MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

sonabear
31. aug 2011

Dajme tomu, ze podla luny mas ovulaciu tuto sobotu 3 septembra o 6 hodine rano, to znamena, ze musis sexovat najneskor 24 pred tym. Cize zacnes 31 augusta o 6 rano, 1 septembra cely den a 2 septembra iba do 6 hodiny rano. Spermia musi vyrazit najneskor 24 hodin pred ovulaciou. V tele zeny vydrzi az 72 hodin. Najlepsie je podla Jonasa sexovat v poslednu moznu hodinu, cize 2 septembra o piatej rano, aby bola najvacsia uspesnost.

cerler
31. aug 2011

@sonabear pisala som, ze som nenasla v Jonasovom vypocte presnu hodinu kedy sexikovat... mate nejake ine vypocty spresnými hodinami?

chirabell
31. aug 2011

Ahojte zienky, viem ze mnohym toto vyslo, ale mam taku otazku...ako moze existovat vypocet len podla cisiel o niekom hoc aj vzdialenom? ak je zena zdrava no povedzme, ale co ak vznikne cysta namiesto prasknuteho vajicka a pod? nepravidelny cyklus? atd? mne to nejak rozum neberie, aby niekto cudzi to takto na dialku vedel mi vyratat...

halienka
31. aug 2011

@chirabell táto metóda je pre zdravé ženy, aspoň Jonáš to tak píše...

halienka
31. aug 2011

@cerler niektoré stránky, ktoré robia Jonášov výpočet ponúkajú aj hodinu, niektoré nie, už si presne nepamätám ako to bolo priamo u Jonáša...ja som si dávala pred niekoľkými rokmi priamo u neho malý výpočet, tam hodiny neboli, neviem ako je to pri veľkom výpočte... 🙂

cerler
31. aug 2011

@halienka v Jonasovej prihlaske sa v casti textu pise:
"Ich manželia sú tiež schopní mať deti (ak je tzv. znížený počet spermií, to ešte neznamená, žeby nemohli splodiť deti)."
tak predpokladam, ze aj muzi, kt. maju aj menej spermii ako je norma mozu na zaklade tohto Jonasovmu vypoctu pre zeny splodit deti... takze je to aj pre pary, u kt. muzi nie su 100% zdravi...
na prilohe je cast z Jonasovho - original vypoctu a pri datume tam ziadny cas nie je... videla som na inych - nie original - strankach taketo "jonasovske" vypocty aj s casom... ale zdalo sa mi to uz za vlasy pritiahnute... 🙂

usacek79
31. aug 2011

dievky, ja mam tiez otazku - podla toho vypoctu najdise.cz som si sice zistila idealne dni na plodenie, ale nenasla som nikde vysvetlivky k "napetovym astro aspektom"... co ktory znamena a ako velmi je ktory nevhodny a preco..? velmi by som chcela jeden konkretny datum, ale mam tam toto, prosim co to znamena? -
TRANZITNÍ LUNA x Tranzitní škůdci:
luna opoziacia mars(2°09’)
luna nejaky cudny znak akoby polovica opozicie neptun(4°05’)

TRANZITNÍ LUNA x Radixoví škůdci:
luna kvadrat uran (3°44’)

TRANZITNÍ ŠKŮDCI x Radixová Luna:
saturn kvadrat luna (5°29’)

TRANZITNÍ ŠKŮDCI x Radixový 5.dům:
(Vládce 5.domu = Saturn)
Bez napěťových aspektů

chirabell
31. aug 2011

@halienka no ja som napriklad uplne zdrava zena a prvy krat mi teraz neprasklo lave vajko, ale paradoxne (paradoxne oproti minulym cyklom, ci uz po alebo pred tehu) sa mi spravilo aj prave vajko a to vyzera ze prasklo akurat o asi 5 dni neskor ako zvyknem mavat pravidelne ovu...tak a teraz co? s tymto predsa ziaden vypocet nemoze ratat, jednoducho to je priroda...a keby som sa tento mesiac snazila podla vypoctu, tak by to zrejme nevyslo (nemam ho, priznavam) ...tak nad tym teraz tak uvazujem, ako to vlastne je a s cim to rata a nerata a ci teda vobec tomu verit alebo nie...samozrejme, clovek sa chyta aj slamky ked sa topi, ale mne ten rozum dako v tomto vyhrava...no drzim vam vsetkym palceky, aby vam to podla vypoctov vyslo 🙂

halienka
31. aug 2011

@cerler áno, som to zle napísala, je to pre zdravé páry 🙂 a tiež áno, mne to prišlo presne tak ako to máš v prílohe 🙂 , mala si to ako malý výpočet? Ono ten čas nemusí byť pritiahnutý za vlasy, keďže počítačový program to berie ako presný výpočet, tzn. to akú hodinu tam ty udáš berie ako 100% presnú a istú na minútu a vypočíta to na minútu - astrologický výpočet môže byť na minútu presne, kedy sa mesiac objaví v tom ktorom znamení ...avšak pri tomto je to tak trochu zbytočné udávať to, akurát to ženy mýli, si myslím. Stačí vedieť deň a snažiť sa v ten deň alebo deň predtým hlavne 🙂

usacek79
31. aug 2011

uz som zistila ten znak - luna konjunkcia neptun 🙂

halienka
31. aug 2011

@chirabell celý problém je v tom, že mnohé ženy si tie termíny od Jonáša zamieňajú s výrazom "ovulácia". Jonáš nikomu nepočíta, kedy má ovuláciu, to on skutočne nemá odkiaľ vedieť, on to nazýva "plodné dni" ale ja dodávam, sú to akoby "plodné dni podľa hviezd", je to astrologický výpočet, čo podľa môjho názoru nemá nič spoločné s reálnou ovuláciou. Už som to písala tuším o stránku skôr, najlepšie je, ke´d sa stretne skutočná ovulácia ženy s jeho termínom, znamená to akoby väčšiu šancu na otehotnenie - hviezdy ti prajú. Samozrejme, keď nie je ovulácia, môžeš sa snažiť koľko chceš, ja osobne si myslím, že bez ovulácie sa otehotnieť nedá. To je ale moja interpretácia toho všetkého, niekto si môže urobiť iný názor. 🙂

halienka
31. aug 2011

@usacek79 to práve by si sa musela už obrátiť na dobrého astrológa, aby vedel presnejšie posúdiť, aké veľké riziko to znamená, to tu z ná asi ani jedna nevie posúdiť. Avšak ja si myslím, čím viac tranzitov a škodcov, tým horšie, najlepšie ak tam nie sú žiadny 🙂

usacek79
31. aug 2011

@halienka jaaaj, tak taky mesiac nemam takmer cely najblizsi rok 😀 ja som len skusala, ci tu nahodou niektora nie ste astrologicka, ze aspon zbezne by sa to dalo posudit 😉
a ak sa mozem opytat - v originalnom vypocte od Jonasa, kde bude pre mna najdolezitejsia zivotaschopnost plodu, sa mi moze stat, ze mi da vhodny termin az o par mesiacov - nebodaj rok a viac??

halienka
31. aug 2011

@usacek79 bohužiaľ, myslím že môže...

ajca123
31. aug 2011

@halienka ahoj da sa otehotnet aj ked nemas ovulku a ja som toho dokaz 🙂
prvy syn sa pocal presne pocas ovulky. Druheho sa nam podarilo pocat po ovulacii pred mrchou a teraz co cakam tretieho je pred ovulkou a to presne 9 dni po mrche a to mam pravidelnu mrchu 🙂 a moja sesterka tiez otehotnela tesne pred mrchou a pocas ovulky nevedela otehotnet 🙂

usacek79
31. aug 2011

@halienka no tak to by som uz nemala trpezlivost, proste to risknem v odporucane dni.. 😒 ale dik za odpoved 🙂

halienka
31. aug 2011

@usacek79 chápem, ja som mala priamo od Jonáša len malý výpočet, ale kedysi sa dalo na jednej nemeckej stránke tiež vypočítať a tam udávali rizikový faktor od 0 do 5 , čiže to rozpätie rizika tam bolo rôzne, nie že jeden mesiac žiadne a druhý veľké a nič medzitým...preto keď už ozaj niekto chce presne vedieť a držať sa toho, je dobré obrátiť sa na dobrého astrológa, tie internetové stránky len sucho vyhodia výpočet a viac ti k tomu nepovedia. To už je na každej žene ako sa rozhodne, či jej to tak stačí a či sa bude tým riadiť alebo nie... 🙂

halienka
31. aug 2011

@ajca123 pre mňa je dôkaz jedine ultrzvuková fotka a komentár lekára z toho dňa že tam nebola ovulácia a že práve ten jediný deň si mala sexík za celý cyklus 🙂 aj žena s pravidelným cyklom môže mať ovuláciu z rôznych príčin posunutú 😉 mne zase nejde do hlavy ako by mohla žena otehotnieť keď nie je vo vajíčkovode vajíčko, ktoré musí spermia oplodniť...ak nie je ovulácia, nie je vajíčko, čo potom oplodní spermia? To vajíčko sa muselo odniekiaľ vziať, ak si otehotnela 🙂 Ale bodaj by si mala pravdu, koľkým ženám by sa zvýšili šance 🙂

usacek79
31. aug 2011

@halienka juj a ta nemecka stranka uz nefunguje..? presne to by mi stacilo, aspon stupen rizika, lebo cakat na nulove by asi bolo nekonecno..

halienka
31. aug 2011

@usacek79 bohužiaľ, už nefunguje, tiež ma to štve, tam vyhadzovalo aj pohlavie, bolo to celkom dobré...no len to risknúť nejako, ak sa nenašli nejaké príčiny toho missed, tak snáď to bola len blbá náhoda a už sa to nebude opakovať. Moje prvé tehotenstvo tiež veľmi zle dopadlo, druhýkrát som už kašlala na všetko, už len zo zvyku sme zasexovali počas ovulky, ale že by išlo o nejaké veľké snaženie nedá sa povedať 😀 nemala som ani výpočet, takže som nevedela ani riziko, a chvalabohu vyšlo to a všetko dobre dopadlo, bodaj by to aj u teba tak bolo 😵

usacek79
31. aug 2011

@halienka no krasa, rada pocujem povzbudive slova 🙂 gratulujem 😉
ja budem mat vysledky histologie az v pondelok, ale predpokladam, ze nic nezistia, podla mna slo len o prirodzenu selekciu nezivotaschopneho plodu..
ja verim, ze druhy uspech bude uspesny 🙂

lauritka
1. sep 2011

@ajca123 na to je jednoduche vysvetlenie, posunula sa vam ovulacia, bez ovulacie nie je vajicko, a bez vajicka nemozes otehotniet. fyziologia nepusti. 🙂 mozes mat 10 cyklov pravidelnych, 11-ty sa z nejakeho dovodu ovulka posunie a otehotnies. suhlasim uplne s halienkou. 😝

ajca123
1. sep 2011

Ja co viem od lekara je to ze cim zena je starsi tim je ovulka nepravidelna 😝
Drzim vam koceny palce aby vam to vsetkym vyslo.
Ja so. Lemn pri tomto tehu snazila aby to bolo dievca 🙂 ale nie bude to opet maly chlapcek, ale co nevzdavam je to ze chcem aspon jedno dievcatko a dufam ze sa to stvrte podari a bude to dievatko 🙂
Babulky ja viem ze sa mi to hovori lahko lebo ked muz na mna hodi slipky tak som hned v tom 🙂 ale moc vam drzim palceky a sup na ranny sexik ten je velmi dobry a ukludnujuci 🙂
Moja sesterka 5 potratila behem 1,5 a ja som jej povedala ze aby zmenila lekara aked ho zmenila a lekar jej zjistil ze musi brat lieky aby vobec udrzala plod , tak asi po 2 mesiacoch otehotnela a maju krasneho Petka 🙂

sonabear
1. sep 2011

@usacek79 tie napetove spekty niesu dobre, najlepsie je, ak je vsade Bez napěťových aspektů. Skus is vybrat taky termin, ak sa chces riadit Jonasom. Alebo taky, kde mas maximalne dva napetove aspekty. Najhorsie su podla mna kvadratury a potom opozicie, ktore vyvolavaju najvacie napetie. Palicka s gulickou je konjukcia, to znamena, ze obe planety su v rovnakych znameniach, podla mna je to neutralne. Tiez je dolezity ten uhol v zatvorke, cim je mensie cislo, tym je vacsie napetie.

sbear
1. sep 2011

Ja som si kupila vypocet podla Jonasa za 60 EUR. Vo vypocte mi vyratali 2 dobre dni bez rizika az do leta 2012 a 3 dni so strednym rizikom pre zdrave zeny. Pri ostatnych mesiacoch mam vysoky rizikovy faktor a oplodnenie neodporucaju. Cely vypocet som si kontrolovala so strankou http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-.... Datumy pocatia mi sedia a zhruba aj tie rizikove faktory. Stranka http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-... ukazuje datum, kedy ma podla luny uz dojst k oplodneniu, takze si treba odratat minimalne 24 hodin na sex.
Bohuzial, ja sa vobec neviem dopatrat, kedy ovulaciu mam a ci mam, kedze ovulacne testy mi nikdy neukazuju zvysenu hladinu LH hormonu. Doktor mi dal duphaston, ale zatial ho nechcem brat, tento liek sa dava aj na zaciatku tehotenstva, aby zena nepotratila. Ja ho skusim brat asi od buduceho mesiaca tak, aby sa mi to zhodovalo s tou lunarnou ovulaciou aspon priblizne, kedze mesacne periody su 29dni a pol dna a duphaston je na 28 dnovy cyklus.
Ak zene sedia ovulacne dni s Jonasom, tak by som sa riadila podla toho rizikoveho faktora. Ak to cele niekoho zaujima, tak doporucujem si pozorne precitat stranku http://www.chlapecdievca.sk/otazky-odpovede-men....

lauritka
1. sep 2011

@sbear 60 eur 😨 robila sa ovulacne testy cely cyklus ,???,

halienka
1. sep 2011

@ajca123 a mala si výpočet od Jonáša teraz pri tomto tehu? Termín ti vyšiel ale pohlavie nie?

ajca123
1. sep 2011

Ja neverim temto vypoctum a nikdy by som nezaplatila hlavne Jonasovi... Pocula som vela na neho aj dobre a aj zle....
To radeji by som si zaplatila cestu do USA a nechala by som si vybrat spermie co su zenskeho pohlavia... Ale na to nemame :(
Proste moj muz ma vela muzskych spermii a nie zenskych. Uz z predosleho vztahu ma chlapca...

sbear
1. sep 2011

@lauritka nie, az ked sa mi zacal objavovat hlien, tie testy su dost drahe a tie za jedno euro neviem, ci su spolahlive.

halienka
1. sep 2011

@ajca123 😀 no vyzerá to u teba na futbalovú jedenástku 😀 ale ktovie, možno sa raz zadarí, škoda že to nevieme ovplyvniť, má zas v rodine opačný prípad, majú 4 dcéry, a to keby si videla toho otca, hotový Bud Spencer, chlap ako hora, chudák, ten už bol z toho nešťastný...dokonca to posledné dievčatko sa narodilo po 8 rokoch, schválom čakali 7 rokov, lebo sa dopočuli, že po siedmich rokoch sa to vie zmeniť, a nezmenilo sa... 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre