sa zatial javi pozitivne, no pocity mam menzesove. Vsetko vdaka laparke a drillingu....treba tam ist, ono, ako hovoril jeden gynekolog, aj tak si Vas to nakoniec pocka. Kamoska lezala so mnou v nemocnici, jej to lekar povedal pred rokom a ona sa zdrahala a teraz si nadavala, ze davno mala ist.

gerdanova
20. apr 2011

@sasena033
cakame na termin s dobrou zivotnostou. Je to termin na dievcatko, tak uvidime, ci to vyjde...mysim, ze je 15..este to musim skontrolovat, aby sme to neprepasli... 😀
Ja mam potom este v juli termin s DZ a viac nic do septembra. Tak snad sa zadari.. 😉

Vsetkym snazilkam pokojne Velkonocne sviatky, teraz sa tu isto neukazem. 🙂

gerdanova
20. apr 2011

@jk77
kopirujem z prihlasky 😉
B) Ak pani vie udať aj hodinu svojho narodenia, potom môže žiadať:
I. prirodzene neplodné dni (antikoncepciu) - keď už nechce mať viac detí,
II. chlapca či dievča (keď už má aspoň jedno dieťa a ďalšie by chcela podľa výberu),
III. plodné dni, keďže nemôže otehotnieť (primárna sterilita) a manžel je tiež schopný mať deti,
IV. termíny pre počatie životaschopného dieťaťa v prípade, že pani už mala potrat (samovoľný či umelo vyvolaný), komplikácie
s plodom (životaneschopný, s nejakou vývojovou poruchou (telesnou či duševnou), úmrtie novorodenca do 14 dní po pôrode, iné
komplikácie pri pôrode atď.).
C) Ak pani vie udať svoje narodenie s presnosťou na 4 minúty - to by bolo ideálne pre všetky ženy - potom môže žiadať
špeciálny výpočet a opäť jeden zo 4 typov výpočtov, ako v bode B, ale okrem toho sa ešte vypočíta:
a) doba pôrodu vopred vybraného dieťaťa (zatiaľ iba či pôrod bude počas dňa, či počas noci),
b) pohlavie dieťaťa, ktoré sa počne až po narodení tohto teraz ešte len plánovaného dieťaťa (teda napr.: pani už má jedno dieťa,
teraz si vyberá druhé, ktoré sa počne o pol roka, ale s tým, že po jeho narodení to ďalšie, teda tretie dieťa, si môže už teraz
vopred určiť).
cize jak pise dermakova, pri malom vypocte(typ B) netreba vediet hodinu narodenia presne.

jk77
20. apr 2011

Dakujem Vam za radu, tak si ho teda objednam, ten B II. No a verim ,ze to vyjde..... dobru nocku

deb
26. apr 2011

Ahojte, myslím, že táto metoda funguje len u zdravých ženách. Ja mám PCO a podla Jonášovej metódy som neotehotnela ani raz počas 1,5 roka. 😠

ellit
26. apr 2011

tak ja som napriklad mala pred 3 tyzdnami menzes, po skonceni som poslala Jonasovi prihlasku a to som bola chora a brala ATB, takze aj menzes som sice mala, ale nie tak silny ako inokedy. A po dobrati ATB som po dvoch tyzdnoch dostala znovu...tak teraz netusim co budem s vypoctom robit :( este som ho nedostala, tak neviem, ci mu mam napisat mail.

dermakova
26. apr 2011

@ellit
vypocet nie je zavisly od MS. Takze na vypocet nema ziadny vplyv. 😉

@deb
ono ta metoda je pre zdrave pary, ale poznam pripad, kde to vyslo aj u PCO alebo inych dg., kde lekari moc nadeji nedavali...vsetko ma asi svoj cas..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre