MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

zuzusteiner
14. júl 2010

@puska16 info@centrumjonas.com to je ta mail adresa.

puska16
14. júl 2010

zuzusteiner dakujem, tak som mu teraz napisala, tak dufam, ze sa mi coskoro ozve... 😉

janula_nz
14. júl 2010

ja k nemu asi skocim, ved je tu za rohom. aspon sa ho mozem popytat na vselico, co ma napadne 🙂 potom dam vediet, co mi povedal.

bielalady
19. júl 2010

@janula_nz : mne to tiež nevychádza podľa týchto dvoch stránok, keď to porovnávam s kalendárom od Jonáša...

catty2010
21. júl 2010

Ahojte,
tak nam uz tiez prisiel vypocet - dali sme si robit na dobru zivotaschopnost - specialny vypocet. V casti IV násho vypoctu sa pise, aby sa zeleni dni nekryli sucasne s cervenymi, inak sa dobra zivotaschopnost znizuje..... tak dufam, ze nam to takto vychadza nebude, pretoze pocas roka mame len 3 dobre terminy - oznacene peciatkou.
Dali ste si niekto z Vas robit tiez dobru zivotaschopnosť? Ake máte skúsenosti? Dakujeeeeem.

reivka
21. júl 2010

v nedelu 18.7. bola debata s E. Jonášom na TA3 skúste si nájsť v archíve - tam vysvetloval aj čo je to dobrá životaschopnosť, neznamená to, že iba vtedy sa ti narodí zdravé bábo

catty2010
21. júl 2010

@reivka Dakujeeeem, urcite si to pozriem, si zlata, ze si dala vediet.

reivka
21. júl 2010

@catty2010 za málo a bolo to o 12.30 😉

malicka158
21. júl 2010

ja prave cakam na vypocet, ale nie na dobru zivotnost.
ale kamoska mala, pretoze pred tym dvakrat potratila a viem, ze mala len 2terminy v tom roku, ale cakala na ne, lebo sa bala dalsich komplikacii.ale oplatilo sa, maly sa narodil pred 3tyzdnami, nemala ziadne problemy v tehotenstve.

tinipini
21. júl 2010

ja mám výpočet len na otehu, dúfam že sa zadarí, od zajtra mame červené dni 😵

catty2010
21. júl 2010

@malicka158 To velmi rada pocujem, ze na tie terminy sa im to podarilo a ze sa oplatilo cakat. Dufam, ze aj nam sa zadari, budeme sa snazit.

deb
21. júl 2010

Ahojte, tie ktoré ste otehotneli podla Jonáša, mali ste normálne krámy? Lebo ja mám, kedy sa im zachce a neviem, či bude fungovať jeho metóda. Hmm?

catty2010
21. júl 2010

@deb najlepsie bude, ak si objednáš Jonášov výpočet, tam, nezáleží, kedy máš menštruáciu. ja som si to objednala na info@centrumjonas.com. *Mne to prislo iba minuly tyzden, takze verim, ze nam to konecne vyjde.

betina1984
21. júl 2010

catty2010 a koľko si za to zaplatila?

lottys
21. júl 2010

@catty2010 ja som si tiež dala robiť výpočet, do konca týždňa mi určite príde. Dala som si tiež dobrú životnosť.
Pozerala som tiež portrét na TA3 aj na nete ešte raz 😉

@betina1984 ja som platila 21,50 €.
@tinipini držím palce, nech to vyjde!

catty2010
21. júl 2010

@betina1984 ahojky, ano, aj ja som platila 21,5 Eur

catty2010
21. júl 2010

@lottys ahojky, potom daj vediet, kolko dobrych terminov vam vyslo. Dufam, ze viac ako nam......iba tri, ale verim, ze bude aspon jeden z nich uspesny.

malicka158
21. júl 2010

mne uz vypocet aj prisiel, chceme dievcatko, tak nas prvy termin na dievcatko bude o mesiac...ja som platila16,5

lottys
21. júl 2010

@malicka158 malý výpočet stojí 16,50 €, veľký výpočet 21,50 €.

lottys
21. júl 2010

@catty2010 aj tri termíny sú dosť v roku, držím palčeky nech to vyjde hneď na ten prvý termín.

lottys
22. júl 2010

@catty2010 tak už mám výpočet, vyšli nám štyri priaznivé termíny. Najviac ma teší, že sú to približne mesiace, v ktorých som plánovala otehu, tak som zvedavá, či to vyjde. 😎

klba
23. júl 2010

caute baby, 🙂
mne MS dost skrizila plany co sa tyka vypoctu, snazili sme sa cez zelene plodne dni a od poslednej MS ubehlo 37 dni a menzes nikde, uz som sa tesila ze to vyslo 😅 a dnesna navsteva u gynekologa ma zaskocila.
Vyzera ze u mna neprebehla ovulacia co usudil zo sliznice, vraj ju mam nizsie a pravdepodobne to mam bud zo stresu alebo z prilisneho chcenia miminka. 😖
Ani utz tehu nepotvrdil, musim len cakat 10-14 dni ci sa MS uraci, ak nie da mi vyvolavacku.
Som z toho dost zaskocena, nikdy mi MS nemeskala a teraz ked sa snazime o mimi akurat sa mi musi zblaznit cyklus, 😖 😝 tak dufam ze to bude ok, dnes otvaram vinko, nech sa mi cyklus umudi. 😅

A baby ako vam vychadza kalendar, strieda sa vam kazdy druhy mesiac pohlavie?

Inak mne tie terminy zivotaschopnosti vysli styri, z toho 3 x baba a 1 x chlapec, prvy termin na dievca som mala prave vtedy ked mi prisiel vypocet a to som este dobrala HAK tak sme to prepasli, 😝 teraz mam dobru zivotnost na dievca v oktobri a decembri a na chlapca v novembri.

V auguste mi vychadza normalny termin bez uvedenej zivotaschopnosti na dievca, tak mi drzte palce nech mi MS dovtedy nabehne, aspon to skusime. 😉
Len teraz neviem ci ma vyznam sa vypoctami zaoberat, ak sa mi MS nedostavi, vtedy asi velka sanca na tehu nie je, co vy na to? 😉

malicka158
23. júl 2010

@klba s menzesom si vobec nerob starosti, pretoze ja mam hrozne nepravidelny menzes a niekedy moj cyklus je aj 70 dni.Tak som sa Dr.Jonasa pytala, ci to ma vyznam a bolo mi vysvetlene, ze to nie je zavisle od menzes.Aj preto si tam treba znacit zelene dni,pretoze ak sa krizuju s cervenymi,tak sa moze zmenit pohlavie a mne ide o dievcatko. 😎

klba
23. júl 2010

@malicka158 vdaka 🙂 a ako si tam mam teraz znacit menzes ked chyba? 😕
My sa chceme tiez snazit o dievcatko 😵 , ale keby to aj tak nevyslo a bol by druhy syn, bola by som rada, drobec by mal partaka, 🙂 aj ked ja stale po tej babike tuzim. 😉
Len aby to vyslo, pokusim sa koncom augusta aj keby sa MS nedostavila, aj ked velka spolahlivost co sa tyka pohlavia tam potom nie je, kedze teraz neviem kedy mam zelene dni a ci sa mi krizuju. 😅

catty2010
23. júl 2010

@klba Ahojky, jeeej, tak ti vypocet vysiel, ze tri mesiace po sebe dobra zivotnosť? to fakt nie je zlé. s MS si fakt nerob starosti a hlavne bud uvolnena. Mne vysla dobra zivotnost v juli, ale nie som tehu a dalsia bude koncom septembra a potom az v maji........uvidime, ako ma byt, tak bude.

catty2010
23. júl 2010

@klba chces to risknut s tym augustom, aj ked ti bol robeny vypocet dobra zivotaschopnost? ja budem cakat iba na dobru zivotaschopnost.....pre istotu.....asi nieco na tom je, ked to takto pocitaju a prihliadaju na vsetko aj na dobre tehotenstvo aj porod, nielen na zdravie babatka.

catty2010
23. júl 2010

@lottys Drzim ti palce, aby to vyslo. a ktore mesiace vychadzaju?

klba
23. júl 2010

@ catty, no prvy vypocet na dobru zivotaschopnost som mala vo februari, to sme nestihli a potom sa mi to vsetko nakopilo na koniec roka a z toho je 3 x dievcatko. 😉
povodne som chcela ist bez prerusenia z MD na druhu, kedze uz mam 32 rokov a nemam na co cakat, 😉 ale neviem ci to stiham, 😅 hlavne ked mam teraz trampoty s MS, ale snad ked by som bola tehu neskor, cca trebars v 5 mesiaci po ocakavanom nastupe do prace asi by ma nemohli prepustit ako tehulku, ale neviem ako sa to teraz berie. 😅
a ako vies ze nie si tehu, hm? 😉 kedy si mala v juli vypocet? este je skoro na zavery, este stale mozes byt tehu, teda pokial ste termin vyuzili. 😵

catty2010
23. júl 2010

@klba Ahojky,
ano, termin na zaciatku jula sme vyuzili podla mojich zaznamov, aj ked vypocet od Jonasa nam prisiel az niekedy v strede jula. robila som si test 13-ty den po potencialnom pocati a bol negativny......tak z toho usudzujem, ze asi nic...☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre