Nedokážem prestať fajčiť popri antikoncepcii

andrea1610
2. okt 2012

Chcela by som sa Vás opýtať na nejaké rady ako sa mi podarí prestať fajčiť popri antikoncepcii. Beriem ju zatiaľ len 5 mesiacov, no problémy som pociťovala už predtým. Ťažšie sa mi dýchlo a niekedy to bola v pľúcach až pichľavá bolesť. Fajčiť som začala v dosť skorom veku, bola som nonstop v prostredí kde cigarety absolútne neboli tabu. A teraz keď beriem antikoncepciu sa mi problémy prehĺbili, niekedy mi je tak zle, že si myslím že moja jediná cesta bude na pohotovosť. Potom síce nefajčím pár dní, ale prídu dni keď si aj napriek tomu dám 14-15 cigariet. Neodradzujú ma ani následky o ktorých som čítala. Môj priateľ fajčí tiež a keď ho žiadam aby prestal, že mne to ubližuje a nepomáha v absencii, len povie že ho obmedzujem. Poradte mi čo zabralo Vám. Aké ste mali následky Vy. Za reakcie vopred ďakujem 🙂

katren
2. okt 2012

@andrea1610 zacni obmedzovat jeho v sexe....robi ti zle antikoncepcia, nechcete prestat fajcit, tak nesexujte.....ked, tak s kondomom....
pre mojho manzela by to bol veeeeeeeelky trest, sexovat s kondomom 😀 😀 😀

ivv
2. okt 2012

@andrea1610 ahoj. ja som tento problem nemala, takze mojou osobnou skusenostou ti neporadim. ale viem jedno.. obrovsky hazardujes so svojim zivotom 😨 ano, su zeny co fajcia a beru antikoncepciu, bez nasledkov, ale staci mala rodinna anamneza, nachylnost na vytvaranie trombov, o ktorej ani nemusis vediet a .. smrt si po teba pride nahle a jediny kto budu z toho pouceni budu mozno tvoje kamaratky..
poznam rodinu, a ti uz asi tri roky oplakavaju svoju dceru.. mala len dvadsat.. bohuzial, pitva potvrdila plucnu emboliu.. kocka mala priatela, ktory sa doteraz nevie cez jej smrt preniest..
co chces viac pocut?? mas na vyber.. nechraneny sex alebo fajcenie. pri tvojich problemoch ako ich popisujes moze byt kombinacia oboch fatalna.. 😔 😔
bud silna a zahod to svinstvo. jedno alebo druhe.. lebo obe nie su zrovna zdraviu prospesne.. 😖

andrea1610
autor
2. okt 2012

Jednoznačne aj pre môjho priateľa, asi bude jediná možnosť takto ho vydierať 😀 Len sa bojím, že keď pôjdem niekde s kamoškami, aj tak sa neovládnem. Je to katastrofálny zlozvyk tie cigarety.. ☹

andrea1610
autor
2. okt 2012

@ivv Jednoznačne viem, že máš pravdu. Súhlasím so všetkým čo si povedala. Cigarety sú svinstvo a ja odhováram každého nového fajčiara, paradox je že sama fajčiť neviem prestať. Sama seba presviedčam, že mi to neškodí, že čo je jedna, dve, tri, ... cigaretky denne. No určite nechcem umrieť na tento zlozvyk.. Jednoducho asi budem musieť byť silná.. 😖

zvedavamt
2. okt 2012

Skus elecigaretu,sesterka pomaly prestala ,uz taha nulku len zo zvyku rano ku kave.
Ak nepojde, tes sa na trombozu. Potom sa ozvi, pomozem ti zachranit nohu,...
Mozno prilis tvrdo,ale je to realita, precitaj si v letaciku od antikoncepcie co ta caka.

andrea1610
autor
2. okt 2012

A naozaj pomáha tá cigareta.. Mám totiž rôznych priateľov ktorý to fajčia len zo srandy, alebo v nefajčiarskych podnikoch, obchodoch, v kine, v škole.. /to vážne/. No chuť na cigaretu majú stále.. Určite nechcem skončiť s trombozou, no prestať nieje jednoduché.. ☹

ivv
2. okt 2012

@andrea1610 ja som kedysi fajcila .. 😝 ale bola som jasny pripad socialneho fajciara.. ja som si nikdy nezapalila sama.. nutne som k tomu potrebovala spolocnost 🙂 ked som rano pocula ako mi v plucach piska, zacala som obmedzovat.. ale bolo to tazke, tazke, pretazke... bud by som prisla o spolocnost ludi s ktorymi som sa v tom obdobi mojho zivota citila dobre, alebo som musela zabojovat.. tak som sa nastvala a zabojovala som a posledny klinec bol moj novy partner. nefajciar, ktoremu sa hnusili zeny co fajcia.. takze mne pomohlo toto 😉
nehovorim ti aby si vymenila partnera, ale toto je tvoj boj, tvoje zdravie, tvoj zivot ..

skus si pomoct ako ti napisala @zvedavamt , niekomu pomohla akupunktura. kazdopadne nekombinuj tie dve veci. ako.. da sa reagovat vtipne, alebo na tvrdo napisat, k comu sa mozes dopracovat..
vyrad antikoncepciu a zacni nieco robit s fajcenim..
drzim palce 🙂

sisaha
2. okt 2012

@andrea1610 aj moj ex bol silny fajciar a s cigaretami koncil asi 20x do roka. Vyhodil, polamal, ale aj tak si siel na druhy den kupit nove. Prestat zacal vtedy, ked stravil jednu jedinu noc vo fakultnej nemocnici s tachykardiou...vtedy mu lekar dal na vyber...Toto bola jeho motivacia.. Ak pre teba nie su motivaciou pribehy inych, mozno ti pomoze rozhodnut sa tvoj vazny zdravotny problem 😒. Co sa tyka tvojho partnera...je na zamyslenie, ze ti povie, ze ho obmedzujes a pritom ide o tvoje zdravie...

andrea1610
autor
2. okt 2012

@ivv Presne to som aj ja, sama fajčím len keď na niečo čakám.. Inak stále s kamoškami, v bare, alebo sa len tak dohodnem s kamarátmi na tom že "ideme na cigu". Prestať sa snažím stále ale jediná možnosť je asi sa vzdialiť všetkým, ktorý ma doteraz obklopovali.. No nechcem ani zmeniť partnera ani vysadiť antikoncepciu. Pre mňa by to bol dôvod zase si zapáliť.. No budem veriť v to že to zvládnem, pretože po to čo som si prečítala, je naozaj jediná možnosť prestať fajčiť len vďaka vôli.

@sisaha áno to poznám, ja som svoje zase neraz darovala s tým že cigarety nechcem vidieť.. No také poučenie ako mal on, je asi najlepšie.. No ako ja čítam riadok za riadkom, mám pocit, že cigarety už nechcem ani len vidieť.. Vedela som, aj doteraz, že je to svinstvo..No asi som si potrebovala prečítať niečo také. A môj partner už neraz prestal kvôli mne a prichytil ma fajčiť s kamoškou na balkóne, celkom ho chápem, že už kvôli mne prestať nechce ☹

sintra
3. okt 2012

Prepac, mila zakladatelka temy, budem teraz velmi priama, ale vzdy ma dokaze fascinovat, aki su poniektori ludia...no, radsej nenapisem, nech si kazdy doplni sam. Ty mas skratka len tri moznosti: bud budes nadalej fajcit a nebudes brat HAK (je kopec inych sposobov antikoncepcie, ak sme uz pritom) alebo HAK brat budes a fajcit prestanes. A tretia, najlepsia volba pre teba by bola nesvinit si telo ani HAK, ani fajcenim.
Ale na zaciatok by som si teda minimalne vybrala jednu z tych prvych dvoch.
Vies, co dokaze sposobit jedna banalna krvna zrazenina? Smrt do minuty. Tak si to zvaz 😒

alenka600
3. okt 2012

@andrea1610 Proste PRESTAN. Moj oco bol tuhy fajciar a prestal po vyse 40rokoch, takze urcite sa da prestat. Ale nie postupne, hlavne ak mas slabu volu. Pomoze Ti iba razny rez a koniec, ziadna dalsia ciga.

andrea1610
autor
3. okt 2012

@sintra Ja viem, že máš pravdu. Antikoncepciu zatiaľ určite vyradiť nechcem a viem že je teda už len jedna možnosť. Ktorej by som sa mala držať.. Asi som mala za potreby si prečítať takéto veci aby som sa spamätala, pretože je rozdiel keď sa to číta na niekoho iného adresu a keď na tu vlastnú.

@alenka600 Viem, že sa prestať dá. Prestať sa dá so všetkým.. A prestal sám od seba.. ? 🙂

cat
3. okt 2012

@andrea1610 urob si jeden deň exkurziu "ku nám" do Národného onkologického ústavu, prejdi sa po chodbách, pozri si tých smrtelne chorých ludí, aj ja k nim patrím..a zamysli sa nad tým, či chceš aj ty.. "vďaka" fajčeniu.
Aj keď tebe viac hrozí trombóza, to je prašť jak uhoď, riskuješ život tak či tak. A dobrovolne 😖

alenka600
3. okt 2012

@andrea1610 Narodil sa mu prvy vnuk a moja mama mu povedala, ci si mysli, ze ho moja segra pusti takeho smradlaveho k vnukovi. Jasne, ze by ho pustila, vlastne to bol dost iracionalny podnet, ale dostatocne silny - a uz nikdy si nezapalil. Mojho manzela nutim aby prestal ale ten to robi presne tak, ze akoze redukuje pocet cigariet a akoze sa snazi, ale to je o nicom. Staci nejaky vacsi napor stresu a je zas pri vypalovani zobaka ako pred tym. Preto to treba radikalne utat
(pri tom si spominam ako som s dvoma kamoskami na strednej skole vzdy v nedelu zahajoval adietu od pondelka a oslavili sme to v cukrarni s bananmi v cokolade - a nikdy sme sa nedostali dalej ako k planovaniu a bananom :(

moon1979
3. okt 2012

@andrea1610
nielen tromboza, ale aj rakovina ... ale to predsa vieš ... tak sa zariad ako chceš

janinah
3. okt 2012

@andrea1610 keby si vedela,videla a počula o nasledkoch hak to či ja,tak v živote nedáš ani jednu tbl do úst 😒 síce ty asi áno,tebe je tvoje zdravie a tvoj život ukradnuté 😒 náročky som na teba tvdrá,lebo si to zaslúžiš 😠 vražedná kombinácia hak + fajčenie ti nevadí,lebo máš slabú vôľu? myslíš aj na niekoho iného ako na seba? napr. na svoju mamku? či kto myslíš že sa o teba bude starať,ak nedajbože dostaneš v mladom veku náhlu cievnu mozgovú príhodu? /takú 21r. dievčinu sme mali u nás v nemocnici a hádaj prečo takto dopadla? dnes majú infarkty aj 20tnici a prečo asi?/ ty si ničíš zdravie,frajer si bezstarostne zasexuje a ešte ťa ani nepodporí v snahe nefajčiť...no, dievča,rozmýšľaj trochu, riskuješ veľmi 😒

andrea1610
autor
3. okt 2012

@cat Takisto si mala, alebo máš problém s cigaretami? Veď práve, keby som v tom pokračovala môžem len čakať na smrť..

@alenka600 Veď práve bol to podnet od niekoho iného a bol dosť dobre vymyslený, keďže chlapi sú dosť hrdí či už na prvorodeného syna, alebo vnuka. Tiež by to bolo pre mňa jednoduchšie takouto cestou, aby mi dal niekto nejakú podmienku. Takisto mám podobný problém s partnerom. Urobí pre mňa modré z neba, no fajčenie je asi už veľa. Prestane na istú dobu, no príde akýkoľvek stres, niečo sa nevydarí, alebo stačí už len to, že ide s priateľmi na pivo a domov príde, samozrejme, zafajčený. Neskúšala si nič iné len ho prosiť? 😒 Neviem či som dobre pochopila ten príbeh, no ak chceš môžeš ho rozpísať viac

andrea1610
autor
3. okt 2012

@janinah Samozrejme pri HAK som nebola taká ostražitá? Neviem nájsť to správne slovo.. Proste som si povedala, že veľa mojich priateliek to berie a nič sa s nimi nedeje, že pokiaľ nebudú inakšie príznaky, a POKIAĽ PRESTANEM FAJČIŤ, tak so zvládnem. Máš pravdu, mám slabú vôľu.. A pritom to mám iba v hlave.. Viem, že v podstate nie si drsná, ale pravdivá. A práve takéto príspevky ma donútili vynechať už tú rannú cigaretu..

cat
3. okt 2012

@andrea1610 nie, ja nefajčím už cca 9 rokov, fajčila som počas gympla aj výšky, no proste mladá a blbá. Posledný zbytok krabičky som na chodníku rozdupala opätkom keď som raz šla večer z akcie nas.aná sama na seba,že ako páchnem od dymu..a to bol konec. Ja som sa rozhodla s tým seknúť raz a navždy, viem,že toto je celé ..o hlave..zaťatosti, pevnej vôli. Čím viac ma kamaráti/ kamošky provokovali aby som si zapálila, tým tuhšie som dokázala odporovať. Ty to máš ale ťažšie keďže partner fajčí, moj nikdy nehulil. Aj tak, je to tvoje zdravie, váž si ho,bez neho nemá človek vobec nič.

pectore
3. okt 2012

@andrea1610 ja ti dam taku radu : Tabakove korporacie sa o svojich produktoch vyjadrili.... " my to svinstvo sami nefajcime...cigarety su pre ciernych, chudobnych a hlupych ....... pokial si myslis ze tvoja osoba spada pod toto vyjadrenie ...kludne fajci dalej..... ja som si pozrela dokument tabakove spiknuti.... a pozistovala so si o tom viac veci...dokonca som si spravila vlastny pokus ze som si kupila kvalitny tabak a s oreginalnej cigarety som vybrala povodny a dala do nej ten kvalitny.... prisla som na to ze papieriky su nenormalne napustane nejakymi svinstvami...pretoze ten tabak chutil uplne inac ako ked si ho das do papieriku napr važky..... takze tak ...nic dobre v tom nieje..a je to zas jeden z najvacsich podvodov na ludoch..... no antikoncepcia bude na tom podobne. Podla mna je to tiez kvalitny hnus.... aj som to prestala brat a presla som na pocitanie plodnych a neplodnych dni ..zatial to rok a pol funguje....no tiez patrim do kategorie zien ze ked nehodou otehotniem tak sa mi svet nezruti..... takze tak.... ked uz si nevies rady tak aspon prejdi od klasickych cigariet k šulanym....uvidiš ten sakramentalny rozdiel....

kvetka_
3. okt 2012

@andrea1610 ahoj, presne 14.10 uplynie rok co nefajcim 😉 Da sa to, len nie je to lahke.Moji rodicia odjakziva fajcili, vsetci kamarati, aj surodenci, takze som tiez zacala fajcit. Velmi skoro- asi v 15tich. Pokusala som sa prestat, obdobie prestavania striedalo obdobia ked som vyfajcila spokojne aj viac ako jednu skatulku a bolo mi to jedno Vyskusala som vsetko mozne- postupne prestavanie, prestatie zo dna na den, naplaste, zuvacky, cukriky, e-cigareta. Nic nemalo dlhsi ucinok nez par dni. Az som nahodne nasla starnku kde sa pisalo o biorezonancii. Tak som si povedala, ze dam za to 30 eur, toto je uz moja posledna sanca. Isla som tam, nemala som privelke ocakavania. A naozaj odvtedy nefajcim. Povazujem o za zazrak. Prve dva tyzdne som si musela zvakat ze ked je reklama v telke nejdem na balkon fajcit a tak. Samozrejme treba si davat pozor a nepodlahnut ked ta niekto ponukne cigou. Tiez som asi mesiac nesla preventivne do baru kde sa fajci. Manzel fajci doteraz, mne to vobec neprekaza. Po tej biorezonancii som si vobec nepotrebovala zapalit- fyzicke abstaky absolutne ziadne. Iba ten zvyk, ze jáááj ja uz nefacim 😉 Urcite sa na to daj, stoji to okolo 30 eur, co je asi karton cigariet, to mas za 2 tyzdne fajcenia fuc.
http://www.nefajci.eu/ako-prestat-fajcit.html
Urcite to za to stoji. Pozitiva nefajcenia su - nesmrdim, nemam abstaky, nemusism stale mysliet na to ze kedy a kde si zapalim, nemsusim mesacne dat nehorazne peniaze za tento zlozvyk, dokazem bezat bez toho, aby som si pluca vyplula, dokonca sa mi zmenili chute, kopec veci chuti ovela lepsie nez vtedy ked som fajcila, v kabelke nemam neustale nadrobeny tabak, a dalsie a dalsie.
Drzim palce v boji s tym hnusnym zlozvykom!

andrea1610
autor
3. okt 2012

@cat Tak to ťa obdivujem.. Ja som to takto urobila neraz.. Viem, že je to len v hlave. Povedať si "som od nich závislý, inak to nejde" je blbosť.. No ja si už hovorím toľko vecí a som vyslovene proti cigaretám ale keď je možnosť tak si dám.. Sama neviem čo chcem..

@pectore Asi by som sa mala aj ja sama kúsok poinformovať a sama zistiť aký je to hnus. Síce som stále hovorila, že hnus to je.. No nikdy som si sama nevedela predstaviť aký.. Podľa mňa, ani ten kvalitný tabak nieje až taký kvalitný.. Všetko je to hnus.. A fakt jedina cesta pre mňa je prestať..

andrea1610
autor
3. okt 2012

@kvetka_ Ja dúfam že o rok o takomto čase si to budem môcť povedať aj ja.. Naozaj sa na u biorezonanciu pozriem, možno je to aj moja jediná možnosť.. 30 eur naozaj nieje veľa, keďže z kasy odchádzajú peniaze dokonca na dvoch fajčiarov.. Takže by sme na to mohli ísť obaja.. A tých pozitív je ešte omnoho viac.. Ďakujem za radu ktorá tebe zabrala.. Hneď si to idem pozrieť..

pectore
3. okt 2012

@andrea1610 suhlasim..prestat je najlepsie.... ale ked si spravis pokus s kvalitnym tabakom ... (Golden Virgin napr)...tak hned budes citit rozdiel..... aj kvalitny tabak je stale len tabak a robi telu zle...ale je rozdiel ci je to len tabak alebo su to ine dalsie chemikalie napr vo filtroch a papierikoch umelo napustane nikotinom a inymi latkami ktore podporuju zavyslost a chut na cigaretu......drzim palceky nech sa toho zlozvyku zbavis....ja uz to mam za sebou ... 😉...od normalnych cig som presla k tabaku a potom to pre mna nebol az taky problem prestat..... skratka mi to prestavalo chutit a kedze musis cigarety balit a nie vzdy sa ti chce ...tak od toho popustis...aspon u mna to tak bolo... tiez mi dost pomohlo ked som prestavala napr tyzden som vydrzala a potom som si dala normalnu cigu ..tak mi az zle prislo....so sulanej ee .... ak stym mas vazny problem a citis ze si zavysla od toho pocitu... aspon upusti od krabickovych cig..... to je hnus z hnusov najhnusovatejsi.... 🙂

digysa
3. okt 2012

@andrea1610 Musis prestat...neviem, ci ti slova pomozu, ale asi aj niekto v realnom zivote by ta mal podporit....

Citam , ze ked chodis do baru, tak vsetky kamaratky fajcia.... Ja som v USA a poviem ti, ze tu sa tak zmenil trend, ze ked prides na diskoteku, do baru, restauracie a si fajciar, tak si uplny "outsider".
V prvom rade to ludom zacina smrdiet, vsetky verejne miesta su v podstate iba pre nefajciarov.... (pre mna raj).

Z mojich priatelov, co mam v USA fajci iba 1. Robim vo firme s 27-ludmi a je nas 0 fajciarov. Tu su uz cigarety za limitom.
Koniec.... Ten, kto fajci nie je Cool. Chalani sa za fajciarkou babou ani neobzru.

Ja sa tu tak malo stretavam s cigaretami, ze aj zabudam, ze nejake existuju...... (zato moja mama nedokazala prestat fajcit a hadame sa za to az doteraz....a asi aj budeme do jej smrti).

Fajcenie je horsie ako ostatne drogy. Nikotin je totiz extremne navykova latka, hrosia ako vsetky ostatne drogy...(problem je, ze neovplyvnuje mozog- clovek popri nikotine dokaze "fungovat", nesposobuje ziadne halucinacie- preto je este stale tato droga legalna, na rozdiel od marihuany, alkoholu, heroinu a pod...)

No a na povzbudenie, aby si prestala fajcit, tak ti prezradim, ze zeny fajcierky vypadaju strasneeeeee....vrasky, tmavnutie pokozky, hnede skvrny na tvari, smrdia, zlte zuby a prsty....no nic moc 🤐