MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

petka2803
10. okt 2008

Ahoj Alex,tak to si ma veelmi potesila.Tak teraz budem aj ja dufat,ze sa nam podari mat babetko a ze ta metoda k tomu dopomoze🙂.O nejaky tyzden sa mi blizi dalsi vypocitany den,tak budem pevne verit🙂A mas uplnu pravdu,ze tych par stoviek za to veru stoji.papa.

smejka1
10. okt 2008

ahojte,
tiež sa pripojím k názoru, že na Jonášovej metóde niečo bude, moji rodičia chceli prvého chlapčeka a už vtedy písali Jonášovi, ktorý im urobil výpočet a vyšlo to. Ja zatiaľ na jeho výpočet len čakám, no podľa tej anglickej stránky, ktorá sa tu spomínala som si spätne robila výpočet na naše prvé bábätko a sedelo to.
🙂

lusina
11. okt 2008

Ahoj Petka,
ja som zo žiliny a ty? neviem či som sa pýtala. 🙂

petka2803
11. okt 2008

Ja som z Puchova,tak to sme skoro susedky 😀

keti1202
11. okt 2008

halo baby neviem či som tehotna alebo nie prosim poradte mi mozem otehotniet aj ked to bolo počas neplodných dni ,,,, som este troska mlada a asi by som to este nechcela

ixi
11. okt 2008

keti a ako vies ze si mala neplodne dni?

lusina
11. okt 2008

keti
a prečo si myslíš, že si tehotná?máš nejaké príznaky?

osa
11. okt 2008

vratim sa este k teme www.lunarium.co.uk/jonas.php, mne ukazuje pohlavie na najblizsie s otaznikom a v jednom pripade som mala risk dokonca 8, nie 6, je to o.k.? Vyslo to tak niekomu, alebo nieco robim blbo? 😕

janula18
12. okt 2008

osa
ked ti vedla pohlavia dava otáznik to znamena že to nie je isté či to bude to pohlavie, stáva sa to(vplyvom mesiaca alebo tak nejak)
Mne v decembri dalo risk 7, takže asi to je vyššia hranica na rizika nie len do 6

lusina
12. okt 2008

osa,
najlepšie je ked ti tam píše, faktor 0 až 2, čo je dobre a už čím vyšší faktor tak to znamená riziko narodenia chorého dieťaťa.

lusina
20. okt 2008

Ahojte,
takže mne nepomohol ani jonášov výpočet, aj keď bola ovu+výpočet v rovnaký deň. ☹
možon nabudúce, aj tento cyklus mi výpočet+ovu sedí na deň presne.ale poistím to aj IUI, no ...uvidíme. 😅

zuzkaprofant
20. okt 2008

sa pridam ja som si podla toho 2xvypoccitala kedy mozem otehotniet a ono to na mne platilo ja som otehotnela mimo ovulacie a hned na pvy sup
prve tehu som mala risk 3-alebo 4 a to dopadlo zlea po roku sme vyskusali zase ale teraz sme vyskusali ale len ked bol risk 1 😉

mozno to nefunguje ale ked mi lekar vypocital kedy som mohla asi otehotniet ja som sa len smiala lebo mne ten datum sedel s jonasovym mozno nahoda mozno nie 😀

poleva
22. okt 2008

poradite mi? jonas mi poslal vypocet,ale podla neho mam tie spravne dni asi 4 dni pred mrchou
ale ked som bola v lete u mojho lekara tak ten mi povedal ze ovu mam tak v polovici cyklu
tak ako to je ? inac mi vyslo vela terminov a skoro vsade mam ze dieta bude zdrave

poleva
23. okt 2008

nikto neporadi ?

lusina
23. okt 2008

ahoj,
u mňa to bolo také isté.
ovu na 14 DC a jonášov výpočet cez menzes. snažilkovali sme aj cez ms,podľa jeho výpočtu a nič.
že pri, ked sa stretne ovu+jeho výpočet, tak že vtedy je to isté..........ale u mňe nie.
túto "dokonalú" súhru moja ovu+výpočet, ktorý sedel na deň presne/viem to aj podľa hlienu/ mi vysnívané // nepriniesli.a to sme na tom usilovne pracovali. 😀

slnieckova
23. okt 2008

lusina a to ho mam ziadat zakazdym o vypocet (mesiac co mesiac), az kym sa nestretne ovu s jeho vypoctom? (to zistim, kedy sa stretli, lebo otehotniem, vsak? 😀)

lusina
23. okt 2008

zabudla som dodať, že jeho výpočet+moja ovu sa stretli asi až po 3/4 roku.

slnieckova
23. okt 2008

predpokladam, ze za kazdy vypocet sa plati 🙄

z financneho hladiska by som chcela byt taky "MUDr." Jonas, z etickeho a z hladiska svedomia nie... 🙄

lusina
23. okt 2008

nie, on ti pošle výpočet na rok dopredu a ty si to budeš sledovať.jasné, že sa platí, ja som platila 690,-.
no, vieš, ja to nezatracujem aj ked mi to zatiaľ nevyšlo, aj tento cyklus mi sedí jeho výpočet+moja ovu na deň presne, tak uvidíme..., ale čo čítam, tak to pomohlo veľa párom....

poleva
28. okt 2008

aj mne to sedí az tak po 1/2 roku ovu + vypocet
ale skusame 1 mesiac aj podla neho

papua
28. okt 2008

Ahoj baby, tiez vam prispejem svojou skusenostou s Jonašom. Ja som 1. krat otehotnela podla jonasovho vypoctu, ale zial v 12. tyzdni som mala MA. Potom som si dala opat vypocitat, ale kedze sme sa snazili aj mimo vypoctov, tak neviem ci som otehotnela podla neho, alebo nie. Zial o babo som opat prisla a kedze mi vypocital jonas vtedy super zivotnost, tak predpokladam, ze som neotehotnelo podla jeho vypoctu.
Teraz snazime aj podla jeho vypoctu, ale zatial to nevychadza ani tak, ani tak...Tak neviem.....A to som mala dokonca termin jeho vypoctu a aj ovulacie hned vedla seba......

poleva
28. okt 2008

ja uz neviem comu verit, asi sama sebe

angie777
9. nov 2008

ahojte,chcem sa opytat tych z vas,čo posielali vyplneny formular na vypocet pre Mudr.Jonasa.je tam kolonka ze dlzka cyklu,znamena to dlzka posledneho cyklu alebo vseobecne,lebo nemam ho kazdy mesiac uplne rovnaky,tak teraz neviem co tam napisat.poradite?

jamajka
10. nov 2008

skús tam napísať posledný a do zátvorky udaj rozmedzie napr. (od 26 - 35). dní...

bublinka11
10. nov 2008

Aj ja som dala dlzku od do...ale myslim, ze na tom az tak moc nezalezi...
Uz skusame 2 mesiace, zatial sa trafil tak hore dole 2 dni, uvidime, ci bude do tretice vsetko dobre 🙂

pahu
10. nov 2008

Ahojte 😀
Jamajka a tebe sa podarilo podľa Jonáša? 😉
A pošlite mi link, kde by som si mohla stiahnuť formulár, skúsila by som to aj ja 😀

jamajka
10. nov 2008

jonáš nemá webovú adresu, skús pár strán dozadu, niekde na začiatku tejto diskusie je jeho adresa a telefón, formulár si môžeš vyžiadať telefonicky, vyplníš, pošleš, zaplatíš a máš nazad výpočet obratom....

Neviem či sme podľa Jonáša, lebo sme si to rozmysleli, že to odložíme až na február, lenže medzitým sa už zadarilo, tak teraz neviem, ale pravdepodobne nie.... V tie dni sme to asi ani neskúšali, pár dní predtým, (asi).....
tak nemôžem posúdiť spoľahlivosť...

pahu
10. nov 2008

Jamajka, aj tak gratulujem 😀 Už budeš mať teda doma troch trpaslíkov 😵 Ty si snehurka?

A ďakujem za info, idem listovať... 😀

poleva
10. nov 2008

ja mam podla usg, ovulaciu v strede cyklu
ale podla jonasa mam plodne dni - teda mame to skusat, asi 1 den pred mrchou
tento mesiac mi to vyslo na den mrchy
tak som mu volala, ze ako to je a zdvihla jeho manzelka - asi , a ked som jej to vysvetlila, ze tomu nechapem, tak povedala, ze mrcha sa posuva,teda nie je stale ten isty den , cize datum,- a preto sa mi mozno aj tie jonasove plodne dni posunu - som z toho jelen

halienka
10. nov 2008

Polevka, tým ona chcela povedať, že raz sa ti to stretne s ovulkou, ale kedy...ono sa to niekedy z celého roku stretne len 2x s ovulkou. "plodné dni" podľa Jonáša neber doslovne, to sú proste podľa hviezd najvhodnejšie dni na otehotnenie. Ale keď vtedy nemáš ovulku tak neotehotnieš, to je jasné. Jonášov výpočet je astrologický výpočet, to znamená, že on ti len naznačí že ktoré dni sú najvhodnejšie podľa hviezd na otehotnenie, ale nepovie ti, že kedy máš ovulku. Ako by som to prirovnala, to akoby ti povedal, že tieto dni budeš mať naklonené hviezdy aby si vyhrala v lotérii, no keď zrovna nijaká lotéria neponúka výhru, tak jednoducho nemôžeš vyhrať. Ak sa však stretnú tieto vypočítané dni naklonené pre výhru s nejakou lotériou ktorá práve prebieha (ovulácia) a ty si vsadíš práve vtedy tiket (zasexíkuješ), tak máš vysokú šancu vyhrať. Takže asi tak to je. 😉 Aj mne to teraz vychádza na menzes, pritom začiatkom roka som mala asi 4 termíny po sebe, že to takmer sedelo. Ale aj tak to nevyšlo, lebo máme obaja s mužom aj zdravotné problémy 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre