My, ktoré potrebujeme pri snažilkovaní pomoc a podporu

evcah
10. mar 2009

Ahojte,
uz tyzdne chcem vstupit do nejakej temy(o mojom snazeni a pocitoch vie len jedna osobka, lebo ked sa pytaju vsetci je to neprijemne a boli to, tak Vy spolubojovnicky ste nato najlepsie), ale stale som sa neodvazila. Vsade ste, babeny, take zabehnute, mam pocit , ze by som sa zakradla do vasej spolocnej obyvacky a narusila Vasu konverzu. Tiez sice patrim patrim k Vam, snazilkam, ale neviem sa zaradit.
Vcera som teda "odisla" do "uzavretejsieho" fora na inej web str., ale ubehlo 18 hodin a nikto na nic neodpisal v ziadnej teme 😲 . Tak ste nakoniec predsa vyhrali... 😉
Mam o chvilku 3rocneho syna, nikdy sme s muzickom neuzivali HAK, ale ani inak sme nebranili pocatiu( mozno som akoze pocitala plodne dni spamati- stylom, (ked sme este nechceli 2babo): po milovani som mrkla na kalendar, odpocitala v ktorom dni cyklu som a povedala: hups,asi sme nemali. 😀 Teraz neviem, ci sme sa teda za toho dva a pol roka nikdy netrafili, alebo nieco nie je OK. Ja som totiz nikdy nemala ukazkovy cyklus- 0- cca 80 dni bol standard, ale po porode sa mi velmi upravil, zazracne na 28-34 dni. Lenze pred necelym pol rokom, ZROVNA, ked sme si povedali: "je cas!" mi hrozne zblbol a blbne dodnes- 60 dni, 47 dni po vyvolavacke, 33 dni(to je fajn) a dnes je 27 DC a este sa ani nedostavili obvykle bolesti prsnikov, kt bezne trvaju 5-7 dni, takze predpokladam, ze cyklus bude dlhsi nez dni pred vyplatou.
Vy, ste tu vsetky take poctive, meriate BT, robite grafy, ja som sa konecne zacala trosku sledovat, zatial len hlieny, ale od bud. cyklu zacinam aj s meranim. Som z toho vsak jelenica, grafy, kt "poznam" ja su akesi jednoduchsie, ale chcela by som si robit nejaky taky elekt. zaznam, tak sa ich idem ucit poznavat. Kedze mam take cykly ako mam, a nikdy neviem aky dlhy bude, aj z tych hlienov som mimo... Este k tomu mam len jeden vajecnik , aj vajcovod (zobraty, ked som mala 20 rokov-az potom som otehotnela), tak asi ani to neprispieva k pozitivnemu vysledku.
Dakujem za trpezlivost pri citani, moja anamneza je ukoncena, tak ak budete mat niektora chut, pripojte sa, rada si Vas precitam. 🙂

ps- chcem ist dnes do lekarne na novy teplomer cisto na moje meranie BT, aky si mam kupit, aby bol vyhovujuci a nestal ma majland?Staci obyc. digitalny?

vierka
10. mar 2009

tigi - podla mna by si to mala skusat viacej dni, mozno si mala ovu inokedy 😒

moa
10. mar 2009

tigi a aky mas cyklus pravidelny alebo ako kedy pride

evcah
autor
10. mar 2009

A moi prosim Ta, kde si. Zeby si sa trafila do krajiny, kde niekoho poznam 🙂 a dal by som si to kupit, lebo fakt tieto jednoduche sa niekedy dost tazko "citaju" Alebo mi este prosim, ak mozes napis vyrobcu, oni to potom v lekarni cez distributora vedia lepsie zohnat-ta moja svagrinka je mgr, tak by to vedela zohnat. D

moa
10. mar 2009

daj mi chvilocku idem pohladat krabicku

tigi
10. mar 2009

vierka - mozno to nebola ovu, ale bolo lo to asi v strede cyklu a boleli ma vajecniky. ak by som nemala ovu, ciarka by nemala byt vobec myslim...

moi cyklus mam 32-37 dnovy, ako kedy...

vierka
10. mar 2009

tigi - tak ja sa v tych ciarkach moc nevyznam, ja som zvyknuta vzdy vidiet len jednu, ale to je uplne iny test 😅
a okrem toho som blond 😀 ale mozno to bolo, ze si mala anovulak, ze sice folik mohol prasknut, ale nebolo v nom vajko, alebo nebolo dozrete, alebo co 🙂

moa
10. mar 2009

http://www.chemistdirect.co.uk/clearblue-digita...

evcah skus pozriet toto malo by sa ti otvorit obrazok je to presne to iste co mam ja.som v irsku a keby som vedela skor mohla som ti ho kupit ja v nedelu som sa vratila z dovo 😒

tigi a ako dlho uz skusate

tigi
10. mar 2009

moi bez antisky som od januara minuleho roka. to sme to brali len tak, ak sa podari budeme radi, ak nie, nic sa nedeje. aktivne ale snazime az od decembra/januara tohto roka. 🙂

vierka samozrejme ze aj to moze byt, aj tak ale nechapem sest dni za sebou rovnake dve ciarky, ale neriesim. nemam chut minat kopec penazi a testovat na ovu kazdy den, preto som rozmyslala nad meranim tej bazalky. 🙂

moa
10. mar 2009

tigi a keby si skusila sa pozorovat podla hlienu a ked budes zacinat mokry skusit potom davat testy.
a pravda je aj to co si napisala ked budes testovat ovu testami ide to do penazi ☹
a co ten mikroskop ten ti ostane naveky alebo ho potom mozes skusit predat
to su len napady 😉

tigi
10. mar 2009

moi krasny hlien som videla u seba iba 1x, niekedy v polovici minuleho roka, odvtedy uz taky viditelny nebol, ak sa to teda viditelnym da vobec nazvat. teraz beriem druhy mesiac femigard, skusam ci sa nieco zmeni. 🙂

evcah
autor
10. mar 2009

Ten test vyzera kvalitne, hlavne ze je tam sedem, to nevyjde tak draho. To si zozeniem
Ja som tiez zacala s hlienom, ale musim povedat , ze pred cikanim na papieri som nikdz nic nevidela, az neskor som zistila, ze ked ho vezmem do prstov je tam. aLe po utreti po vzcik je ho tam vzdyt viac a je viditelnejsi

moa
10. mar 2009

tigi a co je to ten femigard?to ti dal dokt alebo si si to sama nasadila,ku comu to pomoze

moa
10. mar 2009

evca a mozno bude stacit ak budes sledovat hlien a ked budes zacinat mat mokro sraci dat az potom ten test.a mozno sa stane ,ze sa trafis a ani ich neminies na 1x vsetky ,mne teraz staci 1bal na 2 mesiace,ked viem asi zhruba kedy.mna okrem vajecnikov pobolievaju aj prsia

vierka
10. mar 2009

mna nebolievaju ani vajecniky, ani prsia, ani hlien nevidim, ale ovu mam... he he 😀

moa
10. mar 2009

ako vies ,ze mas ovu ked nemas ziadne priznaky a ani hlien,ved ten mame vsetky ,nie?si si ista,ze nemas anovulacny cyklus? 😉

vierka
10. mar 2009

moa - nemyslim ze ho maju vsetky co maju ovulaciu... kazde telo je ine a reagovat moze inak... naposledy zo mna vydolovali 5 vajicok a nemala som ziadne priznaky a ani hlien 😀

vierka
10. mar 2009

a este som bola rok sledovana lekarom, presne som vedela kedy je ovu, sledovany cyklus, pichanie pregnylu a aj tak som nemala hlien... ani bolesti vajecnikov, ani prsiek...

moa
10. mar 2009

hmm to som ale nevedela ,vzdy ked sa pise o ovu a veciach okolo toho vzdy ti kazdy radi sledovat teplotu,pocity a hlien.prvy krat pocujem,ze je to mozne bez hlienu,ale v takychto situaciach ako je problem s otehotnenim je vsetko mozne.
ja mam dakedy taky pocit,ze moje telo sa priam zahrava so mnou a nemozem to ziadno ovplivit,lebo keby som mohla tak uz asi davno som tehu ☹

vierka
10. mar 2009

moa - no ja som taka necitlivka 😀 baby tu si zo mna robia uz srandu 😀
a vy mate aky problem ked sa nedari a ako dlho sa snazite? 😒

tigi
10. mar 2009

moi femigard som si objednala cez net, je to taky bylinny koncentrat na upravu cyklu a ucinky:

V priebehu užívania Femigardu postupne zmizly tieto potiaže :
1. Pocit napätia, tlaku a pichania v podbrušku.
2. Stratili alebo zlepšili sa:

- výtok, pálenie a časté močenie,
- výrazná ovulačná bolesť a krvácanie
- nepravidelná menštruácia, silnejšie menštruačné krvácanie
- bolesť, kŕče a napätie pri menštruácií,
- akné, potivosť, podráždenosť,
- vypadávanie vlasov.

zopar babuliek co ho tu brali su uz tehulky a ani ho nedobrali do konca. berie sa cca 3 mesiace.

moa
10. mar 2009

v 9/2007 som vysadila antiku par mesiacov som chcela akoze na precistenie a potom od noveho roku,ze mozeme zacat.v marci 2008 som mala naposledy Ms tak som myslela,ze hadam daco bude,ale nic.no a od vtedy stale chodim po dokt ,vsetky hromonal testy mam ok,manzel bol na vysetreni tiez aj to bolo ok.mne bol nasadeny duphaston a aspon mam nejaky cyklus.zacala som meriat teplotu aby som vobec vedela ci mam ovu.
no a tak kazdy mesiac cakam ci budu // ci nie. ☹
a ty?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre