MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

deb
27. apr 2011

Tak prečo pán Jonáš neprezentuje svoju metodu, že pomôže len zdravému páru... Aké je % zdravých párov, ktoré nemôžu mať deti a tých nezdravých párov?Práveže vela nezdravých párov sa obracia nanho, ako na poslednú šancu... tak prečo dáva zbytočnú nádej.... 😠 😢 😢 😢

dermakova
27. apr 2011

@deb
ono to pise, Plodné dni, keďže nemôže otehotnieť (primárna sterilita) a manžel je tiež schopný mať deti.
ide len o to, ze jeho metoda pomohla aj ludom, ktorym nedavali nadej ani lekari....

mabumi
27. apr 2011

@deb
@dermakova ahojte baby, ja tiež mám výpočet od Jonáša prvý mesiac. tiež mám PCO a aj iné diagnózy, práve preto som tam najskôr písala mail aby som sa opýtala, či je to iba pre zdravé páry alebo aj pre neplodné. odpísali že je to práve pre neplodné páry, kvôli tomu tam píšu. že pre ktorých to nie je - keď buď žene chýbajú vajcovody alebo je proste neschopná počať dieťa prirodzene, nie je to vôbec možné, a to isté u chlapa - ak vôbec nemá žiadne zdravé spermie (nie že má len zlý spermiogram, ale vôbec sa mu netvoria).
takže nemalo by to byť v tom, že je to len pre zdravých 😉

ellit
27. apr 2011

@dermakova tak to je super 🙂 dakujem

deb
28. apr 2011

Však ja, ked som volala s jeho ženou mi povedala, že pri mojej diagnoze to nie je 100% né. Mala zjavné pochybnosti, ked som jej povedala, že n ie som úplne v poriadku. Ked tu kadý tvrdí, že mu táto metoda pomohla, prečo mne nie? Alebo je to skôr o viere, čomu veríš?

dermakova
28. apr 2011

@deb
kebyze viem, ako to funguje, tak ti velmi rada napisem recept... 😉
aj mne to trvalo niekolko mesiacov, kym som otehotnela podla vypoctu, ale vyslo to.
Kamaratke, co sa snazila 3roky a bola po jednom MA sa to podarilo na 1krat a to este neveriacky pisala Jonasovi, ze ci je ten vypocet spravny, kedze jej ten termin vychadza na MS.
Isto si myslis, ze sa mi to lahko hovori, ale urcite vieru netreba stracat... nam ked sa nedarilo, tak som si povedala, ze si pripustim, ze nebudem mat deti, ked budem mat 50 a tie deti fakt nemam...a uz ich mam dve a snazime sa o daslie...
takze drzim palce a verim, ze aj ty sa coskoro pridas k tehulam...s vypoctom, ci bez... 😎

jk77
28. apr 2011

@dermakova dobry den.Pred nedavnom ste mi pisali radu k tomu, ci si mozem ziadat vypocet pohlavia, ked neviem hodinu narodenia. Tu ja viem len priblizne, ale dnes mi prisla prihlaska a tam je upozornenie, ze ked neviem hodinu narodenia, tak si ziadat typ II chlapec dievca nemozem. Co vy na to??? Dakujem a pekny den

dermakova
28. apr 2011

@jk77
ak zena nevie hodinu narodenia, moze ziadat len maly vypocet I. a III.skupinu.
ak vie hodinu narodenia nie s presnostou na 4minuty- cize pribliznu, moze ziadat maly vypocet I.,II., III., IV.skupinu
ak vie hodinu narodenia s presnostou na 4minuty, moze ziadat specialny vypocet
😉

jk77
28. apr 2011

@dermakova Dakujem, viem pribliznu hodinu, tak skusime.... prajem Vam vsetko dobre 🙂 🙂

deb
28. apr 2011

@dermakova si taká zlatá, ďakujem 🙂

ellit
29. apr 2011

Chcem sa opytat, prisiel mi vypocet od Jonasa 🙂 Ak sa prekryvaju cervene a zelene dni, nemusi sa "podarit" vypocitane pohlavie dietatka..... ale mne to tak vychadza stale. Rozumiem tomu spravne, ze od toho plne cerveneho tri dni pred nim a tri dni po a inak je to v poriadku? Som z toho blbec 😀

mariettka27
29. apr 2011

ahojte 🙂
chcem sa k vám pridať,akurát som vypísala prihlášku,už len odoslať a čakať...vyskúšali sme s manželom už všeličo,tak snáď nám pomôžu k bábätku hviezdy 😉
@jk77 mám podobnú dilemu,tiež viem hodinu narodenia len približne,ale ešte som dokrúžkovala aj možnosť 2 🙂 ...treba skúsiť šťastie...

sasena033
29. apr 2011

@ellit ak chces mat zarucene pohlavie nesmie sa prekryvat zelen z cervenym..to ti vychadzta stale?? ako vies ake dlhe budes mat cykly.to sa da vypocitat az ododna 1 mrchy...a je to takto 1 den mrchy zaznacis modrou a kes skonci podciarknes modrym perom napr mrcha je 15.4 do 20.4 od 20,4 pripocitas plne 15 dni to znamema tj 5.5.a ten datum zafarbis na zeleno od toho 5 ohranicis zelenou smerom hore 6 dni a dole 6dni a to su tie plodne zelene ktore by nemali zasahovat do cervenych 🙂 chapeme 😀

dermakova
29. apr 2011

@sasena033
@ellit
cize ak je mrcha 15.4, tak plne zeleny den bude 30.4. - 15den od prveho dna MS...nie od posledneho... 😉

sasena033
29. apr 2011

@dermakova spravne plne 15 dni znamena z e1 den ratas az od 16,4

ellit
29. apr 2011

mne vychadza dievcatko az v auguste, takze mam cas ratat 🙂 tak si to skusim znacit kazdy mesiac, aby som to pochopila 🙂

ellit
29. apr 2011

@dermakova a cervene znamena vplyv mesiaca? ale nemame sa snazit iba tie dni, ktore sa uplne prekryvaju hej? ostatne mozeme. Napriklad teraz som mala od 16 aprila do 28 aprila zelenu a plne zelenu som mala 22 aprila. Cervene pole mi zasahuje do datumu 17 az 20 aprila. Takze 16 aprila a od 21 sa akoze mozeme snazit?
Napisala som to krasne ako tatar 🙂 som na seba hrda

dermakova
29. apr 2011

@ellit
zelene dni= plodne dni podla MS, ktore si budes sama kazdy mesiac zapisovat do kalendara.
cervene dni= plodne dni, ku ktorym mas napisane aj pohlavie. Ak sa tieto cervene dni prekryvaju so zelenymi, pohlavie nie je zarucene.
Cize tebe sa v aprili cervene dni prekryvali so zelenymi, takze pohlavie by sa mohlo zmenit.
Mne sa v maji budu 2cervene dni prekryvat so zelenymi, ale ideme do toho... 😀
ak to nevyjde, tak v juli sa mi uz asi nebudu.... 😉

ellit
29. apr 2011

@dermakova ale iba tie 4 dni ktore sa mi prekryvaju hej? inak je to v pohodke ostatne.....alebo pohlavie je iba v tych cervenych :( ostatne zelene je na figu...

ellit
29. apr 2011

@dermakova ja som napriklad mala tento mesiac dva krat menzes, to sa mi stalo prvy krat v zivote. Brala som ATB, tak sa mi to nejako pomotalo. Tak som si zaznamenala aj tento posledny ms a tam sa mi to neprekryva 🙂 takze snazit sa treba len v cervene dni ak sa neprekryva a tam mi vie na 99% "zarucit" pohlavie 🙂 uz som to asi pochopila 🙂
teraz by mi vychadzal chlapec, takze mam cas do toho augusta. Dievcatko mam este v juni, ale to je skoro. Potom mam august, oktober a december 🙂

dermakova
29. apr 2011

@ellit
ano, pohlavie je v tych cervenych dnoch a pokial sa neprekrzvaju tieto cervene dni so zelenymi... 😉
tak drzim palce a snad nam tie baby vyjdu 😉

ellit
29. apr 2011

no dufam 🙂 aj ked traja chlapci mozu byt zaujimavy 🙂

jk77
30. apr 2011

@mariettka27 ahoj. tak ja som taktiez uz tu prihlasku poslala, teraz len cakat na vhodny termin....

Pekny den aj cely vikend vsetkym snazilkam 🙂 🙂

sz.zuzana
30. apr 2011

ahojte.ja už mám synčeka...a s manželom sme sa rozhodli že chceme ma´t aj 2.die´ta...a "chceli" by sme ma´t teraz dievčatko...aj ja som počula o Jonášovu metodu...a chceli by sme si ho vyskúšať... 🙂 vie my niekto poradiť že kde mám písať či volať ?ďakujem vopred...

jk77
30. apr 2011

@sz.zuzana ahoj. Toto je adresa aj cislo telefonu na Dr,Jonasa. info@centrumjonas.com 0356595127 Poslu Ti prihlasku postou, alebo mailom. My sa taktiez teraz chceme snazit o dievcatko, prihlasku som podavala len vcera, tak cakame....

sz.zuzana
30. apr 2011

moc ti ďakujem za super rýchlu odpoveď...na toto e-mailovú adresu mám len napisa´t že čo chcem a hotovo?

jk77
30. apr 2011

@sz.zuzana ano, ja som len poprosila o zaslanie prihlasky, uviedla som , ze by sme chceli vypocet pohlavia a oni mi poslali prihlasku . Poslala ju dcera dr.Jonasa. Mne sa nedala vytlacit, tak mi poslali aj postou, tu som vyplnila, vyplatila a vcera poslala . ... A cakame.. 🙂

sz.zuzana
30. apr 2011

aha ďakujem 😉 a koľko si platila? 😎

jk77
30. apr 2011

@sz.zuzana platila som 16,50E. Ziadala som si o vypocet pohlavia, viem len pribliznu hodinu mojho narodenia, teda chcela som maly vypocet, typ A II. Tak mi to tu poradili zienky , aj pani Jonasova 😉

sz.zuzana
30. apr 2011

ďakujem ti.a držim ti palce 😉 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre