Musím splácať hypotéku. Snažiť sa o bábo alebo počkať?

lufinka83
20. apr 2009

Ahojte, viem,že teraz v tomto svete je ťažké otehotnieť ale ja riešim dilemu ☹ idem kupovať byt, čiže hypotéka na krku..a teraz neviem či sa snažilkovať o bábätko alebo počkať? len ja mám strach,že ak budem dlho čakať premeškám svoju šancu ☹ Chcela by som vedieť, ako ste to riešili vy?čakali ste aspoň rok - dva než sa zabehnete do toho splácania... ja sa bojím toho,že bude hypotéka a malá materská... 😔

jerryjanka
20. apr 2009

ahoj
poviem ti svoju skusenosť
život je otázkou priorít - my sme sa snažili rok. a potom sa zistil problém - keby som to bola vedela tak by som sa bola snažila snad už od 18tky a bolo by mi jedno či mam uver alebo budem byvať u rodičov - lebo ta neistota - či teraz vôbec budeme mať deti - tak ta je naprd.
ja by som nečakala. ale rozhodnuť sa musite vy dvaja 😉

lufinka83
autor
20. apr 2009

ked ono to je ťažké...ja tak túžim po bábätku, manžel tiež... on ani nemá taký strach z tej hypotéky ako ja... ale necháme to na osud..tabletky neberiem už vyše 3/4 roka ak sa zadarí , tak sa zadarí..

lufinka83
autor
20. apr 2009

jerryjanka, vy máte detičky?

andelka
20. apr 2009

lufinka: já bych asi nečekala, pokud oba po mimču toužíte. Starosti s penězi budou vždycky, zadařit se taky nemusí hned a nějakou dobu ještě trvá, n ež se mimčo narodí. My taky toužíme oba a začneme právě hned, až si na hypotéku pořídíme byt, čekat se nebude. S mateřskou se musí při jejím zařizování počítat, pak se nemusíte bát, že byste hodně spadli finančně. Miminko moc dlouho nepočká, nemládneme a hypotéky si užijem ještě dost a dost.

evulik6
20. apr 2009

lufinka... ja som na maleho cakala skoro rok... nedarilo sa... no a teraz sa snazime uz treti mesiac o druhe, a zatial stale nic... tiez sme mali hapoteku ked sme cakali dadka...a zvladli sme to... len sa trebalo trosku uskromnit...vies, ono buducnost nikdy nie je ista, takze asi tak.....
v tomto ti asi nik nepomoze...musis sa rozhodnut sama s manzelom...

lufinka83
autor
20. apr 2009

evulik6, ako mne to uskromnenie nevadí. ja sa rada uskromním kvôli niečomu čo vznikne z lásky..

jerryjanka
20. apr 2009

lufi nie nemame - chceli sme ale osud to zariadil inak - takže možno raz budu ale teraz asi nie 😔

lufinka83
autor
20. apr 2009

andelka, naša hypotéka sa už vybavuje, bytík máme vyhliadnutý a čakajú kým dáme vedieť, že hypotéka je schválená.. takže miminko by sa narodilo do vlastne izbičky 😀

andelka
20. apr 2009

lufinka: Tak to předpokládám, že nemáte nastavené splátky tak, že to sežere celou výplatu jednoho z vás a že jste mysleli na to, abyste byli schopni ji splácet i při případné mateřské. V tom případě bych nečekala vůbec na nic. Moji kamarádi taky předělali byt v únoru a v květnu se jim narodí mimčo. Do nového. 🙂

lufinka83
autor
20. apr 2009

no my ešte tie splátky nemáme vypočítané ,dnes nám ma volať finančný poradca...takže sa dnes dozvieme verdikt 😀 ale povedal že pri našich platoch (čo nie sú bohvieaké) by sme to mali v pohode stíhať a pritom aj šetriť

blondynka400
20. apr 2009

lufinka, jestli chcete oba, tak není na co čekat... Nikde není psáno, že se to povede hned. Navíc jestli hypotéku ještě nemáte, udělejte si splátky tak, aby jste to byli schopní platit i s mateřskou a posléze rodičovskou dovolenou. To, že by jste počkali rok dva stejně nic neřeší, splátky by se vám nesnížili.... 😉

andelka
20. apr 2009

lufinka: Tak to budete mít bezva. My teda na to jdeme tak, že hypotéku a banku vybíráme podle toho, jaká bude výše splátky. Zatím to vypadá tak, že s manželovým platem a mateřskou (resp. rodičovskou) bychom to zvládnout mohli. Ale u nás je problém ten, že já teď žádný příjem nemám a nevím jak to do budoucna bude a byt potřebujeme ještě před mimčem, tak je to takové složité u nás. Ale vy to máte fajn, takže bych nečekala být vámi.

karol84
20. apr 2009

lufinka, já bych na nic nečekala a snažílkovala, hypotéku budete splácet třeba 20 let a to už by bylo na dítko pozdě

zuzanockamt
20. apr 2009

tak ja si pri mojej situacii neviem predstavit byt na MD a splacat hypo ... musite to mat dobre vyratane, aby ste mali dostatok financii na splatky a na ostatne vydavky, ked vam vypadne jeden prijem ... a samozrejme tvoj manzel aj istotu v praci ... my s MM budeme cakat ... aj ked nikto nevie dokedy

loki01
20. apr 2009

lufi: a kolik je ti let??? ja jsem si myslela jak nam to bude dlouho trvat a hned jsem do toho praskla..a bum...vyslo to napoprve

zuzanockamt
20. apr 2009

loki ... tak to je fajn, ze vam to hned vyslo ... a ty mas kolko rokov?

sorciera24
20. apr 2009

lufi, ak tu ide o tu hypoteku, tak by som urcite necakala....lebo predpokladam, ze hypotteku nespatite za rok, dva, ci 5....a potom uz bude asi naozaj neskoro.....cize ta hypoteka bude stale....ale mimco byt potom nemusi a neikde nemas napisane, ze sa hned podari, nam to trvalo pol roka a to sme zdravi.....myslim, ze rozhodnutie amt dieta sa neda olutovat... 😉 tak vela stastia 😵

zuzanockamt
20. apr 2009

sorciera ... to je jasne kazdemu, ze hypo sa nesplati za rok ani dva ... ale treba brat do uvahy, ci zvladnu splacanie aj pocas MD a co ked ten druhy pride o pracu a spalcat budu musiet, tak co potom

sorciera24
20. apr 2009

to sa moze stat hocikedy....to by som potom nemala dieta vobec a pomaly nikto....a daju sa splatky nadstavit tak, aby sa s tymto ratalo....alebo to riesit inak.....len zas kazdy ma nejake priority.....ale ak niekto xce babo, tak si myslim, ze je jedno ci teraz, ci o 3 roky...ci co sa na tom zmeni....ved podmienky budu stale tie iste... 😕

zuzanockamt
20. apr 2009

no my sme teraz na tom tak, ze sa neda, nech by sme mali priority akekolvek ... jednoducho musime cakat ... ja mam len ucitelsky plat, ktory je bohuzial v tomto state o polovicu nizsi ako minimalny mesacny zarobok robotnika v UK so zakladnym vzdelanim a MM pracu nema ... mame len jednoizbak, ktory splacame, takze dieta neprichadza do uvahy, nech by som ho akokolvek chcela

sorciera24
20. apr 2009

aj ja mam ucitelsky plat a som tu.....a co ked bude tato vasa situacia trvat tak povedzme 7 ci 10 rokov, alebo stale?....to nebudete mat potom dieta nikdy...?! 😨

sorciera24
20. apr 2009

ja ako chapem, ze cakas asi na muza, aby aspon on mal robotu...aby ste vyzzili potom, ked bude materska....ale ak lufi maju pracu a rozhoduju sa len kvloi hypoteke, tak myslim, ze vtedy nie je na co cakat.... 😉

zuzanockamt
20. apr 2009

no tak ale potom asi tvoj manzel zaraba, ci nie? ... no ak bude situacia taka aj o 5 rokov, tak sa asi musim zmierit s tym, ze ostaneme len dvaja ... lebo ja mam uz 27 a MM 34 rokov 🙄

loki01
20. apr 2009

zuzanockamt: me je 26, mu je 23, ale ted se bojim aby nam to vydrzelo..asi uz se clovek bude bat porad

zuzanockamt
20. apr 2009

my sme si nemohli zobrat hypo ani vtedy,ked MM pracu mal, lebo byty boli nehorazne drahe a keby som ostala ja na MD, tak neviem ako by sme vyzili ... asi dost biedne ... a zase mat dieta v byte, ktory ma len 25 m2, no neviem 🙄

sorciera24
20. apr 2009

nie, nejnevaj sa, ja som tvoju situaciu pochopila....ja som sa vyjadrovala k lufi....ze ak nemusia, tak nech necakaju....a hlavne nie v tejto dobe....

zuzanockamt
20. apr 2009

no ved jasne, nech necakaju, ak ma jej muz dobre platenu robotu, ktoru ma istu, tak netreba cakat

loki01
20. apr 2009

zuza: no my jen pronajimame1+1, a proste to neresime, jsme v UK ja uz asi 5 let takze mam vsechno vyrizene a oni nas tady umrit nenechaji🙂 i kdyz normalne praci mame oba, sice zadna slava ale jde to, normalne vyzijeme a ted setrime na Focus, muj ho hrozne chce, pry ma velky kufr na kocarek🙂

sorciera24
20. apr 2009

zuzka, ale v dnesnej dobe nema robotu istu nik.....ani kto je o tom na 100percent presvedceny.... 😉 hlavne ked sa kuknes okolo...v tejto len zacinajucej krize......ale ta moze byt aj 10 rokov a to by som sa babetka nedockala....a to by bol moj zivot smutny 😒 babo je pre mna prvorade... 😉 ....a z toho co tu lufi pisala, si myslim, ze vahat nemusia....

zuzanockamt
20. apr 2009

loki ... no v UK je to trosku ine s tym socialnym systemom ... zila som tam, takze viem, ze zivot tam je o niecom uplne inom ... ale tu u nas, ked sa sam o seba nepostaras, tak si ta nikto nevsimne