MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

alikaa
12. feb 2012

@pininka ta bilingsova metoda je meranie si BT alebo sledovanie hlienu? Alebo oboje dokopy, alebo este nieco ine?

erika26277
12. feb 2012

@osicka36 veď ti potom dám vedieť, či sa zadarilo alebo nie..... uvidíme....a držím palčeky.... 😵

osicka36
12. feb 2012

@erika26277 ahoj, no ja som dnes robila tes a negatívny ☹ pravdupovediac som to aj čakala 😉 ...takže nám už zostáva len začiatok marca...okolo 8.-10. vtedy by mal byť doma, tak som zvedavá 🙂 tebe držím palčeky a daj vedieť ako si na tom 🙂
som si začala aj merať BT a robiť ovu testy aby som vedela presne kedy je ovulka a tento mesiac sa veľmi poponáhľala ☹

julianka99
12. feb 2012

Jáááj baby, tak ani Vám nič zatial.. tak sme na tom podobne, uvidíme dalši mesiac, budeme si držať palčeky🙂
ozaj baby nemali ste niektorá ten ovulačný test na sliny, ako to funguje? 🙂

erika26277
12. feb 2012

@julianka99 nemala som, takže ani neviem ako to funguje, ja som mala ovulku včera..... a 7,8,9.2. sme skúšali..... na dievčatko, tak uvidíme..... 😵 😵

erika26277
12. feb 2012

@osicka36 ja som mala včera......tak uvidíme či sa zadarilo, ako vravia babenky s robia 2-3 dni pred ov...... 😵 😵

julianka99
12. feb 2012

nám je v podstate jedno čo to bude, len nech je to zdravučké miminko 🙂 ... jááj už aby sa nám zadarilo... 😎

erika26277
12. feb 2012

@julianka99 tak ti držím palce....

osicka36
12. feb 2012

@erika26277 aj si nejako sleduješ ovuláciu?.... či ju máš vždy presne 😉 .... a držím palce nech z toho snaženia budú // 🙂

osicka36
12. feb 2012

@julianka99 ahoj, no ja som ju tiež neskúšala (určovať ovulku podľa slín), len som na ňu nečítala veľa dobrých ohlasov tak som sa tým ani veľmi nezaoberala 😉 a držím palčeky v snažilkovaní 🙂

erika26277
12. feb 2012

@osicka36 ja ju viem podľa hlienu...... mávam ju spravidla pravidelne každý mesiac..... inak ja mám 25-dňový cyklus, teraz som akurát dočítala veľa ohľadne tých tehotenských testov, o ich spolahlivosti a kedy testovať a všade vravia že najlepšie je počkať na ďalšiu MS.... a testovať až keď sa nedostaví minimálne 2-3 dni......tak neviem, hádam sme ešte testovali obe skoro...... nemyslíš?

osicka36
12. feb 2012

@erika26277 to ani nie lebo keby si testovala od ovulky tiež by to bolo nejakých 12 -14 dní (niektoré zachytia už po 9)....a to sme mali aj my po jonášovom termíne...ale bohužial bez ovulky a to bola tá hlavná chyba ☹

pininka
13. feb 2012

@alikaa je to sledovanie hlienu. Je to trocha náročnejšie, ale zasa, keď sa raz naučíš rozoznať to, tak budeš bezpečne vedieť kedy máš ovulku, ale samozrejme ako antikoncepciu by som to neodporúčala.

pininka
13. feb 2012

@anjelik0907 ja som bola hlúpa, že do tretice som jej neverila, lebo by som isto mala dievčatko. Prvé dva pokusy boli chalani, prvý žiaľ skončil potratom, ale druhý mi vyšiel tak ako som chcela, takže viem,že je to spoľahlivé, len som sa chcela ešte poistiť, preto som si to nechala vypočítať. Radšej som mohla ostať pri vlastnej metóde.

anjelik0907
13. feb 2012

@pininka nooo ,ale to by si nemala krááásneho chlapčeka 😉

pininka
13. feb 2012

@anjelik0907 veru veru, ale ako som písla, mať v rodine môjho muža dievčatko sa rovná zázraku, tak uvidíme. Mala som teraz veľké problémy pri pôrode, porodila som aj skôr, tak neviem, či sa ešte na to tretie odhodlám, môj muž už nechce ani počuť.

erika26277
13. feb 2012

@osicka36 máš pravdu..... tiež som za, že bez biologickej ovu to nepôjde, a dnes mám neskutočné bolesti v podbrušku celý deň..... hrôza...... už sa sama v sebe nevyznám..... 😠

osicka36
13. feb 2012

@erika26277 už sa asi moc sledujeme 😀 ...aj ja mám stále pocity, ako pred mrchou...bolia ma kríže a vaječníky... myslela som si, že som prechladnutá, ale jeden deň bolia potom dva dni nie, potom zas..kto sa má v tom vyznať ☹ ...ale meriam si BT a som stále vo vysokých teplotách, tak hádam aspoň tá ovulka bola....aj keď nič z toho 🙂

sepi
14. feb 2012

Ahojte baby, včera som sa mierne naštvala kvôli tomu môjmu večnému kríženiu červených a zelených dní a tak som napísala mail Dr. Jonášovi s prosbou o radu. Dnes mi odpísala jeho dcéra, že treba každopádne čakať, kým sa mi dni krížiť nebudú a že menštruačný cyklus veľmi ľahko posunie stres, či choroba. Tak zrejme musím ochorieť alebo sa poriadne vystresovať 😀 Prajem pekný večer 😉

halienka
14. feb 2012

@sepi 😀 😀 dúfam, že ťa tá odpoveď tak vystresovala, že sa ti nasledujúci cyklus posunie 😀 😀 asi to robia v rámci taktiky 😀 len ak si odolná voči stresu aj chorobám, aby si nečakala 10 rokov moja 😀 😀

sepi
14. feb 2012

@halienka páááni, tak to nehovor ani zo srandy 😀 😀 😀 veď už teraz sa mi nechce čakať

silvuska47
14. feb 2012

a kde sa dá zohnať na Jonáša číslo alebo mail?

sepi
14. feb 2012
alikaa
14. feb 2012

@sepi aj ja som bola mierne nastvana jeho odpovedou. Pytala som sa ako je mozne otehotniet mimo ovulacie, kedze sa to nesmie krizovat, nech mi to logicky vysvetli, lebo my uz dlho fungujeme na plodnych a neplodnych dnoch, teda ze cez plodne sa chranime a mimo nich sa nechranime, a ze 2x som otehotnela iba cez moje plodne dni, ani raz mimo nich. No a on mi odpisal, ze ak chcem mat dobru zivotnost kvoli ktorej som mu pisala, tak sa cervene a zelene dni proste nesmu pretinat, inak mi to nevyjde ako pri oboch tehotenstvach.... mohol si pozriet moj dotaznik, kde bolo jasne napisane, ze jedno dieta mam zive a druhe nevyslo kvoli silnej alergii na zubnu vlozku, ktoru som dostala hned ako som otehotnela. Proste vysvetlenie som nedostala a este mi aj pripisal 2 nevydarene tehotenstva.

sepi
14. feb 2012

@alikaa No mňa jeho odpoveď tiež neuspokojila, veď to je jasné 🙄 Na jasne položenú otázku očakávam aj jasnú odpoveď, to je prirodzené, nie? No ale zrejme je to vo hviezdach, čomu my obyčajný pozemšťania nerozumieme 😀

osicka36
15. feb 2012

ahojte babenky 🙂 tak ja som Jonášov výpočet odložila do šuflíka 😀 mne sa zase mrcha križovala stále s červenými dňami 😠 a kedže mám ovulku celkom mimo červených dní...šanca na otehotnenie cca 3%....takto by som asi fakt čakala tých 10 rokov 😲 .... jedine by som verila, že by mi to vyšlo keby sa mi cyklus posunul z 31 dní na menej a červený deň pripadol na ovulku...tak tam by bola šanca veľká 😀 ....ale to zase zakazuje on...takže si myslím, že skúšať treba stále ale hlavne okolo ovulky 😉

sepi
15. feb 2012

@osicka36 No vidíš...a ja mám zase stále skrížené zelené a červené dni...teda je to optimálne ak človeku nejde o to pohlavie. Ale keď ja by som tak chcela tú princeznúúú 😅 Asi ho tiež už hodím do šuflíka a hotovo alebo budem skúšať keď mám vo výpočte chlapca a možno sa podarí dievka. Teda väčšinou to tak píšu, že vtedy výjde opačné pohlavie 😀 Teraz sa dávam trošku dokopy...dala som si urobiť krvné testy, chodím na plombovanie k zubárovi a potom, keď to budem mať v poriadku, tak idem na to. Snáď nám to všetkým tu výjde a či to bude chlapček alebo dievčatko je vo svojej podstate tak málo podstatné, nie? 🙂

osicka36
15. feb 2012

@sepi ahoj máš pravdu, hlavne aby bolo zdravé 🙂 ...ale ja viem pochopiť tvoje túžby 😀 ...dievčatká sú princezničky.... dajú sa im česať vlásky, obliekať ich do krásnych šatočiek 😉 ...to poznám 🙂 ....ale zato chlapci sú prítulnejší...a aj neskôr, ten môj má 9 a niekedy je ako bábo, doslova si vyžiada aby som ho potúlila a pomaznala sa s ním 😀 ...naopak cverenka sa tvári už ako slečna 😵 ....ona už tých prejavou toľko nepotrebuje ☹
..... možno by si mala skôr skúsiť popracovať na dievčatku vždy pred ovulkou - s tými pomalejšími žubrienkami 😉
a veľa pomôže ak sama seba presvedčíš, že bude...a ona potom naozaj bude 😉 .... aj ja som si ju tak vysnívala 😀

sepi
15. feb 2012

@osicka36 No kiež by si mala pravdu 😉 ...bola by som tomu hore fakt véééľmi vďačná. A presne tak ako píšeš, určite chcem vyskúšať tú metódu pred ovulkou, snáď tam nejaká tá X-ka vydrží 😀 ...no a k tomu budem intenzívne snívať a snívať, len neviem, či sa ešte viac dá 😅

tehulka_mk
16. feb 2012

Ahojte kocky,pridavam sa do vasej debaty,lebo by som chcela predsalen vyskusat Jonasovu metodu.
Nema z vas niektora sken svojho kalendara? Lebo na nete som ho nenasla,a chcela by som sa aspon pozriet, ako to cca vyzera,tie vase spominane cervene a zelene dni 🙂 Cakam v juni chlapceka,druhe by sme chceli urcite dievcatko,no medzitym po narodeni synceka asi chceme pouzivat jeho kalendar neplodnych dni,ja si nastudujem,ako to potom s tou dcerkou bude vyzerat a pustime sa do toho.Len on na tej svojej stranke toho vela nema popisaneho. 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre