Náhradná mamička - skúsenosti s vynosením dieťatka

al
13. okt 2013

Ahojte všetky mamičky aj nemamičky🙂 Budem veľmi rada, ak sa podelí so mnou o skúsenosti nejaká mamička, ktorá pomohla inej žienke pri vynosení dieťatka. Teda "požičala" - ak sa to dá tak povedať, svoju maternicu žienke, ktorá nemože otehotnieť, alebo má iné problémy. Alebo ak sa niekto na niečo podobné chystá, alebo má už takú skúsenosť, či už to je mamička, ktorá takto pomohla alebo žienka, ktorej sa podarila táto, u nás veľmi obtiažna vec. Budem vďačná za akýkoľvek príspevok, radu, pomoc...Ďakujem. Al

charlie1980
13. okt 2013

Mas pravdu, @zeleny_cajik, co tam po nejakej moralke 🙂 By som takuto temu zakazala este aj otvorit.

kveta
13. okt 2013

@charlie1980 Jasne. Pomoct druhym k milovanemu babatku je nemoralne. Fuj. :D

kalifa28
13. okt 2013

@charlie1980 ja by som ,,cudzie dieta,, čiže dieta počate zo spermií niekoho muža a nejakej ženy, t.j. páru, ktorý sa k spoločnemu dietatu nevie dopracovat prirodzenou cestou, v prvom rade LEN vynosila a LEN porodila... nebolo by to MOJE fieta, lebo MOJE!!!! deti su počate z MOJHO vajíčka a z MOJHO muža spermie.... chápeš vobec o čo tu ide?????? že nejde o PREDAJ detí, ale o SLUZBU, ktoru poskytne žena, ktorá s tým NEMA problem??? a dokonca to može urobit NEZISTNE a ZADARMO????? haloooooooooo milá charlie, už sa preber... a netrieskaj sprostosti a predaji detí.... tie deti nie su ICH DETI, su to deti paru, ktorí ich o vynosenie požiada....

charlie1980
13. okt 2013

Jasne, len tak nezistne 9 mesiacov nosila. Ved to predsa nie je MOJE dieta😃😃😃 Ach jaj,..

benyse
13. okt 2013

@charlie1980 chapem, na co si chcela poukazat, vidim to podobne. preco chce niekto "vlastne" deti za kazdu cenu, pomaly cez mrtvoly? nezavana to skor chorobnou posadnutostou a egoizmom? nechapem to. detske domovy su plne deticiek. ale kazdemu to svoje, neodsudzujem nikoho, kazdy nech robi, co uzna za vhodne. ale ak by som nemohla mat vlastne deti, tak idem smer detsky domov, no nie?

kalifa28
13. okt 2013

@charlie1980 si celá domýlená, preto nemá zmysel s tebou diskutovat. Dobru noc!

lili_mia
13. okt 2013

@al Na Slovensku to nie je legálne povolené, kedže by sa museli poriešiť aj zákony ohľadne rodiny, nie vytvorenie jedného, ale úprava viacerých. A v prvom rade vyriešiť morálny postoj vzťahu náhradná matka a dieťa iných rodičov, ktoré ona vynosí a porodí. A kedže sme jediný štát, čo má zmluvu s Vatikánom plus fakt, že sa sudca v prípade rodiny rozhoduje podľa vlastného svedomia, by to tu zrejme ani neuspelo. Jeden sudca by uznal právny nárok rodičov, ktorý dodali materiál a iný by dal za pravdu náhradnej matke. Nepoviem, ak by sa dialo, čo som čítala, že matka poskytla svojej dcére a zaťovi maternicu a odrodila svoje vnúča. Čítala som aj také, že žena nemohla, nejak sa dopracovali k tomu, že muž súložil s jej sestrou a ked tá porodila, logicky sa odmietla vzdať dieťaťa v prospech svojej sestry, manželky toho muža. Do akej miery to bola pravda, neviem.

monhla
13. okt 2013

@charlie1980 A nespravila by si to pre svoju sestru či pre svoju dcéru. Ja by som pre svoje dcérenky urobila ČOKOĽVEK.
Čítala som príbeh o tom ako žena vynosila a porodila dieťa svojej dcéry a zaťa a potom sa ho "vzdala". Vzdala sa ho ako synčeka aby mohla mať vnúčika. Mne to pripadalo ako nezištný čin z lásky. Nič nemorálne som na tom nevidela.

kveta
13. okt 2013

@charlie1980 A co myslis, ze by som si nechala za pomoc sesternici zaplatit? Neuveris, ale su ludia, co pomahaju zadarmo.

charlie1980
13. okt 2013

Pre nikoho by som to nespravila, nie .... Asi zijem v inom svete, kde sa na moralku viac prihliada, ci je to rodina, v zamestnani, v medziludskych vztahoch. Preto je to pre mna uplne nepripustne. Aj za cenu, ze by som nemohla mat vlastne.

kveta
13. okt 2013

@charlie1980 Zvlastne.. Pre mna je zase nepripustne ukoncit vztah pre neplodnost partnera. Pride mi to chore.. Aj za cenu, ze by som nemohla mat vlastne..

anatalia77
13. okt 2013

@charlie1980 pripadáš mi ako človek čo podedil 3-izbový byt a z tepla obývačky vykrikuje na druhých že on hypotéky neuznáva,a ani by do nej nešiel,bla,bla...

junova
13. okt 2013

chapem obe hadajuce strany. aj ja som velmi tuzila po detoch a ked mi lekar oznamil, ze asi nebudem mat deti bola som nestastna☹ nakoniec sa to podarilo a mam dve deti, ale nikdy nezabudnem na ten strach, ci sa to podari. tiez som chcela vlastne deti. Ja osobne by som tiez nemohla vynosit a porodit dieta pre inu zenu. aj v zakone o rodine je napisane, ze matkou je zena, ktora ho vynosila a porodila. Ale ako vravim, chapem tie zeny, ktore nemozu mat deti a robia vsetko preto aby ich mali.

charlie1980
13. okt 2013

@kveta To bolo jeho rozhodnutie...Co s tym narobim ? Neplodny chlap sa s tym razsie vyrovnava ako neplodna zena.

sharlotta
13. okt 2013

Mne osobne sa to tiez nezda uplne koser. Rozumiem tuzbe mat vlastne dietatko, ale su veci, s ktorymi sa v zivote jednoducho musime zmierit, lebo je to tak a inak nebude. Mozno by to bolo este celkom ok, ak by to urobila sestra pre sestru, alebo matka pre dceru, alebo mozno aj sesternica. Ale podla mna je dost zavazna otazka, kto je vlastne matka. Co ak zena, ktora vynosi dieta sa k nemu psychicky priputa? Je moralne potom takej zene to dieta vziat? Je moralne jej ho nechat? Podla mna je spravne, ze to u nas nie je legalne, aj ked je mi luto, ze su zeny, ktore deti mat nemozu, no toto sa mi nezda, ako dobry sposob.

macko_usko222
13. okt 2013

@tortelinka a co myslis,ze si ho nepridu pozriet?vsak im musi padnut do oka..ja som nepisala o korupcii (: ja som pisala ze je poradovnik a na deti sa caka

macko_usko222
13. okt 2013

@benyse ano mozes nam ostatnym ist prikladom a najskor ako vlastne budes mat,adoptuj si cudzie.Milujem taketo presne sa sem hodi:"vino piju,vodu kazu"

charlie1980
13. okt 2013

@anatalia77 pojmy a dojmy su dve rozdielne veci @sharlotta presne tak to vidim aj ja...su veci, s ktorymi sa treba zmierit. Aj ked to niekedy nie je lahke a nejde to tym smerom, ako si predstavujeme.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anatalia77
13. okt 2013

@fidka79 ani sa nenamáhaj-sýty hladnému neverí...
inak 100 lajkov!!

tortelinka
13. okt 2013

@macko_usko222 pisala si, že to zaváňa obchodom...a nerozumiem čo je divné na tom, že si ho prídu pozrieť..ako inak sa dá adoptovať dieťa?

kveta
13. okt 2013

@charlie1980 Zrejme necitil, ze je pre Teba rovnako hodnotny ako pred diagnozou. Ved keby si bola tak stotoznena s adopciou, tak ho neposles na spermiogram a rovno by si adoptovala v case, ked sa nedarilo. Tak ako on tu pre Teba nie su rovnako hodnotne zeny s diagnozou neplodnosti. Proste ich nechapes a pozujes ako moralna..

irriss
13. okt 2013

@kalifa28
NEJEDNA se o provokaci, ale o zamysleni😉 🙂 🙂 🙂 Proto bych tu nerada strhla "boj".. 😉
Chapu jak to myslis, souhlasim s tim, cos napsala ale i pres toto vsechno je (bylo by 😉 ) pro mne nejdulezitejsi to, JAK bych to citila JA..nemyslim teorii.."moje, tvoje"..ale to, ze je to soucasti MNE a meho tela i duse by prekonalo pocit/teorii, ktery popisujes.. 😔
Dam prehnany priklad:
Pro nekoho je tezke se rozloucit i se svymi dlouhymi vlasami... s darovanym satkem...nadobim....
Neumim si predstavit rozloucit se navzdy s necim, co bylo mou soucasti..co jsem citila, komu jsem zpivala a o koho jsem se bala...PRO MNE by to bylo odsouzeni NA SMRT - i kdyz "jen" po psychicke strance...ale prave proto bych s touto psychikou, narusenou a bolavou nemohla zit fyzicky normalne "dal"..
MNE osobne by tato zkusenost zabila...po vsech strankach..
Moralka / nemoralka..MUJ zivot..spojeny "s mym, i kdyz cizim"..je pro mne osobne nemozne odtrhnout..
Zalezi na povaze zeny..a mozna ani neobdivuju zenu, ktera by to dokazala, spis je mi ji lito..protoze "casem" ji to bude bolet...Nekdo si sve zraneni pofouka financemi..ale z vlastni zkusenosti vim, ze kam v mladi dokazou zasahnout finance, postupem doby, starim a vyspelosti mentalni zralosti jsou finance ZBYTECNE a nicim..nesplnuji zadnou ulohu... 😔

nice202
13. okt 2013

Ale tu ide o to, ak sa nemylim o "prenajom" maternice. Kedy sa do tela nahradnej matky vlozi vajicko so spermiou zeny a muza, ktori dieta chcu, ale nemozu ho mat..., Cize biologicky a ani DNA by nebolo totozne so zenou, ktora dieta vynosila.

charlie1980
13. okt 2013

@kveta Tak este raz...si to zhrnieme. Po tom, co sa dozvedel diagnozu, psychicky to nezvladol. To, ze odisiel, bolo jeho rozhodnutie a ON s adopciou ani len nesuhlasil. Tiez to bolo jeho rozhodnutie. Takze: Krok c.1 vlastne dieta. Krok c.2 adoptovane (samozrejme to ide len v manzelskom zvazku) Krok c.3, hladam si partnera, ktory uz dieta ma. Krok c.4 zmierim sa s tym, ze to asi tak byt muselo, urcite by som nehladala matku, rodicku. Uz je to jasne ?

al
autor
13. okt 2013

@lili_mia Dakujem za tvoj prispevok🙂 Ano, na Slovensku take nieco nie je mozne. No jedna pani mi tu poslala link s odkazom na skvely clanok, kde v Ceskej republike ponukaju na jednej klinike moznost prist k dietatku aj cez nahradnu matku. Co vsetko to obnasa a ci je to umoznene aj nam zo Slovenska - pravne a papierovo, netusim. To by bolo dobre prezistit, na co sa chystam🙂

lili_mia
13. okt 2013

@al Zišlo by sa zistiť aj z pohľadu adopcie a ako by to bolo vnímané u nás. V zahraničí by si asi musela urobiť aj formálnu adopciu dieťaťa, aby naše úrady boli spokojné. Pretože u nás je matka tá čo porodila, alebo si dieťa adoptovala. Aj ked sa žena vydá za muža, ktorý má dieťa vo svojej opatere (ked už matka nežije), mala by si dieťa formálne adoptovať, aby ju úradne akceptovali ako zákonného zástupcu.
S tou adopciou by si sa vyhla mnohým problémom pri rigídnych ľuďoch.

kveta
13. okt 2013

@charlie1980 Takze si to zhrnieme. Mas jedneho partnera, mas s nim sex, neuspesne a kedze si zastankyna adopcie, vysles ho na spermiogram a s tym sa rozidete. Potom si najdes ineho muza na sulozenie.. Takeho, co uz inu zenu pred Tebou oplodnil, ale nezije s nou, zije s Tebou. A Ty s nim sulozis a uspesne. Tomu hovoris moralka? Mne to moze byt jedno, ale tipujem, ze skutocne moralne zeny sa pri pohlade na tu Tvoju moralku pousmeju.. a tie zboznejsie aj prezehnaju.

Tak opatrne s tym pozovanim a moralizovanim o tom ake mas okolo seba uzasne vztahy. ;)

adriana7
13. okt 2013

och, dievčence?? je to strašne intímna téma a ja som tiež v istej etape života uvažovala o tom, že svojej najlepšej kamarátke vynosím dieťa...žiaľ, nebolo to možné...dlhé roky sme obe márne túžili po dieťati, ja mám dnes tri, ona dve adoptované....ale chcela som napísať, že aj dnes by som to pre ňu urobila, ak by to bolo možné....z lásky k nej...lebo čo je morálka? podľa mňa všetko, čo vytvorí lásku a nový život je morálne...všetko, čo vytvorí sebeckosť, zlobu, smrť je nemorálne...

charlie1980
13. okt 2013

A to vobec nie je pravda, ze nechapem zeny, ktore nemozu otehotniet, @kveta . Neprekrucaj, prosim Ta. Nechapem zeny, ktore za taku cenu hladaju "maternicu" ako to tu bolo spomenute na zaciatku!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre