MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

adamnela
18. feb 2014

@snehulienka82 no pri Adamkovi, teda pri prvom sa nam nedarilo asi rok, ale to asi preto, ze som sa velmi na to sustredila. Potom som vypla a otehotnela som hned nasledujuci cyklus. A pri Nelke, to bolo uplne spontanne. Chceli sme babatko, tak s trojrocnym odstupom a zadarilo sa uplne neplanovane a mame rozdiel 2 roky a 5 mesiacov. No a teraz som zatial bez HAK 6 mesiacov a zatial sme sa netrafili. Ale nejdeme zatim cielene, kedy sa podari, vtedy sa podari.

kitulka
19. feb 2014

Ahojte kocky! Tak som prave uspesne preluskala vsetkych 186 stran v diskusii. Teda poviem Vam bola tyo riadna fuska! Je tu dost takych, ktorym to vyslo a aj dost takych, ktorym to nevyslo. Tak ale skusit treba a uvidime. Ja mam vypocet doma uz asi 2 tyzdne. Testujem ovulku a zatial nic. Tiez mam aj PCO, tak mam ovulku dost neskoro a nepravidelne. Teraz 23. mam den pred plne cervenym dnom a mam tam aj dobru zivotnost na chlapca. Je mi jedno, co to bude, chceme len, aby sa podarilo. Toho 23. mam ale zaroven aj posledny zeleny den (plne zeleny bol 17.2.) Skusali sme aj cez zelene a budeme aj cez ten den pred plne cervenym a uvidime. Inak na tej stranke najdise.cz som si spatne vyratavala dni, na ten rok, kedy sa nam narodila dcera a presne mi to vyslo. V ten den mi aj FF oznacil ovulku, lebo som si aj merala BT. Ten vhodny den som mala oznaceny na 20.3. a malo to byt dievcatko a skusali sme aj 19. aj 20. a vyslo mi to, mame babu, ktora je sice cely otec, ale je to baba! 🙂 🙂 🙂 Tak uvidime, ci sa zadri. Drzim nam vsetkym palce!

tehulka_mk
20. feb 2014

Baby poradte,plne cerveny den sa mi kryje s prvym zelenym dnom.Myslite,ze mozme skusit tak,ze skusime len tie dni,ktore sa nekryju so zelenymi dnami?

snehulienka82
21. feb 2014

@tehulka_mk stav mas, ze tehotna uz si, tak na co potrebujes vediet, kedy skusat? nemali by ste mat styk pocas dalsich cervenych dni v dalsich mesiacoch, aby nedoslo k dalsiemu pocatiu. zelene dni su v pohode, vtedy mozete to 😉 a inak si otehotnela podla kalendara Dr. Jonasa?

snehulienka82
21. feb 2014

@kitulka no tak gratulujem! si zivy priklad, ze to funguje!! ja zatial cakam na prichod/neprichod MS, potom poviem, ci sa nam to podarilo alebo nie...

kitulka
21. feb 2014

Tak moc, moc drzim palce! Budeme cakat na dobre spravy 😉 My vikendujeme u svokrovcov a s malou v posteli medzi nami, tak sa k snazilkovaniu dostaneme asi az v nedelu, to je akurat ten spravny den, tak snad bude stacit... Inak testujem ovulu a ma natahuje. Uz som minula asi 10 testov a furt to stmavne a potom zase zosvetlie, ale pozitivny este nebol. Uz ma asi trafi!!! No mozno sa to stretne na ten den D, co by bolo fajn, hehe

tehulka_mk
21. feb 2014

@snehulienka82 To som len informativne mala,ze kedy by som rodila 😀 Cize to platne nie je.Chceme konkretne pohlavie.Tri prve dni zo styroch mame len cervene,ale ten posledny mame cerveny aj zeleny.Tak rozmyslam,ci sa moze zmenit pohlavie.Alebo napr.ze sexneme poslednykrat den pred tym plne cervenym,a ten farebny uz nie.Hm?

snehulienka82
24. feb 2014

@tehulka_mk no, sexovat sa ma pred plne cervenym dnom hlavne. a na ten plne cerveny den ti vychadza ktory zeleny den? lebo ked by to bolo niekde na konci alebo zaciatku zeleneho obdobia, tak by to nemalo hrat velku rolu... v pokynoch sa pise, ze ked sa prelinaju cervene dni so zelenymi, tak sanca pohlavia a dobrej zivotaschopnosti klesa na 70 %. ale podla mna aj to je dost vela. 🙂 ja by som to skusila urcite, ale mne o pohlavie az tak neide... skor aby bolo zdrave a vsetko v poriadku.

Aha, teraz tu citam vyssie, ze sa ti to prekryva s prvym zelenym dnom... no ja by som to urcite vyskusala. ;)

milacik3
24. feb 2014

ja som mala cerveny stvrcek 6.2 (a skusali sme 4,5,6 dna) - tieto dni su hned po mojej MS. A odvtedy ma zacalo boliet brucho ako pri MS a stale ma boli kazdy den niekolko krat do dna. Uz vyse tyzdna vymyslam stale papam :/ a unavena som je 8 hod. a ja by som tak spala :( Ale este len cakam na MS, takze nechapem co sa to deje.... Bola som na kontrole u sukr.gyneg. v sobotu a jej som nic nehovorila...len mi povedala ze som tento mesiac nemala ovulaciu :( ze to nevidi na sone... Ale podla Jonasa nemusi prist k otehotneniu pocas plodnych dni nie?
Ja uz som bola tehotna v novembri len to dopadlo zle :( a mali sme pauzu 2 mesiace..A tento mesiac skusame v poctate prvykrat.

snehulienka82
24. feb 2014

@milacik3 som zvedava, ako dopadnes. 🙂 drzim palce, aby to bolo to vytuzene... aj ja som bola tehotna v novembri, ale v 2008... a tiez do nedopadlo dobre... ale skusame opat iba kratko... tak uvidime. 🙂

milacik3
24. feb 2014

@snehulienka82 dakujem, no nic som doktorke o ,,priznakoch,, nehovorila lebo to je skoro...ale ak tvrdila ze som ovulaciu nemala tak to asi by bol zazrak keby sa to podarilo bez nej...Alebo mala som len ona to prehliadla, no tazko povedat uvidim. Snad sa to uz podari...clovek sa uz s toho moze zblaznit tolko cakat...keby som mala apson jedno :(

snehulienka82
24. feb 2014

@milacik3 neboj, este si mlada, urcite budes mat!!!

martinpa
2. mar 2014

baby - chcem sa opýtať, či ste niektorá skúšali Jonášovú metódu po kyrete a ako to u vás dopadlo... Ďakujem

sara92
3. mar 2014

Dievčatá..podľa Jonášovej metódy (na českej a nemeckej stránke, ktoré sú vraj rovnaké ako od Jonáša) mám deň vhodný na počatie 1.3. o 22:21 ..otázka znie..s mojím priateľom sme sa milovali v noci z 28.2. na 1.3. až do skorého rána.. a naplno..myslíte si, že je tam šanca otehotnieť, aj keď to nebolo presne v tej hodine a minúte?..Jonáša som si vypočítala až dnes..a vidím tento výsledok.. 😝 Bejby sme neplánovali, ale nebránime sa..🙂..Ďakujem za odpovede 🙂

snehulienka82
3. mar 2014

@sara92 podla Jonasovej metody su urcene plodne dni, cca 4 dni, a jeden plne cerveny, akoze najplodnejsi, ktory ti vyhodia aj tieto stranky. Ti co sa snazia mat dieta maju mat pohlavny styk pred plne cervenym dnom, nezalezi na tom ci k styku dojde jeden alebo viackrat. Takze teoreticky je tam sanca, ale napr. nam to nevyslo, napriek tomu, ze sme dodrzali jeho pokyny. Inym to zase vyslo... tak pockaj a uvidis. 😉

sara92
3. mar 2014

Čiže, ak tomu správne rozumiem, na stránke sa uvádza len ten najplodnejší deň, čo je v našom prípade 1.3. o tej hodine večer..ale snažiť sa máme pred tým dňom, čiže vtedy, keď sme sa aj 😀 ..čiže teoreticky by to mohlo vyjsť..teoreticky..fuuha 😀..akože osobne ani neviem, či som zástancom tejto metódy..skôr to bolo pre zaujímavosť..ale zaujalo ma to teda poriadne.. 🙂 ..držím palce všetkým snažilkám.. 😉

snehulienka82
3. mar 2014

@sara92 zalezi hlavne na tom, ci si mala ovulaciu v blizkosti toho dna, ked ste boli aktivny 😉

sara92
3. mar 2014

@snehulienka82 ..veď to je to..u mňa je to veľmi ťažko odsledovať..nemeriam si BT, nesledujem krčok, nerobím testy..dokonca som vtedy mala pomaly končiacu mršku..ale ako som si už prečítala..Jonáš toto nerieši - tá jeho metóda rieši len deň a hodinu, kedy sa žena narodila.. no je to fakt zaujímavé, len neviem, či aj účinné 😝 ..lebo logické je, že nás ovplyvňuje milión faktorov..veď uvidíme, čo ako bude.. 😉 ...ale zvedavá som teda poriadne..aktívne a naplno sa veľmi nesnažilkujeme..ale keď sa podarilo byť trošku rozšafní 😝...a potom som si našla tento termín Jonášov, tak ma to prekvapilo..že aká náhoda, že zrovna na ten termín sme boli aktívny.. 😀

lucinka188
4. mar 2014

@beuska88 ahoj, mohla by si mi prosim poslat tu stranku? 😉

beuska88
4. mar 2014

Ihr Name: zadas svoje meno
Bitte hier Ihr Geburtsdatum eingeben:
zadaj datum a cas svojho narodenia.
Tag: den
Monat: mesiac
Jahr: rok
Uhrzeit: priblizny cas Tvojho narodenia
Potom klikni na: Ich will schwanger werden.(chcem otehotniet)
Vyhodi Ti to tri datumy:
Prvy je zaciatok plodneho obdobia
Druhy: Vrchol plodneho obdobia
Treti: koniec

nikusm
5. mar 2014

Ahojte baby tiez som si davala vypocitat plodne dni od Jonasa a mala som ich presne 2-4.3. len to som mala ms a plne cerveny den mam dnes ma este vyznam sa dnes v plne cerveny den o to pokusat? zelene dni mam od 11 do 23 , plne zeleny den mam 17.3 da sa spolodit dieta aj v tieto zelene dni ci potom uz len v plne zeleny den, poradte lebo som z toho nejako mimo

snehulienka82
11. mar 2014

@nikusm cervene dni su plodne dni podla dr. Jonasa, a kexovat sa ma den pred plne cervenym dnom. plne zeleny den mas ovulaciu, a ostatne zelene dni pred a po (ma ich byt asi 6 pred i po) mas plodne dni biologicke. podla metod dr. Jonasa ked sa v niektorych pripadoch prekryvaju zelene dni s cervenymi, je klesá pravdepodobnost (asi na 70 %) predpovedaneho pohlavia a zivotaschopnosti plodu. ja mam plne cerveny den dnes, ale mali sme kexovat vcera a nic nebolo, ani som si to neuvedomila. skusat mozes ale podla mna vzdy. 🙂

nikusm
11. mar 2014

@snehulienka82 no ved to aj my sme to premeskali a zbadala som sa tiez az v plne cerveny den, no tak co uz teraz frcim na ovu testoch aby som nepremeskala normal ovu ale zatial nic tak uvidime 🙂)

snehulienka82
11. mar 2014

@nikusm drzim palce! 😉

sara92
11. mar 2014

Ahojte dievčatá..prednedávnom som tu písala, že sa nám s mojím priateľom podarilo deň pred plne červeným dňom ísť naplno..to, že to bol práve tento deň sme zistili až potom..tak náhoda.. :D..no ale..je už 11 deň od možného oplodnenia a predvčerom a včera mi bolo riadne čudne..v podbrušku a na vaječníkoch som cítila silné pichnutia, ťahania a takú čudnú bolesť, či čo to bolo..a včera aj dnes mi je zle od žalúdka, som ospalá, nič mi nechutí jesť..myslíte, že tie pocity v brušku mohlo byť uhniezďovanie?- som tu o tom čítala čosi, ale nie som zbehlá.. :D..alebo ovulka?..och, už aby bol koniec mesiaca, nech viem na čom som, lebo ma už porazíí.. :D..nesledujem sa veľmi..ale potom príde čosi takéto a už mi priateľ hovorí- asi to už bude mimi.. :D

blackcat8885
11. mar 2014

Ahojte.Ja si chcem dať asi bud.týždeň urobiť výpočet pohlavia.Oni mi pošlú k tým dňom aj nejaké vysvetlivky?Lebo ked som si to dala na nete tak tie červené,zelené dni vôbec neviem čo znamenajú

sono2
11. mar 2014

Ako ja mám datum., kde mám totálne silné kramy a vždy ma vtedy neskutočné boli brucho. Takže neviem či by spermie preplávali to more krvy proti prúdu lebo zo mňa vtedy doslova leje a by sme to museli robiť vo vani alebo igelit pod seba. No neprichádza do úvahu.

snehulienka82
12. mar 2014

@blackcat8885 posle ti aj vysvetlenie, co kedy robit, aj to co znamenaju jednotlive farby a dni

snehulienka82
12. mar 2014

@sono2 to je mile, ako si to napisala, rozosmiala si ma... 😀 ze vo vani... no, dr. Jonas pise, ze aj pocas MS je mozne otehotniet, ale ze z hygienickych dovodov sa neodporuca mat vtedy pohlavny styk. Ono tie dni sa aj posuvaju pocas roku, takze mozno nie stale ti budu vychadzat plodne dni podla Jonasa pocas MS. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre