MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

lauritka
16. sep 2013

@tehulka_mk no u nas nechce strielat :D

tehulka_mk
16. sep 2013

@lauritka Hlavne,ze neprestavate 🙂

balumi
17. sep 2013

baby my mame plodny den dnes.....po dlllhej dobe! manzel prave prisiel od dr. (palenie pri moceni) a ma uro-infekciu
a zajtra si ma prist po antibiotika...ja som z toho zufala ☹ to sa asi nema plodit...vsak? 😢

lucinkab
17. sep 2013

@balumi nemalo by sa...ak nechces mat uroinfekt aj ty

alchemilkazltozelena
18. sep 2013

caute baby mozno si ma odtial neiktore pamatate...ja len na margo Jonasa....v mojich zufalych stavoch sme skusali aj jeho terminy ktore boli napr. 4 dni po ovu a jasne ze to nevyslo...nakoniec to vyslo 2 tyzdne pred jeho terminom, pred ovu, takze uplne mimo jeho vesteckych datumov....ale ked je clovek zufaly, veri uz vsetkemu....mne osobne to nevyslo...este som priatela v noci o tretej budila ako sialena lebo ze mame termin a hodinu urcenu 😀 az teraz mi dochadza ake to bolo choreeeeee a aka som bola trapna, nakoniec to vyslo vtedy kedy to malo vyjst ale nie podla nezmyslenych vypoctov...

beruska2327
18. sep 2013

@alchemilkazltozelena jeej, gratulujem k tehu 🙂

alchemilkazltozelena
18. sep 2013

@beruska2327 dakujem ♥

shania31
18. sep 2013

@alchemilkazltozelena
Suhlasim s tebou, pri zadavani udajov pre ten vypocet sa nic nehovori o dlzke cyklu, jeho pravidelnosti, kedy je ovulacia atd. Ja to tiez povazujem za nezmysel. Ale ked je clovek zufaly, skusi vsetko. My sme sa snazili o babo 4 roky, ale toto som odmietala.
Vsak kto vie, aky dlhy mam ja cyklus a kedy je ovulacia? A ci vobec dany cyklus prebehne ovulacia?

ivaana2
18. sep 2013

baby ja som taka nasrana ...uz mam 2 deti .....mala som jeden potrat ale som uplne vporiadku.. dala som si vypocitat vypocet pre pohlavie..vypocet prisiel..po case som jej pisala ohladom niecoho a ked to zhrniem ona mi pisala ze taky vypocet mat vlastne nemozem ked uz som jeden potrat mala ze musim mat ten 4 na zivotaschopnost d...tak som jej pisala ze preco mi hned ako si precitala moju prihlasku nenapisala ze taky mat nemozem ..ze za co som teda platila ..mam nervy

sissmiss
18. sep 2013

@alchemilkazltozelena len zo zvedavosti....Si v 5tt. Takze mas asi cerstvo spraveny test. Pises ze "to vyslo 2tyzdne pred jeho terminom" Ako vies ze to nevyslo tie 4 dni po ovu ako on odporucil? Lekari viac menej nevedia urcit kedy nastalo oplodnenie, len podla menstruacie "zatocia koleckom". Kamaratka by tak otehotnela v case kedy muz bol 2tyzdne mimo krajiny. Takze ona vedela kedy mohla otehotniet a bolo to vtedy kedy mala styk, nie kedy dr zatoci koleckom. Babo sa potom narodilo podla lekara predcasne...no podla nej v termine, kedze vedela kedy mohla otehotniet a nebolo to vtedy ked tvrdil dr. To len na margo velkosti plodu a odhadu tyzdna...
Jonasovu metodu nepoznam, nemam vyskusanu, nepoznam nikoho komu to vyslo. Len ma prekvapilo ako iste pises o tych dnoch kedy si pocala. Kazdopadne drzim palce a prajem 🙂 🙂 🙂

alchemilkazltozelena
18. sep 2013

@sissmiss ovu bola 2.9. a "snazili sme sa" 31.8., cize dva dni pred ovu a pozitivny test som mala 14.9. takze som otehotnela presne 31.8. teda vlastne 2.9. .... a jonasov termin bol 13.9. a v auguste 14.8. ...... v auguste som mala ovu 10.8. a 14.8. sme sa snazili na Joansa a potom som dostala normalnu mrchu a testy negativne takze viem na 1000 % ze som otehotnela 31.8. cize 13 dni pred jonasovym terminom cize uplne mimo jonasa

sissmiss
18. sep 2013

@alchemilkazltozelena vdaka za vysvetlenie. Este sa spytam, po 31.8. si nemala ziaden styk?

alchemilkazltozelena
18. sep 2013

@sissmiss 1.9. som cestovala prec takze nie

sissmiss
18. sep 2013

@alchemilkazltozelena tak to mas ako ta moja kamoska jasne 😉 😉 😉 Drzim palce

tehulka_mk
19. sep 2013

Baby ja mam otazku,mozno to bude chore,ale ked si chcem posunut menstruaciu,mozem pouzit antikoncepciu?A o dva mesiace na to otehotniet podla jonasa?

eliska3
19. sep 2013

@tehulka_mk a čo ti jeho výpočty vychádzajú na MS? Ja neviem, no čo som sa dočítala, tak jeho plodné dni nie sú viazané na biologickú ovuláciu.

tehulka_mk
19. sep 2013

@eliska3 Ano ☹
9.1.-12.1. - dievcatko, 17.1. MS, takze 9 dni pred menstruaciou som mala cervene dni
7.2.-10.2. - chlapcek, 15.2. MS, takze 9 dni pred menstruaciou som mala cervene dni
9.3.-12.3. - dievcatko,12.3. MS, na plne cerveny den som dostala menstruaciu
7.4.-10.4. - chlapcek, 9.4. MS, na den pred plne cervenym som dostala menstruaciu
7.5.-10.5. - dievcatko, 6.5. MS, cele premenstruovane
6.6.-9.6. - chlapcek, 6.6. MS, cele premenstruovane
5.7.-8.7. dievcatko, 3.7. MS, cele premenstruovane
4.8.-7.8. chlapcek, 29.7. MS, tu som mohla 😀
2.9.-5.9. dievcatko, 2.9. MS, cele premenstruovane a prvykrat sme skusali 😠 Prosto to chcem antikoncepciou posunut,nech sa snazime bez menstruacie.

eliska3
19. sep 2013

@tehulka_mk čiže,už od januara sa snažíte a nič?

tehulka_mk
19. sep 2013

@eliska3 Nie,teraz sme sa prvykrat na to dievcatko snazili...Ale rovno cez MS a nevyslo a ja ako tak pozeram,tak furt sa mi to toci cez MS a okolo,preto chcem antikoncepciou si to trosku posunut a vypocitat tak,aby sme mohli jonasovat tesne za MS,zaroven tesne pred zelenymi dnami...Co myslis?

eliska3
20. sep 2013

@tehulka_mk bohužial nemám skúsenosti s posúvaním MS antikoncepciou, ale keď si myslíš, že by to mohlo pomôcť, tak to skús 😵 Ale tabletky ti musí lekár predpísať? Ja som si dnes pozerala moje výpočty a ak by som mala pravidelný cyklus 30-dňový (čo ešte neviem, aký bude, nakoľko mám po 4 rokoch von mirenu), tak mi všetky jonášove termíny vychádzajú po ovu 😒 Ani jeden tam nie je tesne po MS... tak si skôr myslím, že to nevýde ☹

tehulka_mk
20. sep 2013

@eliska3 Ak vyjde tesne po ovu pred ms,tak tam sanca je!!!Ja by som to rozhodne viac brala ako cez MS...Neboj nic,to date s mm 🙂 Kedy mate termin?

eliska3
20. sep 2013

si optimistka 😀 termín máme 30.10. Ale ja to siliť za každú cenu nejdem, ak to nepôjde zostaneme pri dvoch 🙂

blackcat8885
20. sep 2013

Dievčatá ten výpočet od Jonáša je na 1 rok alebo na akú dobu?vdaka

orionka1
20. sep 2013

Ahojte snazilky, vsetke Vas tu pozdravujem , ja som si taktiez objednala vypocet od Jonasa tak som zvedava co mi vypocitaju, pytala som sa hlavne na plodne dni a aj pohlavie, aj ked s tym pohlavym mi je to v skutocnosti jedno , ja mam jednu babu , chalan by padol do paruu ale ani dalsiu babu mat by som nelutovala 😀 dnes som im to vyplnila a zaplatila , tak som zvedava kedy mi to pride , do kolko dni ste to dostali na email, je weekend tak to bude as par dni vsak ? 😕 😀

orionka1
21. sep 2013

jejj baby tak ja uz vypocet mam , mame babu na tento mesiac 😀 ale krizuju sa mi cervene a zelene dni , no uvidime ci zamiesime 😀

lauritka
21. sep 2013

@tehulka_mk ja by som ti take zasahy neodporucovala, rozhadzes si hormony a potom bude este vacsi problem otehotniet.
ved si sleduj svoj biologocku ovualciu a skusajte vtedy. hlien. testy. tie ti dopredu povedia, kedy sa mate snazit. 😉
pripadne ak mavas ovulacne bolesti...
ani podla Jonasa bez ovulaciee otehotniet nemozes. vajicko potrebujes ;)

orionka1
21. sep 2013

@blackcat8885 ago na jeden rok, mne akurat prisiel mam ho od tohto mesiaca do augusta buduceho roka 😉

blackcat8885
21. sep 2013

@orionka1 Ako dlho trvalo,kým Ti to vypracovali?My sa chcem snazit od januara tak ci mi staci v pol.decembra poslat prihlasku

blackcat8885
21. sep 2013

@orionka1 Aha čítam,že včera si poslala a dnes Ti prišiel výpočet

orionka1
21. sep 2013

@blackcat8885 24hodin ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre