MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

adventmision
2. sep 2014

ale ja nie, a kazdy tvrdil ze je u oboch vsetko v norme.teraz mame nove vysetrenia tak aspon vieme preco to za tie 3roky prirodzenou cestou neslo.🙂boze a ako velmi som to chcela bez ivf

cristi
2. sep 2014

ak velmi tuzis po babetku,nakoniec ti bud jedno ,ci to bude tak alebo onak....najprv sa musis stotoznit s myslienkou,ze pojdete do toho tymto sposobom...nebudes prva ani posledna...pomaly kazdy druhy par ma podobny problem s otehotnenim alebo s donosenim babetka.A kto vie,ci sa nakoniec nezadari aj prirodzene 😉 Priroda to casto za nas vyriesi 😎
Vela stastia prajem 🙂
@adventmision

balinka
11. sep 2014

Ahojte baby,skusame jonasa a chcem sa opytat,dobru zivotnost sme mali 4.09to dom bola 11 Dc,ale ovulku som mala 9,10 to akoze by sa malo podarit a vydrzat az do ovulky,no neviem.a kedy mozem testovat,pocitat to az od ovulky,ci adi aj zbytocne testovat,poradte, som s toho jelen😉dakujem

dandy17
2. okt 2014

Tiež mám od mája vypočet od Jonáša, bohužial neviem presný čas sv.narodenia, takže mám vyznačené lken dni, kedy mať styk ako červené. Chcem sa ale spýtať, niekde som sa dočítala, že styk by mal byť den pred označeným červeným dnom, inak spermie na čas k vajíčku nedojdu. Je to pravda?počuli ste niekto o tom?

bleskovka3
2. okt 2014

dandy17 Nie tak to nie je, ide len o to že spermie sa môžu v tele udržať 48 hodín, niekedy viac niekedy menej a je tam tá možnosť, že spermie, ktoré prežijú sa k vajíčku dostanú.

dandy17
2. okt 2014

Dakujem 🙂 Tak snád, ale i tak obaja sme v poriadku, skúšame každý mesiac, celý mesiac každý druhý, tretí den, aj cez ovu, aj cez Jonášove dátumy a od mája nič, a zas zajtra mám termín MS a tehu príznaky žiadne, už tomu nerozumiem.

saxana000
2. okt 2014

tak som objednala aj ja vypočet.. s frajerom skusame uz styri roky natvrdo a stale sa nedari... v roku 2012 mi este k tomu zobrali pravy vajcovod koli prasknutej cyste.. MS odpradavna chodi jak sa jej chce posledne 2 roky tak kazde 4 mesiace... potom si rataj plodne dni...najjhorsie ze vsetky baby okolo zrazu tehotne bruchate vesele v ocakavani... zacina mi z toho trosku harašit...uvidim co napise dedko Jonas.. a ci z toho nieco bude..

dandy17
6. okt 2014

Ja už neverím na Jonáša. Vraj sme v poriadku,nieje žiaden problém otehotnieť, k jednému dieťatku sme došli ani neiem ako, teraz skúšame stále, od mája máme doma aj jeho výpočty, dokonca sa moje plodné dni pár krát prelínali s Jonášovými dnami, takže šanca otehotnieť by mala byť ešte vyžšia, bola som si istá že už a...... nič. Neverím preto už tejto metode, podľa mna je len jedna ovulácia, žiadna iná podla postavenie mesiaca a ak niektoré ženy otehotneli vdaka jeho metode, tak asi skor vo svoje plodné dni, ktoré boli možno posunuté. Podla mna je to hra na psychyku ženy,(treba veriť) nič iné

pusa1806
7. okt 2014

Ahojte,myslite,ze ,ked je vypočitany den na 30.09 a my sme skusali den predtym,mohlo by to vyst,cci treba presne v ten den,nieje to vypocet priamo od neho,ale tie co su na nete online vypocty zdarma....dakujem

dandy17
8. okt 2014

@pusa1806 pozerala som si tie výpočty tu zdarma, je to posunuté + jeden den, oproti tým čo mám od Jonáša.

pusa1806
8. okt 2014

@dandy17 ale myslis,ze musi byt presne v ten den,,?

pusa1806
8. okt 2014

@pusa1806 a aký máš vypočet, malý či velký?

pusa1806
8. okt 2014

@dandy17 a aký máš vypočet, malý či velký?

dandy17
8. okt 2014

@pusa1806 ja mám malý výpočet. Neviem či musí byť presný den, tu kadekolvek na internete diečatá vravela že sa má skušať den vopred, aby spermie dorazili k vajíčku do toho červeneho dna, ale Jonáš káže vydržať a mať styk presne v červený den. Isté je, že my sme to skušali i tak, i tak, i oba dva dni už od toho mája a vysledok žiaden

sussan81
10. okt 2014

Ja tiez poznam 2 zeny ktorym to vyslo. a jedna mala termin priamo cez MS. Prvy termin nic a na druhy sexovali o den skor a podarilo sa.
Ja som si nechala zaslat vypocty priamo od Dr. Jonasa cez jeho stranku. Zaplatila som za to a skusame podla toho 4 mesiace a zatial nic.... ale teraz som si to nechala preratat znova aj s presnym casom mojho narodenia a terminy vysli inak. neskor + je tam aj presny cas, takze sme asi sexovali skor ako sme mali. Takze od tohto mesiaca idem skusat nove terminy a uvidime. skuste aj vy cez stranku http://astrologie.najdise.cz/doktor-jonas/jonas...
terminy vychadzaju tak isto ako je vo vypoctoch co vam posle Dr. Jonas (alebo jeho dcera za poplatok)
o nic nejde, vyskusajte. MOj muz tiez povedal ze je to blbost ale nevadi mu to ved nejde o nic ine ako sexovat o 1 den v mesiaci viac tak preco nie?
Drzim palceky

pieninka
11. okt 2014

No ja mam ten vypocet a uz som celkom bezradna. Pise sa tam, ze ak je vyznaceny cerveny den, nesmie sa prekryvat zo zelenym dnom (dnom kedy by mal byt podla cyklu plodnym dnom ). Znizila by sa tym zivotaschopnost plodu a aj pohlavie vtedy nemusi vyjst podla vypoctu. Ze k otehotneiu moze dojst len pocas tych cervenych dni. To mam vlastne teraz ignorovat plodne dni podla cyklu a skusat len tie cervene? Ale taky den mam len jeden v roku a aj to az v septembri. Ja tomu uz vobec nerozumiem a som z toho zufala. Tak ako to ma vlastne byt?

cristi
11. okt 2014

@pieninka presne,v cervene dni by sa nemali prekryvat so zelenymi dnami,tym sa znizuje sanca na donosenie zivotoschopneho dietata ,aj pohlavie nemusi byt take ,ake si zena vybrala podla vypoctu.
Mne sa pri prvom tehotenstve prekryvali zelene s cervenymi dnami a narodilo sa mi zdrave dieta aj s pohlavym, ake mi bolo vypocitane.Dokonca aj predpokladane casove obdobie porodu vyslo 🙂
Takze u mna sa znizila ta sanca ,ale to neznamena,ze to nemusi este vyjst 😉

pieninka
11. okt 2014

Mne by bolo jedno ci chlapcek ci dievcatko. Len aby ta zivotaschopnost bola. Este neviem pricinu ale nemozem donosit dietatko. 19. a 25. tyzden. Zdrave dievcatka. ☹
@cristi

pieninka
11. okt 2014

@cristi ale aspon jedno pozitivum za cely cas odkedy mi prisiel vyocet.

nell77
11. okt 2014

vyslo nam presne 2 zdravi chlapci....presne dla vypoctu na 100% spolahlivost...

pieninka
11. okt 2014

@nell77 no ale prekryvali sa tie zelene dni s cervenym alebo ste na to davali pozor aby sa to neprekrylo.

cristi
11. okt 2014

@pieninka ja som bola v inej situacii,dlho sa nam nedarilo,tak preto som vyskusala jonasovu metodu,ako posledny prirodzeny sposob otehotnenia,inak by sme isla na umele oplodnenie.A bolo to hned na prvy pokus.
neviem ,na tvojom mieste by som asi cakala na ten september,kedze si uz o dve deticky prisla ☹
Aj samotny dr.Jonas sa vyjadril,ze taketo priaznive dni sa mozu vyskytnut len jeden alebo dva krat do roka,ci dokonca vobec,Doporucuje pockat az do dalsieho roku.
Je to vsetko uz na tvojom zvazeni...viem je to tazke 😔 🤐

pieninka
11. okt 2014

@cristi no a este je november, ale tam sa mi tie dni prekryvaju. Den pred cervenym alebo den po cervenom by som mala mat plne zeleny. Tak som premyslala, ci do toho ist. Ale asi to skusim.

nell77
11. okt 2014

len zelene dni ...ak sa dobre pamatam....

pieninka
11. okt 2014

@cristi aj tak ma este cakaju geneticke vysetrenia, ci nie je problem v tom, ze nemozem donosit len dievcatka. Neviem to lebo deticky nemame ziadne a pri oboch tehotenstvach sme mali dievcatka. Aj to by ma zaujimalo, ci tu je neikto taky kto mal problem donosit bud dievcatka alebo chlapcekov. Ale este som tu nikoho takeho nenasla. Pomohlo by mi keby mi mohol niekto s rovnakym problemom poradit.

pieninka
11. okt 2014

@nell77 Zelene su plodne podla cyklu a cervene su tie ktore vypocitava Jonas. A podla neho sa nesmu prekryvat zelene s cervenym dnom. Skus este popramyslat ako to bolo u vas.

modryiris
11. okt 2014

mne sa tiez prekryvali zelene dni s cervenymi, ale sli sme do toho. vypocitany termin na dobru zivotnost vysiel, tehotenstvo bezproblemove, namiesto dievcata je to chlapec. ale perfektny ;)

pieninka
12. okt 2014

Ja to asi skusum. Jedno ci dievcatko ci chlapcek, len nech ostane pri nas a nech nam opat neodchadza. Dakujem za rady, pomohlo, trosku ma to upokojilo. Skusime to. 🙂

bytcanka10
14. okt 2014

Ahojte ja som si dala spravit metodu cez stranku chlapecdievca.sk mal by mi prist do 2 dni,, taksom zvedava co to vyjde alebo nie 🙂 tiez s pokusame od aprila a nic. Ak neotehotniem do februara tak to uz budem riesit u zenskeho,, nech porobi testy atd....Moja kamaratka si kupoval ovu testy nejaky polrok a vyhodila zato dost penazi. potom sa nasrala a zcala chodit k zenskemu vzdy 12 den po ... odmeral jej vzdy vajicko a povedal presne kedy bude mat ovu ci za den za dva alebo uz mala po ... a vela krat mala aj po ... to vy&setrenie trva 5 min. a teraz je tehotna 🙂) v 5 mesiaci

pieninka
16. okt 2014

@bytcanka10 No tak na tej stranke dost vysoke ceny maju. Ale zase poskytuju aj viac informacii.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre