Neplodnosť u mužov. Ako ju zvrátiť?

cicuska
21. mar 2007

Ahojte , pozrela som si formu ale problemoch ktore maju muzi ak sa snazilkujeme sa tu vela nepopisalo aj ked v poslednej dobe je to nie nezanedbatelny fakt. Muzi maju corazhorsi a horsi spermiogram co je casta pricina neplodnosti.
konkretne sa to tyka aj nas.Manzel ma zly spermiogram. Aby som bola presna nie vzdy, niekedy je v norme niekedy nad normou a niekedy uplne katasrtofalny.Najhorsie na tom je ze je najviac hrozny vtedy ked potrebujeme aby bol co najlepsi.
Berie pravidelne Q10, dokonca zacal brat aj extrakt tribulus terestris vraj to zvysuje testosteron a mohlo by to teoreticky pomoct.
Ma nieto podobne starosti?

lalupa
22. mar 2007

evitam - preložím do IP

lalupa
22. mar 2007

lilinka, ja nechápem, to fakt taká rapídna zmena? Podľa mňa to bolo niečo prechodné, možno horúčka alebo sauna, či nie? A pozerala som na stránku, ale podnázov libido k tomu tam nepatrí. Ako je to vlastne? 😕

cicuska
autor
22. mar 2007

Ja som nasla na Edusane aj info ze pomaha Selezin ACE s Q10 (30mg/den) alebo tam spominal aj Profertil ten ma trocha ine zlozenie a je aj dost drahy.Pozerala som aj web stranku , su to nejaky rakusania co to robia a maju spravene aj nejake studie ze to vylepsuje spermiogram , nielen oligo ale aj astheno a terathozospermiu. Tak neviem. Nema s ty, niekto skusenosti ?

lolka
22. mar 2007

Ahojte baby, toto je moj prvy prispevok a chcela by som aj aj pridat niečo k teme. S mangelom sa snažime o mimi už dva roky a este sme stale sami. Pred 3 mesiacmi sme sa pustili do zistovania pricin preco to nejde.Ja som v poho ale manzel mal zly SPG-mozstvo okej ale pohyblivost a tvar nie zrovna najlepsie vysledky.Ale aj s takymto SPG sa deju zazraky - o 10 min.nato ako mi dr.oznamil tieto nie moc dobre vysledky som si robila teh.test a bol pozitivny !! Takze - ide to a netreba to vzdavat.
Bohuzial nase stastie netrvalo dlho, v 8 tt. som mala zamlknuty potrat a pred 2 tyzdnami som bola na kyretazi.
Ale za 2 mesiace to skusame znova a dufam, ze nebudeme cakat uz tak dlho 🙂

cicuska
autor
22. mar 2007

lolka, tak to je fakt super. U nas taky tak. Ja som v poho ale manzel ma dost zly spermiogram, naposledy cca 3 mil. a aj nepohzblive a pod. ale to bol po chripke a mal vtedy dost vysoke horucky takze to mohlo byt aj z toho. Inak mava okolo 20 mil a viac ale ma zlu pohyblivost. Aky mal spermiogr. tvoj mangel?

lalupa
22. mar 2007

ja som kupila cem M pre muzov, je to komplexny vitos, viac c,e, zinku, selenu, vapnik, horcik,... plus ta zlozka, ktora je v swiss vitaminoch, co spominala lilinka, stali 170 sk, myslim,ze 60 tbl.
lolka,drzim palce, vela stastia!

lolka
22. mar 2007

cicuska sorry ale fakt neviem presne cisla SPG, par minut po oznameni SPG sme riesili uz nieco ine - teho, takze som takeho udaje uplne vypustila. o 2 mesiace ideme opat za dr. tak chcem vyzistit viac. teraz zistujem ake vitaminy mu mam kupit.

lolka
22. mar 2007

lalupa diki, hned zajtra bezim do lekarne, ja si chcem tiez nasadit E vitam. a jemu kupim to cem M

mimusiacik
22. mar 2007

🙂evitka v ip - pokus o preklad z latinciny

Studie potvrdzuju efektivne zlepsenie SP po uzivani vit C (aspon 250mg na den),vit.E.,selen s mierou,vit.skupiny B,,koenzym Q10,horcik...karnitin - carnitargin?...+
(nepriehrievanie mieska oblecenim,slipami,uzkymi riflami,dlhym sedenim v aute,pri PC,dlhe bicyklovanie...horuce sedave kupele a sauny nie...zivotosprava - strava - co najviac farieb na tanieri - zelerove salaty...zvysit obsah bielkovin v strave(ak nie su problemy s oblickami),eliminacia,alkoholu,fajcenia,elektromagnet.smogu - TV,PC,mobily...priroda,POHYB!!!relax...info i v teme Manzelov Spermiogram z min tyzdna...a v celej teme...

Celkove ozivenie, ozdravenie organizmu,zvysenie vitality,cimkolvek,prebudit ospale zlazy s vnut.vylucovanim...

Ahojte! 🙂 😀 😵

lalupa
22. mar 2007

loli, pre seba mám calibrum baby plan, je komplexný...viaceré ho tu odporúčali (pri plánovaní a v prvom trimestri tuším) 😉

lolka
22. mar 2007

mimu. takuto podobnu odpoved som dostala aj ja od lekara ked som sa pytala co pomaha na zlepsenie spermii. ziadny fajcenie, uzke nohavice, zdrava strava, neprehrievat sa.... lenze u mangela nic take nehrozi. akurat mu niekedy vycitam to pivko s kamosmi 😕 ale v tomto je priemerny chlap, cize.......idem kupit tie vitaminy 😀

lolka
22. mar 2007

lalupa, calibrum baby plan poznam, brala som ho asi pred rokom - 1 balenie. potom som dhlsi cas brala len samotne E - a otehotniet sa mi aj tak nedarilo. Par mesiacov som nic nebrala a otehotnela som.....tak uz neviem. mozno u nas pomohla zmena prostredia, pred 4 mesiacmi sme sa prestahovali z BA do Prahy. zeby tu mali inu klimu? 🙂 🙂

mimusiacik
22. mar 2007

🙂 Idealne NAKUMULOVAT viac dobra "naraz",nie skusat kazdy mesiac nieco ine...niekomu pomoze dovolenka - inemu Sokova terapia nezamestnanostou,traumou...

Vylepsit ozdravenim hekticky zivotny styl nie je nikdy na skodu... 🙂 😀 😅 😵

Centrom je hlava,tam zacina Zmena k lepsiemu...negativizmus a pesimizmus obera o sily...VER,Dufaj,rob preto vsetko...a ZAZRAK ZIVOTA sa stane!!!

Cauenko!

Pokojny spanok! 🙂 😀 😅 😵

lalupa
22. mar 2007

kazda zmena je prospesna, treba verit!!! 😉

cicuska
autor
22. mar 2007

mimusiacik tak ty si teda dobry prispievatel.Precitala som si zopar tvojich prispevkov z debaty manzel na spermiograme a dobre som sa pobavila a este mi to navyse dodalo aj odvahu a sebavedomie do dlasieho boja, lebo to je ozaj najdolezitejsie.Psychika je svina a vie telo poriadne zblbnut.
Tak si prajeme vela zdaru a optimizmu nech nam to vyjde. Dobru noc

lolka
22. mar 2007

presne tak, treba verit, nevzdavat sa a hlavne pozitivne mysliet. my sme sa tiez zaoberali inymi problemami a vyslo to....aj ked to skoncilo smutne. ale beriem to z tej lepsej stranky, aj napriek horsim vysledkom SPG to ide, takze holky.....hor sa do toho, my zaciname opat o 2 mes. 🙂 😀

mimusiacik
22. mar 2007

🙂 Chces Nadej,odvahu,optimizmus...???,ze aj, ked povie Dr. "Zenska vy ste neplodna!!!a do roka si v tom...???mas viac casu...???Precitaj si temu v Snazilkach:"Zazraky se deji!"je tam minim 5 ludskych pribehov - kacenkyp,moj,sonkaj,soffik + ...

citanie plne zimomraviek ale i usmevov...

som na fore od 28.2 (temy Literatura k N97,OZ BOCIAN,Spln ke,ivf SPLN KE)...

uz musim...ahojte levice tigrice certice odvazne a statocne bojovnice...

tu MOZNOST mat dietatko nam nikto nesmie vziat!!!Nikto cudzi a uz vobec nie my SAME!!!

Sladke sny o naplneni najkrajsej zivotnej tuzby!

Cauenko! 🙂 😀 😅 😵

annavi
23. mar 2007

kocky selezin ACE je vraj najlepsi ..na zlepsenie SPG a aj MACA...ja skusim toto...a uvidime vysledok 😉

bublinkajasminka
16. apr 2007

ahojte kočky - pridávam sa do témy......no mangelov SPG nedopadol dobre - má 35mil/ml čo je ok množstvo ale pohyblivosť je 40% - máááálo - teda ja neviem čo máme robiť - o 2 týždne máme kontrolný SPG a potom povedia čo dalej..... inak mangel nikdy nefajčil, žiaden alkohol - to ozaj len príležitostne ale pohárik teda vlastne absolútne a zdravo žije - stále športuje, každý druhý deň lezenie na športovej stene, prírodu miluje, stále je vonku - fotografuje a tak.....tak kde je vlastne chyba????

cicuska
autor
13. máj 2007

Ahojte baby, nema niektora z Vas informaciu ze by vitamiy Profertil zlepsili nejakemu chlapovi spermiogram?

majuska81
23. máj 2007

Ahoje baby, náhodou som Vás našla, a som strašne rada, že nie som sama. Máme podobný problém, môj manžel má strašný spermiogram-oligozoospermiu. Máme ale veľmi dobré skúsenosti s Profertilom. Bral to 5 mesiacov, a upravilo sa mu to na 40%. Ináč aj chuť a výdrž sa mu zlepšil.Len teraz sa to nedá zohnať. Neviete kde sa to dá kúpiť?

majuska81
3. jún 2007

Ahojte, nejak ste ticho!!! Všetkým sa naraz podarilo to bábo??? Máte nejaké skúsenosti s ISCARE? Mi tam budeme mať 1. ICSI. ☹

ika_ba
4. jún 2007

ahoj majuska81
ja som bola teraz v iscare, chodim k durechovej, v sobotu som bola na transfer, nam robili genetiku, teda aj isci. z 9 vajicok sa oplodnilo 7, ale cez predlzenu kultivaciu presli len 2, obidve presli genetikou a obidve mi v sobotu vlozili. teraz musim cakat 2 tyzdne a pojdem na test.

majuska81
4. jún 2007

Ahoj ika, tak vy ste už hlboko v tom. My to len teraz začíname. 😝 Môžem sa Ťa spítať, že čo je to presne predlžená kultivácia?? Mne je to ešte španielská dedina, 😅 no mám také zlé tušenie, že čoskoro sa to dozviem..
Tak možno, že Ty máš už 2 bábätká v brušku!!!! 🙂 Alebo to nie je až tak jednoduché???Asi pripadám ako totálny idiot,ale fakt nič neviem o tom.Tebe to robili 1. krát??? Pusinka,Maja

ika_ba
4. jún 2007

poslem ti e-mail, toto je predsa len ina tema

majuska81
4. jún 2007

Bublinkajasminka- to sme pri téme!!! Myslíš, že môj fajčí alebo pije??Vôbec. Myslíš, že nosí úzke džínsy? 🙄 Nie. Chudákovi som vymenila všetky gate 😀 na vzdušné....papá jogurty ako malé decko, sprchuje sa s vlažnou vodou.... 😝 , chudáčikovi som už zničila celý život. 😠 Jeho brat práve čaká bábo s kamarátkou, nikdy nič také nemali v rodine. A my? My sme dopadli takto! 😢

majuska81
5. jún 2007

Ika, si spokojná v Iscare?? Dneska som čítala fórum o IVF, baby tam všeličo popísali-trošku ma to znepokojilo.... Ináč som dneska kúpila manželovi všetky tie gebuziny, čo ste tu spomínali. 😀 😝 V lekárni sa tešili....Chudákovi vybuchnú semenníky. 😀 😀

ika_ba
5. jún 2007

ahoj majuska,
ja som v iscare spokojna, hlavne s durechovou, nikdy sa mi nestalo ako napr. babam v gyncare, ze ich neobjednali, lebo nemali volny termin
mna raz zobrali aj mimo terminu, bolo to vtedy akutne, zavolala som a vybavili ma

malena
27. júl 2007

ahoj dievcata,neviem, ci som v spravnej teme, ale skusim to, moj brat sa so zenou uz rok snazia o dietatko, nedari sa. V detstve prekonal najnizsiu formu epilepsie, prejavovalo sa to iba obcasnymi a chvilkovymi vypadkami vnimania: uprostred cinnosti zrazu vsetko nechal a len pozeral "do blba".
Bol potom v nemocnici a dostal sa z toho, moze mat vsak ta choroba za nasledok neplodnost? Ma s tym niekto skusenost?

adman
5. aug 2012

My sme to riešili 7 rokov a pomohlo nám liečenie v kúpeľoch pre manželku a prírodné liečivá pre mužov typu výťažky zo sabalovej palmi pod menom Prostakan forte a výťažky z brusníc pod menom Urinal pre oboch. Teda preliečenie a prekrvenie prostaty u muža a preliečenie zápalu močových ciest u oboch a samozrejme liečenie v kúpeľoch na ženské choroby - manželka bola na Sliači. A doplĺňali sme vytamíny - Zinkosel + B-komplex + pokoj, kľudný život a spokojnosť so svojim životom. Inak sme mali hrozný spermiogram a neidentifikovateľné ženské problémy.
Sme v 9. mesiaci t. a modlíme sa za požehnaný pôrod.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre