MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

hadassah
13. jún 2011

Mne sa ovulácia s fázou mesiaca kryje len cca 2x za rok. Ostatné mesiace sa tieto 2 termíny vždy rozchádzajú.

nubab1
13. jún 2011

@hadassah 🙂 ...ved jasné....a ja ked nemám ovulu...tak domňa môžu nastriekať aj 5 litrov a niiiiiiič 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a asi aj výpočet je v tej chvíli zbytočný 😝

tinara23
13. jún 2011

@hadassah
@nubab1 ahojte kočky, skúšala som si to vypočítať na ďalší cyklus, takže ovuláciu mám pravidelne 13DC (čiže 25.6.) dala som pred a za 6 zelených dní, čiže zelené dni sú 19.6-1.7.. Podľa fázy mesiaca mám červený deň 3.7. a zelený s červeným sa mi prekrýva 30.6.-1.7. čo je 18,19DC. A teraz moja otázka tie dni čo sa prekrývajú zelená, červená sú akože plodné? Trošku mám v tom chaos 🙂

velvet26
13. jún 2011

babule, tiez som mala urobeny vypocet od jonasa uz som sem pred casom prispievala, tiez som si najprv znacila dni, kedy som mala menzes a porovnavala, kedy su zelene a cervene dni, nakoniec som sa na to vykaslala, lebo podla jeho vypoctu mi tam vychadzali plodne dni na koniec menzesu, co viem ze urcite ovulaciu vtedy nemam, tak lepocuvala svoje telo snazila sa cez ovulku a vyslo to...tak skusajte aj v ine dni, nikdy neviete kedy to vyjde.. 😉

hadassah
13. jún 2011

@tinara23 Takže asi takto: Logicky vyznieva najlepšie tvrdenie, že 100% pravdepodobnosť otehotnenia je práve vtedy, keď sa tmavo červený deň prekrýva s zeleným, alebo ak tieto dva dni budú prebiehať tesne po sebe.
Jonáš však tvrdí, že žena môže otehotnieť v ktoromkoľvek červenom ak i zelenom dni.(tu ja nesúhlasím, hlavne, keď sú červené a zelené dni ďaleko od seba) To, v ktorých dňoch sa máte alebo chcete snažiť, závisí od toho, či si želáte konkrétne pohlavie dieťaťa. Tu zase Jonáš tvrdí, že pohlavie prvého dieťaťa sa neovplyvňuje, lebo je dané okamihom narodenia matky. Pohlavie druhého sa dá ovplyvniť nasledovne: ak je mesiac vo vašom červenom dni v znamení ,panna,ryby,,škorpión,býk,rak, kozorožec - narodí sa dievča, ak v znameniach blíženci, lev, strelec,vodnár,váhy, baran - narodí sa chlapec. Ak chceš zvýšiť pravdepodobnosť želaného pohlavia, snažiť sa treba v dňoch, kedy sa červené dni nekryjú so zelenými.

veľa šťastia s vyfarbovaní okienok - je to milá zábava. Aj sa sa tak zabávam už 26 mesiacov. Bez výsledku. 🙂 Zatiaľ.

hadassah
13. jún 2011

@velvet26 súhlasím. Bez ovulácie neotehotnieš.

hadassah
13. jún 2011

@tinara23 ak si meriaš bazálnu teplotu, a 25.6. budeš mať ovuláciu, tak ideálne termíny na otehotnenie sú definitívne pred ovuláciou a ešte v deň ovulácie a keď sa prižmúri oko, tak aj deň po ovulácii.Vysoko pravdepodobný termín otehotnenia od 23.6. do 26.6. Podľa dátumu narodenia a postavenia mesiaca je to 3.7., čo je ale totálne neskoro, veď od vypudenia vajíčka z folikulu prebehne 5 dní, to už oplodnené a deliace sa vajíčko vchádza do maternice... Najlepšia rada znie, snažte sa 2 týždne v kuse.
Veľa sťastia. 🙂

ivaana2
13. jún 2011

ale prosim ta co su to za blbosti..samozrejme ze zena moze otehotniet aj ked nema ovulaciu...ja som tak otehotnela...len zeny ktore maju problem otehotniet by sa mali zamerat na dni ovulacie a skusat len cez ovulaciu..

dermakova
13. jún 2011

@hadassah
tak ja mam podla vypoctu dvojicky. Pretoze som otehotnela jak v jonasovych dnoch, tak i v dnoch mojej ovu...
rozdiel bol viditelny aj na sone podla velkosti. 😉
takze presne ako pse
@ivaana2 otehotniet mozes hocikedy pocas cyklu. 😉

sasena033
13. jún 2011

@dermakova to vazne?? 🙂 budu dvojicky,?? tebe sa plodne dni krizovali z cervenymi posl.den si mala zeleny vtedy si otehu cez ovu ci ako...no ty kokso.......normalne by som neverila..no ak nevyjde teraz cakam koncom tyzdna testnem tak v juli ets eraz skusim na babu ale presne davat si budem pozor aby cez ovu nebolo nic 😀 a co nato lekar ked kazde ma inu velksot

hadassah
13. jún 2011

@dermakova
ahoj 🙂 , my sme si už raz na túto tému písali. Niekedy začiatkom roka myslím. Blahoželám k tehotenstvu. Pri všetkej úcte, keď si nemala ovuláciu, čo potom oplodnila manželova spermia? Tie vajíčka dozreli, uvoľnili sa z folikulov, a nastalo oplodnenie. To či to bolo v taký či onaký termín, či podľa Jonáša, alebo svätého Dindiho, je úplne jedno. Ovulovala si - otehotnela si.
Želám pohodové tehotenstvo. 😉

hadassah
13. jún 2011

@ivaana2 ja stále páčim od žien, ktoré údajne nemali ovuláciu, ako by mi mohli uspokojivo odpovedať na otázku, čo dokáže oplodniť spermia, keď sa vo vajcovode nenachádza vajíčko? Žiaľ, zatiaľ som nedostala od nikoho odpoveď. Otehotnieť bez ovulácie sa dá, ale tá spermia si aj tak na vajíčko musí počkať. A ten čas je takžiež pre spermiu obmedzený. No v konečnom dôsledku je to aj tak len a len o tej ovulácii.

tinara23
13. jún 2011

@hadassah 🙂 🙂 🙂 jasnačka, ja sa už rok a pol riadim podľa ovulácie, meriam BT, občas použijem aj ovu testy, manžel je OK, ja po hormonálnej stránke okrem štítnej žľazy tiež. Ideme akurát 24.6. na dovolenku, tak som si povedala, vyskúšame aj v čase ovulky, aj podľa Jonáša (aj keď tiež z medicínskeho hľadiska mi to nejde do hlavy) no, ale vyskúšame, nič zato nedáme 😉
mňa napr. tento mesiac šokoval lekár, ovulku som mala pekne 13DC a keď som bola bola u neho tuším 9DPO, tak mi robil sono a videl vajíčko a, že sa máme snažiť. Bolo mi to nelogické, lebo BT meriam a teploty boli vysoké, kvôli tomuto ma možno trošku zľakal Jonáš.

dermakova
13. jún 2011

@sasena033
teraz nie, teda dufam, ze nie 😀
to bolo pri prvom tehu.Sme sa snazili a snazili a stale ziadny vysledok. No tak som si dala urobit vypocet a po2 mesiacoch som ostala tehu. Otehotnela som jak v cervenych, tak i zelenych dnoch.
Takze presne tak, ako to pise Dr.Jonas...dva cykly a u mna aj 2xtehu v jednom. 😀 😀
@hadassah
ale vsak ja len hovorim, ze presne jak Dr.Jonas tvrdi, ze ide o dva nezavisle cykly, pocas ktorych sa da otehu, tak mne sa to presne v oboch podarilo. Takze asi nieco na tom bude. 🙂

lea1333
17. jún 2011

ahojte baby mozete mi poslat kontak na dr Jonasa???neviem to nikde najst chcem tu prihlasku ale bneviem sa k nej dopracovat!

nubab1
17. jún 2011

@hadassah :::🙂)))) tvoja posledná veta nemá chybu!!!!! dobre som sa zasmiala....som na tom tak isto...tak si len vyfarbujme ženy :🙂))

hadassah
17. jún 2011

@nubab1 no dik teda 😀

hadassah
17. jún 2011

@lea1333

info@centrumjonas.com

Vyžiadaj si formulár a pošlú ti ho mailom.

lea1333
17. jún 2011

@hadassah oki dakujem uz som poslala...ako rychlo zvyknu odpisat?

lea1333
17. jún 2011

a baby to ako funguje to si musim merat aj bazalnu teplotu ?ja si ju meram a co si budem vyfarbovat???ja som s toho jelen! 😀

siusinocka
17. jún 2011

mam dvoch chalanov... že by som na babu skúsila Jonáša?

hadassah
17. jún 2011

@lea1333 zvyknú odpísať hneď. Mne písala dcéra pána Jonáša.

hadassah
17. jún 2011

@lea1333 nič si nemusíš vyfarbovať, tá debata tu bola na margo toho, že u Jonáša si to zaplatíš, ale kľudne si to isté čo ti vyfarbičkuje on, môžeš spraviť aj sama.

lea1333
17. jún 2011

to vazne?
@hadassah tak to je potom zbitocne objednavat a platit za to ked si to spravim aj ja sama!ja som v tom novacik tak sa mi potom nedivte ked tu trepnem kraviny!!! 😀 a ja neviem ci som idiot ale tu prihlasku co mi poslala pani tak to sa neda vypisat v pocitaci ale len si to musim vytlacit a odoslat im to???

lea1333
17. jún 2011

@hadassah a ked som potratila oni tam chcu presny datum potratu a hodinu a to mi nikto nepovie lebo ani oni to nevedia!!!co tam mam napisat?

nubab1
18. jún 2011

@lea1333 tak približný den alebo hodinu /neviem/ potratu by si mala vedieť , či???...a ked nie, tak tam kľudne zavolaj a spýtaj sa na to dr. jonáša....ja som tam tiež volala...

nubab1
18. jún 2011

@lea1333 áno áno....aj ja som to najprv celé vypísala na počítači 😀 a potom som zistila, že sa to nedá vytlačiť !!! :🙂))) skoro ma porazilo 🙂 no síce vytlačiť áno, ale ten vlastnoručný podpis tam asi ťažko dáš 🙂 takže, vytlač, vypíš a posielaj 🙂 veľa šťastia! 🙂

loriana
18. jún 2011

ahojte dievčatá, som tu nová, chcem sa opýtať, či má niektorá skúsenosť s prírodným liekom FEMIGARD, vraj pomáha pri otehotnení. Snažíme sa s manželom už 2 roky, mám už 4 mesiace aj výpočet Dr.Jonáša a nepomáha to. Manžel zatiaľ nechce ísť na spermiogram. Ja ešte beriem Femibion už skoro rok, to je na zvýšenie kyseliny listovej.

loriana
18. jún 2011

@lea1333 ... ja mám Jonášov výpočet už 4 mesiace a nepomáha zatiaľ. O dieťa sa snažíme 2 roky. Inak prišlo mi to od neho pomerne rýchlo... Ako dlho sa snažíte?

pici
18. jún 2011

@loriana manzela posli na spermio, lebo ak ma on nejaku patologiu, mozes sa cpat femigardom a inymi vecami kolko chces

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre