MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

sony44
6. dec 2010

@hadassah -viem že ovulácia môže kolísať, ten predpokladaný termín ovulácie som brala, že je len vypočítaný, ale nemusí byť totožný so skutočnou ovuláciou. jonáša som si vybrala ako doplnok, toho všetkého, čo už skúšame a mala som pozitívne ohlasy aj na túto metódu, ale ked som si prečítala tie pokyny, bola som dosť z toho zmätená, lebo tam aj písal, že žena môže otehotnieť v čase červených dní aj ked je už tehotná, čo sa mi zdá už scestné....ale teraz sme ten výpočet "oprášili"(ani neviem prečo) nádej?!
@cerler áno, 15 dní

abebydes
6. dec 2010

@marekpeter
citala som , co si pisal a nato som aj reagovala, na jonasovej stranke https://centrumjonas.com/slovak.dr.jonas.html mas napisane len tie mozno "naj", co robil - jonas pracoval aj ako lekar v kupeloch, na psychiatrii (pred rokmi bol dokonca velmi uznavany psychiater najma doma a v cesku).takisto ako si spominal v prvom odstavci mas jasne napisane, ze studoval medicinu a len specializaciu si robil zo psychiatrie na karlovej v prahe. ziadnymi blogmi sa nekrmim...mozno by si to mal aj Ty skusit..precitat si jonasovu tvorbu - napr. sSpomienky na spoluziaka, kde nahodou opisuje aj zazitky z praxe zo zdravotnictva (co podla Teba vlastne ani nema ake), ale ved v pohode, kazdy sme nejaky,len netvrd nieco, co nie je pravda, lebo potom sa len zbytocne ludia zosmiesnuju, drzim Vam palce s otehotnenim, urcite sa Vam to podari, mozno by stacilo menej pochybovat a viacej verit 😀 nech sa Vam dari 😀

marekpeter
7. dec 2010

Hmmm to naj. On je doktor, chce sa venovať ženským problémom a preto tam napíše len to naj. Nič, čo nesúvisí s medicínou, aj keď ju aplikoval. OK, chápem. Ja keď budem predávať TOPANKY (použijem znovu ten istý príklad) a som dobrý obuvník, aby som prerazil a aby som si získal dôveru ľudí, nenapíšem, že som sa venoval obuvníctvu, ale že som robil v pekárni a cukrárni. Vážne nechápem. A viem čítať a viem aj to že vyštudoval medicínu a máš pravdu z PSYCHIATRIE. Nevyštudoval ako gynekológ. Alebo je to jedno?? Tak potom si môžu asi všetci doktori meniť povolania keď ich prestane baviť zubár pôjdu robiť na gyndu a pod. Ja čítam to, čo je mne prístupné a tam zbieram fakty. Ak som urazil p. Janáša, že pracoval aj vo svojom obore, pardon neviem vlastne ktorý je jeho obor, či astrológia psychiatria, tak sa ospravedlňujem. Ale nikde som nečítal nič iné iba to, čo tu píšem. Aj na jeho stránkach a v jeho rozhovoroch. A ja budem veriť veľmi rád. Momentálne verím medicínsky podloženým faktom, aj keď nezavrhujem ani nijaké alternatívy. Opakujem - nezavrhujem, ale zatiaľ neverím. A to prečo do toho toľko rýpem je, že chcem uveriť. Len nikto nepodložil žiadne fakty. Fakty. 10 párov sledovaných za obdobie 5 mes. napr. a čo sa udeje. Prečo to do teraz Jonáš nespravil? Keď niekto niečo neskrýva, vyloži svoje karty na stôl, ukáže svetu - 9 z 10 ľudí otehotnelo podľa mojej metódy pod mojím dozorom pri mojom sledovaní a ti sú ich výpovede. Veď keby to spravil, hneď by sa všetka nedôvera rozplynula. Na chvíľu sa zamysli a úprimne na to odpovedz. A ja nebojujem proti Teba ani proti Jonášovi. On má metódu, ktorú nepotvrdil on ju musí obhájiť. Pokiaľ tak nespraví, ľudia ju môžu spochybňovať a aj budú. Rád uverím.

marekpeter
7. dec 2010

@hadassah Aj nad tým už som rozmýšlal. Ako to posunúť, aby sa to čím skôr stretlo. Neviem, či by to ale fungovalo, keby to bolo na silu. To je príroda.

marekpeter
7. dec 2010

@sony44 Kôli tomuto som volal Jonášovi a zdvihla mi jeho manželka a povedala mi, že keď sa stretnú tieto dva termíny, je najvačšia pravdepodobnosť otehotnenia. Znižuje sa ale pravdepodobnosť určenia pohlavia.

marekpeter
7. dec 2010

@hadassah Moja prax. Ovulácia potvrdená doktorom - vidí vajíčko. Hlien OK. Mikroskop ukazuje papradie - OVU. OVU test negatívny. Sex prebehol. Tehotenský test negatívny ☹

sony44
7. dec 2010

@marekpeter ahoj, áno znižuje sa pravdepodobnosť pohlavia, ale aj životaschopnosti, teda aspoň v našom výpočte, lebo my sme si dali vypočítať termíny na dobrú životaschopnosť (nám je úplne jedno, či to bude chlapček alebo dievčatko).My sme to s manželom pochopili tak, že sa práveže nesmú križovať červené dni so zelenými a ked si vezmeš do úvahy, že až cca 13 dní z 28 dňového cyklu máš zelených ( podľa jeho výpočtu), tak je ťažké dosiahnuť aby sa aspoň čiastočne nekrižovali s červenými. Vidím to iba vtedy ked je menzes nepravidelný a chodí si ako chce, že by sa to dalo poposúvať, ale ak v 28 dnovom cykle narazíš na kríženie sa týchto dní, tak to bude každý mesiac to isté( teda aspoň nám to tak vychádza, že máme každý mesiac to isté). Tiež by sa mi zdalo logické a aj prirodzené že ked sa ti stretnú červené so zeleným je tá pravdepodobnosť najvyššia, ale nám to nejako nesedí..... asi to chce vypnúť...aj ked si to stále hovorím, ale nedá sa!!!!snád príde obdobie, ked vypneme všetci a príde to...

hadassah
7. dec 2010

@marekpeter posunúť menzes sa dá liekmi, buď antikoncepciou, alebo je ešte jeden liek (teraz ma nenapadne názov)ten sa užíva pár dní pred očakávanou menštruáciou, alebo zas naopak nie posunúť, ale priblížiť a to sa pichne injekcia a do 3 dní sa menzes dostaví.
Z babských receptov sa to dá vraj citrónom, alebo mega dávkami vitamínu C, ktorý je známy ako "antikrvácavý". Toto ale žiaľ nefunguje u každej ženy.

hadassah
7. dec 2010

Nikto z lekárov a odbornej verejnosti sa nechce podpísať pod túto Jonášovu metódu, pretože napriek tomu, že on doma počíta plodné dni už 50 rokov, neuskutočnil taký odborný a podrobný výskum, ktorý by priniesol neodškriepiteľné a relevantné výsledky a neuviedol žiadne nepriestrelné argumenty, ktorými by svoju teóriu obhájil. Nemôže sa obhájiť len vetami typu "veľa žien otehotnelo" 🙂 Čo je to veľa? Aký štatistický ukazovateľ? Za akých podmienok? Možno sa niekto raz rozhodne celý tento vedný odbor podrobne preskúmať. No chce to veľa rokov a veľa peňazí a musí sa to robiť na odbornej úrovni, celý rad lekárov, genetikov, astrológov atď. Ale pravdepodobne sa na to nikto nedá, lebo doteraz a zrejme aj v budúcnosti sa vždy budú lekári opierať už o existujúce medicínsky podložené fakty o plodnosti.

marrad
7. dec 2010

dievcata zda sa ze vypocet na tento rok od Jonasa je u na neuspesny,
rozhodla som sa ze uz si dalsi nedam robit......

cerler
7. dec 2010

@sony44 pises: "ak v 28 dnovom cykle narazíš na kríženie sa týchto dní, tak to bude každý mesiac to isté( teda aspoň nám to tak vychádza, že máme každý mesiac to isté)"
tak to sa mi nechce verit... ze sa vam situacia zelenych a cervenych dnov opakuje kazdym mesiacom pravidelne... alebo aspon par mesiacov po sebe tak isto...
ja mam vypocet a pravidelny, dokonca 28 dnovy cyklus, a kazdy mesiac je iný... 😉 teda rozdiel medzi zelenými a cervenými dnami... takze sa najdu mesiace v rok, ked sa dni krizuju aj ked su mimo...

sony44
7. dec 2010

@cerler - no zatiaľ to máme takto, ale my už tento mesiac máme posledný termín dobrej životaschopnosti, ostatné sú bez nej, tak to už skúšať nebudeme, a zrejme táto metóda zrejme funguje(ak funguje) u zdravých párov. ale aspon sme niečo iné vyskúšali. budeme musieť našu snahu obrátiť iným smerom ......

abebydes
16. dec 2010

@marekpeter
zamyslela som sa....ale Ty nie a stale si hudies svoje 😀 jonas studoval medicinu -presne taku istu ako GYNEKOLOG!!!takze,ked povies, ze nevie o com hovori, tak potom......je tu niekto v uote 😎
okrem toho - vidim, ze abslutne nevies ani to,ako jonas zacinal - "nebol vyskum,nicim podlozene"....jonas zacinal asi este ked my sme bud kakali do plienok alebo (napr.ako ja a stavim sa , ze vacsina z nas) nebola ani na plane (!) 😀 😀 okrem ineho vtedy boli ine casy, iny system (ak vies nieco o tom 😀 ), nielen na urovni vedy ale najma co sa tyka, na politickej urovni.vsetko a kazdy,kto jaksik rozviril "prach" bol nebezpecny 😀 pokial viem na slovensku fungovalo centrum (akoby som ja povedala "pred sto rokmi"), kde jonas pracoval a kde sa robili aj tieto vypocty - nakoniec sa toto centrum zatvorilo,lebo proste virit prach sa nema (??) , myslis, ze tam nefungoval ziaden vyskum?a co si myslis....z coho ma jonas tie vysledky,ze jeho metoda funguje?predpokladam, ze z toho a potom z tych ostatnych vypoctov, ktore pocas vyse 50 rocnej praxe spravil a dostal naspat. okrem toho podla mna je najlepsi priklad jeho rodina - 11 deti a pokial viem "sekol" sa len pri jednom dietati,ked dievcatko malo byt chlapec (bud takto alebo naopak to si uz fakt nepamatam 😀 ako to tam hovorili 😀 ) - to hovori 99% uspesnost a on dokonca tusim tvrdi, ze jeho metoda funguje "len" na 98%, nie? 😀 😀 ja takisto mam zname,co maju vypocitane deti od neho, aj 2 kamosky, dalsie 2 teraz maju vypocet, takisto som ja vypocitana - ale, kto nechce neveri - kazdy ma "svoju" pravdu - aj hitler ju mal 😀 😀 😀

sunday1
16. dec 2010

Ja z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že táto metóda funguje.

zoe2009
16. dec 2010

@sunday1 ahoj tak trošku popíš ako to u teba prebiehalo, lebo na mne zatial vôbec nefunguje už 4 mesiace. Ale nechcem tým povedať že tomu neverím.

bobocka
16. dec 2010

http://www.ta3.com/sk/relacie/12_portret/6091_r... toto je veeelmi dobry rozhovor s dr jonasom.je mi veeeelmi sympaticky a verim mu.sice som jeho metodu nevyskusala, ale nejak mu verim 🙂 statistika hovori sama za seba 😉 koncom buduceho roku sa zacneme snazit a ak sa nam do polroka nepodari,tak sa na neho asi obratim 🙂 uvidime.misko sa nam podaril a to sme boli opatrni,uvidime,ci z druhym babatkom budeme potrebovat pomoct.ale kazdopadne je to fajn rozhovor,odporucam si to pozriet 😉

marekpeter
17. dec 2010

@bobocka Ahoj, ja už skúšam niekoľko mesiacov a nič. Jonáš nikdy nijakú štatistiku nespravil... Držím palce.

bobocka
17. dec 2010

@marekpeter pre mna je aj 2000000 deti narodenych vdaka nemu skvela statistika.vies,za to,ze vam sa este nedari,to este neznamena,ze to nefunguje.on nikdy nepovedal,ze je to na 100%.myslim,ze tvrdi,ze na 98%to je,takze mozno vy ste v tych 2 percentach.aj majster tesar si sem tam po prstoch klepne.to,ze to zatial nevyslo este neznamena,ze to nevyjde.tak laskavo zahod pesimisticku masku. uzivaj si tento cely proces.ak sa na to uplne chorobne upnes,tak z toho nic nebude.treba sa uvolnit a pozitivne mysliet. 🙂

marekpeter
17. dec 2010

@sunday1 Svoje si hudieš stále TY. Ak si presvedčená, že doktori všetci študujú to isté, tak ti to neberiem. Určite máš Svojho zubára, kde chodíš raz za rok na jednorázovku. Najskôr Ti spraví zuby, potom Ti pozrie či máš v poriadku ženské veci, predpíše Ti lieky na alergiu a porozpráva sa s Tebou o tvojich psychických problémoch... Čo sa týka vecí z režimom o tom viem tiež. Keby nejaký výskum fungoval, tak by bol zverejnený aspoň dodatočne. Je úplne jednoduché spraviť to čo som tu písal predtým. Stačí vzorka 10 ľudí. Asi sa mu po prevrate nechcelo 🙂, alebo má 80 rokov už od vtedy? Ale prachy sa mu brať chce, že? Jeden obyčajný výskum, keby bol úspešný mu niekoľkonásobne zvýši reputáciu a znásobí klientelu. To Ti ale nechceš vidieť. Lebo si presvedčená o niečom a nepotrebuješ nič viac. Je to tak a hotovo. To že má vypočítané svoje deti, to nie je žiadny dôkaz. Mohol svoju ženu preveriť a dokázať, nemá vajíčko a ostala tehotná. Prečo to nespravil?? Ja tiež môžem spraviť 11 detí podľa svojho výpočtu a budem tvrdiť svoje. Už nebuď smiešna a prines sem poriadny dôkaz a keď nie, tak sklop uši a povedz bez hanby, že to nie je potvrdené ničím a niekto verí a niekto neverí. Stále su to a vždy iba budú dohady. A tam to aj skončí.

sunday1
17. dec 2010

Mňa MUDr. Jonáš o svojej metóde presvedčil na 100%. Nehovoriac o tom, že je to milý a skromný človek, ktorý, síce mohol, na tejto metóde nezbohatol. Okrem toho je celosvetovo uznávaný, ako to vyplýva z rozhovorov, bol 2x nominovaný na Nobelovu cenu, tak asi je kvôli čomu. Len u nás na Slovensku človeku nedoprajú. Mimochodom, pýtala som sa na názor viacerých špičkových gynekológov a všetci tvrdili, že sú veci medzi nebom a zemou a v prípade, že medicína nedokáže pomôcť, možno práve takáto metóda zaberie.
@zoe2009 Ja som si prvý kalendár dala vypracovať v januári 2009, nakoľko sa nám nedarilo a už som bola po jednom potrate. Hneď v januári som otehotnela, dokonca podľa sona bolo jasné, že to bolo v Jonášovom termíne, hoci to vôbec nebolo v čase predpokladanej ovulácie. Mimochodom, podľa ovulačných testov sa mi otehotnieť nikdy nepodarilo. Žiaľ, bábo v 16tt odišlo. 2x som podľa Jonáša otehotnela vlani v novembri, len som urobila chybu. Keďže som trúba nedočkavá, nepočkala som na termín s dobrou životnosťou, tak to skončilo v 11tt MA. Teraz sme po 2 neúspešných IVF a rozhodla som sa, že to budeme zase skúšať podľa Jonáša.
Nezúfaj, ak sa Vám to hneď nepodarí, on sám tvrdí, že podľa jeho kalendára by žena mala otehotnieť do 2 rokov. Veľmi Ti držím palce, aby Ti to vyšlo čo najskôr

marekpeter
17. dec 2010

@bobocka 2 mil. detí narodených vďaka nemu? Iba dve veci: 1/ to povedal kto, Jonáš?? 2/ vďaka jemu? aká istota, lebo to povedal on? Ja Ti to neberiem, ver mu. Aj Mečiar bol dobrý rečník

marekpeter
17. dec 2010

@sunday1 prepáč, to nemalo byť Tebe ale abebydes

marekpeter
17. dec 2010

@abebydes Svoje si hudieš stále TY. Ak si presvedčená, že doktori všetci študujú to isté, tak ti to neberiem. Určite máš Svojho zubára, kde chodíš raz za rok na jednorázovku. Najskôr Ti spraví zuby, potom Ti pozrie či máš v poriadku ženské veci, predpíše Ti lieky na alergiu a porozpráva sa s Tebou o tvojich psychických problémoch... Čo sa týka vecí z režimom o tom viem tiež. Keby nejaký výskum fungoval, tak by bol zverejnený aspoň dodatočne. Je úplne jednoduché spraviť to čo som tu písal predtým. Stačí vzorka 10 ľudí. Asi sa mu po prevrate nechcelo , alebo má 80 rokov už od vtedy? Ale prachy sa mu brať chce, že? Jeden obyčajný výskum, keby bol úspešný mu niekoľkonásobne zvýši reputáciu a znásobí klientelu. To Ti ale nechceš vidieť. Lebo si presvedčená o niečom a nepotrebuješ nič viac. Je to tak a hotovo. To že má vypočítané svoje deti, to nie je žiadny dôkaz. Mohol svoju ženu preveriť a dokázať, nemá vajíčko a ostala tehotná. Prečo to nespravil?? Ja tiež môžem spraviť 11 detí podľa svojho výpočtu a budem tvrdiť svoje. Už nebuď smiešna a prines sem poriadny dôkaz a keď nie, tak sklop uši a povedz bez hanby, že to nie je potvrdené ničím a niekto verí a niekto neverí. Stále su to a vždy iba budú dohady. A tam to aj skončí.

sunday1
17. dec 2010

@marekpeter Môj zlatý, toto bol v tejto téme môj prvý príspevok, tak absolútne neviem o čom točíš. Ak si si nevšimol, v týchto fórach sú ľudia, ktorí sa podporujú a hľadajú riešenia. Vonkoncom tu nikto nepotrebuje, aby si sa tu na ňom vyvršoval. Ty si jednoducho potrebuješ niečo dokazovať a nie si otvorený žiadnej diskusii. Ide Ti len o to, aby si všetkých dourážal. Sám tvrdíš, že pol roka študuješ veci, tak Ťa ubezpečujem, že to je strašne málo. So všetkými jednáš, ako by sme mali 5 ľudových a 2 tanečné a Ty si riaditeľ zemegule. Ak niečomu neveríš, tak to nechaj tak a neber nádej ľuďom, pre ktorých je to možno posledná možnosť.

sunday1
17. dec 2010

@marekpeter No však ma to aj prekvapilo 😖

marekpeter
17. dec 2010

@sunday1 v čase predpokladanej ovulácie. A to mi vadí, že takto sa robia FATKY. Možno ani nevieš a na Jonášov termín si mala ovuláciu. Tak si ju ďalší termín otestuj a nabudúce tu budeš môcť napísať. Ten Jonášov výpočet je dobrý. Nemala som ovulku, lebo som ju testovala a napriek tomu som presne v tento deň otehotnela, lebo v iné termíny sme spermie dnu nedávali... Držím Vám palce, aby Vám to vyšlo, či už na Jonášov termín, alebo akýkoľvek inakší

marekpeter
17. dec 2010

@sunday1 nádej nikomu neberiem. Proti mne sa postavila jedna, čo sa bije do pŕs o svojej pravde. Ešte k tomu nijako podloženej. To je celé. Ja sám doma kalendár mám a v jeho termín aj robím čo mám. Snažím sa nájsť iba pravdu, lebo sám Jonáš všetko zakryl pod rúškom tajomna. To je celé. Na nikoho okrem abebydes sa nevyvršujem.

domenique
17. dec 2010

ahojte ako dlho vam trvalo kym vam prisiel vypocet od Jonasa? ja sm prihlasku poslala minuly piatok, aaaj som zaplatila prevodom v piatok a zatial mi nic neprislo mailom.....

marekpeter
17. dec 2010

@domenique ja som poslal v pondelok a v piatok som to mal doma.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre