MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

gabriellka
12. feb 2011

@alexandra1998 týždeň tehotenstva, prípadne tehotenskýt test, to si už vydedukuješ 🙂

alexandra1998
12. feb 2011

@gabriellka ja som jaka brzda. dik.

nat28
12. feb 2011

@alexandra1998 nevadi ze sa pytas, v pohode. Nuz, stalo sa asi to, ze som cakala dvojicky, vsetko prebiehalo v uplnom poriadku, babatka sa krasne obe vyvyjali a potom zrazu, nikto nevie preco, jedno z nich jedneho dna zomrelo. Asi o tri neskor ho nasledovalo aj druhe. Pohlad na sone na moje nehybne babatka, ktore tam len tak lezali, bol najhorsi okamih mojho zivota a ten obraz uz z hlavy asi nikdy nedostanem. Hlavne ked uz sa dalo krasne rozoznat hlavicka, telicko a nozicky. Kto nezazil, nepochopi. Cakam este na vysledky histologie, ale vacsinou sa nezisti co sa stalo. Inak, priznaky potratu som nemala absolutne ziadne, len som mala velmi zly pocit a zvieralo mi srdce, proste som vytusila ze sa nieco stalo 😢

gabriellka
12. feb 2011

@nat28 no a potom čo nasledovalo? to ťa nejak čistili, alebo?? sa mi tisnú slzy do očí keď to čítam a keď vidím v TV ako niektorí rodičia týrajú svoje deti, prípadne sa o ne nevedia postarať a žena rodí každý rok ako jabloň tak mi to príde hrozne nespravodlivé... ☹

lucka_0906
13. feb 2011

@gabriellka o tejto nespravodlivosti na svete rozmyslam par mesiacov aj ja. Ked vidim, ako matka dokaze svoje ani nie mesacne babatko nechat niekde na ulici, je mi zle a nepochopim.....
@nat28 ziadna z nas, co nezazila co ty, si zrejme ani neviem predstavit tu strasnu bolest aku mozes prezivat. Ja pevne dufam, ze vsetkym nam, co velmi tuzime drzat a lubit maleho chrustika, ze sa nam coskoro podari..

gabriellka
13. feb 2011

@lucka_0906 samozrejme že sa to podarí...o tom nepochybujem. aj ty si si dala urobiť výpočet od jonáša?

lucka_0906
13. feb 2011

@gabriellka ano, dala. Za mesiac bude rok.. Dr. Jonas hovori o 99% uspesnosti do 2 rokov. A ty? Kolko sa pokusate?

gabriellka
13. feb 2011

@lucka_0906 my už viac ako rok, ale zatial bez výpočtu. MM má ísť na spermiogram ak sa nezadarí ešte nejaké 2 cykly a o výpočet chcem požiadať až keď budeme mať výsledky aj od neho...tak držím palce nech patríte už čoskoro k tým 99% 😉

pininka
13. feb 2011

@xixi7 - nie, teda vyšlo mi to skoro presne, lebo on mi vypočítal deň oplodnenia na 8.1 a ja viem,že som otehotnela 10.1, čiže to bolo ešte v tom plodnom období. Ale keďže mne sa každý mesiac veľmi posúvala ovulácia aj menzes, tak som rada,že sa aspon hviezdy nemýlili.

nat28
14. feb 2011

@gabriellka hej, musela som hned na 2.den do nemocnice na cistenie. Najhorsi bol pocit ked som sa zobusila z narkozy, ta starsna prazdnota...to bolo na tom to najhorsie, ze uz som zase sama a nemam ich tam. Ale snazim sa mysliet pozitivne, co ine mi aj zostava. Verim, ze po tych 3 mesiacoch sa to podari. Poznam vo svojom okoli vela pripadov, kedy zena 1. dieta potratila no a do 3 mesiacov bola zas tehotna a uspesne. V jeden den som sa dozvedela o 3 takych pripadoch z mojej rodiny a znamych, tak to mi dodava silu zit 🙂 A tesim sa na ten Jonasov vypocet. No a tiez sa neviem dockat prveho menzesu, ale na ten si este par tyzdnov budem musiet pockat

alexandra1998
14. feb 2011

@nat28 boze to je strasne. tazko sa to vsetko cita. ale teda hlavu hore a budem ti strasne silno drzat palce, nech vsetko uz len dobre dopadne !!!

alexandra1998
14. feb 2011

ahojte, chcem sa opytat na vas nazor... mavam cyklus 31 - 37 dni. ked som mala teraz ovulaciu 32. DC a dnes je to 40. DC a menstruacia sa nedostavila, je mozne, ze by som ju uz nedostala? lebo viacero bab pisalo, ze este dostali... ale zas na druhej strane som uplne bez priznakov. ale ked sa to tak vezme ak by som aj bola tehotna, tak je moc skoro na priznaky. ach jaj. toto je otras. ked clovek nevie.

nat28
14. feb 2011

@alexandra1998 myslim, ze menzes po ovulacii nemoze prist skor ako po 14 dnoch. Co sa testu tyka, nerob ho skor ako po 12 dnoch od ovulacie, nema to zmysel. Presny vysledok ti ukaze az okolo tych 14 dni po. Takze menzes este moze prist, resp. teraz ani nemoze byt, lebo je to velmi skoro po ovulke.

alexandra1998
14. feb 2011

@nat28 a mam cakat alebo ist na vyvolavacku? :(

nat28
14. feb 2011

no ak ako pises si mala ovulaciu len pred 8 dnami, nemozes este ist na vyvolavacku, lebo menzes este nemozes mat. Pockaj este tyzden a sprav si tehu test. Inak, ako vies presne kedy si mala ovulaciu (teda na ten 32.den)? Robila si si ovulacny test?

pifina
14. feb 2011

@alexandra1998 ak si si ista, ze ovulacia bola 32 DC, tak cakaj do 46DC a potom si sprav tehu test, ak by ms nedosla ... skor je zbytocne robit test aj ist na vyvolavacku

nat28
14. feb 2011

@pifina presne tak 😉

alexandra1998
14. feb 2011

@nat28 robila som si 15. DC - 23. DC a stale nic. tak som sa na to vykaslala, ze asi tento mesiac nic a ten 32. DC ma pichlo vo vajecnikoch na pravej strane, tak som si hned urobila ovu test a bol pozitivny... tak z toho dedukujem... a uz sa mi dlllho nestalo, ze by som az takto meskala, ale samozrejme, u mna to nikdy nie je vylucene... dakujem dievcata za nazor.

sunday1
14. feb 2011

@alexandra1998 @nat28 MS sa neodvíja od termínu ovulácie, nie každá žena ovuluje v strede cyklu, ja som živý príklad (aj keď mám cyklus 28-dňový)
@alexandra1998 Choď si kúpiť citlivý test a pozajtra testni, už by tam mohol byť duch 😉

nat28
14. feb 2011

@sunday1 ja co viem, tak faza od ms po ovulaciu moze byt rozne dlha - u mna napr aj 45 dni, ale vraj od ovulky po ms by malo byt tych 14 dni viacmenej. Ale tiez som citala o zenach, ktore otehotneli pocas ms, takze clovek asi nikdy nevie😅 Hlavne je, nech ovulka vobec prebehne, ine uz nie je dolezite 😉

alexandra1998
14. feb 2011

@sunday1 a ktory je najcitlivejsi? mate skusenosti?

sunday1
14. feb 2011

@alexandra1998 RapiClear Direct (s tým mám najlepšie skúsenosti) alebo Mamatest 10 (ten je podstatne lacnejší)

sunday1
14. feb 2011

@nat28 Akože nie? 😕 Ešte ovulka nesmie byť premárnená!!! 😀 😀 😀

nat28
14. feb 2011

@sunday1 jaaaj tak, no to je ale jasne 😀 😀 to je tak samozrejme ze ani to nespominam 😎 Milujem svoje ovulacie!!!

nat28
14. feb 2011

@alexandra1998 Ja ked som bola tehotna, tak rapiclear mi povedal ze nie som a mamatest ze ano. Nakoniec som ako vies tehu bola. Takze za mna mamatest.

gabriellka
14. feb 2011

@nat28 rapiClear si nerob, na tom mi vždy vyjde jedna palička 😠

nat28
14. feb 2011

@gabriellka no ved prave. Je na figu. Ale v lekarnach ma vzdy presviedcaju ze je najlepsi. vidno, ze z toho maju lepsiu proviziu. Nie je nad mamatest 😉

sunday1
14. feb 2011

@gabriellka @nat28 Ja mám opačné skúsenosti 😕 Na mamateste mi 2x nevyšla ani jedna čiarka, rapiclear mi zatiaľ vždy ukázal správne 😉

alexandra1998
14. feb 2011

pocuvajte ja uz som uplne mimo.. prave mi dosiel jonasov vypocet a plodne dni mam dnes a zajtra najviac... pricom ovulu som mala ten 32. DC takze asi sa vzdavam...

sunday1
14. feb 2011

@alexandra1998 No len to pekne vyskúšajte 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre