Muž zrazu nechce druhé bábo

lukassamel
19. júl 2016

Ahojte zienky ,neviem ani ako mam vlastne zacat lebo som sa dostala do tazkej situacie a uz mi je normalne do placu.Mam 2,5rocneho synceka a s muzom sme sa rozhodli ze chceme dalsie babo no ja som to vedela uz skor ze chcem dalsie a nakoniec aj muz suhlasil s tym ze by sa k malemu hodil surodenec.Ani neviete ako som sa potesila predtym o tom nechcel ani pocut a teraz uz hej no a snazime sa uz mesiac a pol ked mi zrazu povedal ze nechce druhe babo ze pockajme rok atd..Ja to nechapem co sa stalo ani si neviete predstavit ako sa citim zle neviem co mam robit...proste zrazu zabije ze nie...co mam robit ☹ ☹ ☹

misel0806
19. júl 2016

Muz nevie co,chce je ako pubertak. Ked si poviem nazor tak si za nim stojim... A nie ze sa rozhoduje podla toho ako sa vyspi alebo podla nalady😊

petra3312
19. júl 2016

@lukassamel povedal Ti, preco zrazu nie?

mima4
19. júl 2016

@lukassamel spytaj sa manzela na dovody.

lukassamel
autor
19. júl 2016

@petra3312
@mima4 no povedal ze si chce oddychnut ze chce mat chvilu pokoj lebo ze dostane infarkt

lukassamel
autor
19. júl 2016

@misel0806 veru nevie co chce 😒

petra3312
19. júl 2016

@lukassamel moj muz sa do druheho tiez moc nehrnul, ale ked sme sa uz rozhodli, tak bolo rozhodnute. Neviem, co by som v takomto pripade robila? A preco infarkt? Ma teraz toho vela v praci?

misel0806
19. júl 2016

@lukassamel slaba vyhorka... Tam je urcite nieco viac

sono2
19. júl 2016

@lukassamel proste predtým nechcel, ty si ho do toho dotačila chvíľu chcel a zase nechce. Ja to chápem úplne.
Na dieťa musia byť dvaja. Zober si to opačne, keby to bolo. Viem, je pekné mať dve aj súrodenec je super, ale musí súhlasiť aj muž a úprimne to chcieť. Ostatné príbehy tu čítaš, keď si žena hlavu postaví, zrazu je prekvapená, že muž je iný a stále nechápe.

kllamarka
19. júl 2016

@lukassamel No natiahol ta riadne, to sa nerobi jasne. Ale suhlasim @sono2, nechcel..presviedcas atd.
Vezmi si to z druhej strany. Keby si sa citila unavena, vycucnuta, na infarkt, dala by si si kolecko s druhym dietatom? Navyse popri 2,5 rocnom...

charity
19. júl 2016

@lukassamel Tes sa z toho co mas.

sissy27
19. júl 2016

@lukassamel tvoj muž druhé nechcel... potom pre kľud v rodine, alebo aby si už konečne bola ticho, tak súhlasil... a teraz nie že by nechcel vôbec, chce len rok počkať - o čo ti ide? pre teba je absolútnou prioritou mať v živote dve deti s presným vekovým rozdielom? áno, v slabej chvíli súhlasil, ale syn podrástol, je akčnejší, podľa mňa tento vek 2-3roky je najnáročnejší a pre tvojho muža je to asi viac citeľné ako pre teba... dieťa nie je nová skrinka alebo dovolenka, že ok, nejak to prežijem aj keď sa mi nepáči... jednoducho sa na druhé teraz hneď necíti, čo je na tom nepochopiteľné?
ako sa venuje prvému synovi, tebe? máte pekný vzťah, ste naozaj rodina? nemôžeš si to jednoducho len užívať? čo ak druhé dieťa nebude - nebudeš v živote šťastná?
mňa normálne desí ten tvoj postoj, že kopa smútku a nevieš čo teraz, lebo muž druhé momentálne nechce... sorry, ale nepríde mi to úplne v poriadku...
a ešte jedna vec - ty si už takmer tri roky doma, predpokladám bez príjmu, živí vás muž... a chceš byť doma hneď zas ďalšie tri roky a opäť všetko nechať na mužovi... rozmýšľala si niekedy nad tým, aké to je, keď je celá zodpovednosť za rodinu na jednej osobe? plní si on aj svoje sny a túžby? alebo len chodí do roboty z roboty, potom sa venuje rodine a to je všetko?

tyelde
19. júl 2016

nuž, tiež si myslím, že najprv súhlasil skôr pre pokoj v rodine, na tvoj nátlak...ale na deti treba dvoch, ak nechce, skús mu dať ten čas, chcel rok počkať- to predsa rýchlo ubehne, aspoň si viac užiješ to dieťatko čo máš teraz...druhá možnosť je si vysadiť antiku a nepovedať mu o tom, ale už ak sa človek uchýli k takým nechutnostiam a neberie ohľady na toho druhého tak neviem no...ale je to možnosť

lukassamel
autor
19. júl 2016

@sissy27 nie nezivi muz pracujeme obaja a peniaze pre nas niesu problem. A k nicomu som ho nedotlacila

lukassamel
autor
19. júl 2016

@tyelde no k nicomu som ho nedotlacila ako si tu kazda z vas mysli

lukassamel
autor
19. júl 2016

@sono2 este raz k nicomu som ho nedotlacila predtym nechcel lebo sme nemali prerobene teraz uz mame vsetko

tyelde
19. júl 2016

@lukassamel a počkať ten rok je ozaj taká tragédia?

sissy27
19. júl 2016

@lukassamel sama si napísala, že najprv muž nechcel ani počuť o dieťati a potom teda nakoniec súhlasil... z môjho pohľadu to nebola jeho túžba, len jednoducho vyhovel tomu, čo chceš ty...
a znova sa opýtam - ako sa venuje malému teraz? ako sa venuje tebe, ty jemu? má nejaké svoje koníčky, čas na psychohygienu?
a naozaj by to bolo pre teba také nešťastie mať "len" jedno dieťa?

modraslza
19. júl 2016

@lukassamel veru slaba vyhovorka ten infarkt..ktovie preco nechce..a pomaha ti so synom az tak vela? ale asi ano vsak, kedze obaja robite...no mozno naozaj chce klud(ak sa delite o starostlivost on s malym , kym si ty v praci atd), kedze muzi niesu na babetka vacsinou, nemaju materinsky instiknt atd...co si myslis ty? co mu moze vadit? preco nie, naozaj nevies odpoved?

puklica13
19. júl 2016

@lukassamel kazdy ma pravo zmenit nazor...

lukassamel
autor
19. júl 2016

@sissy27 aj mne aj malemu da venuje ako sa venovat ma
..ma svoje konicky chodieva von s kamosmi

lukassamel
autor
19. júl 2016

@modraslza obaja sme v praci podnikame spolu neviem co da stalo

lukassamel
autor
19. júl 2016
lukassamel
autor
19. júl 2016

@tyelde prisla som sa sem len vyzalivat a vsetky ma tu idete ukamenovat

tyelde
19. júl 2016

@lukassamel nevidím ani jeden komentár, vidím možné odpovede na tvoje otázky, nikto ti tu ani nenadáva, ani neuráža ani neponižuje, normálne hovoríme svoj názor a pýtame sa na doplňujúce otázky 😕

puklica13
19. júl 2016

@lukassamel nikto ta tu nekamenuje...ale ak takto fabulativne reagujes na manzela tak sa necudujem ze ma pocit ako pred infarktom

n0mi
19. júl 2016

Ved sa ho spytaj na normalny dovod. Za ten rok sa vela moze zmenit. Mozno to ani nebude rok. 🙂 daj mu cas, chodte na dovcu, wellness, oddychnite si. Myslim, ze to tvoj muz potrebuje.

mima4
19. júl 2016

@lukassamel snaz sa chapat tvojho manzela, pockat rok dva predsa nie je katastrofa. Za ten cas si pekne budujte vztah a teste sa zo seba

lukassamel
autor
19. júl 2016

Tak nema byt preco pred infarktom ma kludny zivot ked mi prvykrat povedal ze nechce tsk som ho nechala tak sam s tym prisiel ze chce druhe ked sa mam nedavno narodil synovec takze naviem co sa zas zmenilo

sissy27
19. júl 2016

@lukassamel pozrela som tvoj blog... obaja ste mladí, absolútne nič vám neutečie, ak rok dva tri počkáte... konečne máte hotové bývanie, máte zdravé dieťa, máte jeden druhého - nenapadlo ťa, že by bolo možno dobré si to všetko užiť? ja viem, že ďalšie dieťa je radosť, ale aj starosť...a možno tvoj muž sa nechce celý život naháňať, on ako chlap cíti oveľa väčšiu zodpovednosť než ty... ty povieš "kľudný život" - ale ten asi neprišiel sám od seba, musel makať na tom, aby ste mali čo máte, dom sa asi nepostavil sám, peniaze asi nespadli z neba...samozrejme je to vaša spoločná zásluha, ale ak ty ostaneš doma, tak on bude musieť makať ďalej... a tebe sa pri dvoch malých deťoch asi nebude dať pracovať na 100%, takže on bude musieť makať na 150%...
a to, že si dovolíme chápať aj tvojho muža neznamená, že ťa niekto kameňuje... snažíme sa ti len ukázať aj iný pohľad na "problém"...
máš krásny život, tak si ho užívaj a nevyrábaj si problémy tam, kde nie sú 🙂

katarinamarkova
19. júl 2016

@lukassamel ....................predtym o tom nechcel ani pocut a teraz uz hej no a snazime sa uz mesiac a pol ked mi zrazu povedal ze nechce druhe babo ze pockajme rok atd.................
nechcel druhe...potom akosi raz v slabej chvilke navela suhlasil.....zvazil a vratil sa spat k svojmu povodnemu stanovisku....
- t.j. nechcel, druhe, nechce druhe, nebude chcieť druhe
- možno ak sa druhe nechtiac pritrafi, tak to snad prezije
- prepač nekamenujem, ale tiež si myslim, že tvoj manžel len tak akosi navela navela na tvoje naliehanie prikyvol a v podstate nikdy druhe nechcel

to že by dostal infarkt je fakt slaba vyhovorka