MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

evita28
26. sep 2010

@prettybaby ja som si to v r. 2006 tiež vyrátala a vyšlo mi aj deň, aj pohlavie 🙂

soni1
26. sep 2010

@evita28 Gratulujem a teším sa, že to opäť vyšlo aj ďalšej, lebo takto som aj ja pozitívne naladená.
Dlho ste skúšali? My sme teraz prvýkrát, tak som zvedavá.

evita28
26. sep 2010

@soni1 no podľa Jonáša 1x a vyšlo to...len sa trochu bojím, že sme nečakali na ten termín, kde sme mali aj "dobrú životnosť" označenú od Dr. Jonáša, ale snáď budem mať bezproblémové tehotenstvo...ja som už 1x spontánne potratila, tak sme si vypýtali aj termíny na "dobrú životnosť" plodu...

prettybaby
26. sep 2010

@zuzana2580 a ako to tam mam teda zadat?,.-)

soni1
26. sep 2010

@evita28 My sme mali síce DŽ, ale križovalo sa mi to presne so zelenými dňami, takže aj my sme na tom podobne a tiež som mala 2 potraty. Ale ja zatiaľ neviem, či to vôbec vyšlo. A vy sa už dlho snažilkujete? My tri roky. :(

zuzana2580
26. sep 2010

@prettybaby ....klikni na tu stranku a tam dole mas : Um vergangene Monate anzuschauen, bitte >>dieses Formular benutzen.......klikni na to a tam si to vyplnis 🙂

prettybaby
26. sep 2010

@zuzana2580 joj dakujem, idem skusit, a este otazka na tuto, tu som to kukala
http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-...

zuzana2580
26. sep 2010

@prettybaby ...jaaaj,tak ja som myslela tu druhu stranku....je to tu v teme na str. 2....baby hovorili,ze sa to presne zhoduje s Jonasovym vypoctom....tuto som este nepozerala,ale idem na to 🙂

prettybaby
26. sep 2010

@zuzana2580 oki, idem skusit tu z druhej strany ,)

t1nulka
26. sep 2010

@evita28 dakujem za odpoved 😉 a mas aj nejake tehu priznaky?

soni1
26. sep 2010

Baby, kde ste všetky?

evita28
26. sep 2010

@soni1 to predošlé tehotenstvo sa nám podarilo na 1x- to nebolo podľa Jonáša - bohužial som potratila. Potom som si vyžiadala tie termíny od Dr. Jonáša, a 2 mesiace sme skúšali, teraz som ostala tehotná, no nemáme DŽ na tento mesiac... dúfam, že bude všetko o.k.. A vám držím palčeky. 3 roky podľa Jonáša, alebo len teraz ste začali podľa tejto metódy?

helenkasabinka
26. sep 2010

jaj kocky snad coskoro budeme vsetky tehulky 😵 😵

lilly2711
27. sep 2010

AHOJTE
Evita gratulujeme
ja som tu tiez pisala uz pred tym. Tiez mam vypocet od Jonasa a vysledok dufam uvidime za par dni-tyzdnov.
Chceli by sme chlapceka ( mame na to dovody, nie len tak) Tento mesiac nam vysiel chlapec s dobrou ziv. tak este zajtra snazilkujeme a potom len cakat 🙂 .
Inak mne sa tiez krizovali zelene a cervene, ale urobila som si ovu test,aby som vedela , kedy skoncila ovu a vyslo mi to dobre. Dva dni po negativnom ovu teste,po jej skonceni mi zacali cervene dni, lebo ak by som to brala, ze tak ako on kaze znacit,tak mam zelene este par dni, ale ked viem, ze uz ovu nemam,tak si myslim, ze je to ok.Nie?

helenkasabinka
27. sep 2010

@lilly2711 presne tak isto mam aj ja teraz ten vypocet,podla zelenych dni ako by som mala si zapisovat by mi skoncili cca 2 tyzdne pre cervenym dnom ale ja som si robila ovu testy a presne na ovu // mi vysli na 18-teho septembra a od 19-teho mi zacinali cervene dni a uplne plne cerveny som mala 22.9.tak uvidime ci sa zadarilo a snazili sme sa aj cez ovulaciu aj tie vsetky cervene dni

soni1
27. sep 2010

@evita28 my sme sa len teraz začali snažiť podľa Jonáša, po troch rokoch.

katrin21
27. sep 2010

ahojte
tak mi dnes mailom prisiel vypocet 🙂
mam tam skoto kazdy druhy mesiac chlapca, ale ja som mala vypocet IV a nemali by sa mi stretat zelene dni s cervenymi a obavam sa, ze sa mi budu vzdy!!!!! aj tento mesiac.. ked pozeram spatne, tak sme presne den pred plne cervenym dnom mali styk, ale den po nom je uz aj zeleny den.. tak neviem..... 😝
ale to by som potom nemohla nikdy, lebo vzdy mi to asi tak bude vychadzat... a dokonca by to bol chalan teraz , tak uvidime, ci sme zarobili 😀
no a potom mam chalana v novembri aj dobru zivotaschopnost, tak dalsi termin bude...
a v oktobri mam sice dobru zivotaschopnost,ale na babu ,ale prave ked ideme na vikend do kupelov, tak teraz neviem, ze ci mame aj na babu ist skusat,alebo co.... 😀

helenkasabinka
27. sep 2010

@katrin21 no to nevadi ze zeleny den je den po cervenom 😉 a drzim palce aby sa zadarilo 😵 😵 😵

helenkasabinka
27. sep 2010

@katrin21 tak skusajte len terminy na chlapceka 😉 😉

katrin21
27. sep 2010

@helenkasabinka myslim plne zeleny den... inak sa mi vsetky cervene kryju so vsetkymi zelenymi :( :(

lilly2711
27. sep 2010

AHOJTE

Katrin myslim, ze to uz nie je problem, ze po cervenom dni bol zeleny. Prajem ti,aby vam to vyslo.

Inak mam taky napad, ak by vas to zaujalo- mozme si urobit tabulku, nas, co planujeme podla E.Jonasa. Nieco v tom zmysle, ze ktora ma od kedy vypocet, kedy nam vychadzaju tie " spravne dni " a tak pod.
Aby to neskor bolo aj statisticky,ze ci nam to vyslo a pod.

lilly2711
27. sep 2010

Katrin mozes skusit sa opistit ovu testom, teda ja to tak robim,ak sa mi krizuju, teda teraz som to tak urobila prvy krat,tak uvidime.

helenkasabinka
27. sep 2010

@katrin21 aha tak v tom pripade moze sa stat ze pohlavie bude opacne,men to tak vyslo pri malej ,mala byt chlapec ale kedze sa mi tesne prekryvali zelene dni s cervenymi tak je dievcatko 😵 😵 😵 ale ja som spokojna ,chcela som dievcatko 😵

katrin21
27. sep 2010

no.. mne to v septembri vyslo, ze jeho plodny den bol na ovulaciu...aj ked on to dal 2dni po zelene, ja si myslim, ze prakticky presne... poznam svoj cyklus....
lenze na druhej strane pise, ze sa mame snazit prave v dnoch mimo zelenych dni....lenze take ja nemam, kedze sa mi vzdy stretavaju.... cervene su vzdy vtedy , kedy aj zelene.... 😖 nelogicke nie??? ze prave ked sa ma stretnut hviezdy vypocet s MS cyklom , laik by povedal, super a on ze nie????

no tak neviem.... helenkasabinka.. tak potom mam skusit aj v oktobri, tam mame babu, a ked sa to prekryje, bude chalan?? to by bolo fajn :-FD

helenkasabinka
27. sep 2010

@lilly2711 kludne moze byt s tou tabulkou 😉

helenkasabinka
27. sep 2010

@katrin21 ano on vravi,ze nie lebo vtedy ak chcete konkretne pohlavie nemusi vyjst a dokonca sa vtedy aj zivotaschopnost znizuje tak za to on vravi,ze nie 😒 😉

helenkasabinka
27. sep 2010

@katrin21 no nie je to zarucene ze pohlavie bude opacne ale vacsinou to tak je a nam to tak vyslo aj ,dam sem foto z vypoctu ktore sme mali pri Sabínke 😉

helenkasabinka
27. sep 2010

toto bol vypocet,ktorym sme sa riadili pri dcerke,neslo nam o konkretne pohlavie a stretli sa nam cervene dni so zelenymi a tak pohlavie bolo samozrejme opacne,no nam neprekaza kedze sme dievcatko aj chceli 😵 😵

katrin21
27. sep 2010

hmm... no sranda, my sice chceme chlapca, lebo mame dve baby, ale tak keby je baba, nic sa nestane 😀

helenkasabinka
27. sep 2010

@katrin21 ved hej to je pravda 😵 hlavne aby bolo zdravucke 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre