My, ktoré potrebujeme pri snažilkovaní pomoc a podporu

evcah
10. mar 2009

Ahojte,
uz tyzdne chcem vstupit do nejakej temy(o mojom snazeni a pocitoch vie len jedna osobka, lebo ked sa pytaju vsetci je to neprijemne a boli to, tak Vy spolubojovnicky ste nato najlepsie), ale stale som sa neodvazila. Vsade ste, babeny, take zabehnute, mam pocit , ze by som sa zakradla do vasej spolocnej obyvacky a narusila Vasu konverzu. Tiez sice patrim patrim k Vam, snazilkam, ale neviem sa zaradit.
Vcera som teda "odisla" do "uzavretejsieho" fora na inej web str., ale ubehlo 18 hodin a nikto na nic neodpisal v ziadnej teme 😲 . Tak ste nakoniec predsa vyhrali... 😉
Mam o chvilku 3rocneho syna, nikdy sme s muzickom neuzivali HAK, ale ani inak sme nebranili pocatiu( mozno som akoze pocitala plodne dni spamati- stylom, (ked sme este nechceli 2babo): po milovani som mrkla na kalendar, odpocitala v ktorom dni cyklu som a povedala: hups,asi sme nemali. 😀 Teraz neviem, ci sme sa teda za toho dva a pol roka nikdy netrafili, alebo nieco nie je OK. Ja som totiz nikdy nemala ukazkovy cyklus- 0- cca 80 dni bol standard, ale po porode sa mi velmi upravil, zazracne na 28-34 dni. Lenze pred necelym pol rokom, ZROVNA, ked sme si povedali: "je cas!" mi hrozne zblbol a blbne dodnes- 60 dni, 47 dni po vyvolavacke, 33 dni(to je fajn) a dnes je 27 DC a este sa ani nedostavili obvykle bolesti prsnikov, kt bezne trvaju 5-7 dni, takze predpokladam, ze cyklus bude dlhsi nez dni pred vyplatou.
Vy, ste tu vsetky take poctive, meriate BT, robite grafy, ja som sa konecne zacala trosku sledovat, zatial len hlieny, ale od bud. cyklu zacinam aj s meranim. Som z toho vsak jelenica, grafy, kt "poznam" ja su akesi jednoduchsie, ale chcela by som si robit nejaky taky elekt. zaznam, tak sa ich idem ucit poznavat. Kedze mam take cykly ako mam, a nikdy neviem aky dlhy bude, aj z tych hlienov som mimo... Este k tomu mam len jeden vajecnik , aj vajcovod (zobraty, ked som mala 20 rokov-az potom som otehotnela), tak asi ani to neprispieva k pozitivnemu vysledku.
Dakujem za trpezlivost pri citani, moja anamneza je ukoncena, tak ak budete mat niektora chut, pripojte sa, rada si Vas precitam. 🙂

ps- chcem ist dnes do lekarne na novy teplomer cisto na moje meranie BT, aky si mam kupit, aby bol vyhovujuci a nestal ma majland?Staci obyc. digitalny?

vierka
10. mar 2009

ahojcek... s tou BT ti moc neporadim, skor skus ist do temy o bazalnej teplote... tam by ti baby mohli poradit co a ako, alebo to najst niekde na internete... ja len viem, ze sa musi meriat presne kazdy den v tu istu hodinu este predtym nez clovek vstane z postele...
ale len som chcela k tomu tvojmu cyklu hocijakemu... nekusala si ist svojmu gynekologovi, ze by ti spravil hormonalny profil pre zaciatok a skontroloval ci mas v poriadku hormony???
ale podla mna, ked si prvy krat otehotnela v pohode, tak by to nemal byt problem ani druhy krat 😉

evcah
autor
10. mar 2009

Ahoj Vierka, dakujem za odpoved. Problem je vtom, ze teoriu celkom poznam horsie je to s praxou...
(ani hlieny neviem poriadne rozoznat). Vzdy je dobre, ked sa mozem o konkretnej veci bavit s niekym, kto vie poradit. Ja prave nad tym mojim Dr. rozmyslam, on je zlaty clovek, dobry profesional, ale info z neho dostanem, len ak sa pytam a ja sa neviem pytat, lebo mam hrcu v hrdle a zaludok v hlave od nervozity a strachu, ked som tam. Nejaky h profil mi asi robil, ale ked sa riesila moja cysta(atypicka) a isla som na operaciu bola som mlada a vsetci ma tam mali za zabu. Odvtedy fakt ani neviem,ci mi bol este h profil robeny, ale asi zajdem a dam si ho spravit. Akurat mi vravel, ze mozeme sledovat, ci dozrievaju vajicka a ovulujem, len problem je vtom, ze je 100 km od bydliska a ja nemam velmi moznosti tam chodit(ja viem, same vyhovorky)

vierka
10. mar 2009

no tak potom o tej bazalnej teplote sa opytaj radsej bab, ktore si ju meraju, lebo ja som nastastie k tomuto nemusela pristupit... cyklus mi sledoval lekar, takze som presne vedela kedy mam ovulku, tak som ziadny teplomer nepotrebovala...
tak to som byvala aj ja, nervozna z lekarov... ale som sa potom osmelila, ved oni su tam na to, aby odpovedeli na nase otazky a ked mi aj moj gynekolog povedal "kludne sa pytajte na to som tu" - tak odvtedy sa ho pytam veci aj ked si myslim, ze to je hlupost...
no pokial ti po porode nebral krv, tak ti asi hormonalny profil nerobil a pokial nejaky robil ked si bola este mlada, tak to sa mohlo uz kludne zmenit... a s tym, ze vlastne od porodu neberies ani ziadnu HAK, ani nic a uz sa intenzivne snazite pol roka, tak by ti aspon ten profil mohol zmenit a to sledovanie cyklu by bolo tie super... len horsie je asi ta vzdialenost 😒 nerozmyslala si, ze by si si nasla nejakeho gynekologa blizsie???

evcah
autor
10. mar 2009

Ako ti Dr sledoval cyklus, kolko krat si unho bola, bolo to len namatkove, alebo cielene pravidelne sledovanie???
S Dr som spokojna(sama so sebou a svojou hanbou nie) -u nas v meste su masiari a primitivi...

vierka
10. mar 2009

tak ked ho zmenit nechces, tak to sa ti viacej oplati sledovat si teplotu, lebo to by si k nemu musela chodit minimalne raz do mesiaca...
ja som mala tu vyhodu, ze som mala ovulku tak okolo 14 dna cyklu, tak to stacilo okolo 12, 13 dna k nemu ist, on pozrel akej velkosti su folikuly a podla toho naordinoval snazilkovanie.... a takto to bolo mesiac, co mesiac...

moa
10. mar 2009

ahojte kocky,ako vidim diskutujete tu o bazalnej teplote.ja som ju tiez zacala meriat lebo po vysadeni antik som uplne stratila cyklus.bola som u dokt urobil mi testy a vsetko je v poriadku ,dostala som duphaston a tym sa to malo vyriesit.prve 2mesiace som mala super 28dnovy cylkus a nedalo mi to stale ,tak som zacala meriat a zistila som ,ze mam ovu az na 28DC,tak az po tomto zisteni som bola o daco mudrejsia a teraz je uz 4mesiac co poctivo meriam

evcah
autor
10. mar 2009

Raz do mesiaca by som to zvladla, lebo ak otehotniem, nemienim chodit nikam inam, aj odrodit by som tam isla. Len to je prave problem, ze neviem kedy. Asi bude najlepsie zacat si merat BT a podla toho v priblizny cas O, ak nejaka je, za ním ist.
A uz sa podarilo?

vierka
10. mar 2009

ved nech ti skusi spravit ten HP - to by ti mohol spravit odbery v troch fazach cyklu a potom by ti podla toho vedel povedat kedy asi k nemu mas prist, aby ste to odsledovali... normalne sa ho skus opytat, ked uz k nemu chodis dlhsie, tak ti podla mna bez problemov povie...
no nam sa nepodarilo, lebo sa nasiel este aj problem u mangela, okrem mojho, tak to rovno teraz riesime v centre asistovanej reprodukcie...

moa
10. mar 2009

kocky citam vas citam a ak mozem trochu poradit,ked nerozumiete riadne meraniu skuste stranku elep.sk,je to stranka venovana prirodzenemu planovaniu a je tam p.Evka ,kt vam zo vsetkym poradi a vysvetli.ja som s nou preberala moje preve merania a je fakt zlata .skuste

vavenka
10. mar 2009

Evci ja si tiez meriam BT asi rok, je to jednoduche, ak vies trochu anglicky tak sa zaregistruj na www.fertilityfriend.com, kde si budes zadavat teploty a program za teba bude vyhodnocovat, kedy mohla byt ovulacia. V podstate ako vierka spominala - meriam kazde rano v rovnaku teplotu, predtym nez vstanem z postele - v posve - ja mam klasicky ortutovy teplomer, digitalny sa mi zda byt nepresny....Tak 5 min pomeram, odcitam a den mze zacat 🙂
Ak nevies kedy mas ovulaciu, je to dobra metoda, popripade to mozes skombinovat s ovulacnymi testami pre potvrdenie....
Drzim palce aby si na druhe babenko necakala prilis dlho 😵 😵
Ked sa smiem spytat - kolko mas rokov?

tigi
10. mar 2009

ahoj evci 🙂 no, pokial mam ja info, tak na meranie BT staci obycajny digi teplomer, ale mozno existuju aj nejake vymozenosti co by som ja brala. napr. ze si po odmerani teplotu zapamata a ja si mozem zapisat az ked sa realne zobudim, co moze byt cez vikend aj o dve hodiny po merani neskor 😉 😀 co sa tyka doktora a vysetreni, asi by bolo dobre zajst tam a poinformovat sa, povedat ze cyklus nie je pravidelny a ze je potom tazko sa trafit do ovulky (co mam aj ja aj ked nie az take velke skoky) a ze sa snazite o miminko. 🙂

evcah
autor
10. mar 2009

Aha, tak to by mohol.
To mi je luto, drzim palce

evcah
autor
10. mar 2009

Babulky, ja som aka slepa,ja som si tu okrem Vierky, nikoho nevsimla, az teraz ☹
Ja mam 27 rokov. myslite, ze mozem zacat merat aj zajtra, alebo mam pockat az do bud cyklu(co ked nahodou nepride, chacha). taku vymozenost ako spomina tigi ma moja buduca svagrinka(to je ta jedina osobka, kt vie o mojich trapeniach). Bola som u svokrovcoch, ona sa balila , schytila krabicku a vravi: hm, pozriem sa aku som mala tepltotu. A meria jej to na dve desatinne cisla...)
moa o elep viem, ale nikto nereaguje... ☹ , tak sa asi pokusim znova

moa
10. mar 2009

evcah ja som 1x tiez zacala meriat od strdu cylku najtazsie bolo sa do toho dosta,vies ked musis meriat kazdy den v tu istu hodinu to je najlepsie.je meriam o 7rano koli praci a pouzivam normalny teplomer,skusala som aj digitalny,ale ten sa mi moc nepozdaval

moa
10. mar 2009

a este ku tej elepovskej stranke ja ked som tam napisala tiez som cakala asi 2dni na odpoved,ale skus jej napisat na eva@elep.sk ja s nou komunikujem rovno cez mail je to lepsie.mozes jej tam aj ty napisat a uvidis,ze ti napise mozno nie hned ale tak 2-3 dni podla toho ako pozrie postu 🙂

evcah
autor
10. mar 2009

ok, tak zajtra zacinam. A ako je to s tym, ze by mal byt neprerusovany spanok, aspon niekolko hodin? JA mam problem so spankom a budim sa a este nas aj maly budieva...

moa
10. mar 2009

no tak toto je zaujimava otazka viem,ze ked ides spat neskoro v noci ,tak potom ti rano moze ukazat nizsiu teplotu,ale natoto ako mas ty skus sa spytat tej Evi alebo skus cez IP napisat shaarke ta mi tiez velakrat poradila.
alebo skus v teme grafy BT spytat sa bab.
trosku ma mrzi ,ze ti na tvoju otazku neviem presne odpovedat,ale radsej ti poradim dakoho skusenejsieho a spravnu odpoved ako poradit ti zle. 🙂

evcah
autor
10. mar 2009

Diky, takze nastava problem, c. ...
Ja ked idem spat o 9pm, vstavam o druhej tretej , som dve hodky hore a zase na hodku-dve zaspim, ked idem spat o 12 tej spim do piatej. V piatok som sla spat 2.40 pred siedmou som bola hore. Kazdz den je iny Ale dakujem za radu

tigi
10. mar 2009

evci a aky teplomer si chces kupit? inak ja som tiez rozmyslala ze by som to s bazalkou skusila, zatial nedochadzam k lekarovi na ziadne pozorovania ovulky a s tym meranim teploty by to mohlo celkom vyjst. 🙂

evcah
autor
10. mar 2009

To prave neviem, nechcem sa vypytovat v lekarni(vsetci sa tu pozname), a tiez do toho nechcem vela peniazkov vrazit. Tak preto som sa pytala bab. Asi ortutovy, ale neviem, ci rychlobezku, alebo normalny.

tigi
10. mar 2009

evci skus si precitat toto o tych teplomeroch, v podstate to ale vyzera ze je to na tebe... 🙂

http://www.lpp.sk/index.php?Itemid=73&id=45&opt...

moa
10. mar 2009

kocky este je aj taka moznost sledovat hlien a akusit ovu testy alebo kupit si ovu mikroskop .takymito meraniami sa tiez da zistit kedy zacinaju plodne dni 😉

evcah
autor
10. mar 2009

Ja som prave to robila tento cyklus, sledovala hlieny a pouzivala ovu testy, ale boli to podla mna nejake smejdy, vyrbene v Chine, balenie bolo 5v1, stali asi 140 Skk(vtom case) a v dvoch pripadoch sa mi poriadne nezafarbila jedna tristvrtina toho pola bieleho. No a rapi clear je stale v supliku, ale nechcem ho len tak pouzit namatkovo

tigi
10. mar 2009

ja som tiez skusala ovu testy, sest dni za sebou v case ked som myslela ze mam ovu a vysledok - sest rovnakych vysledkov, vzdy jedna silna ciarka a druha slabsia. keby aspon postupne silneli alobo slabli tie ciarky, ale boli stale rovnako silne, tak som z toho bola jelen. 🙄

evcah
autor
10. mar 2009

keby to tak boli tehu testy, cooo???? 😉

moa
10. mar 2009

hmmm to je zaujimave ja som tesovala tiez pred ovu ,pocas aj po a 1ciarka bola vzdy rovnaka a ta druha bola slabsia a dalsi den silnejsia ,asi 2dni bola silna a potom zasa slabla a bola slabucka a to bolo po ovu,no a co ten mikroskop,ja pouzivam aj ten a ten sa mi zhoduje 🙂

evcah
autor
10. mar 2009

moa a aku znacku si pouzivala?

tigi
10. mar 2009

moi ja som myslela ze to bude presne ako hovoris, postupne silnejsia ciarka a po ovu slabsia, ale ti moje potvory boli stale rovnake. vyskusam to este tento mesiac a uvidim. 😉 🙂

moa
10. mar 2009

ja pouzivam clear blue testy,som totizto v zahranicii,neviem ci sa take iste daju kupit aj doma,ale je tam este 1vec co som zabudla napisat.ten moj test ma este maly display a ked je test negat ukaze mi prazdne kolecko a ked mam vou a je pozitivny tak sa mi v tom kolecku ukaze usmiata taricka a tak si mozem byt 2x ista
ale skus sa este pre istotu spytat aj v lekarni ked ho budes kupovat,ci takto daco ja dostupne aj doma 😉

moa
10. mar 2009

tigi ono by to malo byt tak ako som ti napisala ta 1 ciarocka by ti mala tmavnut a potom blednut.si si ista,ze nemas anovulacny cyklus?len tak nahodou

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre