MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

dermakova
19. sep 2011

@katka666
dobra zivotnost znamena, ze tieto terminy su vhodne k pocatiu, aby sa predislo komplikaciam v tehotenstve, ktore asi uz mas za sebou.
kde dobra zivotnost uvedena nie je, to nevedia zarucit, preto tieto terminy neodporucaju.
Ale uz tu pisali aj baby, ktore otehotneli v termine bez dobrej zivotnosti a vsetko bolo ok, takze je to asi individualne. 😉

sbear
21. sep 2011

Ahojte, mne to podla vsetkych moznych clankov cele pripada tak, ze zena ma dve ovulacie. Jednu podla vlastneho bilogickeho cyklu a jednu podla lunarneho cyklu. Lunarna ovulacia sa vypocita na presny den,cas,hodinu aj sekundu. Neviem, ci sa tie dve aj naozaj stretnu. Podla mna ak sa minu 1-3 dni a partneri v tom case skusaju, tak je najvacsia sanca, kedze su asi 2 vajicka cakajuce na oplodnenie. Bilogicka ovulacia sa mi ale zda byt presnejsia, kedze telo sa na nu pripravuje zopar dni (estrogen, LH, hlien, zena ma chut na sex a ma cistu plet...). Pri lunarnej ovulacii sa telo vpodstate nijako nepripravuje a moze nastat aj pocas menstruacie. Citala som prispevky, ked sa zenam podarilo otehotniet podla ich lunarnej ovulacie, ale podla mna je tam vacsie riziko potratu a preto astrologovia odporucaju dodrziavat ten rizikovy faktor. Toto je len moj laicky pohlad, rada by som vedela vas nazor.

lauritka
21. sep 2011

@sbear dve ovulacie v jednom cykle v rozpati viacerych dni, je skor vynimka. Vacsinou , ak su dva folikuly, tak prasknu cca jedne a druhy v rozpati 24 hodin.

ovulacia je presne riadena hormonmi, ved si zober kolko zien ma s tym problemy, ked nemaju hormony v norme.. tam aj ked hovorime o tzv lunarnej, aj tam musia byt splnene podmienky rychleho rastu folikulu a teda hladina FSH musi byt dostatocna, a dalej LH hormon aby posobil na praksnutie foliku.

ovulacia si nemoze prebiehat v jednom cykle len tak hore dole, musia byt splnene urcite podmienky aby sa uvolnilo vajicko a bolo pripravene na oplodnenie.

halienka
21. sep 2011

@sbear ja by som tú lunárnu radšej nenazývala ovuláciou, podľa mňa to nie je v tomto zmysle slova správne a pletie to ženy. Ja ovuláciou volám len tú biologickú, skutočnú fyziologickú ovuláciu. A tým pádom ak ide o dve skutočné biologické ovulácie tak som toho názoru čo @lauritka . Lunárna ovulácia je pre mňa skôr určitý "vplyv" ale nie skutočná ovulácia. Či to má súvis s potratmi naozaj neviem povedať, to čo spadá pod rizikový faktor som zrozumiteľne a jasne formulované nikde nenašla, ale asi mi treba lepšie hľadať, teda či tam patrí aj potrat, problémy v tehotenstve, pri pôrode, postihnuté dieťa...Prečo si myslíš, že keď sa podarí žene otehotnieť podľa ako to ty píšeš lunárnej ovulácie je väčšie riziko potratu?

lenny181
26. sep 2011

@ni_pe
Ahoj moja tak ako vyslo to ?

mariettka27
26. sep 2011

ahojte,tak ja fičím na výpočtoch niekedy od mája a zatiaľ nič ☹ ...ešte počkám do konca roka, a potom sa uvidí,či to nezahodím do koša 😀 😀 😀

sbear
26. sep 2011

Astrologovia tvrdia, ze vraj sa da otehotniet aj pocas menstruacie alebo dokonca pocas tehotenstva! vraj je to zapricinene prave lunarnou "ovulaciou". Ja mam podla lunarneho vypoctu mat ovulaciu dnes, avsak este mi ani MEN. neskoncila. Fyziologicku ovulaciu by som mala mat asi az niekedy okolo 8 oktobra. Na to mi napisali, ze vraj patrim medzi zeny s rozdvojenou ovulaciu a mam sa pokusat o splodenie potomka v oba terminy. Do rizikoveho faktora sa rata potrat, postihnute dieta a este horsie. Lenze mesiac sa pohybuje rychlo, takze ten rizikovy faktor je kazdy den uplne iny a treba vediet presny cas narodenia. Neviem, ci mam verit tym vypoctom podla Jonasa, asi to funguje tak na 30%. Ak ma zena zdravotne problemy, tak ju podla mna nezachrani ani Jonas.

halienka
26. sep 2011

@sbear skoro každej čo si dá vypočet spraviť, vychádza lunárny termín inokedy ako biologocká ovulácia, to by tu 90% žien muselo byť s "rozdvojenou" ovuláciou - vlastne ani neviem, čo si pod tým slovom "rozdvojená" ovulácia predstavujú. Tebe záleží moc na tom rizikovom faktore?

kemonka
26. sep 2011

ahojte ja tiež mám výpočet od jonáša, od apríla sa presne podla toho riadim a stále sa nepodarilo otehotnieť. Mám tomu veriť alebo to nemá význam? Ako sa darí vám? 😉

katka2011
27. sep 2011

no zeny mne sa podarilo minuly mesiac otehotniet podla vypoctov na nete od Jonasa, lebo to bolo prvykrat ked sa mi zhodovala moja ovulacia s vypoctom, ale potratila som... takze neviem, myslela som si ze ked sa tie dva vypocty zhoduju tak pojde o zivotaschopne dieta... tento mesiac sa mi tiez vypocet zhodoval, ale myslim ze nie som tehotna.... ☹

janielik87
27. sep 2011

No takto ja som dnes 2DC a podla vypoctu by sme mali plodit...cize pochybujem 🙂 Ale tak skusit mozeme :D (ale zas je pravda, ze mirkoskop mi ukazuje papradky :D :D )

katka2011
27. sep 2011

@janielik87 no neviem mne ten mikroskop nepride spolahlivy, ukazoval mi papradie aj ked som nemala ovu, skus radsej normalny ovu testik z mocu...

janielik87
27. sep 2011

@katka2011 to som mala len tak na skusy...tiez sa mi nezda...ukazuje paprade kade tade..ale je pravda ze tyzden aj viac pred MS neukazoval vobec nic...

katka2011
27. sep 2011

@janielik87 no podla mna je to hlupost, tie testy z mocu su ovela ovela spolahlivejsie, ja som si kupila mikroskop pred ms a skusala ho a ukazoval papradie, a kdeze uz bola moja ovulacia 3 dni pred ms... tak dalsi cyklus som uz dala pekne testik z mocu...

janielik87
27. sep 2011

@katka2011 testiky mam tiez, ale zda sa mi zbytocne ich skusat 2DC 🙂 ved uvidime, ale tomu mikroskopu sa veru verit neda...bohuzial 🙂

katka2011
27. sep 2011

@janielik87 tak jeden skusit mozes, teda dnes ked ti to vychadza podla Jonasa, ale ja sledujem tie vypocty asi od juna a az v auguste sa mi zhodovala ovu s vypoctom, predtym ten prvy mi vychadzal tiez cez ms. ono sa to zhoduje mozno tak dvakrat do roka... vtedy je ta sanca asi najvacsia... ze aj pohlavie vyjde..

janielik87
27. sep 2011

@katka2011 Ved nemusim testovat, len sa posnazilkujeme aj dnes a uvidime :D :D :D vsak co... lebo mam brat clostil tento cyklus a az od 5DC a od 10DC chcem testovat ovu az kym nedojde testami.

katka2011
27. sep 2011

@janielik87 posnazilkovat je istota najvacsia 🙂 a ak by si potom nemala ovu tak budes vediet ze bola cez ms 🙂

bis
27. sep 2011

ahojte,ja som z toho celkom aj jelen,podla tabuliek a výpočtov by som mala mať ovu 1.-2.10.,podla jonáša 3.10 ale podla svojho tela som ju mala pravdepodobne posl tri dni,kedže som spozorovala hlien a poriadny,pila som dosť grepového džúsu,tak neviem,či to nebolo tým?len je možne ovulovať na 9,10 dc?ako hovorím,som z toho jelen..

janielik87
27. sep 2011

@katka2011 🙂 veru veru 🙂 ved uvidime, mozno aj ten test spravim...co je skoda tak bazalku nemeriam, lebo ma to stresovalo..ved vies :D

lauritka
27. sep 2011

@bis ano je to mozne. niekto ma ovulku aj na 8 dc.

halienka
27. sep 2011

@katka2011 ten rizikový faktor musí zhodnotiť astrológ, práve to vôbec nemusí znamenať, že keď sa to ovu zhodovala s Jonášovým termínom, že vtedy máš najlepší rizikový faktor. Keby si si dala počítať aj rozikový faktor, tak by ti ku každému tomu svojmu termínu Jonáš napísal aké je tam riziko, a kľudne je možné, že pár termínov v roku budeš mať zlý rozikový faktor a či sa ti to prekryje s tvojou ovulkou alebo nie, tak to moc veľký vplyv na to nemá. To prekrytie má vplyv len na samotné otehotnenie. A tiež pohlavie - Jonáš píše, vraj práve vtedy je to pohlavie istejšie, ak sa ovu s termínom nestretne 😝

@bis a podľa akých tabuliek a výpočtov by si mala mať ovu 1.-2.10? Ovulovať môžeš aj na 9,10DC, väčšina žien síce ovuluje približne v strede cyklu čiže cca okolo 14DC, ale sú ženy čo ovulujú skôr a sú aj také čo ovulujú o dosť neskôr...záleží aj od dĺžky tvojho cyklu, či nemáš nejaké horm. problémy a tak...

bis
27. sep 2011

no práve,ja mávam dlhý cyklus,v rozmedzí 32-42 dní,zhruba viem kedy,min mesiac to bolo cca na 16 dc,tabulky si zapisujem na nete,a tak mi to aj zhruba vychádza podla ms a teraz ma to prekvapilo,pretože sa mi zhodovala predpokladaná ovu s jonášom,tak som sa na to chystala a teraz som trošku z toho rozladená,že kde nastala zrada..ja som to začala sledovať iba teraz,mám už dve deti a pokúšame sa po 12tich rokoch o tretie,bt som si nemerala...

halienka
27. sep 2011

@bis a podľa čoho to vyhodnocujú tie tabulky na nete? Som myslela, že meriaš bt...No niekedy môže prísť ovu skôr alebo neskôr aj s iných príčin, choroba, stres...Najlepšie by to zhodnotil lekár, sonom by videl, či ti ovu už prebehla či nie...preto je to celé také diskutabilné, lebo aj sama žena si nie vždy vie vcelku presne určiť kedy tá ovu bola, všetky tie metódy sú také skôr odhadové, niektoré sú spoľahlivejšie, niektoré menej...lekár ti niekedy už sledoval ovuláciu?

ni_pe
27. sep 2011

@lenny181 ahoj 🙂 vyslo, ale nie podal Jonasa, podarilo sa nam uz skor, ale je tu problem, v 5 tt(neviem ako to rataju, lebo ja som mala sex pred 3tyzdnami, ale on mi povedal, ze je to 5tt) este nic nebolo vidno len plodovy vacok, tak teraz cakam do buducej stredy, ci bude vset OK, alebo nie, pretoze som mala aj obrovske bolesti a lekar mi povedal, ze mozem potratit, lebo na ultrazvuku som mala na maternici aj nejaku strbinku...tak mi dal lieky a uz ostava len cakat..... ☹ ja sa len modlim, aby bolo vsetko v poriadku..... a ty ako? mas nieco nove?

bis
27. sep 2011

zatial som nebola u dr,nikdy som to nesledovala,deti sa podarili na prvý šup,tak dúfam,že aj toto sa podarí..

halienka
27. sep 2011

@bis tak to držím palce 🙂 hlavne sa moc nestresuj s kadejakými termínmi, veď ono ak to má výnsť tak to výnde 😉 🙂

bis
27. sep 2011

@halienka dakujem🙂

dermakova
27. sep 2011

fuuu, nejak sa to tu rozpisalo.
Ja som prave prifrcala od lekarky a hned utekam sem... 😀
Takze je to tam, bude to dievcatko. 😵 😵 😵
Jonas nesklamal.
drzim vsetkym snazilkam palce 😉

cristi
27. sep 2011

@dermakova tesim sa s vami 🙂 ak sa mozem spytat,na ktory den cyklu vam jonas vyratal ten predpokladany den pocatia?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre