MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

silvuskaa
3. mar 2012

@simcatko11 a preco dr jonas neodporuca ked sa stretavaju jeho plodne dni s mojimi?

simcatko11
4. mar 2012

@silvuskaa to neviem ale citala som to tu niekde, to pisala jedna kocka, ze vraj to je napisane aj v jeho odporucaniach...

vejvass
4. mar 2012

ahojte tak ako co mate noveho dnes je taky pekny den a ja trcim doma ☹
To by aj mna zaujimalo ze co ked sa tie dni skrizuju?
Baby prosim kt.ste si dali robit ten vypocet vypisali ste vsetky udaje napriklad tam chcu vediet ze pri prvom tehu ze datum poslednej mrchy to si teda vobec nepamatam 😒
Mali ste vsetky udaje vypisane prosim prosim ozvite sa dakujem 🙂

vejvass
4. mar 2012

@simcatko11 ahoj tak ako dnes manzel pozeral letnu dovolenku ze tak na jul az august a ja ze co si sa zblaznil ved to uz budem tehu 😀 😀
Ak chces ist tak potom pozeraj tak maja on ze aha tak jasne a uz aj nasiel Egypt 🙂

simcatko11
4. mar 2012

@vejvass 😀 ha ha my sme mali podobnu situaciu vcera vecer 🙂 moj vcera volal mojmu bratovi do USA a on ze nam kupi letenky na leto ze prideme dakedy v auguste a ja ze CO??? a to budem ryskovat ze zasa potratim 🙂 my ideme jak cez kopirak 🙂

zvonkohra
4. mar 2012

babenky ahojte a na jakej stranke najdem tie vypocty?nechce sa mi citat do zadu....ja momentalne beriem niejake preparaty od dr jonasa aj s dcerkou ale chcela by som vediet ze kedy cas na druhe babo 🙂

silvuskaa
4. mar 2012

@vejvass vypis len to co vies a pamatas si, ja som chcela vypocet pre dievcatko tak som musela vypisat aj presny cas mojho narodenia, to som pisala na matriku. Tiez som si nepamatala datum poslednej MS pred prvym tehotenstvom, ale nastastie som bola vtedy na 3D a tam som si to vycitala z papierov 😉

silvuskaa
4. mar 2012

@simcatko11 aha lebo ja mam od jonasa papiere a nikde som to tam nenasla, jedine ze by som to prehliadla 😕

alikaa
4. mar 2012

@zvonkohra vypocty nenajdes, ale stranka dr. Jonasa (s Joalisom je to len nahodne rovnake meno 😉 ) je tu http://centrumjonas.com/slovak.html a ak si chces dat vypocitat dobru zivotnost, alebo chlapcek/dievcatko, tak mu treba napisat na info@centrumjonas.com potom ti posle dotaznik so vsetkymi instrukciami. Vyplneny dotaznik posles mailom alebo postou a po zaplateni tusim 16.50e (ak chces plodne dni + dievca/chlapec) alebo 21.50e (ak chces aj dobru zivotnost, tam treba vediet presnu minutu tvojho narodenia), ti posle kalendar plodnych/neplodnych dni podla hviezd, kde bude zaroven aj pohlavie, pripadne dobra zivotnost. Mne to poslal hned na dalsi den ako som zaplatila. Tam budes mat vsetko vysvetlene ako to funguje. No najviac tu vsetkych zarazilo, ze v tych instrukciach je napisane, ze tie jeho vypocitane plodne dni podla hviezd sa nesmu kryt a tvojimi biologickymi plodnymi dnami, aby vysiel jeho vysledok. Pytala som sa ho na logicke vysvetlenie, ale len mi odpisal, ze ak chcem aby to vyslo, nesmie sa to prekryvat....

simcatko11
4. mar 2012

@silvuskaa precitaj si co napisala alikaa je to hned pod tvojou otazkou...

vejvass
4. mar 2012

ahojte myslim ze to je aj za zivotaschopny plod ze platis len 16,5e a staci vediet iba hodinu svojho narodenia netreba aj minuty aspon tak som to pochopila ja mozno sa mylim 😉
21,5 je pre velky vypocet kde potrebujes zadat aj minuty svojho narodenia ale to ti uz vypocita aj kedy budes mat datum porodu dokonca ci budes rodit vecer alebo cez den a take veci.....
Ja stale vaham ci to mam poslat bojim sa toho ze tam budem mat len dake 3 terminy a to by bolo pre mna malo ale zase sa poznam ze by som sa uz bala skusat ine dni tak neviem 😒

zvonkohra
4. mar 2012

@alikaa a funguje to nevies?

alikaa
4. mar 2012

@vejvass no ja som chcela vypocet o zivotaschopnosti a platila som 21.50 e. tam treba vediet tu minutu narodenia.

@zvonkohra osobnu skusenost zatial nemam, lebo som si to dala vypocitat len pred mesiacom. Dobra zivotnost mi vychadza od marca do jula, takze ak v tom case otehotniem a porodim zdrave babatko, potom ti budem vediet povedat ci funguje. Ale mne sa tie jeho plodne dni podla hviezd asi budu kryt s biologickymi plodnymi dnami, takze ta 100%-tnost tam urcite nebude. Na marec a april mi vychadza chlapec, takze vobec nebudem proti, ak to nakoniec bude dievcatko 😀
No a ked si precitas aspon poslednych 40 stran, tak zistis, ze to nie je 100%-tne. Dr. Jonas uvadza 98% uspesnost v pripade ze sa ti nekriju biologicke plodne dni s jeho vypocitanymi. On kaze zakruzkovat 15ty den od zacatia ms a potom okolo toho 15. dna 6 dni pred a 6 dni potom (to su podla neho tvoje biologicke plodne dni). Vela bab tu vsak malo posunutu ovulaciu a otehotneli cez jeho vypocitane plodne dni, ale pritom mimo tych plodnych dni okolo 15ho dna. No je to velmi zlozite. Podla mna si hlavne treba dat svoje zdravie doporiadku a mas ovela vacsiu sancu potom donosit zdrave babatko 😉 Ja som si to dala vypocitat preto, ze som bola u jednej liecitelky a ta mi vravela, ze pre mna je idealne otehotniet na jar a tak som si to chcela dat potvrdit este u niekoho. Teraz uz len cakam kedy pride ms (asi zajtra/pozajtra) a uvidime ci a ako to vyjde 😀

osicka36
4. mar 2012

@erika26277 no žubrienky zajtra cestujú domov 😀 ...ovu by mala byť v strede týždňa 😉 ...sa teším, že konečne budeme mať šancu 😵

alexis617
4. mar 2012

@cucuska ahoj sa ťa nepoteším písala som mu dieťatko malo mať dobrú životnosť a som potratila

vejvass
5. mar 2012

@alexis617 ahoj tak to mi je velmi luto ja to teda asi necham na prirodu ak by sa mi nedarilo tak potom mu to skusim poslat ale asi teraz to risknem aj bez vypoctu.

@alikaa aha tak teraz fakt neviem kolko to stoji ale ak treba presne aj minuty na zivotaschopny plod tak to mu uz teda naozaj nemusim posielat pretoze tiez viem len hodinu a zistovat sa mi to dako nechce vravim skusim skor bez vypoctu ak sa nebude darit tak si pojdem zistit moj presny cas narodenia a potom mu to poslem.

Dievcata prajem nam aby sa nam to uz co najskor podarilo a mohli sme sa uz konecne tesit 🙂

okata
5. mar 2012

@alexis617 ,ahoj to mi je ľuto,že ti to nevyšlo mne to v oktobri tiež nevyšlo,ale ja som to riešila mimo dobrej životnosti,a teraz koncom aprila mám daľšiu dobru životnosť tak to chcem skusiť na istotu,neodpisal ti nahodou dr.jonaš,ako je to možné,že si o to prišla ked tam bola dobrá životnosť,a nekrižovali sa ti tam zelené dni s červenými,lebo mne písal,že to sa nesmie križovať ja to mám tak na hrane.....

alexis617
5. mar 2012

@okata nekrižovali sa mi podla neho to bolo jedno s mála perfektných obdobý

okata
5. mar 2012

@alexis617 aha tak to som asi nepochopila,a teraz mas kedy dalsiu dobru zivotnost,ja sa tiez bojim,ja mam este jednu ako som ti uz pisala ,mi teraz zaciatkom aprila odchadzame s manzelom na mesiac do USA a potom ked sa vratime tak hned po prilete mam ten termin dobrej zivotnosti,tak som si este povedala ako dobre,ze to uz budem s dovolenky doma,a nemusim sa bat ze by sa to stalo pred dovolenkou,lebo to by som si ju asi neuzila......

alexis617
5. mar 2012

@okata ja som za celé obdobie 1 roka mala len dve jednú ked sa mi tesne pred tým križovali povedala som ,že vsadím na istotu čakala som 11 mesiacov a tomu som potratila napísala som mu on mi odpísal a zadarmo mi poslal další výpočet podla toho som mala 3 dobré životnosti no nepodarilo sa mi otehotnieť dalších 5,5 rok-,podstúpila som laparoskopiu ,liečbu clostibegidom a dufastolom brala som to 3 roky no bez efektu na ginde som bola ako doma doktor mi navrhol ísť na umelé oplodnenie nechala som to rok tak a ostala som tehotná nato mi gin povedal že tehotenstvo s mojou diaknozov nehrozí a ak sa potvrdí budem to niekde mimo maternice vo vajíčkovode chvála bohu poznala som aj iného gin a s plačom som mu volala v ten deň mi ešte spravil sono a po dlhšom hladaní našiel malinkú cističku v maternici povedal ,že mám o tri dni prísť a zobere mi krv hcg bolo rastúce a máme Alexka nášho 2 syna po 10rokov držím ti palce nech sa ti to podarí prosím potom sa ozvi

vejvass
6. mar 2012

Ahojte baby trosku tomu nerozumiem ten vypocet je akoze mimo nasich plodnych dni myslim mimo ovulacie?
Lebo nechapem co sa nema akoze krizit ☹
To akoze znamena ze ked ovulujem tak nemam otehotniet?Ale ked neovulujem tak v tedy je ten dany termin od dr.Jonaša?Dufam ze ste ma pochopili co myslim 🙂

vejvass
6. mar 2012

@simcatko11 Ahoj kde si sa stratila?Uz sa neviem dockat kedy dostanem prvu mrchu nak uz mozem zacat snazilkovat 🙂 Verim ze bude vsetko v poriadku na kontrole a sliznica maternice bude uz fit 😉
Ja mam teraz pomalicky uz 3 tt po kyrete.Tak na dalsi tyzden by som uz aj mohla dostat mršku.Alebo az za 2 tyzdne.Lenze zatial nic necitim vzdy som uz tyzden pred citila ze budem mat mrchu ale teraz nic necitim zatial ☹ V stredu alebo stvrtok si idem pre vysledky do nemocnice z histologie tak som zvedava aj ked nic nezistia tak dufam ze aspon vysledky budu dobre.Tak zatial pa ozvi sa 🙂

osicka36
6. mar 2012

@vejvass ano podľa dr. Jonáša sa nemôžu krížiť červené dni, ktoré ti vypočíta on so zelenými, ktoré si postupne dopĺňaš ty podľa mršky (to by malo byť obdobie predpokladanej biolog. ovulácie) a tie sa zapisujú tak, že označíš zelený deň plných 15 dní po prvom dni mršky a od tohoto dňa 6 dní dopredu a 6 dní dozadu a tak ti vznikne tých 13 zelených dní, ktoré by sa nemali kryť s tými červenými 😉
dúfam, že to bolo zrozumiteľné 😀

vejvass
6. mar 2012

@osicka36 ahoj ano bolo teda uz rozumiem len nerozumiem teda tomu vypoctu to sa da akoze otehotniet mimo mojich bio plodnych dni?
No tak to je fakt zaujimavemozno teda nieco na tom aj bude pravdy lebo vela bab sa snazilkuje prave na plodne dni meraju BT robia ovu testy a nakoniec mozu otehotniet uplne mimo svojich bio plodnych dni?
No som teda zvedava co mne pride poslem mu to v piatok a uvidim aky bude vypocet 😉

vejvass
6. mar 2012

@vejvass prave jedna holka je asi tehu a tiez vypocet mala pred mrchou tak dali sexik a mrcha o dva dni dorazila ale potom uz cely mesiac sexik vraj nedali a teraz sa jej uz zda ze je asi tehu ma slabeho ducha na testiku a mrcha este nedorazila tak to je fakt sila ak bude tehu a ma to podla dr.jonaša tak som zvedava ked to potvrdi na 100% 🙂

vejvass
6. mar 2012

@osicka36 jaj zase som si sama sebe poslala spravu 😀 😀 😀

osicka36
6. mar 2012

@vejvass to sa stáva 🙂 aj ja som si už písala sama so sebou 😉
aj ja mám výpočet od dr. Jonáša a červené dni mimo ovu, ale musím priznať, že si myslím, že bez ovu...čiže bez dozretého vajíčka nie je možné počať bábinko 😵 .... ale je veľa žien ktroré majú bio ovu posunutú zo stredu cyklu na koniec alebo na začiatok....a v tedy to vyzerá ako keby otehotneli mimo ovu...inak si to neviem vysvetliť 😒

vejvass
6. mar 2012

@osicka36 ved prave preto sa mi to nezda lebo ak by si mala otehotniet mimo svojich bio ovu dni tak to musi byt naozaj ze BOZI ZAZRAK lebo ked raz tam zrovna nieje vajicko v plnej krase tak potom neviem koho by ta sperma asi oplodnila 😉 ale to je moj nazor fakt je to zahadne.No nevadi vyskusam aj ja a uvidime.Skoda ze musim este cakat kym sa mozme zacat snazit ☹

osicka36
6. mar 2012

@vejvass skúšať treba určite 😉 ...a isto aj mimo ovu 😉 ...určite sa to raz podarí 🙂 ..držím moc palčeky 😀

osicka36
6. mar 2012

@erika26277 ahoj moja 🙂 ...držím zajtra u doki palčeky...a nezabudni sa prísť pochváliť 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre