MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

emakiki
26. feb 2016

@mk229 no poslal, ale iba taky ze cervenou ten jeden den, kedy sa mame podla neho snazit, modrou kedy zacala menstruacia a zelenou jeden 15 ty den, ale nie ako to mate vy, ze niekolko dni mate oznacenych, ja mam vzdy oznacene len jedno policko v kazdom mesiaci kazdej farby. A tu zivotaschopnost tam nemam vobec...

jlp
26. feb 2016

Aka je pravdepodobnost otehotnenia v pripade, ze celocerveny den vysiel na prvy den mrchy a snazili sme sa den predtym? Otehotnela tak nejaka z vas?

kakatulik
26. feb 2016

Akoze ja neviem. Na konci mrchy si to viem celkom predstavit,ale na zaciatku tie vodopady a krce...no co ja viem...

jlp
26. feb 2016

@kakatulik ved to 😞

mk229
26. feb 2016

@emakiki tie zelené si počítaš sama

jlp
26. feb 2016

@emakiki od zeleneho dna si urob 6 dni hore aj dole. Spolu je 13 zelebych dni a od cerveneho dna si urob 3 dni pred nim - tam sa snazis.

sara22
26. feb 2016

@iplusr no a to su predne tie nepochopitelne veci,preco raz sa podari a potom ani za ten svet.. 😒
Nechcem mudrovat,ked nam sa hned zadarilo oba razy a neviem si to ani predstavit,ake to je,ked sa nedari,ale skusali ste aj take,ze ist na dovolenku,len vy dvaja,vypocitat si ju presne na plodne dni a snazit sa tam,kde ste bez stresu a v uplne inom zivotnom nastaveni?

sara22
26. feb 2016

@jlp cerveny den by mal podla toho ako to ja chapem znamenat,ze cca 12hod.pred nim je zena plodna. Cize by to mohlo klapnut.. Sice je to proti vsetkemu,co sme sa kedy o splodeni pocas ovulacie ucili,ale tak clovek nikdy nevie 😀

januvia
27. feb 2016

@jlp ja som mala 1. den ms cerveny den a den predtym sme to skusili a otehotnela som. Sice so smutnym koncom ale predsa

emakiki
27. feb 2016

Baby, tak vcera sme to konecne dali na Jonasov den 🙂 mne to vychadza na 5-6DC, zaujimave, ale myslim si, ze aj malu sme splodili prave takto 🙂 ale dnes sme sa boli kupat a rozmyslala som, ci to nema nejaky vpliv, ze kde az sa dostane ta voda, ci nemoze zniicit spermie, cakajuce na vajicko... Ale asi blbost ze? 😀 a nesmejte sa mi 😀

sara22
27. feb 2016

@emakiki nieee,neboj,oni cakaju niekde za krckom maternice a zan sa voda nedostane 😉

emakiki
27. feb 2016

@sara22 aj som si myslela, ale pre istotu sme prave poslali dalsich vojakov 😉

sara22
27. feb 2016

@emakiki tak nech bojuju statocne 😀

emakiki
27. feb 2016

@sara22 dakujem uz by mohli veru zabojovat 🙂

jlp
28. feb 2016

@januvia to ma mrzi. drzim palce, aby sa zadarilo a prezila si stastnych 280 tehulkovskych dni

mit
29. feb 2016

@iplusr a ked si za jonasov vypocet neplatila ale mas ho zo stranky astrologie... tak ako vies aka je zivotnost? Myslis mesiace kde je zelene OK?

sara22
29. feb 2016

@mit mne napr.zeleny aspon 1mesiac vysiel pre rok 2013 a potom az 2021 😂 ale v original vypocte od jonasa som mala dobru zivotnost a zodpovedala aspektu 1

iplusr
1. mar 2016

@mit su tam tie napatove aspekty. Cim menej napatovych aspektov, tym lepsia zivotnost.

matilda72
1. mar 2016

@iplusr no tak na to by som sa veľmi nespoliehala ja som mala tie aspekty 2 a moja maličká bola natoľko deformovaná, že som podstúpila potrat v 5 mesiaci

matilda72
1. mar 2016

@iplusr a ešte ma napadlo keď som mala na tej stránke OK tak som otehotnela ale v 5 tt som potratila. síce som si teraz dala urobiť výpočet ale asi sa nebudme na to veľmi spoliehať 😀

januvia
1. mar 2016

@matilda72 ahoj... ja v siestom pre vrodenu chybu srdca... je tomu vyse tyzdna... nemas pocit ze prave tie vypocty mozu uskodit spravnemu vyvinu? Uz fakt neviem, kde najst dovod :(

iplusr
1. mar 2016

@matilda72 ved sa ani nespolieham. ja som tiez mala OK a v 8tt missed.

matilda72
1. mar 2016

@januvia no mne povedel jeden pán, ktorý sa tomu venuje hovoril, že tam sú aj iné veci, ktoré môžu narobiť šarapatu a neovplyvní to ani výpočet. no mne teraz prišli na to, že som prekonala vírus ale aj mám nejakú krvnú mutáciu nie je to síce zrážanlivosť ale mám nábeh na upchávanie ciev takže mohlo niečo upchať cievu a bábo sa nevyvíjalo, čo je dosť možné lebo v 17 tt bolo všetko ok a v 20 tt už nie takže asi tak. inak veľmi ma to mrzí viem čo prežívaš ale neboj zvládneš to ani nezbadáš a budeš opäť tehu 😀 😀 zvládnem to neboj u mna je to tomu čoskoro 4 mesiace

simsdeny
2. mar 2016

@sara22 zdravim zase ja 🙂 dostala som vypocet od Jonasa s pokynmi. Ale ja mam v pokynoch ine ako ty si hore spominala. Ty pises ze sa nema sulozit pocas zelenych dni, a ma sa sulozit den pred cervenym dnom. Ja som dostala zasa pokyny ze moznost pocatia sa ZVYSUJE ak sa cerveny den stretava alebo je blizko zeleneho. A este tam je dodane ze v plne cerveny den ma dojst k pohlavnemu styku... vobec tam nic nepisu ani o tom ze su plodne 3 dni pred cervenym dnom ani vlastne nic co si hore pisala :D ja uz som z toho taka domotana az :D prikladam foto

emakiki
2. mar 2016

@simsdeny toto iste mam aj ja a tiez som sa tu vypytovala, lebk som bola jelen z toho, co pisu tu a co poslali mne 🙂 pisala som aj spat na ten mail, ci sa nepomylili a ze nie, ze je to ok 🙂 tak asi zmenili ,,pravidla" 😀

simsdeny
2. mar 2016

@emakiki asi dosli na to ze viac sa dari ked su zeleny dni heh parada :D ale tak skusime a uvidime co bude 🙂

zonjushe
2. mar 2016

@simsdeny nie nezmenili pravidla..ak si dáte vypočítať pohlavie tak vtedy sa nemôžu krizovat zelene dni s červenými,lebo by sa znížila pravdepodobnosť vybraného pohlavia..ak chcete otehotnieť bez ohľadu na pohlavie tak je väčšia šanca ak sa križujú..
@emakiki

sara22
2. mar 2016

@zonjushe ale ja som mala pisane,ze aj dobra zivotnost aj pohlavie sa znizuje v cervene dni,ktore sa kryju so zelenymi.. Tiez uz som z toho jelen 😁

emakiki
2. mar 2016

@zonjushe ja som si nedala vypocitat pohlavie, ale dobru zivostnost a nemam to tam a mi napisali, ze to tam nemozem mat, lebo nespadam do skupiny IV., tak ja mam len cervene dni vyznacene a potom zelene a modre si doplnam sama...

lebonka
3. mar 2016

@simsdeny ja som si dala vypocitat pohlavie, ale nakoniec sme sa s mm zhodli, ze kasleme na to, je nam jedno, ci to bude chalan al.baba. takze sa budem drzat tychto pokynov co si dala. super. inak, co sa odporuca 3-4 dnova absencia pred plodnymi dnami, to sa mysli pred plne zelenym a cervenym dnom? ci sa mysli tych 10 dni po ms kedy zacinaju plodne dni?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre