MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

sunday1
17. dec 2010

@marekpeter Ja som nikdy netvrdila, že som nemala ovuláciu v termíne, ktorý uviedol Jonáš. Ide o to, že on tú ovuláciu určí. Nehovorím, že v niektorých veciach nemáš pravdu, absolútne súhlasím s tým, že bez vajíčka dieťa neurobíš, nie je ale jedno, ako ten svoj názor napíšeš. Dr. Jonáš tiež netvrdí, že otehotnie žena, ktorá má anovulačný cyklus, hovorí o zdravých ženách, ktoré sú často nezodpovedným prístupom lekárov označené za choré, neplodné. A tým, ktorí neveria, že žena môže ovulovať viackrát za cyklus, Dr. Ďurechová (odborníčka v oblasti reprodukčnej medicíny) my nedávno rozprávala o tom, že ovulácia môže byť vyvolaná viacerými faktormi, napr. aj dobrým sexom. To tu uvádzam len preto, aby boli aj odborne podložené fakty. Je mi sympatické, že sa snažíš riešiť Váš problém, zvyčajne to robia ženy, len asi nedokážeš porozumieť nášmu svetu. Na akých vyšetreniach, okrem tých, ktoré si už spomínal, ste už boli?

katarina104
17. dec 2010

ahojte ak môžem povedať svoj názor na Jonáša, neviem ako to počíta, ale mne to tak nevychádza, ja si meriam teplotu a sledujem hlien tak presne viem kedy mám ovulku 😉 teraz mi určil na 16.12 a ja som ovu mala 7.12 😉 neverila by som všetkému ak to nemám potvrdené pekný deň 🙂

bobocka
17. dec 2010

@marekpeter fuuuha,zjavne mam docinenia z nevyliecitelnym pesimistom...vies,jonasova metoda vysla mnohim ludom a vdaka jeho vypoctom sa vela deti narodilo.mnohi ludia,ktorim sa nedari mat deticky sa obracaju s radou prave k nemu.mnohi rodicia su stale v ocakavani a dufaju,ze aj vdaka jeho metode sa dopracuju ku krasnemu babatku a tvoje pesimisticke komenty im tu nadej beru.mal by si si uvedomit,ze tvoj negativny nazor velmi ovplyvni ine snaziace sa pary .psychika je velmi dolezita pri snazeni sa o miminko.

klba
17. dec 2010

ahojte, 🙂
pridam len skusenost z nasej rodiny, nemam chut sa tu z nikym dotahovat a presviedcat ho, kedze ako vidim kazdy verime niecomu inemu. 😉
moja mama nemohla po prvom porode par rokov zostat tehu, na odporucanie doktorov chodila na rozne liecenia v SR a CR, v ramci moznosti tej doby, nic nepomahalo, stale sa nedarilo.
Potom narazila na dr Jonasa, dala si vypracovat vypocet a riadila sa vypoctom a 9 rokov po narodeni mojej sestry som sa narodila ja.

Tiez som si dala vo februari spravit vypocet, v predpokladanu ovulaciu sme sa zdrzali sex.radovanok, resp. sme sa chranili a skusali sme len cez termin vypoctu a zadarilo sa, aj ked ovulaciu som si nemerala, ale aspon podla svojich skusenosti s ovulkou zhruba viem ze som vtedy ovulku nemala, co mi aj sedi s terminom sona, kedze podla poslednej MS by som mala mat termin porodu o 2 tt skor ako to mam podla sona a presne mi to sedi s vypoctom, nakolko si vsetko zapisujem do vypoctu a viem si to spatne overit.

Okrem toho Jonas v pokynoch ziada zaujemkyne o vypocet o to, aby po roku od zhotovenia vypocet z udajmi ktore si znacili zaslali spat, aj kvoli overeniu uspesnosti, resp. ci sa dodrzali pokyny, kedze nie vzdy sa drzime vsetkych pokynov a v tom pripade nie je nic na 100 % zarucene
a doma mam napr. knizku od Jonasa co moja mama odkladala este z cias ked babo planovali a tam sa uvadzaju aj uryvky od zien z celeho sveta ktorym to vyslo, dalej je tam uvedene ako vlastne tato metoda vznikla, co tomu predchadzalo aj akym sposobom zacal Jonas svoje vyskumy, vsetko je tam dost podrobne vysvetlovane, su tam aj stanoviska doktorov, gynekologov a pod...
Svoje vyskumy najprv overoval na dobrovolnikoch, na paroch ktore chceli mat dieta a az potom ked mal uspechy zacal svoje poznatky prezentovat verejnosti.

Netvrdim ze sa to zadari kazdemu, v dnesnej dobe je vela moznosti ako otehotniet a niektorym parom sa nedari ani po umelom oplodneni, resp. babo nedonosia, ale pokial je akakolvek sanca a tuzba mat babo, clovek sa snazi preto robit vsetko, na peniaze nehladi ale skusa rozne moznosti aj ked bohuzial nie vzdy je vysledok zaruceny.
Kazdopadne vsetkym drzim palce aby ich snazenie o babatko bolo odmenene uspechom, nestracajte vieru a nadej.

deb
17. dec 2010

My sa už pol roka snažíme podľa Jonáša a zatiaľ nič. Však z toho bol len jeden termín so životaschopnosťou dieťaťa. Nevyšlo to ☹ V januári mám ďalší a posledný, verím, že to vyjde. Je možné otehotnieť aj počas termínu, kde nie je dobrá životaschopnosť?

cerler
18. dec 2010

@deb samozrejme je to mozne... ale riskujes, ze tehotenstvo, al. babatko nebude ok... aspon podla pokynov p. Jonasa.

ale niektora tu uz davnejsie pisala, ze otehotnela prave v inom termine ako povodne chcela, kde nemala tu dobru zivotaschopnost a vs. bolo ok 😉

tak vela stastia v januari - ved to je o chvilu... 🙂

katarina104
18. dec 2010

@deb lepšie by bolo keby si sa sledovala teplotnou metódou a billingsovou,to je sledovanie hlienu krčka maternice, to by ti ukázalo čas ovulácie, čiže jediného možného oplodnenia v cykle 😉

xixi7
20. dec 2010

Jonas sice spaetne vypocty nerobi, ale ja som si naspat poratala datumy a podla neho sa nam mala narodit dcerka a aj sa narodila, iba s tym, ze ja som vtedy mala zaroven aj ovulacne obdobie (zratane 15.den a 6dni pred a po), takze sa mi prekryvali akoby cervene a zelene dni.
Nepytali ste sa ho nahodou niektora, ci nie je porusenie jeho pokynov, ak by som si merala ovulaciu podla teploty a pridala 6 dni pred a po nej a nie matematicky 15. den od zaciatku menstruacie plus zas tych 6 dni? Teraz si ju meriam a vychadza mi tak 17.-18ty den. Vzniklo by nam totizto viac vhodnych terminov, kde sa neprekryvaju zelene a cervene dni a nemuseli by sme dlho cakat.

soni1
21. dec 2010

Mne Jonášove plodné dni vychádzajú stále, keď je spln mesiaca.

klba
22. dec 2010

Ahojte. 🙂
Dnes som bola na sone a vyzera ze cakame vysnene dievcatko, 😵 😵 😵 takze nam zatial Jonasov vypocet vychadza na 100 %.
Aj velkostne mimi pasuje na dobu pocatia vtedy kedy sme mali Jonasov termin, vtedy sme sa aj snazili, podla sona som v 19 tt a podla poslednej MS v 21 tt, juj moc sa tesim 😵 a prajem nech sa vsetkym co sa snazia podla Jonasa zadari a nech su stastne a spokojne tehulky, drzim palce. 🙂

xixi7
22. dec 2010

@klba
a krizovali sa ti cervene a zelene dni?

klba
22. dec 2010

@xixi7 krizil sa mi posledny zeleny den s prvym cervenym, ale skusali sme cez plne cerveny den, tam sa to uz nekrizilo, tak by to pohlavie malo vyjst. 😉

xixi7
23. dec 2010

@klba
dakujem za odpoved a nahodou si si nemerala ovulku aj teplomerom?

cerler
23. dec 2010

@klba v pokynoch od Jonasa sa pri výpocte chlapec/dievca... pise:
"Upozorňujeme, že tak v plne „červenom“ dni,
ako aj tri dni, ktoré sú pred ním (v ktorých má dôjsť k pohlavnému styku), sa NESMÚ súčasne vyskytovať
aj „zelené“ dni, inak by sa pravdepodobnosť želaného pohlavia podstatne znížila."

tak verim, ze vam to vyjde a neovplivni zelane pohlavie vasho babatka... 😉

@xixi7

if
27. dec 2010

Ahojte baby, v auguste som mala zamlčaný potrat. Dali sme si vypočítať od Jonáša plodné dni. Výpočet IV.
Píše tam, že sa nesmú križovať zelené dni s červeným dňom. Mne sa to križuje pol roka dopredu. Menzes mám pravidelný takže si viem popredu vypočítať zelené dni. Vo februári mám životaschopný plod, ale budú sa mi križovať zelené dni s červeným, takže to tiež nie je dobré. Tak teraz neviem, či čakať pol roka a dávať si pozor, alebo to risknúť.
Mal niekto podobný problém?

prettybaby
3. jan 2011

kocky,ked chcem vypocet,len plodne dni,nezalezi mi na pohlavi, tak mam dat tu II.-Ku?

miminkad
3. jan 2011

ja i kamaratka sme si dali vypocet od jonasa.kamaratka mala pohlavie,chlapca,tiez sa jej to tam nestretalo,ale hned v prvy mesiac otehtonela.ja som mala vypocet najlepsich dni pre otehotnenie,pokial sa stretli s ovulaciou,tak to malo by este uspesnejsie,velmi zhodne mi vychadzalo asi tristvrte kalendara,tento mesiac mi rocny kalendar konci a nic sa neudialo.

cerler
3. jan 2011

@prettybaby pri tomto vypocte budes mat ale urcene termiy pre chlapca, pripadne dievca... a pokyny pre II.vypocet su ine ako ked ti nezalezi na pohlavi, len chces otehotniet... mozno ten vypocet III., ale pozeram, ze 1 dieta uz mas 😉
prip. si zavolaj priamo Jonasovi alebo mu napis mail s tymto dotazom - urcite ti najlepsie odpovie 😉

prettybaby
3. jan 2011

@cerler dala som IV.nakoniec, nakolko som zistila aj cas. a pripisala som tam ostatne skutocnosti, ved uvidime, ci to je ok, ked to dostanu. dakujem 🙂

cerler
4. jan 2011

@prettybaby IV. vypocet je myslim ked si mala v predch. tehotenstvach problemy... a ten presný cas podla mna nie je az tak doôezity 😉 budes mat vo vypocte navyse len info o case kedy sa babatko narodi - den al. noc a potom dalsie info o tom akeho pohlavia by malo byt dalsie babo v poradi... podla mna ti stacil len zakladny vypocet - bez upresnenia presneho casu narodenia...
tak vela stastia 🙂

prettybaby
4. jan 2011

ja som tam dala pokec aj o cykle, aj o tom, ze uz mam babo, takze tak. ale tak hadam som nic nepokazila..-)))
dakujem,viac - menej nesurime druhe, ale tak.... .)

trik
4. jan 2011

Poradite pls, ako sa obratit na Dr. Jonasa? nechce sa mi luskat celu diskusiu, prepacte

trik
4. jan 2011

@xixi7 dakujem!

prettybaby
5. jan 2011

caute kocky, tak uz mi dosiel vypocet mailom. aka rychlovka, v pondelok vecer som to len postou zasielala a v noci mi to dnes uz poslali .-)

mgurnak
5. jan 2011

baby, a tomu jonasovi ste volali alebo pisali maila?a ked ste volali, co ste mu vlastne povedali, ked zvihol telefon?(blba otazka asi , co?)

duplicka
5. jan 2011

@marikac je tu toho vela popisane,ale aky datum sa zadava, kedy chcem aby sa dieta narodilo? nejak som to nepochopila

marikac
5. jan 2011

@duplicka tam zadavas tvoj datum narodenia. Myslis,ze keby si chcela rodit napr. v oktobri,aky by bol datum pocatia-ovulacie?tak to neviem.

prettybaby
5. jan 2011

@mgurnak ja som pisala mail a hned mi spatne zaslali prihlasku .-)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre