Musím splácať hypotéku. Snažiť sa o bábo alebo počkať?

lufinka83
20. apr 2009

Ahojte, viem,že teraz v tomto svete je ťažké otehotnieť ale ja riešim dilemu ☹ idem kupovať byt, čiže hypotéka na krku..a teraz neviem či sa snažilkovať o bábätko alebo počkať? len ja mám strach,že ak budem dlho čakať premeškám svoju šancu ☹ Chcela by som vedieť, ako ste to riešili vy?čakali ste aspoň rok - dva než sa zabehnete do toho splácania... ja sa bojím toho,že bude hypotéka a malá materská... 😔

karol84
27. apr 2009

Lufi,tak presne na to jsem myslela,kdyz jsem psala predchozí prispevek 😀

zuzanockamt
27. apr 2009

no kocky, vsetky ake mladice 😀 ... ja uz mam 27, ale citim sa tak na 20 - 23 a podla mnohych tak aj vyzeram ... az na tie vrasky okolo oci 😀

karol84
27. apr 2009

Zuzi,mne hadaji taky tak o 5 let mene.jestli to tak bude i v 50... 😀

zuzanockamt
27. apr 2009

karol ... no musime dufat, ze nam ten mlady look vydzi co najdlhsie 😀 😉

lufinka83
autor
29. apr 2009

má tu niektorá z vás hypotéku ??? chcem sa len spýtať ako ste to zvládali.. dieťatko, hypotéka a mizerná MD ☹
mám z toho obavy,že keď jeden vypadne bude to hrúza... 😨

meliska
29. apr 2009

lufinka: ja mam a cakame babo... 🙂 ale... my sme tiez dost opatrni, tak sme setrili kazdu korunku ako sa len dalo, aby sme si spravili dostatocnu rezervu aspon na rocne splacanie hypoteky+vsetky poistky... az potom sme sa zacali snazit... no a potom po roku uvidime, ci pojde male do jasli a ja do prace, alebo to este budeme zvladat utiahnut... 😉

lufinka83
autor
29. apr 2009

no šak musíme začať šetriť aj my...aj som rozmýšlala o neakej práci na doma...pretože teraz nám je každá korunka dobrá a tiež nechceme ostať prekvapený bez koruniek.. 😅

meliska
29. apr 2009

ak mate financnicku, tak ona vam povie, kolko mate volnych financii na sporenie... bude sa ti to zdet, ze sa to neda, ale da sa vsetko, ked je motivacia, tak sa da... 🙂
my sme setrili cca tak dva roky... 🙂 ale s hypotekou sme sa museli aj poistit, takze nie je to len splatka hypoteky, co ti spravi skrt cez rozpocet 😉

lufinka83
autor
29. apr 2009

no máme poradcu...tiež sa ideme dať poistiť..aj za sporenie hovoril..ale sporiť budeme aj bez neho..on chcel aby sme si odvádzali peniaze do stavebnej, s čím nesúhlasíme...

meliska
29. apr 2009

lufinka: nam to tiez tak navrhovala, ale my sme s tym tiez nesuhlasili... tie peniazky radsej tam, kde je k nim pristup... 😉

lufinka83
autor
29. apr 2009

no to áno...ved máme jeden účet v ING kde peniažky rastú a sú stále k dispozícií..tak ja neviem prečo by sme mali šetriť v stavebnej..

meliska
29. apr 2009

napisem ti IP 😉