Náhradná mamička - skúsenosti s vynosením dieťatka

al
13. okt 2013

Ahojte všetky mamičky aj nemamičky🙂 Budem veľmi rada, ak sa podelí so mnou o skúsenosti nejaká mamička, ktorá pomohla inej žienke pri vynosení dieťatka. Teda "požičala" - ak sa to dá tak povedať, svoju maternicu žienke, ktorá nemože otehotnieť, alebo má iné problémy. Alebo ak sa niekto na niečo podobné chystá, alebo má už takú skúsenosť, či už to je mamička, ktorá takto pomohla alebo žienka, ktorej sa podarila táto, u nás veľmi obtiažna vec. Budem vďačná za akýkoľvek príspevok, radu, pomoc...Ďakujem. Al

bubulka722
15. okt 2013

@charlie1980 Bolesť a obavy o ľudí ktorých milujem. Nevidím žiadne pekné zajtrajšky a mám jeden obrovský otáznik: Do akej doby rastú moje deti, majú nejakú budúcnosť?
Ja som veľmi rada, že som na tom tak ako som, prosím len ma neľutuj. Pochopila som veľmi veľa vecí a ak bola toto moja cesta k poznaniu, tak som za ňu neskutočne vďačná. 😉

mariuskaa
16. okt 2013

@bubulka722
napisala si "Práve ľútosť je kľúčom k pokoji so sebou samým a s Bohom"
myslela si "lutost" alebo "odpustenie"? Lebo odpustenie je nieco co prinasa pokoj do zivota.
Je to ale velmi narocne... odpustit samej seba resp. inym. Povedat sa to da, ano odpustam ti, horsie je to tak naozaj citit.

bubulka722
16. okt 2013

@mariuskaa Odpustenie, je to ťažké pretože tomu predchádza celkové spytovanie si svedomia a následná ľútosť. Mnohé veci ľuďom ktorí ma podrazili som odpustila. Nemala som to v živote ľahké, je to na veľmi dlhé písanie a osobne nemám potrebu odhaliť svoje vnútro neprajníkom, ktorých je tu viac ako naozaj dobrých ľudí. Každý by ma súdil, pričom každý z nás má to svedomie špinavé, ale chybu vidí viac na druhom ako v samom sebe.
Svoje svedomie si spytujem, túto jedinú vec ale oľutovať nedokážem, takže odpustiť si to neviem.
Ďakujem za milý príspevok! 😉

nm1
24. nov 2014

Dobrý deň, hľadám pár ktorému by som mohla pomôcť ako nahradna matka...

alni
15. jan 2015

Dobrý deň.
Hladam seriozny pár ktorý hľadá NM...

bubulka722
25. jan 2015

@alni Veľmi nerada by som ťa urazila, ale si s tým skutočne vysporiadaná??? To nie je možné pokiaľ je človek človekom!!!

alni
26. jan 2015

@bubulka722 Nemas ma preco urazit....dobre viem co robim a kym clovek nezazije tak nepochopi problem neplodnosti a tuzbu mat svoje vlastne babo...
A za dalsie som nazoru ze ak ma niekto nieco proti tomu nech to nerobi a nech robi to co uzna podla seba za vhodne.
Ja som za NM a chapem ludi co su proti no neriesim ich kazdy mame svoj vlastny nazor a zijeme svoj zivot.
Pekny den.

bubulka722
27. jan 2015

@alni Ja som si týmito problémami sama prešla, takže viem veľmi dobre pochopiť tvoju obrovskú túžbu po bábätku. Pochopila som však, že sa nesmieme chovať ako malé rozmaznané decká a vynucovať si niečo za každú cenu. Naozajstná ľudská sila je práve prijať realitu. Moja sestra nemá deti vôbec a pritom by sa nikdy neznížila k takému riešeniu ako je NM. Žena nie je totiž továreň na deti a dieťa nie je tovar!!!
Nepíšem to so zámerom nejako ťa uraziť, to by som veľmi nerada, skôr chcem aby si sa nad vecami hlbšie zamyslela a nekonala v nesúlade so svojim svedomím. Následky takýchto rozhodnutí sa nám vedia veľmi nepekne vrátiť.

alni
31. jan 2015

@bubulka722
Rešpektujem každý názor za aj proti.Osobne na NM nic zle nevidím a ani nikdy vidieť nebudem...je to vec názoru a uhla pohľadu na NM.
A ako aj sama pises kto sa na to necíti nespraví to...takže je fajn si vypočuť aj Tvoj názor no kto sa raz rozhodne ver mi ze vie dobre do čoho ide a stojí mu to za to...

hladamematku
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hladamematku
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hladamematku
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evie_g23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pauliesivackova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubulka722
1. okt 2015

@pauliesivackova Píšťe radšej "prenajmem maternicu na 9 mesiacov, cena dohodou" Bože dievča, peniaze predsa nie sú všetko a za ne predsa nezapredaj svoje svedomie.

pauliesivackova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuska2001
1. okt 2015

mám pocit, že toto u nás nie je legálne, resp.vidím problém, ako by sa dieťa od náhradnej matky dostalo k tým "správnym" rodičom. Zmluva sa spísať nedá..... a rozhádzať si život tehotenstvom, pričom viem, že dieťa dám hned preč - mne to nepripadá mudre - peniaze sa dajú zarobiť aj inak.

bubulka722
9. okt 2015

@pauliesivackova Je mi ľúto aj za teba takých silných slov. Za taký čin by si veľmi rýchlo znenávidela samú seba. Nemám v úmysle zasahovať ti do tvojho svedomia. Zásady v ňom máme všetci rovnaké, len nám ich narúšajú silné reči o slobode vo všetkom. Si mladučká a časom prídeš na veľa vecí. Mala by si rovnakú snahu pomôcť ak by to nebolo nijako finančne kompenzované? Asi nie... Peniaze nie sú všetko a samú seba za ne nikdy nezapredaj.

pauliesivackova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
10. okt 2015

@pauliesivackova Ja ťa súdiť nejdem, je každého vec, čo chce a nechce a podobne. Ale mala by si si uvedomiť, že u nás je to nelegálne a vôbec to žiadny zákon ani nič nepodporuje......Takže ešte môžeš byť aj trestne stíhaná. Áno, áno si mladučká a myslíš, že je to jednoduchý a zaručený prísun väčších peňazí, ale riziká sú omnoho väčšie ako pár tisíc Eur..... 😉

pauliesivackova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
qtinka29
10. okt 2015

Je to nelegalne...a pokial chcu rodicia svoje vlastne dieta,tak musi dojst k umelemu oplodneniu a vlozeniu embria do tela nahradnej matky....a to na ziadnej klinike neurobia ....kedze je to nelegalne na SK ....i

evittam
10. okt 2015

@pauliesivackova Nie neprepáčim.....Ty vieš ešte prd o živote a nie o takýchto alebo iných veciach. Ja som ťa nikde neosočila a ani neurazila, tak buď taká láskava a do "hovien" a ostatných nadávaj svojim ešte nedávno pubertálnym kamarátkam a kamarátom. Ty vieš o "skulinkách" v zákonoch taký prd ako ja o jadrovej fyzike.

horana
10. okt 2015

@pauliesivackova Bars si myslis ze vzdat sa cudzieho dietata nic nie je, aby si nebola prekvapena, tvoja maternica nevie ze dieta je cudzie, cely komplex tvojich zenskych organov vzbudi v tebe hormony, nad ktorymi clovek nema kontrolu a ktore naopak ovladaju teba a tie ti ten matersky pud vyrobia. To je holt priroda, proti tomu vedome tazko nieco zmozes. Vidno ze si este mladucka, myslis si ze sa nic v priebehu tehu v zene nemeni, cha cha cha! A potom nasledne vycitky a psychicke problemy, dlhe roky, ved by ta aj keby to bolo cele legalne mozne akoze nie, psycholog pekne preveril a nakoniec neodporucil, keby videl tu malu rozhladenost a naivitu. Navyse aj tam kde to ide, zena uz musi mat svoje odrodene a pod..cize smola v tomto bezpracny zarobok zarobok sa nekona, budes musiet predsa len makat 😀

evittam
10. okt 2015

@horana Presne tak, prachy,bytík, autičko a neviem čo ešte by to chcelo bez makania 😀 😀 😀 😀 A to určite každý........Ale je tu ešte kopec iných nezákonných zamestnaní kde sa môže uplatniť so svojou mladosťou a neskúsenosťou. 😉 A nenarobí sa.

evittam
10. okt 2015

@pauliesivackova "Kopu kopu matiek to tu tak rieši"..... 😀 😀 😀 😀 Jasnééé, byť bezdetným párom, ktorý už za roky skúsil všeličo, určite si na SK nájdem nejakú "trubku" na MK alebo cez inzerát, ponúknem jej peniaze, vôbec nebudem nič vedieť o jej zdravotnom a inom stave a potom si nájdem a zaplatím nelegálne a na čierno lekára, ktorý mne odoberie vajíčka, mužovi spermie, umelo oplodní tieto vajíčka a potom ich úplne cudzej žene vloží do maternice - a samozrejme bude mať na toto všetko vybavenie a prostriedky. Dobrééééé, ale jedine ako námet na treťotriedny film vysielaný okolo druhej v noci. 😀 😀 😀 A ja som tá chudera čo vie "hovno". 😀 😀 😀 Som sa dobre pobavila v sobotu doobeda. Ďakujem.

99zuzula
10. okt 2015

@pauliesivackova Paulinka samozrejme ze sa to da, ale baby maju pravdu v tom ze musis uz mat aspon jedno svoje dieta a porodene prirodzene, nie cisarskym. Inak ta klinika ako nahradnu matku nezoberie. Je uplne jedno ci by si s tym suhlasila a podpisala neviem co...musis mat za sebou aspon jeden prirodzeny porod donoseneho dietata. Baby nemaju pravdu v tom ze je to nelegalna, zakon to len neriesi, vklad embrya ti spravia v pohode v cechach. A samozrejme ani ziadny psycholog ta nebude vysetrovat, len gynekolog.

99zuzula
10. okt 2015

@evittam naozaj sa do da, v cechach ti vklad normalne vykonaju, bezdetne pary zo slovenska to tak riesia, mas pravdu ze nie je to "kopa matiek" ale zopar sa najde. U nas sa potom dieta zveri otcovi a vlastna matka si ho potom osvoji. Len mladej treba vysvetlit ze ak nema vlastne dieta tak ju do tohoto programu nevezmu. A tie obrovske peniaze napr.na byt co za to ocakava, na to moze zabudnut, tu nie sme v amerike, jedine ze by si ju najala nejaka celebritka 😀

jana_eyre
10. okt 2015
evittam
10. okt 2015

@99zuzula Tak som zase múdrejšia, to o tých Čechách som nevedela. No len babenka nemusí hneď vypisovať niekomu koho nepozná, že vie o tom hovno a podobne, to si ani ja nedovolím a nemám už ani 20 a ani 30.......Ale to vidno zase na nej podľa správania. A ako som už napísala, áno čaká veľké prachy za niečo do čoho ani nemôže ísť - chudiatko, ľutujem ju, mala by začať rozmýšlať o nejakej normálnej práci a začať šetriť.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre